Να βγάζουν οι επισκέπτες τα παπούτσια;

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Θυμήθηκα κι ένα επεισόδιο του Sex & The City, όπου η Κάρεν Μπράνσω ήταν καλεσμένη σε πάρτυ (ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων) όπου η οικοδέσποινα απαιτούσε να βγάλουν τα παπούτσια. Στο τέλος όταν ήταν να φύγει, η Κάρεν πανικόβλητη ανακάλυψε οτι μια εκ των προσκεκλημένων έφυγε φορώντας το αγαπημένο της ζευγάρι Manolo Blahnik αφήνοντας στη θέση του τα δικά της.:P

Όπως και να'ναι, λιγότερος υποχονδρισμός δεν βλάπτει.:)


Εμένα μ αρέσει στο σπίτι μου να κυκλοφορώ με κάλτσες τον χειμώνα και ξυπόλητη το καλοκαίρι. Οπότε η ιδέα ότι πατάω πάνω σε υπολείμματα χλέπας, κουράδας και σπέρματος και μετά το μεταφέρω στο κρεβάτι μου, δεν με ελκύει. Και δεν είμαι καθόλου υποχόνδριος άνθρωπος (κολυμπάω στις αρρώστιες στο νοσοκομείο που δουλεύω και πετάγονται στην μούρη μου όλα τα υγρά που μπορείς να σκεφτείς μέσα στο χειρουργείο). Θα ξάπλωνες στο κρεβάτι σου με τα ρούχα που κάθησες στο μετρό/πάρκο/παγκάκι; Εγώ όχι. Γιατί να γεμίσω στο δάπεδο του σπιτιού μου και τα χαλιά (ιιιιιι!!!) με μούργα;
Μια ευγενική προσφορά του ντετόλ. <3 αν το ντετολ ήταν γκόμενος θα του την έπεφτα όλη μέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Δεν ζητάω από κανέναν να βγάζει τα παπουτσια του όταν έρχεται στο σπίτι μου. Είναι κάποιοι που κάνουν την κίνηση να βγάλουν τα παπουτσια τους από μόνοι τους επειδή βλέπουν στρωμένα χαλια. Εγώ τους λέω να μη το κάνουν.
Επίσης, νιώθω άβολα βα πηγαίνω επίσκεψη σε σπίτια και να μου ζητούν να βγάλω τα παπουτσια. Στα μόνα σπίτια που δείχνω κατανόηση είναι αυτά που έχουν μωράκια που μπουσουλανε κάτω. Εκεί οκ.
Είχα πάει μια φορά, θυμάμαι σε φοιτητικά χρόνια τώρα, σε ένα σπίτι για εργασία. Ήταν και καλή εποχή όποτε το σπίτι δεν είχε χαλια. Μου ζήτησαν να βγάλω τα σανδάλια μου. Τα έβγαλα. Και πατούσα πλατς πλατς στα παγωμένα πλακάκια. Ένιωσα πολύ άβολα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Όχι ρε συ... Εντάξει αυτό είναι γαϊδουριά. Αν δεν έχεις να προσφέρεις ένα παντοφλάκι και αν ο άλλος δεν φοράει καλτσάκια ή δεν θέλει να βγάλει τα παπούτσια του εννοείται κάνεις μόκο και καθαρίζεις μετά. Το θέμα είναι να αισθανθεί άνετα και ο καλεσμένος, ήμαρτον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,447 μηνύματα.
Παιδια τα παντοφλάκια ειναι για έναν οχι για να τα φοράει ο ένας απο τον άλλον. Δεν ξέρεις ο καθενας τι δερματικές παθησεις μπορει να έχει στα ποδια του. Μην κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος! Και μια και σημερα ειχα καθαρισμους στο σπιτι

https://tinypic.com/view.php?pic=aatz4m&s=9#.XGlxnqBS_IU

αυτο ειναι απο την κουζινα! Βεβαια αυτο δεν ειναι το κυριο σπιτι μου εδω νοικιάζω αλλα δεν θέλω να βάλω χαλιά.

Και οι ανετότατες παντοφλιτσες με γουνινη επένδυση .... αληθεια τι ειμαστε να πατάμε στο πάτωμα ξυπόλητοι το χειμώνα; :(

https://tinypic.com/view.php?pic=wbz8cz&s=9#.XGlyQqBS_IU

δεν θέλω να θιξω κάποιον απο εδω αλλα εχω παρατηρησει πως εκεινοι-εκεινες που κάνουν χαμο με μικροπράγματα στην καθαριοτητα έχουν το σπιτι τους άνω κάτω και μέσα στις κουτες και τις σακούλες και για αυτο το λογο αποφεύγουν να φωνάζουν και επισκέπτες. Αρκετούς και αρκετές έχω καλέσει σπιτι μου και αυτοι δεν με κάλεσαν ποτέ. Γιατι άραγε; εκτος του οτι δειχνει κλειστά άτομα και χαρακτήρες που δεν ανοιγονται μπορει να ειναι και επειδη έχουνε το σπιτι τους άνω κάτω ή επειδη έχουν ιδεοληψιες με τα μικροβια. Οτι να ναι αυτο το τελευταιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Εμένα μ αρέσει στο σπίτι μου να κυκλοφορώ με κάλτσες τον χειμώνα και ξυπόλητη το καλοκαίρι. Οπότε η ιδέα ότι πατάω πάνω σε υπολείμματα χλέπας, κουράδας και σπέρματος και μετά το μεταφέρω στο κρεβάτι μου, δεν με ελκύει. Και δεν είμαι καθόλου υποχόνδριος άνθρωπος (κολυμπάω στις αρρώστιες στο νοσοκομείο που δουλεύω και πετάγονται στην μούρη μου όλα τα υγρά που μπορείς να σκεφτείς μέσα στο χειρουργείο). Θα ξάπλωνες στο κρεβάτι σου με τα ρούχα που κάθησες στο μετρό/πάρκο/παγκάκι; Εγώ όχι. Γιατί να γεμίσω στο δάπεδο του σπιτιού μου και τα χαλιά (ιιιιιι!!!) με μούργα;
Μια ευγενική προσφορά του ντετόλ. <3 αν το ντετολ ήταν γκόμενος θα του την έπεφτα όλη μέρα

'Αμα σου αρέσει και συνηθίζεις να κυκλοφορείς με κάλτσες και ξυπόλητη, βέβαια αλλάζει.
Εμένα μου αρέσει όμως να φοράω παντόφλες χειμώνα, καλοκαίρι σαγιονάρες και σίγουρα δεν ξαπλώνω με τα υποδήματα, ούτε βέβαια με τα ρούχα που φοράω όταν δεν κοιμάμαι.

Από την άλλη, φαντάζομαι ένα σπίτι με καλεσμένους που μόλις βγάζουν τα παπούτσια και μένουν με τις κάλτσες, "μοσχομυρίζουν". Όχι επειδή δεν τα έχουν πλύνει, αλλά πολλοί ιδρώνουν στα πόδια κι αναδίδουν ανυπόφορη δυσοσμία (για να μην αναφέρω τους-ακόμα χειρότερους- μύκητες σε περίπτωση που είναι γυμνά). Εκεί τι γίνεται; Τους βάζουμε να (ξανα)πλύνουν τα πόδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,447 μηνύματα.
'Αμα σου αρέσει και συνηθίζεις να κυκλοφορείς με κάλτσες και ξυπόλητη, βέβαια αλλάζει.
Εμένα μου αρέσει όμως να φοράω παντόφλες χειμώνα, καλοκαίρι σαγιονάρες και σίγουρα δεν ξαπλώνω με τα υποδήματα, ούτε βέβαια με τα ρούχα που φοράω όταν δεν κοιμάμαι.

Από την άλλη, φαντάζομαι ένα σπίτι με καλεσμένους που μόλις βγάζουν τα παπούτσια και μένουν με τις κάλτσες, "μοσχομυρίζουν". Όχι επειδή δεν τα έχουν πλύνει, αλλά πολλοί ιδρώνουν στα πόδια κι αναδίδουν ανυπόφορη δυσοσμία (για να μην αναφέρω τους-ακόμα χειρότερους- μύκητες σε περίπτωση που είναι γυμνά). Εκεί τι γίνεται; Τους βάζουμε να (ξανα)πλύνουν τα πόδια;


Ειναι η κλασσική περιπτωση "κοιτάζω το δέντρο και χάνω το δάσος" επειδη έχουν καταληφθει απο υπερβολικο άγχος με τα μικροβια. Εγω στη γυναικα μου θα έλεγα "Το παιδι δεν ειναι για να παιζει στο πάτωμα, θα βρούμε λυση" το πάτωμα ειναι επισης για να πατάς. Πολυ σωστο αυτο που γράφεις. Αλλα δεν ειναι μονο αυτο ειναι και το άλλο .... έστω οτι ένας καλεσμένος έρχεται με τα μέσα μια επισκεψη. Θα του έχεις ειδική ρομπα να φορέσει πριν καθισει στον καναπέ σου;;;; πιο πριν μπορει να ειχε καθισει σε καθισμα του τρενου που ειχαν κάτσει κατουρημένοι και πρεζάκηδες.



Βεβαια μερικοι κακα τα ψέμματα δεν ανοιγουνε ποτέ το σπιτι τους σε κοσμο. Λογω των ψυχολογικών θεμάτων αυτων που έχουν. Φοβουνται μην μπει κοσμος μέσα και μεταφέρει μικροβια. Τωρα το καταλαβαινω γιατι μερικοι δεν σε καλούσανε ποτέ σπιτι τους ενω τους ειχες καλέσει εσυ. Πωπω τραγικές καταστάσεις να μην ζεις επειδη φοβάσαι τα μικροβια. Να μη καλεις κοσμο σπιτι , να απέχεις απο το σέξ κτλπ κτλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Όταν ήμουν μωρό σε ηλικία που μπουσουλούσα στο πάτωμα, οι γονείς μου ανησυχούσαν κατά πόσο είναι επικίνδυνο αυτό μη κολλήσω κάτι. Γιατρός λοιπόν τους είπε οτι όχι μόνο δεν είναι επικίνδυνο, αλλά είναι και ωφέλιμο για να αναπτυχθούν αντισώματα. Και δεν είναι μόνο ο συγκεκριμένος γιατρός που έχει αυτή την άποψη, αλλά πολύ αργότερα το συνάντησα σε σπίτι με μωρό, που ενώ του είχε πέσει η πιπίλα στο δάπεδο, η μητέρα του ωραιότατα του την έδωσε πίσω χωρίς πριν να την απολυμάνει (καν να την πλύνει), και στην απορία μου απάντησε οτι ο παιδίατρος της συνέστησε το ίδιο που είχαν ακούσει, χρόνια πριν, οι δικοί μου γονείς.
Κακά τα ψέματα, ούτε εφικτό είναι, ούτε ωφέλιμο να ζούμε σε "αποστειρωμένο" περιβάλλον, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει οτι δεν πρέπει να τηρούνται κάποιοι στοιχειώδεις κανόνες υγιεινής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Περιστατικό στο λεωφορείο κόντρα στη μικροβιοφοβία μου: ένα μικρό παιδί μεταναστών έγλυφε την οριζόντια μπάρα που πιάνονται οι επιβάτες του λεωφορείου. Τρελή φρίκη :scare2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,447 μηνύματα.
Αυτο ειναι ακροτητα. Οι λαβες των λεωφορειων ειναι μέσα στη βρώμα διοτι τις πιάνουν αρκετοι που δεν τους αρέσει και πολύ το νερο. Εγω ακομα και στο αυτοκινητο έχω πάντα μωρομάντηλα! Πριν πιάσω τιμονι ή την οθονη των πληροφοριων και του ραδιοφωνου του αυτοκινητου επειδη ειναι touch screen πάντα σκουπιζω τα χέρια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ντεβ, λες τους αλλους μικροφοβικους ενω μας τα επρηξες με μυκητες κ παντοφλες που θα φορεσουν πολλοι ΜΕ καλτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,447 μηνύματα.
ντεβ, λες τους αλλους μικροφοβικους ενω μας τα επρηξες με μυκητες κ παντοφλες που θα φορεσουν πολλοι ΜΕ καλτσα.


ο ΜΙΚΡΟφοβικος φοβαται πράγματα που ειναι υπερβολικά η δικιά μου αντιθεση έχει βάση ως προς τους μυκητες.

Πρέπει να ξεκαθαρισουμε την διαφορα των υποχονδριων απο τους νορμαλ , οι υποχονδριοι ανησυχουν με ΟΛΑ οι νορμαλ με οτι υπάρχει λογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Στο πατρικό μου κυκλοφορούμε όλοι με τα παπούτσια μέσα στο σπίτι (επισκέπτες και μη). Στο δικό μου διαμέρισμα συνηθίζω να αφήνω τα παπούτσια μου σε παπουτσοθήκη έξω απο την πόρτα πριν μπω στο σπίτι, αν και δεν αναγκάζω τους επισκέπτες να κάνουν το ίδιο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,167 μηνύματα.
Εγώ βγάζω τα παπούτσια μέσα στο σπίτι το θεωρω πιο καλό.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,328 μηνύματα.
Παπούτσια δικά μου και όταν έρχονται συγγενείς μου αυστηρά έξω απο το σπίτι.Πόση βρωμιά,να πατάς με τα παπούτσια που έχεις πατήσει σε βοθρολύματα ,σκατούλες ,ποντικόσκατα ,ροχάλες και όλα τα συναφή;:mpliaks:

Το κακό είναι ότι ντρέπομαι να το πω σε απλούς γνωστούς και φίλους.ΟΚ σε κολλητούς δεν έχω θέμα ,αλλά σε λίγο πιο παραέξω ντρέπομαι.Αλλα θα το αποβάλλω ,που θα μου πάει;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το κακό είναι ότι ντρέπομαι να το πω σε απλούς γνωστούς και φίλους.ΟΚ σε κολλητούς δεν έχω θέμα ,αλλά σε λίγο πιο παραέξω ντρέπομαι.Αλλα θα το αποβάλλω ,που θα μου πάει;
Καλά κάνεις. Θεωρώ μεγάλη γυφτιά να του πεις του άλλου να βγάλει τα παπούτσια στο σπίτι σου. Κάποιες χώρες είναι στη κουλτούρα τους. Εδώ όχι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,328 μηνύματα.
Καλά κάνεις. Θεωρώ μεγάλη γυφτιά να του πεις του άλλου να βγάλει τα παπούτσια στο σπίτι σου. Κάποιες χώρες είναι στη κουλτούρα τους. Εδώ όχι.


Μπα,εγώ θεωρώ γυφτιά να βλέπεις τα παπούτσια αυτού που κάνεις επίσκεψη απέξω απο το σπίτι και να το παίζεις κινέζος και να μπαίνεις με αυτά.Αυτό είναι γυφτιά.
Η αποκάτω μου και αυτή δεν μπαίνει με παπούτσια σπίτι,τα αφήνει απέξω,χωρίς να μου πει ποτέ τίποτα,όταν την επισκέφτομαι τα βγάζω.Αυτό θα πει σέβομαι αυτόν που επισκέπτομαι.
Αυτά περί κουλτούρας με αφήνουν παγερά αδιάφορη.
Οτιδήποτε το θεωρώ καλό,το υιοθετώ.
Τα υπόλοιπα είναι για κομπλεξάρες.:)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,167 μηνύματα.
Μπα,εγώ θεωρώ γυφτιά να βλέπεις τα παπούτσια αυτού που κάνεις επίσκεψη απέξω απο το σπίτι και να το παίζεις κινέζος και να μπαίνεις με αυτά.Αυτό είναι γυφτιά.
Η αποκάτω μου και αυτή δεν μπαίνει με παπούτσια σπίτι,τα αφήνει απέξω,χωρίς να μου πει ποτέ τίποτα,όταν την επισκέφτομαι τα βγάζω.Αυτό θα πει σέβομαι αυτόν που επισκέπτομαι.
Αυτά περί κουλτούρας με αφήνουν παγερά αδιάφορη.
Οτιδήποτε το θεωρώ καλό,το υιοθετώ.
Τα υπόλοιπα είναι για κομπλεξάρες.:)


Μια φορά ήρθε επίσκεψη ένας συγγενής μας στο σπίτι και τα παπούτσια ήταν γεμάτα λάσπες.Μας έκανε το σπίτι χάλια.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μπα,εγώ θεωρώ γυφτιά να βλέπεις τα παπούτσια αυτού που κάνεις επίσκεψη απέξω απο το σπίτι και να το παίζεις κινέζος και να μπαίνεις με αυτά.Αυτό είναι γυφτιά.
Η αποκάτω μου και αυτή δεν μπαίνει με παπούτσια σπίτι,τα αφήνει απέξω,χωρίς να μου πει ποτέ τίποτα,όταν την επισκέφτομαι τα βγάζω.Αυτό θα πει σέβομαι αυτόν που επισκέπτομαι.
Αυτά περί κουλτούρας με αφήνουν παγερά αδιάφορη.
Οτιδήποτε το θεωρώ καλό,το υιοθετώ.
Τα υπόλοιπα είναι για κομπλεξάρες.:)
Δίνεις κοινόχρηστες παντόφλες στους επισκέπτες;

Για να μην βάλεις σφουγγαριστρα στο τέλος της ημέρας, αναγκάζεις τους επισκέπτες σου να φοράνε παντόφλες που τις φοράνε άγνωστοι. Η υγιηνή πάει σύννεφο και κυρίως ο σεβασμός προς τον επισκέπτη.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,328 μηνύματα.
Δίνεις κοινόχρηστες παντόφλες στους επισκέπτες;

Για να μην βάλεις σφουγγαριστρα στο τέλος της ημέρας, αναγκάζεις τους επισκέπτες σου να φοράνε παντόφλες που τις φοράνε άγνωστοι. Η υγιηνή πάει σύννεφο και κυρίως ο σεβασμός προς τον επισκέπτη.


Οχι δεν είναι θέμα βαριεμάρας,ούτε κατά διάννοια τίθεται τέτοιο θέμα.Καινα σφουγγαρίσεις,οι βρωμιές πάλι έχουν μπει σπίτι.Το σφουγγάρισμα τη σκόνη πέρνει και το σκούπισμα τα σκουπίδια.Τα βακτήρια και μικρόβια μια χαρά μένουν.Όπως καταλαβαίνεις δεν θα μουρλαθώ στη χλωρίνη που είναι επιζήμια και για μένα και για τον υδροφόρο ορίζοντα επειδή ο άλλος είναι γύφτουλας.

Επίσης τα χαλιά δεν τα σφουγγαρίζουμε.Λες κάθε φορά που έχω επισκέπτη να κάθομαι να τα πλένω;Γιατί;
Επειδή σου αρέσει εσένα; Εμένα όλοι οι κολλητοί μου και συγγενείς μια χαρά το βλέπουν.Εγώ απλά κώλωνα μέχρι τώρα σε πιο μακρινούς γνωστούς να το κάνω,απλά δεν το είχα επιχειρήσει,αλλά μετά την κουβέντα μας πείστικα ότι 100% θα το εφαρμόζου και στους πιο άγνωστους.
Ναι,με έπεισες με αυτά που έγραψες!:laugh:
Το πρόβλημα δεν είναι στους γνωστούς μου,σε εσένα είναι.:laugh:
Και τι λένε και οι ειδικοί
επίσημες έρευνες, όπως αυτή του Πανεπιστημίου του Houston, τονίζουν πως τα παπούτσια μας μπορεί να έχουν στις σόλες τους άκρως επικίνδυνα βακτήρια, τα οποία αν έρθουν σε επαφή με τον ανθρώπινο οργανισμό μπορεί να προκαλέσουν σοβαρές λοιμώξεις που δεν αντιμετωπίζονται ούτε με αντιβίωση. Αυτός από μόνος του είναι σημαντικός λόγος για να μην κυκλοφορούμε με παπούτσια μέσα στο σπίτι, ειδικά αν σε αυτό ζουν μικρά παιδιά που παίζουν στο πάτωμα.

https://www.infokids.gr/einai-sosto-na-zitame-apo-tous-kalesme/
Παρεπιπτόντως δεν ζητάμε με το ζόρυ να μας επισκεφτούν.Όποιος φιλοξενείται είτε για λίγο είτε για πολύ , πρέπει να σέβεται τους κανόνες του σπιτιού που τον φιλοξενεί.
Τώρα αν εσύ βαριέσαι να πλένεις τα πόδια σου και σκυλοβρωμάνε,οπότε και ντρέπεσαι να τα εμφανίσεις,ε...ας τα πλένεις.Καλό κάνει.Λέω Αν.:laugh:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,167 μηνύματα.
Οχι δεν είναι θέμα βαριεμάρας,ούτε κατά διάννοια τίθεται τέτοιο θέμα.Καινα σφουγγαρίσεις,οι βρωμιές πάλι έχουν μπει σπίτι.Το σφουγγάρισμα τη σκόνη πέρνει και το σκούπισμα τα σκουπίδια.Τα βακτήρια και μικρόβια μια χαρά μένουν.Όπως καταλαβαίνεις δεν θα μουρλαθώ στη χλωρίνη που είναι επιζήμια και για μένα και για τον υδροφόρο ορίζοντα επειδή ο άλλος είναι γύφτουλας.

Επίσης τα χαλιά δεν τα σφουγγαρίζουμε.Λες κάθε φορά που έχω επισκέπτη να κάθομαι να τα πλένω;Γιατί;
Επειδή σου αρέσει εσένα; Εμένα όλοι οι κολλητοί μου και συγγενείς μια χαρά το βλέπουν.Εγώ απλά κώλωνα μέχρι τώρα σε πιο μακρινούς γνωστούς να το κάνω,απλά δεν το είχα επιχειρήσει,αλλά μετά την κουβέντα μας πείστικα ότι 100% θα το εφαρμόζου και στους πιο άγνωστους.
Ναι,με έπεισες με αυτά που έγραψες!:laugh:
Το πρόβλημα δεν είναι στους γνωστούς μου,σε εσένα είναι.:laugh:
Και τι λένε και οι ειδικοί


https://www.infokids.gr/einai-sosto-na-zitame-apo-tous-kalesme/
Παρεπιπτόντως δεν ζητάμε με το ζόρυ να μας επισκεφτούν.Όποιος φιλοξενείται είτε για λίγο είτε για πολύ , πρέπει να σέβεται τους κανόνες του σπιτιού που τον φιλοξενεί.
Τώρα αν εσύ βαριέσαι να πλένεις τα πόδια σου και σκυλοβρωμάνε,οπότε και ντρέπεσαι να τα εμφανίσεις,ε...ας τα πλένεις.Καλό κάνει.Λέω Αν.:laugh:
Τρόμαξα με την έρευνα.Απο Σεπτέμβριο κανείς με παπούτσια μέσα στο σπίτι.Μεχρι τώρα μόνο εγώ βγάζω τα παπούτσια μου οι γονείς μου όχι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top