Netflix

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Σήμερα είδα παιδιά 2 επεισόδια του "Messiah" και μπορώ να πω πως μου αρέσει. Με το ζόρι σταμάτησα γιατί είχα και δουλειές (που δεν έκανα, αλλά άσχετο). Ελπίζω να το υποστηρίξουν καλά μέχρι το τέλος.
 

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εδώ πχ τα καταλαβαίνεις όλα; Γιατί εγώ χάνω λέξεις, ειδικά απ τον πρωταγωνιστή.


Θέλει λίγη συγκέντρωση στο να μην χάσεις κάτι οπότε λογικά θα έβαζα αγγλικούς υπότιτλους για να μαι περισσότερο χαλαρός να απολαύσω τη σειρά :P
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θέλει λίγη συγκέντρωση στο να μην χάσεις κάτι οπότε λογικά θα έβαζα αγγλικούς υπότιτλους για να μαι περισσότερο χαλαρός να απολαύσω τη σειρά :P

Καλά η συγκεκριμένη ούτως ή άλλως μόνο αγγλικούς έχει (είχε έστω όταν την είδα). Α, πλάκα πλάκα έχει φάση σαν σειρά, να τη δείτε αν έχετε όρεξη.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Σήμερα είδα παιδιά 2 επεισόδια του "Messiah" και μπορώ να πω πως μου αρέσει. Με το ζόρι σταμάτησα γιατί είχα και δουλειές (που δεν έκανα, αλλά άσχετο). Ελπίζω να το υποστηρίξουν καλά μέχρι το τέλος.


Όλη την πρώτη σεζόν είδα,καλούλι είναι.Δεν είναι η φοβερή παραγωγή ,αλλά ευχάριστα το παρακολουθείς.Και βέβαια μια χαρά παίζουν όλες οι εκδοχές,είτε της απάτης είτε όχι,το αφήνει σε ωραίο σημείο για τη δεύτερη σεζόν.:playboy:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα τη 2η σεζόν του YOU και ειλικρινά το cringe αγγίζει όρια 3ης σεζόν Riverdale. Βλέπω και στο IMDb κριτικές να λένε ότι ήταν καλύτερη απ' την 1η σεζόν (την οποία είχα λατρέψει, btw) και αναρωτιέμαι αν πάει κάτι λάθος μ' εμένα.

Ακολουθούν heavy spoilers.
Καταρχάς ο χαρακτήρας της Love είναι ό,τι πιο κακογραμμένο έχω δει ποτέ. Καλιφορνέζα χιπστερού εναλλακτικιά που σιχαίνεται τους γονείς της αλλά τα βρίσκει όλα έτοιμα απ' αυτούς και δουλεύει στο μαγαζί τους (??). Το παίζει ζεν και ώριμη ενώ παράλληλα με το παραμικρό θίγεται και θυμώνει. Λέει ότι προστατεύει σαν τρελή τον αδερφό της λόγω των ψυχολογικών που του δημιουργήθηκαν από κάτι που εν τέλει είχε κάνει η ίδια και του το φόρτωσε (wtf m8) και σαν να μη φτάνουν όλα αυτά, μαθαίνουμε στο τέλος ότι εν ολίγοις είναι ο θηλυκός Joe.

Ο Joe πλέον έχει φτάσει σε άλλη διάσταση του εκνευριστικού ψυχάκια, η Κάντας ενώ περιμέναμε ότι θα είναι savage, τελικά αποδείχτηκε η μεγαλύτερη κομπάρσα και ο μπάτσος ενώ είχε μπροστά του όλα τα ενοχοποιητικα στοιχεία για τον Τζο, αποφάσισε ως δια μαγείας ότι φταίει ο Φορτυ.

Ακόμη και η Ελι που ήταν απ' τους πιο καλογραμμενους χαρακτήρες, εν τέλει δέχεται τα λεφτά του Τζο που της είπε μες στη μάπα της σχεδόν ότι φταίει για τον φόνο της αδερφής της. Κι εκείνη ψυχραιμότατη απλά του λέει ότι τον μισεί και φεύγει με τα λεφτά.

Οοοοκει σεναριογράφοι, fair enough.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα τη 2η σεζόν του YOU και ειλικρινά το cringe αγγίζει όρια 3ης σεζόν Riverdale. Βλέπω και στο IMDb κριτικές να λένε ότι ήταν καλύτερη απ' την 1η σεζόν (την οποία είχα λατρέψει, btw) και αναρωτιέμαι αν πάει κάτι λάθος μ' εμένα.

Ακολουθούν heavy spoilers.
Καταρχάς ο χαρακτήρας της Love είναι ό,τι πιο κακογραμμένο έχω δει ποτέ. Καλιφορνέζα χιπστερού εναλλακτικιά που σιχαίνεται τους γονείς της αλλά τα βρίσκει όλα έτοιμα απ' αυτούς και δουλεύει στο μαγαζί τους (??). Το παίζει ζεν και ώριμη ενώ παράλληλα με το παραμικρό θίγεται και θυμώνει. Λέει ότι προστατεύει σαν τρελή τον αδερφό της λόγω των ψυχολογικών που του δημιουργήθηκαν από κάτι που εν τέλει είχε κάνει η ίδια και του το φόρτωσε (wtf m8) και σαν να μη φτάνουν όλα αυτά, μαθαίνουμε στο τέλος ότι εν ολίγοις είναι ο θηλυκός Joe.

Ο Joe πλέον έχει φτάσει σε άλλη διάσταση του εκνευριστικού ψυχάκια, η Κάντας ενώ περιμέναμε ότι θα είναι savage, τελικά αποδείχτηκε η μεγαλύτερη κομπάρσα και ο μπάτσος ενώ είχε μπροστά του όλα τα ενοχοποιητικα στοιχεία για τον Τζο, αποφάσισε ως δια μαγείας ότι φταίει ο Φορτυ.

Ακόμη και η Ελι που ήταν απ' τους πιο καλογραμμενους χαρακτήρες, εν τέλει δέχεται τα λεφτά του Τζο που της είπε μες στη μάπα της σχεδόν ότι φταίει για τον φόνο της αδερφής της. Κι εκείνη ψυχραιμότατη απλά του λέει ότι τον μισεί και φεύγει με τα λεφτά.

Οοοοκει σεναριογράφοι, fair enough.
Είμαι στην μέση της δεύτερης σεζόν αλλά για εμένα ήταν ήδη αρκετά cringe η σειρά από την πρώτη σεζόν. Προσωπικά, η Μπεκ μου φάνηκε πιο κακογραμμένη από την Λοβ, και καλά η μοιραία γκομενίτσα που βαθιά μέσα της όμως ήταν troubled soul. Οκειιιι. Γενικά έχει ένα ενδιαφέρον η σειρά, προσωπικά ανυπομονώ να δω την στιγμή που θα πιάσουν τον Τζο, αλλά ταυτόχρονα σε πολλά σημεία νιώθω ότι την τραβάνε πολύ. Ο άλλος έχει σκοτώσει την μισή Αμερική ξερω γω και εξακολουθεί να την βγάζει καθαρή :P Τέλος πάντων. Η πρώτη σεζόν προσωπικά νομίζω ότι μου άρεσε πιο πολύ.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Είμαι στην μέση της δεύτερης σεζόν αλλά για εμένα ήταν ήδη αρκετά cringe η σειρά από την πρώτη σεζόν. Προσωπικά, η Μπεκ μου φάνηκε πιο κακογραμμένη από την Λοβ, και καλά η μοιραία γκομενίτσα που βαθιά μέσα της όμως ήταν troubled soul. Οκειιιι. Γενικά έχει ένα ενδιαφέρον η σειρά, προσωπικά ανυπομονώ να δω την στιγμή που θα πιάσουν τον Τζο, αλλά ταυτόχρονα σε πολλά σημεία νιώθω ότι την τραβάνε πολύ. Ο άλλος έχει σκοτώσει την μισή Αμερική ξερω γω και εξακολουθεί να την βγάζει καθαρή :P Τέλος πάντων. Η πρώτη σεζόν προσωπικά νομίζω ότι μου άρεσε πιο πολύ.

Η Μπεκ μπορεί να ήταν σπαστική ώρες ώρες, αλλά ήταν πολύ πιο αληθοφανής ο χαρακτήρας της. Μια κοπέλα έξυπνη, με ανησυχίες, που λόγω της ανασφάλειάς της όμως άγεται και φέρεται απ' το περιβάλλον της, υπονομεύοντας ουσιαστικά τον εαυτό της και παρουσιάζοντας ένα πιο χαζογκομενέ προφίλ. Τα χαρακτηριστικά που πήγαν να αποδώσουν στη Love δεν συνιστούσαν κάποια προσωπικότητα, ήταν απλά μια αλλοπρόσαλλη wannabe miss perfect.

Καλά αυτό με τους φόνους έχει όντως καταντήσει λίγο αστείο, εδώ έκανε ολόκληρη βιντεοκληση και μιλούσε για φόνους και ναρκωτικά με τον άλλον λολ. Απλά νομίζω ότι επειδή πλέον έχουμε συνηθίσει την παράνοια του Joe, προσπαθούν να βάλουν απελπισμένα plot twists για να μας κρατήσουν και καλά το ενδιαφέρον. Cringe ξαναλέω.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Η Μπεκ μπορεί να ήταν σπαστική ώρες ώρες, αλλά ήταν πολύ πιο αληθοφανής ο χαρακτήρας της. Μια κοπέλα έξυπνη, με ανησυχίες, που λόγω της ανασφάλειάς της όμως άγεται και φέρεται απ' το περιβάλλον της, υπονομεύοντας ουσιαστικά τον εαυτό της και παρουσιάζοντας ένα πιο χαζογκομενέ προφίλ. Τα χαρακτηριστικά που πήγαν να αποδώσουν στη Love δεν συνιστούσαν κάποια προσωπικότητα, ήταν απλά μια αλλοπρόσαλλη wannabe miss perfect.

Καλά αυτό με τους φόνους έχει όντως καταντήσει λίγο αστείο, εδώ έκανε ολόκληρη βιντεοκληση και μιλούσε για φόνους και ναρκωτικά με τον άλλον λολ. Απλά νομίζω ότι επειδή πλέον έχουμε συνηθίσει την παράνοια του Joe, προσπαθούν να βάλουν απελπισμένα plot twists για να μας κρατήσουν και καλά το ενδιαφέρον. Cringe ξαναλέω.


Α δεν ξέρω, εμενα η Μπεκ μου φάνηκε πολύ γλυκαναλατη, και δεν μου άρεσε ούτε ο τρόπος που έπαιζε η ηθοποιός (ή ίσως πως της είχε πει να παίξει ο σκηνοθέτης), πολύ cringe και πολύ χαζογκομενιτσα. Η Λοβ δεν μου φαίνεται προς το παρόν ότι θέλει να το παίξει τέλεια. Αλλά οκ, είναι υποκειμενικό αυτό, έχει να κάνει με το πως βλέπει ο καθένας τους ανθρώπους.
Αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως έχει κάνει τόσο μεγάλη επιτυχία μετά τον δεύτερο κύκλο, πραγματικά βλέπω παντού memes και άρθρα για αυτή τη σειρά και απορώ. :P
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Λίγα τα λόγια σας για το You, μου είχε αρέσει πολύ η 1η σεζόν και μου άρεσε ακόμη περισσότερο η 2η. Θέλω να δω πως θα το πάνε με την 3η αν και νιώθω ότι κάπου εκεί θα πρέπει και να την κόψουν την σειρά, θα γίνει αναμενόμενη και θα χάσει το ενδιαφέρον της (για όσους δεν το έχουν χάσει ήδη :P).
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
αρχισα 2η σεζον σεξ εντουκεισιον
it's fun! σειρα φουλ για να χαλαρωσεις δεν χρειαζεται καν να εχεις ολη την προσοχη σου μην χασεις κανενα κοσμοιστορικο γεγονος ,ο,τι πρεπει για τις μερες που γυρνας σπιτι σου το βραδι εχεις βαρεσει μπιελα και στο κεφαλι σου μεσα ειναι μαιμουδες που κοπανανε κλακιετες

επισης
I really don't ship serie-movie couples, ολα μου φαινονται βαρετα και πολυ "και καλα" και ξερναω πεταλουδες και απο τα αυτια και μετα ξερναω κανονικα ΒUUUT...



Ι really like those lads!
οσο στερεοτυπο και αν ειναι το τυπος που κανει bulling ειναι κρυφογκει και γουσταρει τον τυπακο που του κανει τη ζωη κολαση (νηπιαγωγειο φαση σε κοπαναω ετσι ειναι το φλερτ μου) ειναι η μοναδικη φορα που λυγισε ακομα και για το αναισθητο, ακαρδο τομαρι μου, που ισοπεδωνει τα παντα
αν διαλυσουν αυτο το ζευγαρι..i'm dead inside και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ ΠΛΕΟΝ
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Bλέπει κανένας απο εδώ το Vikings;Ντάξει μιλάμε τα πάνω κάτω έχουν έρθει στην 6η σεζόν!
Ξέρει κανείς αν το 10 επεισόδιο ήταν το τελευταίο της σεζόν;ή θα έχει και άλλα;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
20 προβλέπονται να 'ναι, Averkina.
Α σε ευχαριστώ πολύ.Το ψιλιάστηκα γιατί και σε κάποιες άλλες σεζόν είχε 20,αλλά ο τρόπος που τελείωσε το 10 επεισόδιο άνετα έκανε και για τέλος σεζόν,δεν λέω παραπάνω για όσους δεν το έχουν δεί.:music2:
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α σε ευχαριστώ πολύ.Το ψιλιάστηκα γιατί και σε κάποιες άλλες σεζόν είχε 20,αλλά ο τρόπος που τελείωσε το 10 επεισόδιο άνετα έκανε και για τέλος σεζόν,δεν λέω παραπάνω για όσους δεν το έχουν δεί.:music2:

Δεν την έχω δει (ακόμα) αλλά αυτά (επεισόδια, αν έκλεισε κλπ) μπορείς να τα βλέπεις στο imdb. :happy:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δες την.Άκουμε που σου λέω.Δεν θα πω περισσότερα γμτ,αλλά σκάω που δεν μπορώ να πω.:look:

Είναι που δεν μπορώ να ξεκινάω σειρά και να περιμένω τον επόμενο κύκλο, το νέο επεισόδιο. Έτσι, προτιμώ μίνι κι ολοκληρωμένες σειρές, για να το πηγαίνω back2back. Γι' αυτό την έχω ακόμα στο περίμενε.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Μισώ το Netflix αν και μου αρέσουν οι σειρές του. Ο λόγο είναι ότι όλοι έχουν βολευτεί και δεν βλέπουν τις σειρές που βγαίνουν σε άλλες πλατφόρμες. Ενώ παλιά με τα τορρεντ δεν είχαμε τετοια φαινόμενα :/:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Μισώ το Netflix αν και μου αρέσουν οι σειρές του. Ο λόγο είναι ότι όλοι έχουν βολευτεί και δεν βλέπουν τις σειρές που βγαίνουν σε άλλες πλατφόρμες. Ενώ παλιά με τα τορρεντ δεν είχαμε τετοια φαινόμενα :/:


Γιατί; Τώρα δεν μπορείς να έχεις νέτφλιξ και να δεις στη ζούλα το See πχ του Apple+ από τον θείο τορέντιο;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top