Κολώνιες και αρώματα

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Πραγματικά πρέπει να είναι πολύ καλό. Για αυτό https://www.fragrantica.gr/perfume/Yves-Saint-Laurent/La-Nuit-de-l-Homme-5521.html βλέπω τα καλύτερα σχόλια. Μήπως έχεις ακούσει τίποτα;

Hi! Το έχω εγώ, μυρίζει απίστευτα ωραία αλλά δεν έχει μεγάλη διάρκεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πόσες ώρες δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
3 ώρες το πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Από ότι κατάλαβα είναι κυρίως για ραντεβού και να είσαι κοντά με τον/την άλλον/άλλη. Σε club πχ χάνεται εύκολα, πάντως από ότι βλέπω και στο youtube θεωρείται από τα top. Συνοπτικά έχω ξεχωρίσει τα εξής:

Dior sauvage
La nuit de l homme yves saint laurent
ch men prive

Αυτά από έρευνα, χωρίς να τα έχω δοκιμάσει. Είναι υποκειμενικό το όλο θέμα απλά αυτά τα 3 τα έχω δει στα περισσότερα top10 όσο αφορά τα αντρικά αρώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Πραγματικά πρέπει να είναι πολύ καλό. Για αυτό https://www.fragrantica.gr/perfume/Yves-Saint-Laurent/La-Nuit-de-l-Homme-5521.html βλέπω τα καλύτερα σχόλια. Μήπως έχεις ακούσει τίποτα;

το έχω, σου είπα. Μιλάμε για κολώνια κι όχι γι' άρωμα, παρ΄όλα αυτά έχει τρελή διάρκεια και αλλάζει χροιά όταν ιδρώνεις πχ, κλασικό Ντιόρ. Κάτι σαν εναλλακτικό των αποσμητικών της λακόστ και της αντίντας, αν έχεις υπόψη σου. Δεν παραπέμπει στο παλιό ω σαβάζ βέβαια. Τέλειο όμως για καλοκαιρινό πρωινό αλλά και για όλες τις εποχές όπως ήταν το ζητούμενο στο μήνυμά σου. Και το λέω αυτό ενώ δεν είναι ακριβώς στα γούστα μου (εσπεριδοειδή-καπνός-σανταλόξυλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
το έχω, σου είπα. Μιλάμε για κολώνια κι όχι γι' άρωμα, παρ΄όλα αυτά έχει τρελή διάρκεια και αλλάζει χροιά όταν ιδρώνεις πχ, κλασικό Ντιόρ. Κάτι σαν εναλλακτικό των αποσμητικών της λακόστ και της αντίντας, αν έχεις υπόψη σου. Δεν παραπέμπει στο παλιό ω σαβάζ βέβαια. Τέλειο όμως για καλοκαιρινό πρωινό αλλά και για όλες τις εποχές όπως ήταν το ζητούμενο στο μήνυμά σου. Και το λέω αυτό ενώ δεν είναι ακριβώς στα γούστα μου (εσπεριδοειδή-καπνός-σανταλόξυλο)

Με συγχωρείς, νόμιζα ότι μιλάς για dior sauvage. Thank you
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Με συγχωρείς, νόμιζα ότι μιλάς για dior sauvage. Thank you

ωπσ, δικό μου λάθος. Δεν άνοιξα το λινκ σου, στο ντιόρ σαβάζ αναφερόσουν νομίζω. Σε αυτό αναφερόμουν κι εγώ. Προσωπικά μου κρατάει αρκετά πάνω από μισή μέρα, εννοώ 6-7 ώρες άνετα. (Δεν μιλάμε για φάση Axe βέβαια, που περνάς και εξαφανίζονται σκνίπες και κουνούπια σε ακτίνα ατομικής μπόμπας:P ).
Και κάτι σημαντικά, ταιριάζει με την μυρωδιά του καπνού, αν καπνίζεις και εσύ δλδ. Όχι τόσο όσο το γκουντ λάιφ του ντάβιντοφ, αλλά σαν να την αντιρροπεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ωπσ, δικό μου λάθος. Δεν άνοιξα το λινκ σου, στο ντιόρ σαβάζ αναφερόσουν νομίζω. Σε αυτό αναφερόμουν κι εγώ. Προσωπικά μου κρατάει αρκετά πάνω από μισή μέρα, εννοώ 6-7 ώρες άνετα. Και κάτι σημαντικά, ταιριάζει με την μυρωδιά του καπνού, αν καπνίζεις και εσύ δλδ. Όχι τόσο όσο το γκουντ λάιφ του ντάβιντοφ, αλλά σαν να την αντιρροπεί

Για το la nuit de l homme έλεγα. το κατάλαβα ότι μιλούσες για το sauvage, δεν καπνίζω . Είναι θετικό ότι κολλάει παντού, θα το δοκιμάσω σύντομα. Εάν ταιριάζει στο δέρμα μου θα το αγοράσω. Θα δοκιμάσω και τα άλλα που ανέφερα, σε ένα θα καταλήξω πάντως. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα μου αρέσουν οι ανδρικές κολώνιες; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο σε εμένα μου αρέσουν οι ανδρικές κολώνιες; :eek:
Να τις φορας η να τις μυριζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
Λοιπόν είναι φανατικός των αρωμάτων έχω πάνω από 9 ακριβά αρώματα σπίτι και αυτο που ξεχωρίζω είναι αυτο:
Armani code Profumo Eau de parfum!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν είναι φανατικός των αρωμάτων έχω πάνω από 9 ακριβά αρώματα σπίτι και αυτο που ξεχωρίζω είναι αυτο:
Armani code Profumo Eau de parfum!
Εχω και γω πανω απο 10.Raulph lauren , paco rabanne,bulgari,calvin klein κλπ.Θελω να δω πως ειναι η μιλιονερ της πακο,λενε οτι ειναι καλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα αρέσουν οι ανδρικές κολώνιες; :eek:

Όχι, υπάρχω κι εγώ. Και μου αρέσει τόσο να τις φοράω, όσο και να τις μυρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
Φίλε έχω την one million prive eau de parfum. Είναι τέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Όχι, υπάρχω κι εγώ. Και μου αρέσει τόσο να τις φοράω, όσο και να τις μυρίζω.

Εσύ είσαι το αχτύπητο σιστεράκι μου, αλίμονο εάν δεν το έκανες :sly:
Ρε πέρα από την πλάκα είναι τζαμάτες ... !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εσύ είσαι το αχτύπητο σιστεράκι μου, αλίμονο εάν δεν το έκανες :sly:
Ρε πέρα από την πλάκα είναι τζαμάτες ... !

Νομίζω φταίει το γεγονός οτι προτιμώ τις πιο "βαριές" μυρωδιές, αν και μου αρέσουν εξίσου τα λουλουδάτα γυναικεία αρώματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Νομίζω φταίει το γεγονός οτι προτιμώ τις πιο "βαριές" μυρωδιές, αν και μου αρέσουν εξίσου τα λουλουδάτα γυναικεία αρώματα. :P

Εμένα δυστυχώς μου πάνε οι "ελαφριές" μυρωδιές και αναγκάζομαι να ρίχνω τόνους άρωμα πάνω μου ...αλλά προσπαθώ να παίρνω μέσης κατάστασης. Δεν ξέρω αλλά οι ανδρικές κολόνιες, έχουν κάτι το ιδιαίτερο. Φυσικά όμως το καλοκαίρι για εμένα οι κολόνιες είναι απαγορευτικές :cray:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith's_child

Νεοφερμένος

Η lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα μου αρέσουν οι ανδρικές κολώνιες; :eek:
εγώ τις λατρεύω αλλά δεν τις φοράω πάνω μου, προτιμώ να τις μυρίζω πάνω σε αρσενικό obviously
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Κορίτσια και μένα μαρεσουν οι ανδρικές κολωνιες. Βάλτε με στο γκρουπ σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top