Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Κλεμμένο Στυλό

Νεοφερμένος

Η Κλεμμένο Στυλό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γενικά βαριέμαι τις ταινίες και μάλιστα εάν ξεκινήσω να δω κάποια μόνη μου την σταματάω στο πρώτο 30λεπτο, εάν έχω παρέα βλέπω αλλά αυτό που κάνω είναι να σχολιάζω τα πάντα γελοιοποιώντας τα (ναι είμαι αυτός ο ενοχλητικός τύπος ανθρώπου δεν θα πάρετε μαζί σας στο σινεμά :P )

πρόσφατα ξαναείδα το eternal sunshine of the spotless mind και το remember me γιατί είμαι σαχλή και ρομαντική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Avenges Endgame:
(ακολουθούν σπόιλς, προειδοποίησα)
Μου άρεσε πάρα πάρα πολύ. Φοβόμουν λίγο και πριν πάω γιατί το πρώτο μέρος δεν με είχε ικανοποιήσει, και στην αρχή της ταινίας γιατί μου φάνηκε αφενός μελόδραμα, αφετέρου κωμωδία με τον Θορ και δεν ήθελα πάλι καταστάσεις Ραγκναροκ. Αλλά τελικά δικαιώθηκα. Και συγκινητικό ήταν, και έξυπνο, και πολύ καλοδουλεμένο. Ειδικά εκεί που χώνονταν σε παλιές ταινίες δεν ήθελα να τελειώσει. Συγκινήθηκα πολύ με την συνάντηση Σταρκ-Σταρκ (:P) και με το τέλος του Κάπταιν. Γενικά ο Κάπταιν είχε πολύ δυνατές σκηνές, όταν σήκωσε το σφυρί του Θορ όλη η αίθουσα ζητοκραύγαζε, που όσο να πεις σε ξεσηκώνει.
Δεν περίμενα να πεθάνει η Μπλακ Γουίντοου, αλλά μου άρεσε που έγινε τελικά έτσι και η σκηνή με τον Χόκάι ήταν πολύ δυνατύ. Για τον Άιρον-Μαν το περίμενα γιατί είχαν λυσσάξει στις θεωρίες όλοι και φαινόταν ότι προς τα εκεί πήγαινε, αλλά και πάλι ήταν συγκινητικό. Ειδικά όταν συναντήθηκαν με τον Πίτερ Πάρκερ.
Αυτάα, γενικά αν και 3 ώρες δεν βαρέθηκα καθόλου, πράγμα σπάνιο για εμένα. Τη προτείνω εννοείται, ειδικά αν έχετε δει όλες τις άλλες ταινίες θα το διασκεδάσετε πολύ.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Avenges Endgame:
(ακολουθούν σπόιλς, προειδοποίησα)
Μου άρεσε πάρα πάρα πολύ. Φοβόμουν λίγο και πριν πάω γιατί το πρώτο μέρος δεν με είχε ικανοποιήσει, και στην αρχή της ταινίας γιατί μου φάνηκε αφενός μελόδραμα, αφετέρου κωμωδία με τον Θορ και δεν ήθελα πάλι καταστάσεις Ραγκναροκ. Αλλά τελικά δικαιώθηκα. Και συγκινητικό ήταν, και έξυπνο, και πολύ καλοδουλεμένο. Ειδικά εκεί που χώνονταν σε παλιές ταινίες δεν ήθελα να τελειώσει. Συγκινήθηκα πολύ με την συνάντηση Σταρκ-Σταρκ (:P) και με το τέλος του Κάπταιν. Γενικά ο Κάπταιν είχε πολύ δυνατές σκηνές, όταν σήκωσε το σφυρί του Θορ όλη η αίθουσα ζητοκραύγαζε, που όσο να πεις σε ξεσηκώνει.
Δεν περίμενα να πεθάνει η Μπλακ Γουίντοου, αλλά μου άρεσε που έγινε τελικά έτσι και η σκηνή με τον Χόκάι ήταν πολύ δυνατύ. Για τον Άιρον-Μαν το περίμενα γιατί είχαν λυσσάξει στις θεωρίες όλοι και φαινόταν ότι προς τα εκεί πήγαινε, αλλά και πάλι ήταν συγκινητικό. Ειδικά όταν συναντήθηκαν με τον Πίτερ Πάρκερ.

Αυτάα, γενικά αν και 3 ώρες δεν βαρέθηκα καθόλου, πράγμα σπάνιο για εμένα. Τη προτείνω εννοείται, ειδικά αν έχετε δει όλες τις άλλες ταινίες θα το διασκεδάσετε πολύ.

Εκτός αν πάτε ανυποψίαστοι ότι η ταινία είναι τρεις ώρες και πιείτε Coca-cola στην αρχή, όπως μία φίλη που ξέρω απ' το χωριό :P
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Η τελευταία ταινία που είδα είναι το Forrest gump.
Δε είναι η πρώτη φορά που τη ειδα αλλά είναι νομίζω από τις λίγες ποιοτικές ταινίες του Hollywood και αξίζει κατ'εμενα να τη βλέπεις ξανά και ξανά...
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είδα εχθές το The Children Act, με τους Emma Thompson & Stanley Tucci.

Η ταινία είναι βασισμένη στο ομότιτλο βιβλίο του Ian McEwan, ο οποίος υπογράφει και τη διασκευή του σεναρίου. Δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με την Thompson στο ρόλο της Maye - ο χαρακτήρας στο βιβλίο έχει μία διαφορετική και ιδιαίτερη δυναμική, που θεωρώ ότι δεν ταιριάζει ακριβώς με αυτό που έβλεπα. Ο Stanley Tucci πολύ καλός, αλλά αυτός που έκλεψε την παράσταση ήταν ο Fionn Whitehead, στο ρόλο του 17χρονου Adam.

Αν κάποιος δεν έχει διαβάσει το βιβλίο, αξίζει πραγματικά να δει την ταινία. =)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
John Wick 3
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Her. Ήθελα εδώ και καιρό να την δω γιατί είναι πολύ γνωστή αλλά απογοητεύτηκα. Το μόνο που άξιζε ήταν το visual design της ταινίας. Σενάριο και πλοκή ανύπαρκτα. :no:
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είδα το BiOS + Πολιτεία του Περάκη.

Εξαιρετική ταινία, υπέροχος Κιμούλης. Γυρισμένη 30 χρόνια πριν και ακόμη σκιαγραφεί εξαιρετικά την πολιτική και κοινωνική ζωή στην Ελλάδα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
"Ο Δρόμος", με τη Ματσούκα και την Ελένη Καστάνη. Είχα να δω αυτήν την ταινία ίσως απ' όταν βγήκε, τρίτη δημοτικού εγώ τότε, και το μόνο που θυμόμουν ήταν το τέλος, το οποίο θυμάμαι με είχε στοιχειώσει για χρόνια.

Θυμάμαι, για την ακρίβεια, ότι μέχρι να βγάλω το δημοτικό, κάθε φορά που ο πατέρας μου γκάζωνε στον δρόμο, εγώ ούρλιαζα "ΜΠΑΜΠΑ ΣΤΑΜΑΤΑ, ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ!". Ο καημένος δεν ήξερε ότι το έλεγα λόγω της ταινίας και καθόταν επί ώρες να μου εξηγεί πώς λειτουργεί ο κινητήρας του αυτοκινήτου, ιστορίες για γέλια και κλάματα δηλαδή. Μου πήρε μερικά χρονάκια μέχρι να καταλάβω τι ακριβώς εννοούσε (τώρα το έχω ξαναξεχάσει φυσικά, σιγά μη θυμάμαι τα μηχανολογικά του αυτοκινήτου. Πάντως ξέρω ότι δεν παίρνουμε φωτιά έτσι απλά, ειδικά σε αυτοκίνητα με κόφτη :P).
Κατά τ' άλλα τώρα που την ξαναείδα συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν ταινία για παιδιά. Την εκτίμησα, συγκινήθηκα, και γι' αυτό και σας τη θυμίζω.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Toy Story 4
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Her. Ήθελα εδώ και καιρό να την δω γιατί είναι πολύ γνωστή αλλά απογοητεύτηκα. Το μόνο που άξιζε ήταν το visual design της ταινίας. Σενάριο και πλοκή ανύπαρκτα. :no:

Αποφεύγω αυτήν την ταινία όπως ο διάολος το λιβάνι γιατί μου φαίνεται πολύ "ταμπλερίστικη" για να τη δω. Πες μου αν έχω δίκιο σε αυτό.

Εγώ είδα το Shawshank Redemption πριν λίγες μέρες για πρώτη φορά. :yes:<3
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αποφεύγω αυτήν την ταινία όπως ο διάολος το λιβάνι γιατί μου φαίνεται πολύ "ταμπλερίστικη" για να τη δω. Πες μου αν έχω δίκιο σε αυτό.
Υποθέτω πως ναι, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Συνέχισε να την αποφεύγεις :hehe:
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Once upon a time in Hollywood. Να πω ότι απορώ που έχει 8,1 στο imdb; Ε θα το πω. 2ωρες και 45 λεπτά με μία πλοκή εξαιρετικά αργή και επίπεδη, με ένα τέλος που θύμιζε κακό θρίλερ και με χαρακτήρες που σε τόσες ώρες αναπτύχθηκαν ελάχιστα. Η μουσική και η εικόνα εξαιρετικές, αλλά δεν αρκούν για να την ξαναδώ :/. H ταινία ήταν απλώς ένας "ύμνος" στα 60's-70's και τίποτα παραπάνω
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Once upon a time in Hollywood. Να πω ότι απορώ που έχει 8,1 στο imdb; Ε θα το πω. 2ωρες και 45 λεπτά με μία πλοκή εξαιρετικά αργή και επίπεδη, με ένα τέλος που θύμιζε κακό θρίλερ και με χαρακτήρες που σε τόσες ώρες αναπτύχθηκαν ελάχιστα. Η μουσική και η εικόνα εξαιρετικές, αλλά δεν αρκούν για να την ξαναδώ :/. H ταινία ήταν απλώς ένας "ύμνος" στα 60's-70's και τίποτα παραπάνω


Eπιτέλους κάποιος. Επειδή είναι ταραντίνο με ντικάπριο και πιτ δεν είναι και αριστούργημα.
Γενικά, το'χω ξαναπεί, μία ταινία αν διαρκεί πάνω από 2 ώρες πρέπει να είναι εξαιρετικά δυνατή για να τραβήξει. Ε, δεν ήταν.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Δεν γνώριζα την ιστορία του διερμνηνέα....
Αριστούργημα!



 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Once upon a time in Hollywood. Να πω ότι απορώ που έχει 8,1 στο imdb; Ε θα το πω. 2ωρες και 45 λεπτά με μία πλοκή εξαιρετικά αργή και επίπεδη, με ένα τέλος που θύμιζε κακό θρίλερ και με χαρακτήρες που σε τόσες ώρες αναπτύχθηκαν ελάχιστα. Η μουσική και η εικόνα εξαιρετικές, αλλά δεν αρκούν για να την ξαναδώ :/. H ταινία ήταν απλώς ένας "ύμνος" στα 60's-70's και τίποτα παραπάνω

Μου άρεσε, αλλά δεν θα τη θεωρούσα και το αριστούργημα του Ταραντίνο να πω την αλήθεια. :P

Ήταν διασκεδαστική και αυτό μόνο, νομίζω θα την έκανα rewatching μόνο αν με πίεζαν φίλοι κλπ που δεν την έχουν ξαναδεί. Βέβαια δεν έκλαψα το εισιτήριο γιατί είδα πρώτη φορά Ταραντίνο στο σινεμά, αλλά και πάλι, θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη.

Σε άλλα νέα, είδα και το It και ενθουσιάστηκα. :bounce:
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eίδα το joker, δεν έχουν περάσει 2 ώρες από όταν τελείωσε και έχω συζητήσει τα πάντα οπότε θα περιοριστώ στο να πάτε να το δείτε.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eίδα το joker, δεν έχουν περάσει 2 ώρες από όταν τελείωσε και έχω συζητήσει τα πάντα οπότε θα περιοριστώ στο να πάτε να το δείτε.

Πολύ καλή επιλογή ο phoenix. Παίζει πολύ καλά anti heroes.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top