Δημιουργία, Ξανά! Το κόμμα του Θ. Τζήμερου

H-M

Δραστήριο μέλος

Ο H-M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Με εκφράσεις όπως "κομπλεξάρα, Γερμανοτσολιάς, προδότης" και άλλα... ο ίδιος προκαλεί για δεύτερη φορά το δημόσιο αίσθημα στο facebook, σε μία προσπάθεια να αιτιολογήσει το χαμηλό εκλογικό του ποσοστό, αλλά και να τοποθετηθεί απέναντι στον πόλεμο λάσπης που δέχεται το τελευταίο διάστημα από διάφορα ΜΜΕ.

Απέτυχα. Είμαι λοιπόν έτοιμος να υποστώ τις συνέπειες. Διαλέξτε: την κεφαλή επί πίνακι, απαγχονισμό στην κεντρική πλατεία, ανασκολοπισμό ή κάτι άλλο πιο πρωτότυπο; Τι διάολο δημιουργικοί είμαστε; Δεν θα βρούμε έναν βασανιστικό (και φαντασμαγορικό – προς παραδειγματισμό) τρόπο;

Σε καμιά περίπτωση δεν συνέβαλε η πόλωση. Τι κι αν άνθρωποι που ήταν από την πρώτη μέρα στη "Δημιουργία" έκαναν έκκληση να ψηφίσουμε Ν. Δημοκρατία; Τι κι αν γνωστοί, φίλοι και συγγενείς ξεκαθάριζαν: εσάς πιστεύουμε, τον Σαμαρά δεν θέλουμε ούτε ζωγραφιστό να τον δούμε, αλλά θα τον ψηφίσουμε για να κόψουμε τον δρόμο στους παρανοϊκούς... Τίποτε από αυτά δεν έχει σημασία.

Έπρεπε να βρω τον τρόπο – εγώ προσωπικά – να τους πείσω και να πείσω επίσης κι όλο το σάπιο ΠΑΣΟΚ να μην ψηφίσει Τσίπρα ώστε να υπάρχει απειλή. Δεν το έκανα. Δικό μου λάθος.

Σε καμιά περίπτωση δεν συνέβαλε το εσωτερικό ξεκατίνιασμα. Έπρεπε να υπάρχει πρόβλεψη στο καταστατικό, πως όποιος διαφωνεί κάνει πραξικόπημα στο Facebook, στέλνει επιστολές σε όλα τα ΜΜΕ, κατηγορεί χυδαία τους πάντες, αφήνει υπονοούμενα ότι θα δεχτεί "μαφιόζκα" αντίποινα (!) η οικογένειά του, και οργανώνεται με τους υπόλοιπους για να παραιτούνται ένας κάθε μέρα, ώστε να υπάρχει τροφή για τους αδηφάγους Bloggers. Έτσι έπρεπε, ώστε οι σοβαροί άνθρωποι να μπαίνουν στο group και να θαυμάζουν το επίπεδο εσωτερικής μας δημοκρατίας. Δεν υπήρχε τέτοια πρόβλεψη. Δικό μου λάθος.

Σε καμιά περίπτωση δεν συνέβαλε η λάσπη. Έπρεπε να έχω εξασφαλίσει γραπτές βεβαιώσεις από όλα τα θρησκεύματα και τις αιρέσεις απανταχού της γης ότι δεν είμαι μέλος τους, να τα αναρτήσω σε περίοπτη θέση στο βιογραφικό μου και να τα στείλω σε κάθε δαιμόνιο ρεπόρτερ – με επικυρωμένο το γνήσιο της υπογραφής.

Έπρεπε επίσης να ξέρω ότι στη χώρα που ανθεί φαιδρά πορτοκαλέα, το να υποστηρίζεις ότι η απάντηση που δίνει ή δεν δίνει κάθε άνθρωπος στα μεγάλα ερωτήματα της Ύπαρξης είναι προσωπικό του θέμα και ναι, αφού επιμένετε, εγώ τυπικά είμαι βαφτισμένος Χριστιανός Ορθόδοξος αλλά στην προσέγγιση του Επέκεινα, προτιμώ τον δρόμο της φιλοσοφίας, ωστόσο αναγνωρίζω τη σημασία της Ορθοδοξίας στη διαμόρφωση της εθνικής μας φυσιογνωμίας, αλλά παράλληλα υποστηρίζω την ανεξαρτησία της εκκλησίας από το Κράτος – πού πάω και τα λέω όλα αυτά; Αφού θα κάνω εχθρούς και τους μεν και τους δε!

Δεν θα μπορούσα να ανάψω ένα κεράκι (ας ήταν και με το ποτηράκι όπως ο ΓΑΠ...) και να φωνάξω και τα κανάλια, να τελειώσει η ιστορία; Τι τις ήθελα αυτές τις σύνθετες έννοιες; Έπρεπε επίσης να μην έχω πει μόνο σε 7 προεκλογικές (πριν τις εκλογές του Μαΐου) ομιλίες και συνεντεύξεις πως δεν έχω πτυχίο της ΑΣΟΕΕ. Έπρεπε να το λέω κάθε φορά που συστήνομαι: "Γεια σας, Θάνος Τζήμερος, δεν έχω πάρει το πτυχίο της ΑΣΟΕΕ". Δικό μου λάθος.

Σε καμία περίπτωση δεν συνέβαλαν τα οργανωμένα συμφέροντα των ΜΜΕ, που με παρουσίασαν τουλάχιστον ως τέρας – δημόσιο κίνδυνο ή που μου την είχαν στημένη.

Έπρεπε να ξέρω πώς παίζεται το παιχνίδι. Ή να έχω περισσότερα να προσφέρω από τον ανταγωνισμό ή να αποσυρθώ. Έπρεπε να μην έχω στο παρελθόν καμία επαγγελματική δραστηριότητα.

Ή τουλάχιστον θα έπρεπε να έχω προβλέψει πριν από 10 χρόνια όταν τύπωνα ένα επιστημονικό έντυπο μιας εταιρείας που ανήκε σε έναν Όμιλο, ότι 10 χρόνια μετά ο επί κεφαλής του Ομίλου, τον οποίο ουδέποτε συνάντησα, θα ήταν φυγόδικος και θα βρίσκονταν «αντικειμενικοί» δημοσιογράφοι που θα με παρουσίαζαν ως τον φίλο του λαμόγιου.

Ήδη στις νέες επαγγελματικές συνεργασίες ζητάω τη γνώμη μέντιουμ με κληρονομικό χάρισμα με 10ετή πρόβλεψη. Θα έπρεπε να το είχα κάνει προ 20ετίας τουλάχιστον. Δικό μου λάθος.

Σε καμία περίπτωση δεν συνέβαλε η πίεση του χρόνου. Έπρεπε να βρω τον τρόπο μέσα σε 100 μέρες να οργανώσω ένα κόμμα με χιλιάδες μέλη και φίλους ώστε να πάρει μέρος σε 2 εκλογές, να αξιολογήσω τους πάντες, να δώσω ρόλο σε όλους, να έχω ψάξει το παρελθόν τους (το πολιτικό, το ιδεολογικό, το επαγγελματικό...) να βρω τρόπο να τοποθετήσω 20 τουλάχιστον υποψήφιους σε 4 εκλόγιμες θέσεις, να απαντάω σε 500 περίπου e-mail τη μέρα και σε 200 μηνύματα στο FB, να δίνω συνεντεύξεις σε 20 περίπου ΜΜΕ τη μέρα να ταξιδεύω σε όλη την Ελλάδα για να είμαι σε επαφή με τη βάση, με τους τοπικούς φορείς (δήμους επιμελητήρια, συλλόγους, σωματεία) να είμαι ταυτόχρονα στην Αθήνα, να διευθύνω τα εσωκομματικά, να καταπραΰνω τους δυσαρεστημένους, να εμψυχώνω τους πεσμένους να ποστάρω στο FB, να κάνω συναντήσεις με όλους τους επώνυμους που ήθελαν να προσφέρουν αλλά ζητούσαν να δουν εμένα αποκλειστικά διότι δεν ήθελαν να εκτεθούν, να ταξιδεύω στο εξωτερικό, να συναντιέμαι με παράγοντες της ΕΕ, με τον Πατριάρχη, να γράφω συνεντεύξεις, ομιλίες, ανακοινώσεις, να εκπαιδεύω τα στελέχη της ΔΞ , να παίρνω στρατηγικές αποφάσεις που να είναι όλες αλάνθαστες και με μηδενικό περιθώριο λάθους. Τι κι αν μείωσα το χρόνο του ύπνου σε 2-3 ώρες το 24ωρο για 3 ολόκληρους μήνες, τι κι αν κατάργησα την έννοια της ξεκούρασης, τι κι αν είχε να με δει το σπίτι μου βδομάδες ολόκληρες, τι κι αν έβαλα την (υγιέστατη) εταιρεία μου στον αυτόματο πιλότο χάνοντας και δουλειές και πελάτες... Θα έπρεπε να βρω τον τρόπο να κάνω το 24ωρο 124ωρο ή να εργάζομαι ταυτοχρόνως και σε ένα παράλληλο σύμπαν. Δεν τον βρήκα. Δικό μου λάθος.

Για όλα αυτά αναγνωρίζω πως είμαι προδότης, προδότης, προδότης (μπορείτε να το συνεχίσετε εσαεί), δοσίλογος, γερμανοτσολιάς, σκουλήκι που έκλεψε την ψήφο σας για δικό του όφελος, αλήτης, χαμερπής, κάθαρμα, μικροτσούτσουνη κομπλεξάρα, ότι θα πρέπει να επισκέπτομαι γναθοχειρουργό κάθε φορά που θα με πετυχαίνουν διάφοροι Χρυσαυγιτικής διαλεκτικής, όλα αυτά σταχυολογώντας τα... ηπιότερα από τα μηνύματα που δέχομαι.

Εν τω μεταξύ, όλοι εσείς που πέσατε να κατασπαράξετε με λύσσα το πρώτο κόμμα που έγινε από ανθρώπους της διπλανής πόρτας, επειδή δεν τα έκανε όλα ακριβώς όπως τα είχατε στο μυαλό σας, να χαίρεστε την ανανέωση του πολιτικού σκηνικού που προέκυψε με την ψήφο σας ή με την αποχή σας.

Θα επανέλθω, με επόμενο σχόλιο, γιατί η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ, ΞΑΝΑ! τώρα ξεκινάει!!!'.


Πηγή Xrimanews.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,849 μηνύματα.
Για... ξυλοδαρμό 84χρονου δικάζεται ο Θάνος Τζήμερος



:P

Για ξυλοδαρμό ενός 84χρονου και, συγκεκριμένα, για «απλή σωματική βλάβη και για εξύβριση έργω» κατηγορείται ο επικεφαλής του κόμματος «Δημιουργία Ξανά», Θάνος Τζήμερος.
Ειδικότερα, κατηγορείται ότι στις 18 Οκτωβρίου του 2009, στο Βόλο, αφού άρπαξε με τα χέρια του τον 84χρονο Νικόλαο Δεληγεώργη, πρόεδρο του κοινωφελούς Ιδρύματος Δεληγεώργη, τον σήκωσε ψηλά και άρχισε να χτυπάει με δύναμη όλο του το σώμα στον τοίχο, προκαλώντας του σωματική βλάβη.

Η υπόθεση θα εκδικαστεί στις 26 Οκτωβρίου του 2012, στο Μονομελές Πλημμελειοδικείο Βόλου, μετά από αναβολή που πήρε στις 16 Μαΐου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τυχεο οτι βγηκε στην φορα μετα τις εκλογες;....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Όχι μόνο αυτό. Δεν πρέπει να έχεις λευκό ποινικό μητρώο για να κατέβεις υποψήφιος; Αν ναι σημαίνει ότι κατηγορήθηκε μετά τις εκλογές, και πάνω από διόμισι χρόνια αφότου έγινε το συμβάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Όχι μόνο αυτό. Δεν πρέπει να έχεις λευκό ποινικό μητρώο για να κατέβεις υποψήφιος; Αν ναι σημαίνει ότι κατηγορήθηκε μετά τις εκλογές, και πάνω από διόμισι χρόνια αφότου έγινε το συμβάν.


νομιζω πως το λευκο μητρώο αφορά τις καταδίκες και όχι τις κατηγορίες



υγ. εκει που βολευει βεβαια, γιατι
εαν εσυ και εγω παμε να κανουμε μια αίτηση για κλητήρες
με μητρώο χωρις τη σφραγιδα "καθαρο"
τότε ο φραπεαρμοδιος υπαλληλος εχει καθε δικαιωμα
να μας στειλει σπίτια μας. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Α οκ, οπότε μπορούσε να εκκρεμούσε κατηγορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Όχι μόνο αυτό. Δεν πρέπει να έχεις λευκό ποινικό μητρώο για να κατέβεις υποψήφιος; Αν ναι σημαίνει ότι κατηγορήθηκε μετά τις εκλογές, και πάνω από διόμισι χρόνια αφότου έγινε το συμβάν.


Και ο Κασιδιαρης εχει δικες που εκρεμουν. Αν δεν σε καταδικασει δικαστιριο θεωρισε παντα αθωος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Τραγικοί οι τύποι της Δημιουργία Ξανά.Στο περίπτερο τους στη πόλη μου είχαν στήσει ομπρέλες Νέα Δημοκρατία και σου πασάρανε το σύνθημα πολιτική χωρίς πολιτικούς..:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.


Το να έχει ο Ρουβίκωνας προφίλ για στο Facebook και όχι ο Τζήμερος αποδεικνύει ότι δεν έχουμε δημοκρατία στη χώρα μας. Προφανώς με τέτοιες συνθήκες το κόμμα δεν μπορεί να συνεχίσει. Ο Τζήμερος έχει 2 επιλογές. Ή το κόμμα να πάει στη ΝΔ ή να διαλυθεί.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.


Το να έχει ο Ρουβίκωνας προφίλ για στο Facebook και όχι ο Τζήμερος αποδεικνύει ότι δεν έχουμε δημοκρατία στη χώρα μας. Προφανώς με τέτοιες συνθήκες το κόμμα δεν μπορεί να συνεχίσει. Ο Τζήμερος έχει 2 επιλογές. Ή το κόμμα να πάει στη ΝΔ ή να διαλυθεί.


Εδώ χτες του έριξαν καφέ στο Περιφερειακό Συμβούλιο ή του κκε.
Εννοείται καταδίκασα το γεγονός καταδικάζω τη βια
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Το να έχει ο Ρουβίκωνας προφίλ για στο Facebook και όχι ο Τζήμερος αποδεικνύει ότι δεν έχουμε δημοκρατία στη χώρα μας. Προφανώς με τέτοιες συνθήκες το κόμμα δεν μπορεί να συνεχίσει. Ο Τζήμερος έχει 2 επιλογές. Ή το κόμμα να πάει στη ΝΔ ή να διαλυθεί.

Το συγκεκριμένο κόμμα δε μπορεί και δεν έχει νόημα να συνεχίσει κυρίως για άλλο λόγο: ότι εκτός του Τζήμερου δεν υπάρχει κανένας μα κανένας άλλος να το υποστηρίξει επάξια ως στέλεχος (δες π.χ. το χλέμπουρα του video που ανέβασες, όλοι στο κόμμα του τέτοιοι και χειρότεροι είναι)...αν δηλαδή καταφέρει και μπει στη Βουλή κάποτε (για μένα αφού δεν τα κατάφερε επί ΣΥ.ΡΙΖ.Α. μνημονίων κ.λπ. δεν θα τα καταφέρει ποτέ) απλά θα καταντήσει περίπου σαν την Ένωση Κεντρώων και με το πέρας της 4ετίας (ή και νωρίτερα) θα διαλυθεί!
Θα ήταν θετικό αν συνέχιζε στη Ν.Δ. (όπου και θα εκλεγόταν εύκολα) και ενίσχυε τον αντικρατικιστικό της πυρήνα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Εδώ χτες του έριξαν καφέ στο Περιφερειακό Συμβούλιο ή του κκε.



Φανταστείτε να ήταν αντίστροφα οι ρόλοι ή πόσω μάλλον να ήταν κανένας Κασιδιάρης στη θέση του Πρωτούλη τι θάψιμο θα τους έριχναν. Τώρα που το έκανε ο Πρωτούλης τα μίντια κράζουν τον Τζήμερο.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,658 μηνύματα.
Θα μπορούσε να είναι μια καλή λύση ο Τζήμερος αν δεν ήταν τόσο υποτελής στην Μέρκελ και τους Ευρωπαίους.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,658 μηνύματα.
Για... ξυλοδαρμό 84χρονου δικάζεται ο Θάνος Τζήμερος



:P

Ειδικότερα, κατηγορείται ότι στις 18 Οκτωβρίου του 2009, στο Βόλο, αφού άρπαξε με τα χέρια του τον 84χρονο Νικόλαο Δεληγεώργη, πρόεδρο του κοινωφελούς Ιδρύματος Δεληγεώργη, τον σήκωσε ψηλά και άρχισε να χτυπάει με δύναμη όλο του το σώμα στον τοίχο, προκαλώντας του σωματική βλάβη.

Η υπόθεση θα εκδικαστεί στις 26 Οκτωβρίου του 2012, στο Μονομελές Πλημμελειοδικείο Βόλου, μετά από αναβολή που πήρε στις 16 Μαΐου.

Είναι πραγματικά αρκετά προκλητικός μερικές φορές αλλά γίνονται συχνά στον Βόλο αυτά, είναι λίγο περίεργοι οι Βολιώτες.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Θα μπορούσε να είναι μια καλή λύση ο Τζήμερος αν δεν ήταν τόσο υποτελής στην Μέρκελ και τους Ευρωπαίους.

Καμία σχέση...ίσα ίσα που τους κατηγορεί συνεχώς α)για το λαθροεισβολικό και β)για τη σοσιαλιστική πολιτική που ακολουθούν!
Είναι πραγματικά αρκετά προκλητικός μερικές φορές αλλά γίνονται συχνά στον Βόλο αυτά, είναι λίγο περίεργοι οι Βολιώτες.

Σίγουρα είναι προκλητικός όταν π.χ. σε κάθε ομιλία του τους αποκαλεί "θιασώτες της δικτατορίας του προλεταριάτου" κ.λπ. (που έτσι κι αλλιώς το 99% όλων αυτών δεν είναι, απλώς είναι στο Κ.Κ.Ε. ως "κομμουνιστές" γιατί εκεί μπόρεσαν και βρήκαν πρόσφορο έδαφος για να κάνουν πολιτική καριέρα και να τα οικονομήσουν), "ανεπάγγελτους αφισοκολλητές" κ.α. κοσμητικά...κι εγώ να ήμουν στη θέση τους κάποια στιγμή θα εκνευριζόμουν και θα του απαντούσα αναλόγως!
Από την άλλη όμως κάποτε κάποιος έπρεπε να μιλήσει ανοιχτά και σκληρά για την αλητεία του Κ.Κ.Ε. και την ασυλία που απολαμβάνει από το πολιτικό σύστημα...ως πότε θα υπάρχει π.χ. στη Βουλή ενός δημοκρατικού (υποτίθεται) κράτους όπως η Ελλάδα κόμμα το οποίο δηλώνει στο καταστατικό του φαρδιά πλατιά ότι όχι απλά δεν αναγνωρίζει το πολίτευμα, το Σύνταγμα κ.λπ. της Ελλάδας (από την οποία κατά τ' άλλα εισπράττει ένα σκασμό λεφτά κάθε χρόνο), αλλά και αν ποτέ αναλάβει την εξουσία θα εγκαθιδρύσει τη δικτατορία του προλεταριάτου;
Δεν πρέπει να γίνει κάτι γι' αυτό επιτέλους;
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,658 μηνύματα.
Καμία σχέση...ίσα ίσα που τους κατηγορεί συνεχώς α)για το λαθροεισβολικό και β)για τη σοσιαλιστική πολιτική που ακολουθούν!

Κοίταξε έχω μάθει να ασχολούμαι με κόμματα εντός βουλής ή τουλάχιστον πάνω από 2%, αναφέρομαι σε όλα δεν είναι προσωπικό για τον Τζήμερο, αλλά παλιά την εποχή του δημοψηφίσματος του 2015 όλες οι επιθέσεις του γύρω από τον Τσίπρα επικεντρώθηκαν στο ότι θέλει να μας βγάλει από το ευρώ αλλά είχε άδικο έτσι δεν είναι? Σε όλα τα υπόλοιπα πέρα από τα οικονομικά έχει δίκιο.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κοίταξε έχω μάθει να ασχολούμαι με κόμματα εντός βουλής ή τουλάχιστον πάνω από 2%, αναφέρομαι σε όλα δεν είναι προσωπικό για τον Τζήμερο, αλλά παλιά την εποχή του δημοψηφίσματος του 2015 όλες οι επιθέσεις του γύρω από τον Τσίπρα επικεντρώθηκαν στο ότι θέλει να μας βγάλει από το ευρώ αλλά είχε άδικο έτσι δεν είναι? Σε όλα τα υπόλοιπα πέρα από τα οικονομικά έχει δίκιο.


Θα το σχολιάσω αυτό που έχω σε έντονο.
Η απάντηση είναι όχι, εδώ κάθε μέρα για την κυβέρνηση κάτι έβγαινε

Το είδα τώρα, αποκάλυψη Καραμέρου για τον Τζήμερο:

Ουδείς γνωρίζει τι παραγματικά εστί #Τζημερος αν δεν έχει βρεθεί μαζί του σε κάποιο συμβούλιο να το βιώσει. Άλλο να τον διαβάζετε & άλλο να τον ζείτε. Προκαλεί με τους πιο απίθανους και χυδαίους τρόπους, βρίζει, επιτίθεται & όταν αντιδράσεις σε μαγνητοσκοπεί, σε μηνύει και στο δικαστήριο εμφανίζεται πράος και θύμα.
Προσωπικά είμαι κατηγορούμενος σε δύο δίκες! Στις 10 και 14 Ιανουαρίου.
Είδα τι συνέβη με τον Γιάννη Πρωτούλη. Τον παγίδευσε κανονικά και εκείνον ο #Τζημερος και τωρα θα τρέχει στα μόνιμα λημερια του. Τα δικαστηρια!


Άτομα που τον έχουν ζήσει λένε ισχύει
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το είδα τώρα, αποκάλυψη Καραμέρου για τον Τζήμερο:

Ουδείς γνωρίζει τι παραγματικά εστί #Τζημερος αν δεν έχει βρεθεί μαζί του σε κάποιο συμβούλιο να το βιώσει. Άλλο να τον διαβάζετε & άλλο να τον ζείτε. Προκαλεί με τους πιο απίθανους και χυδαίους τρόπους, βρίζει, επιτίθεται & όταν αντιδράσεις σε μαγνητοσκοπεί, σε μηνύει και στο δικαστήριο εμφανίζεται πράος και θύμα.
Προσωπικά είμαι κατηγορούμενος σε δύο δίκες! Στις 10 και 14 Ιανουαρίου.
Είδα τι συνέβη με τον Γιάννη Πρωτούλη. Τον παγίδευσε κανονικά και εκείνον ο #Τζημερος και τωρα θα τρέχει στα μόνιμα λημερια του. Τα δικαστηρια!


Άτομα που τον έχουν ζήσει λένε ισχύει


Α δλδ, είσαι κομματόσκυλο. Say no more, my friend.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Α δλδ, είσαι κομματόσκυλο. Say no more, my friend.


εγώ έβαλα τι είπε ο καραμερος και τι μου είπαν, είδες κάτι να σχολίασα; Το θέμα το ψάχνω (έβαλα να παίξουν και οι 2 απόψεις) το μόνο που έκανα ήταν να καταδικάσω την ενέργεια πρωτούλη.
Εσύ μάλλον βλέπεις ότι θες
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Α δλδ, είσαι κομματόσκυλο. Say no more, my friend.
Δείτε τι έλεγε ο Τζήμερος και τι ο Καραμέρος.
https://www.youtube.com/watch?v=3b3..._oA1U5DM9eQ1P2VypF904CXjtTiDPwjDDgwUFl9ecCXLw

Γι' αυτή τη συνέντευξη πήρε ο Τζήμερος τον Καραμέρο δικαστήριο. Τέτοιες περιπτώσεις δεν χρειάζονται δικαστήριο. Η ενοχή του Καραμέρου είναι ολοφάνερη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top