Netflix

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ανακαλυψα οτι το netflix εχει prince of bel air D:

Όχι για πολύ ακόμη. :P

Η Warner σε συνεργασία με την HBO ανακοίνωσαν την δική τους πλατφόρμα streaming, ΗΒΟ max.

Click

Από το Netflix "κινδυνεύουν" τα Φιλαράκια, Pretty Little Liars, the prince of bel air και κάποιες άλλες λιγότερο γνωστές.

Ξεκάθαρα όποιος πάρει τα Friends με έχει πελάτη του. :|
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι θέλετε κάτι ανάλαφρο, ρίξτε μια ματιά στο Call my agent! Δεν είναι τίποτα φοβερό, όμως περνάει ευχάριστα η ώρα. Δώστε μόνο λίγο χρόνο, γιατί κι εγώ χασμουριόμουν στην αρχή κι έλεγα να τη σταματήσω αλλά μετά τη συμπάθησα και περιμένω πώς και πώς τη νέα σεζόν.
 

Mind Traveller

Νεοφερμένος

Η Mind Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μια καινουργια σειρα-φαινομενο που βγηκε προσφστα ειναι το typewriter. Εντασσεται στην κατηγορια θρίλερ/τρομου . Την εχει εχει δει κανεις; Ειναι οντως τοσο καλη οσο περιγραφουν ή λενε παπατζες;:hmm:
 

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Όπως φαίνεται θα υπάρξει και 4η σεζόν . Στην τρίτη αποφάσισαν να θυσιάσουν αρκετά την δράση σε σχέση με τις προηγούμενες σεζόν ,στα πρώτα επεισόδια, ώστε να εστιάσουν στην ανάλυση ορισμένων χαρακτήρων . Μου άρεσε αρκετά αυτό :) .

Καλέ από πέρισυ το είχαν πει ότι θα είναι 4 σεζόν στο σύνολο. :P

Πάει καιρός από τότε που είδα την 3η σεζόν Stranger Things, αλλά τώρα βρήκα χρόνο να τη σχολιάσω. Το γενικό σχόλιο είναι ότι ήταν καλύτερη από από την 2η σεζόν, που ήταν ένα all over the place και βαρετή και φάγαμε στη μάπα το ταξίδι της Ελ να βρει τις ρίζες της, σαν fillers σε σειρά anime, έτσι χωρίς λόγο (εκτός κι αν εμφανιστεί ο λόγος στην 4η σεζόν -κρατάω μικρό καλάθι). Ευχάριστη έκπληξη ότι η Winona Ryder, και σαν χαρακτήρας και σαν ηθοποιός, έχει βελτιωθεί πολύ (δεν την άντεχα στην 1η σεζόν). Όλα τα παιδάκια παίζουν πολύ ωραία, ίσως εκτός από την Ελ που τη βρίσκω λίγο μονότονη. Τέλος, ο Στιβ για μία ακόμη φορά επιβεβαίωσε ότι είναι ο πιο γαμάτος χαρακτήρας της σειράς.

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το hype της σειράς βασίζεται στην 80s νοσταλγία (ακόμα και από άτομα που γεννήθηκαν πολύ πιο μετά), το alternative mainstream, το καστ, τις προσδοκίες και το ότι φέρνει λίγο στην ατμόσφαιρα μυστηρίου του Stephen King, παρά στην πλοκή και πόσο από αυτές τις προσδοκίες καταφέρνει να εκπληρώσει. Βασικά ακριβώς λόγω αυτού επιλέγουμε συνειδητά να αγνοούμε τα τεράστια κενά της πλοκής και πολύ φοβάμαι ότι τα περισσότερα ερωτήματα δεν θα απαντηθούν ποτέ.


Τέλος, ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Νετφλιξ για όλες τις κορεάτικες σειρές που δεν χρειάζεται πια τις ψάχνουμε στα ρώσικα τόρρεντς. <3
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Καλέ από πέρισυ το είχαν πει ότι θα είναι 4 σεζόν στο σύνολο. :P

Πάει καιρός από τότε που είδα την 3η σεζόν Stranger Things, αλλά τώρα βρήκα χρόνο να τη σχολιάσω. Το γενικό σχόλιο είναι ότι ήταν καλύτερη από από την 2η σεζόν, που ήταν ένα all over the place και βαρετή και φάγαμε στη μάπα το ταξίδι της Ελ να βρει τις ρίζες της, σαν fillers σε σειρά anime, έτσι χωρίς λόγο (εκτός κι αν εμφανιστεί ο λόγος στην 4η σεζόν -κρατάω μικρό καλάθι). Ευχάριστη έκπληξη ότι η Winona Ryder, και σαν χαρακτήρας και σαν ηθοποιός, έχει βελτιωθεί πολύ (δεν την άντεχα στην 1η σεζόν). Όλα τα παιδάκια παίζουν πολύ ωραία, ίσως εκτός από την Ελ που τη βρίσκω λίγο μονότονη. Τέλος, ο Στιβ για μία ακόμη φορά επιβεβαίωσε ότι είναι ο πιο γαμάτος χαρακτήρας της σειράς.

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το hype της σειράς βασίζεται στην 80s νοσταλγία (ακόμα και από άτομα που γεννήθηκαν πολύ πιο μετά), το alternative mainstream, το καστ, τις προσδοκίες και το ότι φέρνει λίγο στην ατμόσφαιρα μυστηρίου του Stephen King, παρά στην πλοκή και πόσο από αυτές τις προσδοκίες καταφέρνει να εκπληρώσει. Βασικά ακριβώς λόγω αυτού επιλέγουμε συνειδητά να αγνοούμε τα τεράστια κενά της πλοκής και πολύ φοβάμαι ότι τα περισσότερα ερωτήματα δεν θα απαντηθούν ποτέ.


Τέλος, ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Νετφλιξ για όλες τις κορεάτικες σειρές που δεν χρειάζεται πια τις ψάχνουμε στα ρώσικα τόρρεντς. <3

agree full για το ταξιδι της Ελ κανενα νοημα
θα μπορουσε να ειναι πολλα υποσχομενο αλλα μαπα το καρπουζι
πηραν την ιδεα την πεταξαν δεν δεν χρησιμοποιηθηκε πουθενα

διαφωνωω αγαπω Winona Ryder
γενικα ειναι ηθοποιαρα απλα μαλλον 1η σεζον ειχε τετοιες σκηνοθετικες οδηγιες να το παιξει λιγο απελπιστικα υπερβολικα επειδη ειχε χαθει ο Will

τα κενα νομιζω θα υπαρχουν παντα
οπως και στα βιβλια του Στιφεν Κινγκ
ειναι λιγο naive το βλεπεις απο την πλευρα των ηρωων οχι σαν τριτος σοου ναι νομιζω καποια πραγματα δεν θα απαντηθουν ποτε, παιζουν πολυ με το ανεξηγητο
(καλυτερα για τους σεναριογραφους δοου :P)
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Καλέ από πέρισυ το είχαν πει ότι θα είναι 4 σεζόν στο σύνολο. :P

Πρέπει να το έχασα αυτό το κομμάτι . Αμαν και αυτοί τόσα λεφτά βγάζουν και γυρνάνε κάθε Χριστούγεννα και πάσχα , ξεχνάω τι έχω δει στο τέλος :hehe: .

Μέχρι στιγμής η μόνη σειρά που μου έχει κρατήσει το ενδιαφέρον είναι το La Casa De papel . Η 3η σεζόν ήταν όσο γαμάτες και οι προηγούμενες, εαν όχι περισσότερο . Μου αρέσει οτι ο Ντένβερ έχει σοβαρέψει λίγο μιας που η Τόκιο με τον Ρίο δημιουργούν συνεχώς θέματα εξαιτίας της ερωτικής τους σχέσης . Επίσης δεν περίμενα να γίνει αυτό στο τέλος της σεζόν,ήταν μια ευχάριστη έκπληξη αφού εως τώρα τους θεωρούσα pussies,but i guess not :P . Γενικά είναι ωραίο πως ακόμα και χαρακτήρες όπως προφεσορ εν τέλει την πατάνε εαν μπλέξουν τα συναισθηματικά τους με την δουλειά,και θα έχει ενδιαφέρων να δούμε πως θα εξελιχθεί το όλο πράγμα .
 
Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
βγηκε το The Last Czars
το εχει ξεκινησει κανεις? γνωμη?


Καλά θυμόμουν όταν το πέτυχα ότι είχε σχολιαστεί εδώ.

Λοιπόν το ξεκίνησα σήμερα και μου αρέσει αρκετά, βέβαια βρίσκω και αυτό το κομμάτι της ιστορίας ενδιαφέρον και *γκούχου* περάσαμε και δεν ακουμπήσαμε στο σχολείο *γκούχου*. Εφόσον δεν ήξερα τίποτα για την πτώση των Ρομανοφ πέρα από το ότι έγινε και ότι είχαν μια κόρη Αναστασία, ναι με τράβηξε.

Αυτό που δε μου άρεσε είναι ότι δεν είναι 100% σειρά πάνω σε αυτό το κομμάτι της ιστορίας όπως πχ ήταν το Τσερνομπιλ πρόσφατα αλλά είναι σειρά μπασταρδεμένη με ντοκιμαντερ ή αντίθετα ντοκιμαντέρ με λίγο παραπάνω υποκριτική. Δλδ είναι χρήσιμα αυτά που λένε οι σχολιαστές, δε λέω αλλά θα προτιμούσα να είναι 5 επεισόδια καθαρά κ οχι λίγο σχόλιο, λίγα πλάνα αρχειου, 2 σκηνές ο τσάρος και η φαμίλια και πάμε παρά κάτω.


Καλό είναι πάντως, βλέπεται άνετα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Τέλος, ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Νετφλιξ για όλες τις κορεάτικες σειρές <3


Αυτό και μόνο είναι λόγος να με τρώει το χέρι να σκεφτώ να πληρώσω συνδρομή και να ξεκινήσω Νέτφλιξ.

Έχει όντως αρκετό πράγμα από Κορέα ή επειδή είναι Ελληνικό Νέτφλιξ παίζει να τρώνε και γεω-αποκλεισμό και να πρέπει μετά να μπλέξεις με VPN και δε συμμαζεύεται;
 

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Αυτό και μόνο είναι λόγος να με τρώει το χέρι να σκεφτώ να πληρώσω συνδρομή και να ξεκινήσω Νέτφλιξ.

Έχει όντως αρκετό πράγμα από Κορέα ή επειδή είναι Ελληνικό Νέτφλιξ παίζει να τρώνε και γεω-αποκλεισμό και να πρέπει μετά να μπλέξεις με VPN και δε συμμαζεύεται;

Έχει αρκετές, από όλα τα είδη, και αυτό που μπορώ να απαντήσω με σιγουριά είναι ότι προστίθεται νέο υλικό. Δε γνωρίζω, όμως, αν σε σύγκριση με άλλες χώρες έχουμε πιο περιορισμένο υλικό. Γιατί δε δοκιμάζεις τον ένα μήνα δωρεάν για να αποφασίσεις;
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Είδα Elite για το ισπανικό της υπόθεσης, meh.
Είδα YOU, το οποίο γούσταρα αρκετά, μου θύμισε λίγο Dexter ίσως. :hmm:
Και πλέον πάμε για 2η season mindhunter :shifty:
 

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Είδα Elite για το ισπανικό της υπόθεσης, meh.
Είδα YOU, το οποίο γούσταρα αρκετά, μου θύμισε λίγο Dexter ίσως. :hmm:
Και πλέον πάμε για 2η season mindhunter :shifty:


Ω ναι! Την περίμεν(ω)α πώς και πώς. Άντε να τα ξαναπούμε όταν τη δούμε. :P

Στη λίστα μου έχω να δω/βλέπω:
Dark (2η σεζόν -δεν βρίσκω την όρεξη να την ξεκινήσω γιατί νιώθω ότι έχω ξεχάσα τα πάντα της πρώτης και θα δυσκολευτώ στην αρχή)
Casa de Papel (3η σεζόν -εξ αρχής ήμουν σε φάση ότι είναι απλά μια καλή διασκεδαστική σειρά, τίποτα παραπάνω, μού αρέσουν και τα ισπανικά, αλλά και πάλι νιώθω ότι το σέρνουν οπότε ούτε εδώ έχω βρει τη διάθεση να την δω)
Something in the Rain (κορεάτικη -στα μισά της σειράς, ωραία χημεία οι ηθοποιοί, νομίζω όμως ότι θα με εκνευρίσει η ανωριμότητα των χαρακτήρων)
Mr Sunshine (έχω δει λίγα λεπτά του πρώτου επεισοδίου, θα το ξεκινήσω άμεσα)
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

betonieras

Νεοφερμένος

Ο betonieras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ρε παιδιά το casa de papel γίνεται καλύτερο στο δεύτερο κύκλο??? Είδα τον πρώτο (με καθυστέρηση φυσικά) μετά από όλο αυτό το σούσουρο και δε μπορώ να πώ ότι εντυπωσιάστηκα. Όλο αμπελοφιλοσοφίες και κυρίως πολλές "τρύπες" ενάντια στη κοινή λογική και αναμενόμενες κλισε "ανατροπές" στο σενάριο. Καθόλου ρεαλιστικό... (π.χ. και αλοίμονο δηλαδή ...εάν φυσικά εγώ το θυμαμαι καλά καθώς βαρέθηκα να το ξανατσεκάρω: (ψιλοσποιλερ αλερτ!) η άλλη με το αλτσχάιμερ τα γραφει όλα στο χαρτάκι και δε γράφει ένα όνομα που ακούει 2-3 φορές και φάνηκε μάλιστα να το ξέρει όταν συνάντησε το συγκεκριμένο άτομο????)

Για να μη δω τζάμπα το δεύτερο κύκλο εάν συνεχίζει έτσι
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
To έχω αφήσει σα μ@λ@κ@ς και μου τραβάει το 10ευρω κάθε μήνα. Έχει πολλές καλές ταινίες αλλά είναι για αρχάριους στο σπορ.
Μπορεί να ψάχνω 3 ώρες ταινία που δεν έχω δει και στο τέλος πάω για ύπνο, μένοντας με την όρεξη.
Για σειρές δεν το συζητάω, δεν είναι του γούστου μου να βλέπω τα ίδια πρόσωπα στο ίδιο σενάριο με παραλλαγές από Γιάννης σε....Γιαννάκης!
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα το bodyguard, δεν θα πω ψέματα, τον αδικοχαμένο τον κινγκ ιν δε νορθ είδα και το πάτησα, αλλά δεν απογοητεύτηκα. Ωραίο το ξεκίνημα, ωραίο και το τέλος, λίγο κοιλιά έκανε στη μέση αλλά οκ, έχουμε δει και χειρότερα. Τίμιο για το είδος του, το προτείνω.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Είδα το bodyguard, δεν θα πω ψέματα, τον αδικοχαμένο τον κινγκ ιν δε νορθ είδα και το πάτησα, αλλά δεν απογοητεύτηκα. Ωραίο το ξεκίνημα, ωραίο και το τέλος, λίγο κοιλιά έκανε στη μέση αλλά οκ, έχουμε δει και χειρότερα. Τίμιο για το είδος του, το προτείνω.
Παρομοίως. :hehe: Αλλά δεν ξέρω αν θα έχει δεύτερη σεζόν. :(
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ειδα El Camino (με χρονοκαθυστερηση) ε μεεεχ
ειχα μεγαλες προσδοκιες μαλλον, καμια επαφη με τις ενδοξες εποχες του breaking bad
μου φανηκε αρκετα προχειροδουλεια γενικα
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Το El Camino παντού διαβάζω ότι είναι πολύ ωραίο, αρκεί να μην έχεις υπερβολικές προσδοκίες. Μα τι είδους λογική ειν' αυτή;!

Anyway, εγώ ξεκίνησα Vikings και μπορώ να πω ότι δεν περίμενα να μ' αρέσει τόσο. :jumpy:
Ελπίζω μόνο να μη χαλάσει στην πορεία!
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελπίζω μόνο να μη χαλάσει στην πορεία!



 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top