Βιβλία που δε χορταίνετε να διαβάζετε

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αυτό. Είναι μερικά βιβλία που τα πιάνω στα χέρια μου και το να σταματήσω να τα διαβάζω για να κάνω κάτι άλλο (να διαβάσω για την εξεταστική π.χ. :P ), μου είναι εξαιρετικά δύσκολο. Εγώ έτσι κρίνω το καλό βιβλίο -το ότι θέλεις να το τελειώσεις μονορούφι. Το 'χω διαβάσει άπειρες των απείρων φορές. :D

Επίσης και αυτό μαζί με τα υπόλοιπα 2 της τριλογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Είμαι κι εγώ φαν της επιστημονικής φαντασίας, οπότε υπάρχουν σχετικά βιβλία τα οποία έχω διαβάσει πολλές-πολλές φορές. Φυσικά, άρχισα από τον Ιούλιο Βερν και συνέχισα με Άρθουρ Κλάρκ και Ισαάκ Ασίμωφ. Το πρώτο βιβλίο του Α. Κλαρκ που διάβασα ήταν "Οι Επικυρίαρχοι" (πρωτότυπος τίτλος "Childhood’s End") όταν ήμουν 10-11 χρονών. Μαγεύτηκα και θυμάμαι ότι τότε το διάβασα 3 συνεχόμενες φορές! Από τότε το ξαναδιάβασα πάρα πολλές φορές, δεν μπορώ να υπολογίσω πόσες, ίσως και πάνω από 20! Ακόμα και τώρα που το θυμήθηκα, μου ήρθε η επιθυμία να το διαβάσω ξανά.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Αυτά και τα 7 που έχω:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.

οτι και να πω ειναι λιγο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Οι ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loozen

Νεοφερμένος

Ο Loozen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 64 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ολα του Tom Robbins , αν και σε αρκετα μικροτερη συχνοτητα πλεον , Ζορμπας , Νευρικες Μαγισσες του Terry Pratchett , Hollywood του Bukowski , Ταξιδι στο Ιξτλαν του Castaneda σε ιδιαιτερες καταστασεις , Γκας ο Γκανγκστερ και Ο Χορος των Ροδων του Αντωνη Σουρουνη .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 22 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top