Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,538 μηνύματα σε 78,982 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 390 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 994 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 22:06, 10-08-19:

Έχω παρατηρήσει τελευταία ότι η επιδερμίδα μου όσο πάει και γίνεται πιο ξηρή στο πρόσωπο.

Βάζω τις κρέμες μου, όρος + αντιηλιακό το πρωί και ενυδατική το βράδυ μετά από καθαρισμό προσώπου. Αλλά τίποτα. Ίσως δεν με καλύπτει πλέον η σειρά που έχω; Τι να πω...
Εσείς ποια ενυδατική φοράτε; Υπάρχει κάποια για πλούσια ενηδατωση; Έχω απηυδήσει...όλες υπόσχονται, υπόσχονται και τίποτα...Α! Και αυτές οι μάσκες που γράφουν στο ιντερνετ με αυγό και ελαιόλαδο εγώ τα κάνω ομελέτα
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 23:50, 10-08-19:

Έχω γυρίσει άπειρες εταιρείες και σχετικά η μόνη που μπορώ να πω πως έχω βρει την υγειά μου είναι της La Roche Posay Hydraphase με υαλουρονικό οξύ...με 24ωρη προστασία και ομολογώ να πω πως μέχρι στιγμής την δουλειά της την κάνει, δεν ξέρω βέβαια τι θα γίνει αν τη συνηθίσει το δέρμα μου
Απορία
Έχω σγουρό μαλλί και κάνω ανταύγειες με αποτέλεσμα η μπούκλα να φριζάρει.. καμία ιδέα για να μπορέσω να της δώσω όγκο;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ραφαέλα33847 : 10-08-19 στις 23:53.
1
Παράθεση

SkyBlu

Δραστήριο Μέλος

H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε: στις 00:11, 11-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Έχω παρατηρήσει τελευταία ότι η επιδερμίδα μου όσο πάει και γίνεται πιο ξηρή στο πρόσωπο.

Βάζω τις κρέμες μου, όρος + αντιηλιακό το πρωί και ενυδατική το βράδυ μετά από καθαρισμό προσώπου. Αλλά τίποτα. Ίσως δεν με καλύπτει πλέον η σειρά που έχω; Τι να πω...
Εσείς ποια ενυδατική φοράτε; Υπάρχει κάποια για πλούσια ενυδάτωση; Έχω απηυδήσει...όλες υπόσχονται, υπόσχονται και τίποτα...Α! Και αυτές οι μάσκες που γράφουν στο ιντερνετ με αυγό και ελαιόλαδο εγώ τα κάνω ομελέτα
Έχεις παρατηρήσει ότι η επιδερμίδα σου όσο πάει και γίνεται πιο ξηρή στο πρόσωπο γενικά ή τώρα το καλοκαίρι; Νερό πίνεις; Πολύ νερό, ειδικά τώρα που έχει σκατόζεστη.

Έχω την ίδια με την κοπέλα από πάνω. Τίμια επιλογή, όχι κάτι ιδιαίτερο. Βέβαια δεν την βάζω συστηματικά.
1
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,962 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 12:19, 11-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Γεια σας ^^

Έχω καρέ τα μαλλιά μου και είναι σκούρα καστανά. Σκεφτόμουν (επειδή πάλι βαρέθηκα) μήπως να κάνω balayage.
Γνώμες;

Ειχα κάνει και εγώ balayage παλιά, εκείνο τον πρώτο καιρό που ήταν πολύ στη μόδα Θες να σου τα κάνουν ξανθά δηλαδη ή πιο ανοιχτό καστανο; Γιατί αν είναι κοντά στην απόχρωση των μαλλιών σου, δεν θα δείχνει άσχημο ακόμα και αν μακρύνουν τα μαλλιά σου και κατέβει. Αν τα θες πολύ ξανθά ενώ τα δικά σου είναι πολύ σκούρα, εκεί ίσως έχεις θεμα. Εγώ τα είχα κάνει ξανθά αλλά επειδή και τα μαλλιά μου είναι καστανόξανθα έδειχνε σχεδόν φυσικό, ακόμα και αν δεν πήγαινα για καιρό να το ανανεώσω στο κομμωτήριο. Οπως και να’χει,αν εσένα σου αρέσει, γιατί να μην το κανεις;
1
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 994 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 22:19, 11-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από SkyBlu
Έχεις παρατηρήσει ότι η επιδερμίδα σου όσο πάει και γίνεται πιο ξηρή στο πρόσωπο γενικά ή τώρα το καλοκαίρι; Νερό πίνεις; Πολύ νερό, ειδικά τώρα που έχει σκατόζεστη.

Έχω την ίδια με την κοπέλα από πάνω. Τίμια επιλογή, όχι κάτι ιδιαίτερο. Βέβαια δεν την βάζω συστηματικά.

Συνήθως πίνω 6 ποτήρια :/
Με τη ζέστη μου κόβεται η ορεξη για φαγητό και για νερό:/
Ότι χειρότερο δλδ. Φρούτα δεν καταναλώνω.
Μετά αναρωτιέμαι γιατί είναι ξηρή η επιδερμίδα μου
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Δραστήριο Μέλος

H Αγάπη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

H Agaphbou έγραψε: στις 00:47, 12-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda

Εσείς ποια ενυδατική φοράτε; Υπάρχει κάποια για πλούσια ενηδατωση; Έχω απηυδήσει...όλες υπόσχονται, υπόσχονται και τίποτα...Α! Και αυτές οι μάσκες που γράφουν στο ιντερνετ με αυγό και ελαιόλαδο εγώ τα κάνω ομελέτα
Εμένα η μάνα μου που έχει ξηρό δέρμα και δεν πίνει σχεδόν καθόλου υγρά (εκτός από τον αγαπημένο της φραπέ :Ρ) έχει καταβολευτεί με τη σειρά Queen Bee της Apivita, και αν δε σε καλύπτει η κρέμα έχει και sérum εντατικής θρέψης.
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,822 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 23:07, 13-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από olivi@
Iιι καλέ οινόπνευμα στο πρόσωπο;
Νομίζω το είχα ξαναγράψει, αλλά το πρώτο και κυριότερο βήμα κατά της λιπαρότητας είναι η σωστή ενυδάτωση. Πολλοί έχουν την (λανθασμένη) εντύπωση ότι αν ενυδατώσουν το πρόσωπό τους θα ενισχύσουν τη λιπαρότητά τους, αλλά αντιθέτως όταν αφήνουν το δέρμα αφυδατωμένο, εκείνο υπερπαράγει λιπαρότητα για να το αντισταθμίσει. Κι εγώ έτσι έκανα κάποτε και όταν το συζήτησα με τον δερματολόγο μου είδα όντως μεγάλη διαφορά.
Τελικά έχω μείνει άναυδη αλλά είχες δίκιο. Βάζω εδώ και κάνα μήνα την bioten skinergy break free για λιπαρές επιδερμιδες και έχω πολύ καιρό να δω τόσο λιπαρό πρόσωπο. Είναι σαν να βάζεις πούδρα, πραγματικά αφήνει ματ αποτέλεσμα και κρατάει όλη τη μέρα. Κοίτα να δεις τι μαθαίνω στα γεράματα... Ευχαριστω πολύ!
1
1
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,370 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 11:44, 14-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Agaphbou
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Δραστήριο Μέλος

H Αγάπη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

H Agaphbou έγραψε: στις 12:55, 18-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe

Δεν έχει ξηρή επιδερμίδα απ' την έλλειψη νερού, ανέκαθεν είχε. Κοίτα, γενικά πίνει πολλά υγρά, απλά όχι τόσο σκέτο νερό. Η γυναίκα είναι υγιέστατη, της το χω πει γενικά και προσπαθεί να το αυξήσει, αλλά το ξεχνάει μετά.
Παράθεση

Guest 874453

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest 874453 έγραψε: στις 22:00, 18-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ραφαέλα33847
Έ
Απορία
Έχω σγουρό μαλλί και κάνω ανταύγειες με αποτέλεσμα η μπούκλα να φριζάρει.. καμία ιδέα για να μπορέσω να της δώσω όγκο;
https://www.vitahp.gr/index.php/komm...l-200ml-detail
1
Παράθεση

Guest 392911

Guest

O Guest 392911 έγραψε: στις 21:45, 16-09-19:

Ξέρετε που μπορώ να βρΩ άδειες συσκευασιες σκιών;
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,822 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 21:50, 16-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Hello25
Ξέρετε που μπορώ να βρΩ άδειες συσκευασιες σκιών;
Υποθέτω σε μεγάλα καταστήματα καλλυντικών. Αν βαριέσαι να πας σε μαγαζί, υπάρχουν και μαγαζιά με καλλυντικά σε σταθμούς του μετρο, βασικά ξέρω στο σταθμό Συγγρού Φιξ αλλά δε θυμάμαι πώς λέγεται, θα το δεις. Σίγουρα θα έχουν. Από κει παίρνω ματ κραγιον, είναι φανταστικά. Δεν μπορώ να φορέσω κραγιόν που δεν είναι ματ. Όχι ότι βάφοναι συχνά αλλά λεμε τώρα! Εκεί επίσης έχει κι ωραία αρώματα τύπου καρπούζι, πεπόνι κλπ που μου αρέσουν πολύ. Κάνε μια βόλτα αν είσαι κοντά.
Παράθεση

Guest 392911

Guest

O Guest 392911 έγραψε: στις 22:05, 16-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Υποθέτω σε μεγάλα καταστήματα καλλυντικών. Αν βαριέσαι να πας σε μαγαζί, υπάρχουν και μαγαζιά με καλλυντικά σε σταθμούς του μετρο, βασικά ξέρω στο σταθμό Συγγρού Φιξ αλλά δε θυμάμαι πώς λέγεται, θα το δεις. Σίγουρα θα έχουν. Από κει παίρνω ματ κραγιον, είναι φανταστικά. Δεν μπορώ να φορέσω κραγιόν που δεν είναι ματ. Όχι ότι βάφοναι συχνά αλλά λεμε τώρα! Εκεί επίσης έχει κι ωραία αρώματα τύπου καρπούζι, πεπόνι κλπ που μου αρέσουν πολύ. Κάνε μια βόλτα αν είσαι κοντά.
Dust and cream?
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 22:06, 16-09-19:

https://www.lovie.gr/SHOPS
Παράθεση

Guest 392911

Guest

O Guest 392911 έγραψε: στις 22:09, 16-09-19:

Σας ευχαριστώ πολύ!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Ιππολύτη, orchidea, Some.26, whitelioness