Τεστ Προσωπικότητας

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσπάθησα να σε βάλω σε ένα ιδεατό καλούπι αλλά η φύση σου επαναστάτησε.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
2nd
Πάει σχεδόν ένας χρόνος και ακόμα INFJ special snowflake.
Θαυμάστε πόσο γαμάτος είμαι! click and click



Το αποτέλεσμα μου βγήκε ENTJ, εν τω μεταξυ ΠΟΣΟ ΕΓΩ η περιγραφη του entj στην εικονα που εβαλες. so sad :look: :hehe:
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καθαρή δικηγορίνα, bussiness woman, απατεώνισσα είσαι με αυτά τα traits. Αδικήθηκες.
'Εχ αν δεις τη "θεωρία" του MBTI, οι intuitives είναι να μένουν πάρα πολύ μακρία από δουλειές στα νομικά και τη λογιστική. :baby:

Εγώ παλιά είχα βγει INTJ και πέντε χρόνια τώρα γράφω κώδικα στο Intellij. Τυχαίο? Δε νομίζω.

Αντιφατικό. Το intellij είναι generic. :baby:

Τώρα δε θυμάμαι ακριβώς ποσοστά στο καθένα αλλά θυμάμαι ότι όλα με βγάζουν ENTP. Εν συντομία τα υπέρ και κατά:

(+)
Knowledgeable, quick thinkers, original, excellent brainstormers, charismatic, energetic.

(-)
Very argumentative, insensitive, intolerant, can find it difficult to focus, dislike practical matters.

Σε γενικές γραμμές έχει πέσει μέσα.


Αν μου λέγες να μαντέψω, θα έλεγα ENFP που είναι το πιο κοντινό, η μόνη διαφορά έγγειται στο πως είναι λίγο πιο χαζογκομενέ. :tongue:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
'Εχ αν δεις τη "θεωρία" του MBTI, οι intuitives είναι να μένουν πάρα πολύ μακρία από δουλειές στα νομικά και τη λογιστική. :baby:





Αν μου λέγες να μαντέψω, θα έλεγα ENFP που είναι το πιο κοντινό, η μόνη διαφορά έγγειται στο πως είναι λίγο πιο χαζογκομενέ. :tongue:

Καλά στη λογιστική ειδικά είμαι μια καταστροφή. Και επειδή η μάνα μου είναι λογίστρια και έχω επαφή με το πεδίο, μπορώ να πω με σιγουριά ότι το σιχαίνομαι.


Τώρα για το χαζογκομενέ τι να σου πω... Γελάω μόνη μου :laugh:
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά στη λογιστική ειδικά είμαι μια καταστροφή. Και επειδή η μάνα μου είναι λογίστρια και έχω επαφή με το πεδίο, μπορώ να πω με σιγουριά ότι το σιχαίνομαι.


Τώρα για το χαζογκομενέ τι να σου πω... Γελάω μόνη μου :laugh:

:devil:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είστε σίγουροι ότι απαντάτε σ΄αυτές τις ερωτήσεις με τον τρόπο που πραγματικά αντιμετωπίζετε τις καταστάσεις στη ζωή σας και όχι με τον τρόπο που θα θέλατε να τις αντιμετωπίζετε;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είστε σίγουροι ότι απαντάτε σ΄αυτές τις ερωτήσεις με τον τρόπο που πραγματικά αντιμετωπίζετε τις καταστάσεις στη ζωή σας και όχι με τον τρόπο που θα θέλατε να τις αντιμετωπίζετε;


Ήρθε και το Lawful Good που δεν μπορεί να πιστέψει την παρακμή που βλέπει και μάλλον κάτι πρέπει να κάνουμε λάθος :D
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Είστε σίγουροι ότι απαντάτε σ΄αυτές τις ερωτήσεις με τον τρόπο που πραγματικά αντιμετωπίζετε τις καταστάσεις στη ζωή σας και όχι με τον τρόπο που θα θέλατε να τις αντιμετωπίζετε;
Μα αυτός είναι και ο πραγματικός σκοπός τέτοιων τεστς, να ανακαλύψει ο αναλυτής τις παραισθήσεις του εκάστοτε....εξεταζόμενου που απαντάει περιχαρής, ζώντας την ψευδαίσθηση του :lol:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Είστε σίγουροι ότι απαντάτε σ΄αυτές τις ερωτήσεις με τον τρόπο που πραγματικά αντιμετωπίζετε τις καταστάσεις στη ζωή σας και όχι με τον τρόπο που θα θέλατε να τις αντιμετωπίζετε;


Καλά πολλές ερωτήσεις απαντώνται είτε όπως λες, είτε υποθετικά (εάν σε ρωτάει κάτι που δεν σου έχει συμβεί μέχρι στιγμής), αλλά και με βάση την εκάστοτε συναισθηματική κατάσταση. Εάν, όμως, έχεις κάνει αρκετά διαφορετικά τεστ σε διαφορετικές περιόδους της ζωής σου και βγάζουν όλα το ίδιο, είναι ένα σημάδι ειλικρίνειας. Τώρα, εάν κάποιος απαντάει μεν ειλικρινά, αλλά έχει μικρή αυτογνωσία και γι' αυτό οι απαντήσεις του δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα... αυτό είναι άλλο καπέλο.
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Καλά πολλές ερωτήσεις απαντώνται είτε όπως λες, είτε υποθετικά (εάν σε ρωτάει κάτι που δεν σου έχει συμβεί μέχρι στιγμής), αλλά και με βάση την εκάστοτε συναισθηματική κατάσταση. Εάν, όμως, έχεις κάνει αρκετά διαφορετικά τεστ σε διαφορετικές περιόδους της ζωής σου και βγάζουν όλα το ίδιο, είναι ένα σημάδι ειλικρίνειας. Τώρα, εάν κάποιος απαντάει μεν ειλικρινά, αλλά έχει μικρή αυτογνωσία και γι' αυτό οι απαντήσεις του δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα... αυτό είναι άλλο καπέλο.

Δεν θελει και κανα μυαλο τεραστιο να καταλαβει καποιος οτι αυτα τα τεστακια που υπαρχουν στο ιντερνετ εχουν ακριβως την ιδια αξιοπιστια με ενα ωροσκοπιo.

Tα πραγματικα τεστ προσωπικοτητας (MMPI, DISC, FFM, OCEAN κ.α) εχουν πολλες ερωτησεις (300 πολλες εκ των οποιων ειναι σχεδιασμενες για να ελεγχουν για τα ψεματα που λεμε στον εαυτο μας και φυσικα θελουν εκπαιδευση στη στατιστικη και τη ψυχολογια (και το συγκεκριμενο τεστ) για να ερμηνευθουν, δεν γινεται αυτοματα απο εναν υπολογιστη. Kαι ακομα και αυτα δεχονται πολυ κριτικη

Ολα τα αλλα ειναι απλα βλακειουλες να κανουμε ενα τεστακι να νομιζουμε οτι εχουμε καποιο προβλεπτικο ελεγχο πανω στη ζωη μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά πολλές ερωτήσεις απαντώνται είτε όπως λες, είτε υποθετικά (εάν σε ρωτάει κάτι που δεν σου έχει συμβεί μέχρι στιγμής), αλλά και με βάση την εκάστοτε συναισθηματική κατάσταση. Εάν, όμως, έχεις κάνει αρκετά διαφορετικά τεστ σε διαφορετικές περιόδους της ζωής σου και βγάζουν όλα το ίδιο, είναι ένα σημάδι ειλικρίνειας. Τώρα, εάν κάποιος απαντάει μεν ειλικρινά, αλλά έχει μικρή αυτογνωσία και γι' αυτό οι απαντήσεις του δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα... αυτό είναι άλλο καπέλο.


Δεν εμπιστεύομαι αυτά τα tests. Καμιά φορά μπορεί να κάνω κάποιο για πλάκα αλλά πιστεύω ότι ο καθένας μας ξέρει τον εαυτό του και δεν περιμένει τα αποτελέσματα ενός τεστ να του δείξουν τι είναι!
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
πιστεύω ότι ο καθένας μας ξέρει τον εαυτό του και δεν περιμένει τα αποτελέσματα ενός τεστ να του δείξουν τι είναι!

Καλο.

Οι περισοτεροι ανθρωποι κανουν 40 λεπτα να αποφασισουν τι θα φορεσουν πριν βγουν η τι θα φανε και μετα εχουν αμφιβολιες, ποσο μαλλον να ξερουν το πραγματικο πυρηνα του εαυτου του.

Δεν εχουν ιδεα. Επισης δεν θελει κανενα αινσταιν να το δεις αυτο. Ποσες φορες εχεις ακουσει το "εχω το μαλακομαγνητη"? Η να λενε οτι θελουν καποιον/καποια εξυπνο, με χιουμορ, δεν εχει σημασια η εμφανηση μπλα μπλα μπλα και τελικα να καταληγουν με μαλακες που τους κερατωνουν και μαλακισμενες που τους ρουφανε το αιμα?
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Epote, θεωρείς όμως ότι αυτό το τεστ μπορεί να έχει κάποια χρησιμότητα σε επιχειρήσεις κλπ? Γιατί έχω ακούσει ότι γενικά βάζουν τους εργαζόμενους να το κάνουν, όπως και στη φοιτητική ομάδα που ήμουν χρειάστηκε να το κάνω πχ.
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Epote, θεωρείς όμως ότι αυτό το τεστ μπορεί να έχει κάποια χρησιμότητα σε επιχειρήσεις κλπ? Γιατί έχω ακούσει ότι γενικά βάζουν τους εργαζόμενους να το κάνουν, όπως και στη φοιτητική ομάδα που ήμουν χρειάστηκε να το κάνω πχ.
Υποτιθεται πως ναι εχει χρησημοτητα. Αλλα παλι ειναι ενα κανονικο τεστ οχι ιντερνετικο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δεν θελει και κανα μυαλο τεραστιο να καταλαβει καποιος οτι αυτα τα τεστακια που υπαρχουν στο ιντερνετ εχουν ακριβως την ιδια αξιοπιστια με ενα ωροσκοπιo.

Tα πραγματικα τεστ προσωπικοτητας (MMPI, DISC, FFM, OCEAN κ.α) εχουν πολλες ερωτησεις (300 πολλες εκ των οποιων ειναι σχεδιασμενες για να ελεγχουν για τα ψεματα που λεμε στον εαυτο μας και φυσικα θελουν εκπαιδευση στη στατιστικη και τη ψυχολογια (και το συγκεκριμενο τεστ) για να ερμηνευθουν, δεν γινεται αυτοματα απο εναν υπολογιστη. Kαι ακομα και αυτα δεχονται πολυ κριτικη

Ολα τα αλλα ειναι απλα βλακειουλες να κανουμε ενα τεστακι να νομιζουμε οτι εχουμε καποιο προβλεπτικο ελεγχο πανω στη ζωη μας.

Όταν λέω σημάδι ειλικρίνειας εννοώ του ερωτώμενου, δε θίγω κάπου την αξιοπιστία του τεστ και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Δεν εμπιστεύομαι αυτά τα tests. Καμιά φορά μπορεί να κάνω κάποιο για πλάκα αλλά πιστεύω ότι ο καθένας μας ξέρει τον εαυτό του και δεν περιμένει τα αποτελέσματα ενός τεστ να του δείξουν τι είναι!


Καλά προφανώς, αυτό που συμβαίνει συνήθως μ' αυτά τα τεστ είναι να πηγαίνεις προϊδεασμένος, οπότε αν σ' αρέσει η απάντηση του τεστ το βγάζεις έγκυρο, αν δε σ' αρέσει είναι μούφα. :P Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο συμφωνώ με το ότι ο καθένας μας ξέρει τον εαυτό του, τηρώ τις αμφιβολίες μου..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν εχουν ιδεα. Επισης δεν θελει κανενα αινσταιν να το δεις αυτο. Ποσες φορες εχεις ακουσει το "εχω το μαλακομαγνητη"? Η να λενε οτι θελουν καποιον/καποια εξυπνο, με χιουμορ, δεν εχει σημασια η εμφανηση μπλα μπλα μπλα και τελικα να καταληγουν με μαλακες που τους κερατωνουν και μαλακισμενες που τους ρουφανε το αιμα?


Καλά αυτό άστο! Είναι μεγάλη κουβέντα! Μπορεί να θέλουν αλλά δεν μπορούν να ξεφύγουν από παρελθόντα λανθασμένα πρότυπα! Οι "ρίζες" του καθενός νικούν τη θέλησή του εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top