Κακό sex... τι κάνεις τελικά;

Κακό sex ... τι κάνεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • Χωρίζω και του λέω την αλήθεια

  • Χωρίζω και του λέω ψέματα

  • Περιμένω, μήπως και αλλάξει κάτι

  • Δεν χωρίζω αν υπάρχουν σοβαρά και έντονα συναισθήματα

  • Δεν χωρίζω γιατί το sex δεν παίζει ρόλο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γκρινιαρη μην ανακατευεις τις ηλικιες που περιγραφεις, ο πιο πανω τα ειπε πολυ καλα και δε θα επαναλαβω. Οι 60 αρηδες και 70 αρηδες εχουν πλεον συνηθισει ο ενας τον αλλο, αγαπιουνται, ειναι εντελως διαφορετικο. Σπανια δε, αλλα το συναντας κι αυτο, βλεπεις 60 αρηδες οπως λες να παιρνουν διαζυγιο. Μαντεψε γιατι.. Λεω σπανιο διοτι θελει γερο στομαχι να χωρισεις σε αυτη την ηλικια μετα απο τοσα χρονια σχεσης.
Δε στο λεω περιφρονητικα αλλα πιστεψε με, εισαι πολυ παρα πολυ μικρος ακομα για να βγαλεις το συμπερασμα. Κι αν εχεις σχεση τετοιου ειδους, που αναλυετε τα περι κρεβατιου και δεν υπαρχει η απευθειας χημεια με την πρωτη, ειναι στατιστικα βεβαιο πως καποια στιγμη θα το δυαλυσετε ή ενας απο τους δυο θα απιστησει. Λιγο- πολυ απιστια δεν εχει σημασια. Μαντης δεν ειμαι αλλα ολα ειναι βλεποντας ζωντας και κρινοντας..
Αν δεν εχετε δεσει απο την αρχη σεξουαλικα, δε θα δεσετε ποτε. Εσυ λογω αγαπης και συμπαθειας κι εκτιμησης και δεσιματος να νομιζεις πως δεσατε. Ερχεται ομως καποια η στιγμη η ωρα που η επικοινωνια παει περιπατο για χ ψ προσωπικους λογους, το κρεβατι ομως παραμενει εκει κι αν η σπιθα υπαρχει κ η χημεια εκει, ολα τα αλλα ξαναβρισκονται. Δε στο παιζω παντογνωστης, η πειρα μου αυτα μου εχει διδαξει οχι μονο προσωπικο επιπεδο αλλα γενικα απο τους ανθρωπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν δεν εχετε δεσει απο την αρχη σεξουαλικα, δε θα δεσετε ποτε. Εσυ λογω αγαπης και συμπαθειας κι εκτιμησης και δεσιματος να νομιζεις πως δεσατε. Ερχεται ομως καποια η στιγμη η ωρα που η επικοινωνια παει περιπατο για χ ψ προσωπικους λογους, το κρεβατι ομως παραμενει εκει κι αν η σπιθα υπαρχει κ η χημεια εκει, ολα τα αλλα ξαναβρισκονται. Δε στο παιζω παντογνωστης, η πειρα μου αυτα μου εχει διδαξει οχι μονο προσωπικο επιπεδο αλλα γενικα απο τους ανθρωπους.

Δεν έχω καταλάβει ακόμη τι σημαίνει αυτό το "ταιριάζουμε στο κρεβάτι". Εγώ πάλι δεν πιστεύω πως για να κάνεις μια υγειή σχέση πρέπει να ταιριάζεις σεξουαλικά με τον άλλο από την πρώτη στιγμή. Το ποιο βασικό κομμάτι σε μία σχέση για εμένα είναι η ειλικρίνεια, η εμπιστοσύνη και η ανοιχτή επικοινωνία. Το σεξ είναι απλά ένα ομαδικό παιχνίδι, όπως η μονόπολη και το scrable. Αν δύο άνθρωποι δεν ταιριάζουν εξ αρχής στο σεξ, δηλαδή δεν ξέρουν πως να ικανοποιήσουν ο ένας τον άλλο, τότε το μόνο που έχουν να κάνουν είναι να επικοινωνήσουν και να πουν τι ζητάνε από τον άλλο. Στο σεξ ένα ζευγάρι γίνεται καλύτερο με τον καιρό και δουλεύοντας το.

Το να απορρίψει κάποιος έναν άνθρωπο που είναι ειλικρινής, πιστός, έξυπνος απλά και μόνο επειδή δεν ταιριάζει μαζί του στο σεξ από την πρώτη στιγμή, μου φαίνεται τελείως ηλίθιο και γενικά πιστεύω πως όσοι το κάνουν αυτό έχουν πολλά και σοβαρά προβλήματα στις σχέσεις τους, καθώς δεν καταλαβαίνουν τις βασικές αρχές μιας σχέσης που είναι η εμπιστοσύνη και η ειλικρίνεια.

Με άλλα λόγια το σεξ είναι κάτι που βελτιώνεται, ενώ η ειλικρίνεια και η ευφυΐα είναι πράγματα που είτε προϋπάρχουν είτε δεν προϋπάρχουν. Γι' αυτό και η λογική λέει πως όταν επιλέγουμε έναν άνθρωπο για να είμαστε μαζί του, πρέπει να τον επιλέγουμε για τα εγγενή χαρακτηριστικά του και όχι για ικανότητες που μπορούν να διδαχθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει ακόμη τι σημαίνει αυτό το "ταιριάζουμε στο κρεβάτι". Εγώ πάλι δεν πιστεύω πως για να κάνεις μια υγειή σχέση πρέπει να ταιριάζεις σεξουαλικά με τον άλλο από την πρώτη στιγμή. Το ποιο βασικό κομμάτι σε μία σχέση για εμένα είναι η ειλικρίνεια, η εμπιστοσύνη και η ανοιχτή επικοινωνία. Το σεξ είναι απλά ένα ομαδικό παιχνίδι, όπως η μονόπολη και το scrable. Αν δύο άνθρωποι δεν ταιριάζουν εξ αρχής στο σεξ, δηλαδή δεν ξέρουν πως να ικανοποιήσουν ο ένας τον άλλο, τότε το μόνο που έχουν να κάνουν είναι να επικοινωνήσουν και να πουν τι ζητάνε από τον άλλο. Στο σεξ ένα ζευγάρι γίνεται καλύτερο με τον καιρό και δουλεύοντας το.

Το να απορρίψει κάποιος έναν άνθρωπο που είναι ειλικρινής, πιστός, έξυπνος απλά και μόνο επειδή δεν ταιριάζει μαζί του στο σεξ από την πρώτη στιγμή, μου φαίνεται τελείως ηλίθιο και γενικά πιστεύω πως όσοι το κάνουν αυτό έχουν πολλά και σοβαρά προβλήματα στις σχέσεις τους, καθώς δεν καταλαβαίνουν τις βασικές αρχές μιας σχέσης που είναι η εμπιστοσύνη και η ειλικρίνεια.

Με άλλα λόγια το σεξ είναι κάτι που βελτιώνεται, ενώ η ειλικρίνεια και η ευφυΐα είναι πράγματα που είτε προϋπάρχουν είτε δεν προϋπάρχουν. Γι' αυτό και η λογική λέει πως όταν επιλέγουμε έναν άνθρωπο για να είμαστε μαζί του, πρέπει να τον επιλέγουμε για τα εγγενή χαρακτηριστικά του και όχι για ικανότητες που μπορούν να διδαχθούν.
Σωστό αυτό που λες, αλλά υπάρχει κίνδυνος να μην δέσουν ποτέ τα δυο άτομα μεταξύ τους αν δεν υπάρχει καλή χημεία. Το ότι είναι κάποιος πιστός και ειλικρινής τεστάρεται σε βάθος χρόνων, δεν μπορείς να το ξέρεις μόλις τον γνωρίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σωστό αυτό που λες, αλλά υπάρχει κίνδυνος να μην δέσουν ποτέ τα δυο άτομα μεταξύ τους αν δεν υπάρχει καλή χημεία. Το ότι είναι κάποιος πιστός και ειλικρινής τεστάρεται σε βάθος χρόνων, δεν μπορείς να το ξέρεις μόλις τον γνωρίσεις.

Χημεία τι σημαίνει? Σιγά να μην χρειάζονται χρόνια για να καταλάβεις αν ο άλλος είναι ειλικρινής και πιστός. Ένας μήνας είναι υπερ αρκετός. Όταν εσύ είσαι ειλικρινές και τίμιο άτομο, δεν μπορούν να σταθούν δίπλα σου ανειλικρινείς άνθρωποι. Ο μόνος λόγος που κάτι ζευγάρια χωρίζουν μετά από 10 χρόνια σχέσης και ο ένας λέει "με είχε φλομώσει στο ψέμα" είναι γιατί λέγαν ψέματα και οι δύο.

Το παράδοξο με αυτούς τους ανθρώπους είναι πως λένε ότι δεν τους αρέσουν τα ψέματα, αλλά ταυτόχρονα είναι ψεύτες οι ίδιοι. Πχ μια γυναίκα θα μπορεί να σου πει "θέλω να μου λες πάντα τη αλήθεια" αλλά αν της πεις ξέρω εγώ άρχισες να παχαίνεις πρέπει να κάνεις δίαιτα, θα νευριάσει προσβληθεί κτλ. Μια τέτοια γυναίκα ας πούμε δεν θα μπορούσε να είναι σε σχέση με κάποιον που του αρέσει η αλήθεια, γιατί δεν της αρέσει εκείνης. Μπορείς να τεστάρεις πολύ εύκολα πόσο εκτιμά την ειλικρίνεια ένα άτομο, απλά κάνοντας κάποιες παρατηρήσεις για όσα λέει και όσα κάνει, και αυτό δεν χρειάζεται χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Συγχέετε την ερωτική σχέση με τη φιλία. Η εμπιστοσύνη και η ειλικρίνεια είναι βασικές αρχές πράγματι, για μια φιλία όμως. Τι διαφοροποιεί κατά βάση μια σχέση από μια φιλία και πρέπει να το προσθέσουμε; Το ερωτικό στοιχείο. Οι προσωπικές στιγμές ενός ζευγαριού είναι η έκφανση τόσο των συναισθημάτων όσο και της επικοινωνίας τους. Γι' αυτό, εάν αυτός ο τομέας δεν πάει καλά, η σχέση δεν είναι καλή. Το σεξ είναι κάτι που πράγματι μπορεί να βελτιωθεί, όμως η δυναμική του φαίνεται ήδη από την αρχή, επειδή ακριβώς από την αρχή αποτυπώνεται η χημεία του πάθους και της επικοινωνίας και αυτά είναι στοιχεία που δεν επιδέχονται ουσιώδεις μεταβολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει ακόμη τι σημαίνει αυτό το "ταιριάζουμε στο κρεβάτι". Εγώ πάλι δεν πιστεύω πως για να κάνεις μια υγειή σχέση πρέπει να ταιριάζεις σεξουαλικά με τον άλλο από την πρώτη στιγμή. Το ποιο βασικό κομμάτι σε μία σχέση για εμένα είναι η ειλικρίνεια, η εμπιστοσύνη και η ανοιχτή επικοινωνία. Το σεξ είναι απλά ένα ομαδικό παιχνίδι, όπως η μονόπολη και το scrable. Αν δύο άνθρωποι δεν ταιριάζουν εξ αρχής στο σεξ, δηλαδή δεν ξέρουν πως να ικανοποιήσουν ο ένας τον άλλο, τότε το μόνο που έχουν να κάνουν είναι να επικοινωνήσουν και να πουν τι ζητάνε από τον άλλο. Στο σεξ ένα ζευγάρι γίνεται καλύτερο με τον καιρό και δουλεύοντας το.

Το να απορρίψει κάποιος έναν άνθρωπο που είναι ειλικρινής, πιστός, έξυπνος απλά και μόνο επειδή δεν ταιριάζει μαζί του στο σεξ από την πρώτη στιγμή, μου φαίνεται τελείως ηλίθιο και γενικά πιστεύω πως όσοι το κάνουν αυτό έχουν πολλά και σοβαρά προβλήματα στις σχέσεις τους, καθώς δεν καταλαβαίνουν τις βασικές αρχές μιας σχέσης που είναι η εμπιστοσύνη και η ειλικρίνεια.

Με άλλα λόγια το σεξ είναι κάτι που βελτιώνεται, ενώ η ειλικρίνεια και η ευφυΐα είναι πράγματα που είτε προϋπάρχουν είτε δεν προϋπάρχουν. Γι' αυτό και η λογική λέει πως όταν επιλέγουμε έναν άνθρωπο για να είμαστε μαζί του, πρέπει να τον επιλέγουμε για τα εγγενή χαρακτηριστικά του και όχι για ικανότητες που μπορούν να διδαχθούν.

Ωραια ολα αυτα και σωστα αλλα αμα δε σου κανει κουκου σεξουαλικα σε λιγο καιρο τα βαριεσαι κ ψαχνεσαι.. Γιαυτο λεμε για την χημεια και μαζι με ολα αυτα που γραφεις κανεις τη σχεση. Γιαυτο ακουμε συχνα ειναι δυσκολο να βρεις ανθρωπο, ειναι δυσκολο γιατι αν τα πετυχεις ολα μαζι εχεις πιασει τζοκερ. Τα συμπεριφοριστικα διορθωνονται, το σεξουαλικο ποτε. Ή ταιριαζεις ή δεν ταιριαζεις. Ο απο πανω μου με καλυψε πληρως,δε νομιζω πως περιγραφεται η χημεια τουλαχιστον εγω δεν μπορω να το εκφρασω.. Αλλα ο απο πανω τα εγραψε πολυ καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραια ολα αυτα και σωστα αλλα αμα δε σου κανει κουκου σεξουαλικα σε λιγο καιρο τα βαριεσαι κ ψαχνεσαι.. Γιαυτο λεμε για την χημεια και μαζι με ολα αυτα που γραφεις κανεις τη σχεση. Γιαυτο ακουμε συχνα ειναι δυσκολο να βρεις ανθρωπο, ειναι δυσκολο γιατι αν τα πετυχεις ολα μαζι εχεις πιασει τζοκερ. Τα συμπεριφοριστικα διορθωνονται, το σεξουαλικο ποτε. Ή ταιριαζεις ή δεν ταιριαζεις.

Άλλο πράγμα να σου κάνει κούκου, άλλου πράγμα το σεξ. Ναι συμφωνώ πως αν δεν υπάρχει ερωτική έλξη δεν περνάς σε σχέση αλλά σε φιλία, αλλά αυτό είναι τελείως διαφορετικό από το να είναι ο άλλος/άλλη καλός στο κρεβάτι. Αλλά ακόμη και αυτή η αρχική ερωτική έλξη πάλι δεν είναι αρκετή για μια σχέση. Μου έχει τύχει να δω γυναίκες που ήταν τρομερά κομμάτια και μόλις άνοιξαν το στόμα τους είπαν μια μαλακία από εδώ μέχρι τον Όλυμπο. Δεν θα μπορούσα λοιπόν να κάνω σχέση με μια τέτοια γυναίκα. Τουναντίον έχω μιλήσει με γυναίκες που ήταν μέτριες εμφανισιακά αλλά είχαν τέτοια ωριμότητα πνεύματος που το συνολικό σκορ τους αυξανόταν κατά πολύ. Σίγουρα λοιπόν η αρχική ερωτική έλξη μετράει, αλλά δεν νομίζω πως θα πρέπει να είναι ο παράγοντας με την πιο μεγάλη βαρύτητα καθώς είναι βραχυπρόθεσμο όφελος. Μετά από 10 χρόνια γάμου πχ έχει υπάρξει πλήρης απομυθοποίηση του άλλου και δεν είναι η ερωτική έλξη που κρατά δύο άτομα μαζί ανεξαρτήτου ηλικίας.
Ίσως φταίει και η ηλικία μας βέβαια. Έχω ακούσει ότι όσο μεγαλώνεις δίνεις λιγότερη σημασία στην εμφάνιση και στο σεξ, ιδιαίτερα οι γυναίκες.

Ο απο πανω μου με καλυψε πληρως,δε νομιζω πως περιγραφεται η χημεια τουλαχιστον εγω δεν μπορω να το εκφρασω.. Αλλα ο απο πανω τα εγραψε πολυ καλα.

Αν η χημεία δεν μπορεί να περιγραφτεί τότε δεν νομίζω ότι έχει κανένα νόημα να χρησιμοποιείται, καθώς είναι σαν να σου λέω πως για τις σχέσεις ευθύνεται το "τσακ" και όταν με ρωτάς τι είναι το τσακ να λέω δεν ξέρω. Κοινώς είναι πιο εύκολο να πούμε δεν ξέρω γιατί ταιριάξαμε παρά να λέμε έχουμε καλή χημεία. Είναι σαν να ρωτάς πως έγινε ο κόσμος και να σου απαντώ τον έφτιαξε ο Θεός αντί για δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
για να πω την γνώμη μου... δεν θα μιλήσω για σεξ αλλά για έρωτα.. ίσως και να γίνομαι ξενέρωτη, αλλά εγώ έτσι μιλάω για την ένωση αυτή..
δεν πιστεύω πως υπάρχει κακός έρωτας.. εφόσον υπάρχουν συναισθήματα με την πάροδο του χρόνου βελτιώνουν αυτή την πράξη και ο άντρας και η γυναίκα αρκει να υπάρχει θέληση και φυσικά συζήτηση.. αν δεν μιλάνε μεταξύ τους για τις προτιμήσεις τους πάνω στην πράξη τότε κακώς.. δεν χρειάζεται να είσαι μάντης αλλά απλώς να μιλάς με τον σύντροφό σου έτσι ώστε να υπάρχει άνεση και αποδοχή και για περαιτέρω βελτίωση..
σε καμιά περίπτωση δεν θα χώριζα για τέτοιο λόγω.. ούτε καν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν η χημεία δεν μπορεί να περιγραφτεί τότε δεν νομίζω ότι έχει κανένα νόημα να χρησιμοποιείται, καθώς είναι σαν να σου λέω πως για τις σχέσεις ευθύνεται το "τσακ" και όταν με ρωτάς τι είναι το τσακ να λέω δεν ξέρω. Κοινώς είναι πιο εύκολο να πούμε δεν ξέρω γιατί ταιριάξαμε παρά να λέμε έχουμε καλή χημεία. Είναι σαν να ρωτάς πως έγινε ο κόσμος και να σου απαντώ τον έφτιαξε ο Θεός αντί για δεν ξέρω.

Μα, αυτό ακριβώς είναι η χημεία. Αυτό που δεν μπορείς να το χωρέσεις σε λόγια, που δεν μπορείς να το περιγράψεις με λόγια. Όταν υπάρχει χημεία όλα απλουστεύονται, καθώς υπάρχει αυτός ο μαγνητισμός, η ένωση. Κι αυτό σε όλες τις σχέσεις... Και πιστεύω πως όταν υπάρχει χημεία, το πιθανότερο είναι να υπάρχει και χημεία στο κρεβάτι, και τα σεντόνια να παίρνουν φωτιά. Εννοείται πως αρετές όπως ειλικρίνεια, καλλιέργεια κλπ είναι πολύ ψηλά και χρειαζούμενα (γιατί, με τη σειρά τους, γεννούν άλλα συναισθήματα, που πάνε αλυσιδωτά κι είναι καθόλα απαραίτητα). Ποιος θα ήθελε να συνάψει σχέση με άτομο που να είναι το εντελώς αντίθετο; Ούτε καν φιλία δεν μπορεί να σταθεί, όταν λείπουν αυτά τα χαρακτηριστικά. Αλλά, για μένα τουλάχιστον, πρωτεύει αυτή η λεγόμενη χημεία (mind fucking!!!!) - όσο πιο μεγάλο το ποσοστό τόσο πιο καλά. Αφοπλίζει, είναι σαν ένα πασπαρτού που ανοίγει όλες τις κλειδαριές. Να πας για έναν καφέ και ν' αρχίσετε να μιλάτε και να μιλάτε, να γελάτε... και for sure οι ερωτικές σπίθες και τα υπονοούμενα, θα έρθουν από μόνα τους. Είναι σαν παιχνίδι παζλ.

//Λέω και την άποψή μου συνάμα, γιατί σε αρκετά μηνύματα βρίσκω σημεία που συμφωνώ, ενώ σ' τα υπόλοιπα δεν συμφωνώ και τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen_

Νεοφερμένος

Η Queen_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι το σεξ είναι λόγος για να χωρίσεις. Πόσο χάλια μπορεί να είναι πια? Σίγουρα είναι ένας βασικός κανόνας για μια υγιή σχέση, όμως το Α και το Ω είναι η ειλικρίνεια. Όποτε αν είναι τόσο χάλια που δεν μπορείς να απολαύσεις στιγμή, συζήτησε το με τον σύντροφό σου. Ρώτησε τον τι του αρέσει και τι όχι και με την σειρά σου πες του τι αρέσει σε εσένα και τι είναι αυτό που δεν σου αρέσει & σε κάνει να ξενερώνεις. Δεν νομίζω ότι είναι λόγος να τον χωρίσεις, εκτός εάν βαριέται να κουνηθεί... εκεί δεν ξέρω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Πιστεύω πως τα έντονα συναισθήματα σώζουν πράγματι τη σχέση.Αν αισθάνεσαι άνετα με το σύντροφο στην πορεία βρίσκεις κοινούς κώδικες,μαθαίνεις και λες τις προτιμήσεις σου κλπ.Αν δε,μιλάμε για έρωτα μεγάλο,φαντάζει απρόσμενη αυτή η έξτρα απόλαυση.
(Είναι τόσο τέλεια όλα και έχει και σεξ το πακέτο?? :D :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
κακό σεξ = κακή σχέση = τέλος σχέσης

ποιήτρια έχω γίνει:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unlocker

Νεοφερμένος

Ο unlocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ερωτική σχέση με κακό σεξ απλά δεν γίνεται ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Κάνεις προσπάθεια μήπως η κατάσταση βελτιωθεί και αν δεις ότι δε γίνεται, τότε την κάνεις με ελαφρά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πιστεύω πως τα έντονα συναισθήματα σώζουν πράγματι τη σχέση.Αν αισθάνεσαι άνετα με το σύντροφο στην πορεία βρίσκεις κοινούς κώδικες,μαθαίνεις και λες τις προτιμήσεις σου κλπ.Αν δε,μιλάμε για έρωτα μεγάλο,φαντάζει απρόσμενη αυτή η έξτρα απόλαυση.
Συμφωνώ απόλυτα, το κακό σεξ δεν χαλάει μια σχέση. Αγάπη να υπάρχει, κι αυτό αρκεί. Για το σεξ, υπάρχουν και τα ξενοπηδήματα, άλλωστε, ενώ η αγάπη δεν βρίσκεται εύκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εάν κάτι δεν αγγίζει το μυαλό δεν αντιδράει το σώμα λένε! Οπότε σε έναν μεγάλο έρωτα, δεν υπάρχει περίπτωση το σεξ να μην είναι καλό ή να δυσκολευτεί κάποιος από τους 2 (συνήθως ο άντρας) και κάτι να μην πάει καλά. Απλά δεν γίνεται, δεν βγήκε τυχαία αυτή η πρόταση. Το σεξ θα έρθει από μόνο του, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ, οπότε σε ένα ζευγάρι με πάθος και έρωτα θα γίνει και πολύ καλό μάλιστα. Τώρα σε μια σχέση ψεύτικη που ζει μόνο και μόνο για το σεξ, και δεν υπάρχουν καθόλου αισθήματα, τότε ικανοποίηση δεν θα βρει, ούτε ο ένας , ούτε ο άλλος. Θα είναι απλά μια τυπική διαδικασία. Στο μυαλό είναι όλη η δουλειά, και στο κεφάλι. Όχι το κάτω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Πιστευω τι αν καποιος μονιμως δε κανει ουτε τα βασικα με αποτελεσμα να μη το κατεχει το σπορ,ενα ειναι σιγουρο.Πως πρεπει ευθεως αλλα με προσεκτικο τροπο να του το πεις..Σιγουρα η θα θιχτειη θα καταλαβει και θα προσπαθησει να βελτιωθει.Αν παλι δε τα καταφερνει μαλον πρεπει να εντρυφησει πιο πολυ στην πορνοβιομηχανια.Επισης πιστευω οτι ενα σμαδι για καταλαβει καποιος αν περναει καλα στο κρεβατι ειναι απο την επιθυμια της γυναικας σε σχεση να ψαχνει να φαει ολο και πιο συχνα ολο και πιο ασχετα περιστασεων ,σοκολατες και γενικοτερα γλυκα..Τοτε πρεπει να φυγει,ο αντρας απο την αλλη δειχνει οτι χρειαζεται η συντροφος του να τον περιποιηθει περισσοτερο,να την εξουσιασει λιγο καλυτερα και το αντιστροφο..Γενικως να γινει λιγο δουλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Πιστευω τι αν καποιος μονιμως δε κανει ουτε τα βασικα με αποτελεσμα να μη το κατεχει το σπορ,ενα ειναι σιγουρο.Πως πρεπει ευθεως αλλα με προσεκτικο τροπο να του το πεις..Σιγουρα η θα θιχτειη θα καταλαβει και θα προσπαθησει να βελτιωθει.Αν παλι δε τα καταφερνει μαλον πρεπει να εντρυφησει πιο πολυ στην πορνοβιομηχανια.Επισης πιστευω οτι ενα σμαδι για καταλαβει καποιος αν περναει καλα στο κρεβατι ειναι απο την επιθυμια της γυναικας σε σχεση να ψαχνει να φαει ολο και πιο συχνα ολο και πιο ασχετα περιστασεων ,σοκολατες και γενικοτερα γλυκα..Τοτε πρεπει να φυγει,ο αντρας απο την αλλη δειχνει οτι χρειαζεται η συντροφος του να τον περιποιηθει περισσοτερο,να την εξουσιασει λιγο καλυτερα και το αντιστροφο..Γενικως να γινει λιγο δουλα..

Συγγνώμη αν κατάλαβα καλά προτείνεις ως λύση στα σεξουαλικά προβλήματα ενός ζευγαριού να δουν τσόντες;
Πρώτον έχουν ξαναδεί.
Δεύτερον το θέμα είναι τι γίνεται στην πράξη και πως θα "διορθωθεί". Αυτό που πρέπει να γίνει μάλλον είναι απλά να μιλήσουν όπως είπες κι εσύ, ευθέως και ειλικρινά, γιατί δε λέει να περνάει μόνο ο ένας καλά προφανώς.
Επίσης δε θέλουν όλοι τη σχέση κυρίαρχος-υποτακτική. Και τα γλυκά δεν ξέρω κατά πόσο έχουν να κάνουν με την ικανοποίηση ή όχι της γυναίκας, μπορεί να έχει απλά "sweet tooth" που λένε κι οι Εγγλέζοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Συγγνώμη αν κατάλαβα καλά προτείνεις ως λύση στα σεξουαλικά προβλήματα ενός ζευγαριού να δουν τσόντες;
Πρώτον έχουν ξαναδεί.
Δεύτερον το θέμα είναι τι γίνεται στην πράξη και πως θα "διορθωθεί". Αυτό που πρέπει να γίνει μάλλον είναι απλά να μιλήσουν όπως είπες κι εσύ, ευθέως και ειλικρινά, γιατί δε λέει να περνάει μόνο ο ένας καλά προφανώς.
Επίσης δε θέλουν όλοι τη σχέση κυρίαρχος-υποτακτική. Και τα γλυκά δεν ξέρω κατά πόσο έχουν να κάνουν με την ικανοποίηση ή όχι της γυναίκας, μπορεί να έχει απλά "sweet tooth" που λένε κι οι Εγγλέζοι.

Κοίτα, δεν είναι απαραίτητο ότι όλοι βλέπουν/έχουν δει πορνό. Αλλά δεν πιστεύω κι εγώ ότι είναι η λύση στο θέμα. Η λύση νομίζω είναι ο εμπειροτερος να κάνει προτάσεις στον "αρχαριο". (Μπορεί να μην είναι όντως αρχαριος, μπορεί απλά να μην έχει εντρυφήσει στο θέμα.) Συνήθως αυτό συμβαίνει σε άτομα που δεν είχαν μακροχρόνια σχέση στη ζωή τους. Ή μπορεί να είναι και έλλειψη φαντασίας ή συστολές που έχει κάποιος. Αυτά ξεπερνιουνται με τον χρόνο που δινεις στον άλλο. Και η έλλειψη φαντασίας καμιά φορά έχει να κάνει με το κατά πόσο ενδιαφέρεται να μάθει ο άλλος. Στο χέρι σου είναι να κάνεις τον άλλο να ενδιαφερθει. Γνώμη μου είναι πως είναι, το λιγότερο, ανόητο να χωρισεις κάποιον γι`αυτό το λόγο. Είναι κάτι που βελτιώνεται με την εξάσκηση (!) και όχι με τα λόγια. Αν το πεις στον άλλο, πιθανόν να του δημιουργησεις περισσότερο άγχος και να είναι χειρότερα μετά. Αυτό με τα γλυκά το βρίσκω κι εγώ ακυρο. Εκτός από αυτό που είπες, επιπλέον μπορεί η άλλη να μην περνάει καλά πάνω στο σεξ, αλλά να μην έχει ανάγκη για γλυκά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το κακό σεξ πως ορίζεται παιδιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top