Anime

AnnaChr

Νεοφερμένος

Η AnnaChr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο Anime; να έχει περίπου 26 επεισόδια :)
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πες περίπου τι σου αρέσει και τι έχεις δει μέχρι τώρα, ώστε να μπορούν οι φαν του είδους να καταλάβουν περίπου τι θα σου αρέσει! :thumbup:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ε τώρα με 26 συγκεκριμένα δε θυμάμαι, αλλά θα σου πω με λίγα επεισόδια αν είναι:

1. Death Parade
2. Psycho-Pass
3. Another
4. Kaichou Wa Maid Sama
5. Elfen Lied
6. Kuroshitsuji
7. AnoHana
8. Deadman Wonderland
9. Ao Haru Ride
10. Angel Beats

Προσπάθησα να καλύψω όσο περισσότερα είδη.

Αν αντέχεις και λίγο μεγαλύτερο (43 επεισόδια) προτείνω Great Teacher Onizuka. Πολύ γέλιο.
 

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιβάλλεται να δεις death note (37 επεισόδια).
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο Anime; να έχει περίπου 26 επεισόδια :)


Πρόσθεσε λίγα επεισόδια και θα δεις διαμάντια! *.* (π.χ. Death Note, Attack on Titan, Tokyo Ghoul (αν εξαιρέσεις την 2η σεζόν που είναι μάπα γιατί τους ήρθε η φαεινή ιδέα να σακατέψουν ένα από τα καλύτερα manga όλων των εποχών) κτλ).

Τώρα για λίγα επεισόδια θα πρότεινα:


  • Ajin (Ajin: Demi-Human) --> για δράση (κοινώς ξύλο :redface:)

  • Boku dake ga Inai Machi (Erased) --> δεν ξέρω πώς να το περιγράψω αυτό το anime... Θα το έλεγα μυστηρίου, εγκλήματος

  • Zankyou no Terror (Terror in Resonance) --> δράση, μυστήριο


:aikido:

Γενικά, όπως ίσως θα κατάλαβες, είμαι της δράσης, περιπέτειας, μυστηρίου κτλ, οπότε αν βλέπεις πιο χαλαρά πράγματα, δε νομίζω ότι αυτά θα σε βοηθήσουν ιδιαίτερα (ίσως βέβαια το Erased να σου αρέσει!). :redface:

Έχω καιρό να δω καινούριο anime και αυτά ήταν που μου ήρθαν στο μυαλό γρήγορα. Αν σκεφτώ ότι κολλάει και κάποιο άλλο από αυτά που έχω δει εδώ πέρα, θα κάνω edit. :kitty:

Επιβάλλεται να δεις death note (37 επεισόδια).


ΠΕΣ ΤΑ!!! :thumbsup:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
το erased είναι σαν αστυνομικό σε συνδιασμό με το butterfly effect, πολυ καλό.

Να προσθέσω:
Cowboy bebop, film noir στο διάστημα με το καλυτερο soundtrack.
Αν σου αρεσουν τα ψυχολογικα/μεταφυσικά/κουλτούρα δες το Haibane Renmei.
Scrapped Princess και trigun για πιο action. Ειναι κι αυτά λίγο παλιά αλλά καά fantasy / scifi.
 

AnnaChr

Νεοφερμένος

Η AnnaChr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα σας πω τι έχω δει μέχρι τώρα... Ναι είναι αρκετά

1.One Piece
2.Naruto
3.Hunter x hunter
4.Tokyo ghoul
5.D-Frag
6.Darling in the franxxx
7.Death note
8.Sword art online
9.Kimetsu no yaiba
10.Youjo senki
11.Nanbaka
12.kill la kill
13.Nanatsu no tanzai
14.Mob phycho 100
15.Soul eater
16.Fairy tail
17.fullmetal alchemist
18.kotoura San
19.kakegurui
20.fairy gone
21.aggressive retsuko
22.baki
23.koe no Karachi
24.kimi no na wa
25. Spirited away
26. Kaguya sama love is war
27.devilman:crybaby
28.boku no hero academia
29.death parade
30.charlotte
31.hellsing
32.satsuriku no tensei
33. One punch man
34.sailor moon
Και άλλα αλλά δεν τα θυμάμαι ????
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα σας πω τι έχω δει μέχρι τώρα... Ναι είναι αρκετά

1.One Piece
2.Naruto
3.Hunter x hunter
4.Tokyo ghoul
5.D-Frag
6.Darling in the franxxx
7.Death note
8.Sword art online
9.Kimetsu no yaiba
10.Youjo senki
11.Nanbaka
12.kill la kill
13.Nanatsu no tanzai
14.Mob phycho 100
15.Soul eater
16.Fairy tail
17.fullmetal alchemist
18.kotoura San
19.kakegurui
20.fairy gone
21.aggressive retsuko
22.baki
23.koe no Karachi
24.kimi no na wa
25. Spirited away
26. Kaguya sama love is war
27.devilman:crybaby
28.boku no hero academia
29.death parade
30.charlotte
31.hellsing
32.satsuriku no tensei
33. One punch man
34.sailor moon

Και άλλα αλλά δεν τα θυμάμαι ????

Ααα έχες αναφέρει και ταινία (βλ. Spirited Away)! Τότε θα σου έλεγα να τσεκάρεις το Hotarubi no Mori e (δεν το έχω δει ακόμη γιατί είναι προς τη ρομαντική πλευρά - απ' όσο έχω καταλάβει -, αλλά είναι στη λίστα μου γιατί έχω διαβάσει καλές κριτικές και μου κινεί την περιέργεια).

Θα σου πω και κάποια άλλα που έχω στη λίστα μου μήπως σε ενδιαφέρουν :redface: :

- Ansatsu Kyoushitsu (Assassination Classroom)
- Guilty Crown
- Code Geass (NAI AKOMH ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ! :eek: )
- Shakugan no Shana
- Noragami (Noragami: Stray God)


Φυσικά, αν δεν έχεις δει το AoT, επιβάλλεται να το δεις! :eek: Έχει ΤΕΛΕΙΑ γραφικά, πλοκή, εξέλιξη χαρακτήρων, ΔΡΑΣΗ... είναι απλά ΥΠΕΡΟΧΟ!!! <3<3<3
 

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Βλέποντας τη λίστα θα προσθέσω μερικά entries "αν σ' άρεσε το Χ δες το Υ"

Spirited away-> Miyazakimononoke hime (και αν σου αρέσει κι αυτό βασικά τα άπαντα του Hayao Miyazaki)
Darling in the franxxx -> Είναι ένα κακέκτυπο του Neon Genesis Evangelion (που το έβγαλε και το netflix πρόσφατα)
sailor moon -> puella magi madoka magica και δε λέω τίποτα άλλο
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ας ξεκινησω με το σημαντικοτερο που λειπει απο την λιστα σου... DragonBall (dragonball, dragonball Z, dragonball super)

Bleach
Blue exorcist
07 Ghost
Beelzebub
Code Geass
Vampire knight
Deadman's wonderland
Reborn
Claymore
Elfen Lied
Darker than black
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας ξεκινησω με το σημαντικοτερο που λειπει απο την λιστα σου... DragonBall (dragonball, dragonball Z, dragonball super)

Bleach
Blue exorcist
07 Ghost
Beelzebub
Code Geass
Vampire knight
Deadman's wonderland
Reborn
Claymore
Elfen Lied
Darker than black

Αυτά τα έχω σημειώσει και εγώ! :bounce:


Κρίμα που το Claymore δε συνεχίστηκε. :/

Δεν περίμενα να βλέπεις animes Nelliel! :eek: :happy:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αυτά τα έχω σημειώσει και εγώ! :bounce:


Κρίμα που το Claymore δε συνεχίστηκε. :/

Δεν περίμενα να βλέπεις animes Nelliel! :eek: :happy:

Κριμα και για το deadman's wonderland. To εκοψαν, αλλα διαβασα το manga. Γενικα πολλα τα εχουν κοψει, αλλα μονο για ενα θα συμφωνησω που εκοψαν: το bleach. Δεν παρακολουθω πολλα anime πλεον, μονο το one piece. Επειδη διαβαζω ακομα μερικα manga, τα anime που ειναι βασισμενα σε manga καταντουν κουραστικα αν δεν ειναι OVA. Το one piece πχ σερνεται, το naruto ειχε απειρα fillers, το dragonball super δεν εξηγουσε καλα την ιστορια (παρολο που σε αυτο πρωτα βγηκε το anime και μετα το manga).

Επρεπε να το ειχες παρει πρεφα απο το username μου! Ειναι απο το bleach!
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κριμα και για το deadman's wonderland. To εκοψαν, αλλα διαβασα το manga. Γενικα πολλα τα εχουν κοψει, αλλα μονο για ενα θα συμφωνησω που εκοψαν: το bleach. Δεν παρακολουθω πολλα anime πλεον, μονο το one piece. Επειδη διαβαζω ακομα μερικα manga, τα anime που ειναι βασισμενα σε manga καταντουν κουραστικα αν δεν ειναι OVA. Το one piece πχ σερνεται, το naruto ειχε απειρα fillers, το dragonball super δεν εξηγουσε καλα την ιστορια (παρολο που σε αυτο πρωτα βγηκε το anime και μετα το manga).

Επρεπε να το ειχες παρει πρεφα απο το username μου! Ειναι απο το bleach!


Δεν έχω δει ποτέ μου Bleach! :oops:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν έχω δει ποτέ μου Bleach! :oops:


Το συστηνω.... μεχρι το espada arc και το τελος του Aizen. Απο εκει και περα το χαος, αν και νομιζω οτι το ανιμε σταματησε με τον aizen, ευτυχως. Ειχε potential το manga να εξελιχθει σε επιπεδο naruto αλλα o συγγραφεας εκανε πολλα λαθη και αφησε και πολλα ερωτηματικα στο τελος. Αυτο μαζι με το fairy tail ξεκινησαν καλα και ειχαν αδοξο τελος.

Παραδοξως το bleach ειχε απο τα καλυτερα fillers κατα την γνωμη μου, ειδικα τα επεισοδια με τον κον ηταν αρκετα αστεια.
 

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Code Geass,Steins Gate,Monster,Attack on Titan(θελω να δω 2η και 3η σεζον).Death note,Gangsta,Code Breaker,Fate Zero(μισο),One Piece(Μισο),Bleach(μισο),Your name(ταινια),Hellsing(το μισό) και FMAB(το μισο).Καποιο θα ξεχασα αλλα πανω κατω αυτα.Το Code ειναι κορυφη για μενα.Το gangsta εχω διαβασει ολο το manga αλλα αρρωστησε ο συγγραφεας και δεν ξερουμε αν το συνεχισει.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Code Geass,Steins Gate,Monster,Attack on Titan(θελω να δω 2η και 3η σεζον).Death note,Gangsta,Code Breaker,Fate Zero(μισο),One Piece(Μισο),Bleach(μισο),Your name(ταινια),Hellsing(το μισό) και FMAB(το μισο).Καποιο θα ξεχασα αλλα πανω κατω αυτα.Το Code ειναι κορυφη για μενα.Το gangsta εχω διαβασει ολο το manga αλλα αρρωστησε ο συγγραφεας και δεν ξερουμε αν το συνεχισει.


Steins Gate είχα δει κάποια επεισόδια που το παρακολουθούσε η αδερφή μου τότε, αλλά μου φαινόταν ότι εξελισσόταν αργά η ιστορία (μπορεί να έτυχε βέβαια, δεν ξέρω). :redface:

Για το Monster έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές και το είχα δει παλαιότερα μέχρι τη μέση, αλλά με κούρασε. Έχει και πολλά επεισόδια για την όλη υπόθεση (όχι ως anime)... Πιστεύω ότι θα μπορούσε να ήταν λιγότερα :/ . Η πλοκή πάντως ήταν από τις πιο ενδιαφέρουσες που έχω δει!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Κριμα και για το deadman's wonderland. To εκοψαν, αλλα διαβασα το manga.


Το Deadman's Wonderland απ' ό,τι θυμάμαι όχι απλά φαινόταν απότομο το τέλος (έκανε μπαμ ότι το έκοψαν δηλαδή), αλλά γενικότερα σε όλη τη σειρά υπήρχαν σημαντικά plot holes. Κι ήταν όντως κρίμα γιατί κατά τ' άλλα ήταν πολύ ποιοτική σειρά και αρκετά διαφορετική, οπότε άφηνε το στίγμα της στον θεατή.

_______________________________________________________________________________________________

Επειδή μ' αυτό το topic που ανοίξατε με ψήσατε να ξαναδώ άνιμε μετά από 4 χρόνια, είδα ότι έχει ανέβει στο Netflix το Neon Genesis Evangelion. Το χει δει κανείς; Αξίζει;
 

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Steins Gate είχα δει κάποια επεισόδια που το παρακολουθούσε η αδερφή μου τότε, αλλά μου φαινόταν ότι εξελισσόταν αργά η ιστορία (μπορεί να έτυχε βέβαια, δεν ξέρω). :redface:

Για το Monster έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές και το είχα δει παλαιότερα μέχρι τη μέση, αλλά με κούρασε. Έχει και πολλά επεισόδια για την όλη υπόθεση (όχι ως anime)... Πιστεύω ότι θα μπορούσε να ήταν λιγότερα :/ . Η πλοκή πάντως ήταν από τις πιο ενδιαφέρουσες που έχω δει!


Το Steins δεν ειναι ακριβως οπως το λες αλλα και ειναι...Θελω να πω ειναι λιγο υποκειμενικο.Γενικοτερα η ιστορια εξελισσεται σχετικα ομαλα.Να δεις και την(μπορει και τις δεν θυμαμαι) ταινια.Monster οντως δεν εχει τοσο καλο τελος.Σχετικο και αυτο...Αλλα ειναι ενδιαφερον ολοκληρωσε το.Γενικα Code Geass κορυφη σε ολα τα επιπεδα για μενα.Ουτε Death Note ουτε κανενα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κορυφη ειναι το one piece. Μεχρι τωρα δεν εχω δει κατι καλυτερο. Ο Oda ειναι οντως GODa. Ο τροπος που αναδιπλωνει την ιστορια δεν περιγραφεται. Ο ανθρωπος εχει κανει εκπληκτικη δουλεια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top