Έκδοση βιβλίου

Theo22

Νεοφερμένος

Ο Theo22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Να το προωθησεις ή να το εκδοσεις εννοεις? Δεν εχει λεφτα η ιστορια αυτη παντως εκτος αν εισαι σελεμπριτυ. Μη σου πω μπαινεις κ μεσα. Δεν ειναι δηλ τοσο το προβλημα αν θα στο εγκρινουν, που κι εκει ειναι θεμα.

καταρχην ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.... ποιο ειναι το προβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

norgon666

Νεοφερμένος

Η norgon wolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λένε ότι κανένας συγγραφέας δεν πλούτισε από την έκδοση των βιβλίων του, εκτός από λίγους. Επίσης, πρέπει να τους αρέσει το βιβλίο για να δεχτούν να το εκδώσουν. Αν θες, βρες παραπάνω πληροφορίες για εκδοτικούς οίκους κ.α στο προηγούμενο μήνυμα που έστειλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Kαταρχην η ολη αντιμετωπιση που εχει ο συγγραφεας απο τους οικους ειναι η χειριστη. Σου μιλανε σαν να εισαι καποιος υποδεεστερος κ εννοειται κοιτανε μονο το οικονομικο κ πως να σε ριξουν. Το προσπερναμε αυτο. Το θεμα ειναι οτι αν αναλογιστεις τον κοπο που χρειαζεται ενα καλο βιβλιο σε σχεση με το οικονομικο αντικρυσμα δε σε συμφερει με τιποτα, γιατι θα χαλασεις μεγαλο μερος του χρονου σου για να παρεις στο τελος ψυχουλα. Ενα ευρω ανα βιβλιο παιρνει ο συγγραφεας και αυτο στην καλη περιπτωση. Δεν ξερω ποσο κοστολογεις την εργασια σου αλλα για να πεις οτι πηρες ενα καλο ποσο πρεπει να πουλησεις χιλιαδες κομματια κ την ελλαδα της κρισης χλωμο το βλεπω για πρωτοεμφανιζομενο. Εξαιρεση αν εισαι καποιος σελεμπιτυ πχ το βιβλιο της καρντασιαν ειναι απ τα πιο ευπωλητα. Για μενα αν εχεις πολυ καλη ιδεα, κανε αυτοεκδοση, ενα μεσο βιβλιο κοστιζει στο τυπογραφειο 3 ευρωπουλα. Τι βιβλιο ειναι? Ειναι τυπου λογοτεχνικο, ειναι βοηθημα, επιστημονικο, τεχνικο, ερωτικο τι ακριβως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

norgon666

Νεοφερμένος

Η norgon wolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Όντως. Δεν αξίζει. Όμως το "μέσο" βιβλίο πόσες σελίδες είναι; :book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Αν έχεις το "πράσινο" βρίσκεις τρόπο να το προωθήσεις. Μέσος αριθμός σελίδων ενός βιβλίου δεν μπορεί κανείς να πει γιατί κανείς δεν έχει πάρει κάθε υπαρκτό βιβλίο, να μετρήσει τις σελίδες και στη συνέχεια να διαιρέσει με το πλήθος, αν κάποια στιγμή είσαι ικανοποιημένος με τον αριθμό των σελίδων στο βιβλίο τότε εκεί το σταματάς. Ποιο είναι το θέμα του βιβλίου;.

@norgon666 Το άβαταρ τυχαίο ή έχεις παίξει το αντίστοιχο παιχνίδι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

norgon666

Νεοφερμένος

Η norgon wolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ναι, όντως :P Δεν πειράζει. Αν κι εγώ γράφω βιβλίο, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Και ναι, ξέρω την ιστορία του αβατάρ μου και μου φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Ναι, όντως :P Δεν πειράζει. Αν κι εγώ γράφω βιβλίο, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Και ναι, ξέρω την ιστορία του αβατάρ μου και μου φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρουσα.
Long live Bigby Wolf (δεν ξέρω αν φαίνεται αλλά και εγώ τον έχω ως αβαταρ.). Ποιο είναι το θέμα του βιβλίου σου; Έχει να κάνει με τo αβαταρ και αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

norgon666

Νεοφερμένος

Η norgon wolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Long Live Bigby Wolf! (Φαίνεται μια χαρά). Το θέμα είναι περίεργο. Όχι, δεν είναι fun fiction οπότε δεν έχει να κάνει με τον Bigby, αλλά με έναν άλλο detective. Βασικά ο τύπος διαχωρίστηκε από τη συνείδηση του, η οποία είναι το σώμα του. Αυτός είναι... αυτός, αλλά ως πνεύμα. Δεν βλέπει άλλα πνεύματα κι έτσι, αλλά δεν μπορούν να τον δουν άλλοι άνθρωποι, εκτός από το σώμα του. Τον detective τον λένε Russell και το σώμα του το φωνάζουμε Detective. Για παραπάνω Info πες μου ;D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Long Live Bigby Wolf! (Φαίνεται μια χαρά). Το θέμα είναι περίεργο. Όχι, δεν είναι fun fiction οπότε δεν έχει να κάνει με τον Bigby, αλλά με έναν άλλο detective. Βασικά ο τύπος διαχωρίστηκε από τη συνείδηση του, η οποία είναι το σώμα του. Αυτός είναι... αυτός, αλλά ως πνεύμα. Δεν βλέπει άλλα πνεύματα κι έτσι, αλλά δεν μπορούν να τον δουν άλλοι άνθρωποι, εκτός από το σώμα του. Τον detective τον λένε Russell και το σώμα του το φωνάζουμε Detective. Για παραπάνω Info πες μου ;D
Sounds good, αν και μπερδεύτηκα λίγο. Άντε με το καλό και το βιβλίο και η υπομονή μας για μία δεύτερη σεζόν του παιχνιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

norgon666

Νεοφερμένος

Η norgon wolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Οχ, ναι... το περιμένω πως και πως! Αν και θα διαβάσω τα comics το παιχνίδι είναι πολύ καλό!

Αν θες μπορώ να ανεβάσω όσο έχω γράψει σε ένα site για νέους συγγραφείς και να σου στείλω το Link. (Βέβαια είναι όλο στα αγγλικά, μιας και πάω IB και μου φαίνεται πιο εύκολο να το γράφω έτσι. :/ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Οχ, ναι... το περιμένω πως και πως! Αν και θα διαβάσω τα comics το παιχνίδι είναι πολύ καλό!

Αν θες μπορώ να ανεβάσω όσο έχω γράψει σε ένα site για νέους συγγραφείς και να σου στείλω το Link. (Βέβαια είναι όλο στα αγγλικά, μιας και πάω IB και μου φαίνεται πιο εύκολο να το γράφω έτσι. :/ )
Δεν πειράζουν καθόλου τα Αγγλικά, όταν το κάνεις στέλνεις λινκ, εννοείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

norgon666

Νεοφερμένος

Η norgon wolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
'Όντως;! Ουάου! Μόλις το ανέβασα. Να και το Link:
https://nanowrimo.org/participants/norgon666/novels/d-expect-it-next-november

Παρεμπιπτόντως, έχει ακόμα πολλές διορθώσεις που πρέπει να γίνουν, οπότε αγνόησε τις Ελληνικές λέξεις εκεί μέσα :P.
Θα σε παρακαλούσα να το έκανες copy paste αν μπορούσες σε word στο pc σου για να το διαγράψω από εκεί (Μην έχουμε κανένα ατύχημα). Μόλις το κάνεις, στείλε μου μήνυμα παρακαλώ.
Επίσης, αν μπερδευτείς πουθενά πες το μου για να σου εξηγήσω (πρώτη μορφή ακόμα). Και, αν μπορείς άσε μου feedback :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Σου έστειλα pm αλλά δεν ξέρω αν το διάβασες, το έχω στο πισι μου τώρα, μπορείς να το βγάλεις και feedback κάποια στιγμή αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

norgon666

Νεοφερμένος

Η norgon wolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ο, ήταν pm; Μάλλον γι αυτό δεν μου το εμφάνισε. Τεσπά, ευχαριστώ. Ελπίζω να σου αρέσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Γειας σας παιδια ω και 1 χρονο εγραφα ενα βιβλιο και πριν λιγο καιρο το τελειωσα..δν λεω οτι ειμαι ο Dan Brown :P αλλα εστω να προσπαθησω να το προωθησω οσο μπορω...επειδη ειμαι τελειως ασχετος απο αυτα μηπως ξερεται την διαδικασια ''προωθησης''? :hmm:
Ρίξε μια ματιά εδώ: https://www.captainbook.gr/printondemand

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top