ΟΑΣΑ: Επιβίβαση από την μπροστινή πόρτα

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Δεν κανουν τιποτα σε δημοσιους υπαλληλους, εκτος αν ειναι στρατιωτες, επειδη εκει υπαρχει στρατιωτικος νομος και δικαστηριο.

Υπαρχει μηχανισμος για απομακρυνση Δ.Υ. που φαιρεται αντιεπαγγελματικα, αλλα το βαρος της αποδειξης πεφτει σε αυτον που κανει την κατηγορια, οχι στον Δ.Υ.
Αυτο το γεγονος, σε συνδυασμο με το δημοσιουππαληλιστικο κλιμα της Ελλαδος, καθιστα πρακτικα αδυνατον να απομακρυνθει καποιος Δ.Υ. απο την υπηρεσια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Υπάρχει στο σάιτ του ΟΑΣΑ σημείο που μπορείς να κάνεις παράπονα για οδηγό. Εγώ έκανα και μετά από δυο τρεις βδομάδες μού έστειλαν επιστολή στο σπίτι οτι έλαβαν το παράπονο και θα το ερευνήσουν και θα μού απαντήσουν για το αποτέλεσμα. Οι πολίτες έχουμε τρόπους να παλέψουμε με δημοσίους υπαλλήλους που δε φέρονται σωστά, όσο πιο πολύ και πολλοί το κάνουμε, τόσο περισσότερο θα φοβούνται και θα διορθώνονται.


Είναι τυπική η απάντηση που σου δίνουν το έχουν κάνει και σε μένα σε ερώτημα προς το μηχανοστάσιο για καθυστέρηση δρομολογίων.Την ερώτηση μου παίζει να την επανεκτύπωσαν σε φωτοαντίγραφα για την τουαλέτα με απάντηση "ότι η ΣΤΑΣΥ ΑΕ κάνει οτι είναι δυνατόν για να αντιμετωπίσει όσον τον δυνατόν συντομότερα το πρόβλημα σας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει χρήση της παραπάνω φόρμας πριν 10 χρόνια (ναι παραμένει η ίδια όπως τη βλέπετε :P ) και είχα λάβει επιστολή στο σπίτι με το όνομα του οδηγού και την ποινή που του επιβληθεί (η ποινή ήταν κάποια χαμένα ημερομίσθια). Δεν ξέρω λαμβάνουν ακόμα σοβαρά υπόψιν τους τα παράπονα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unmanned selfie

Νεοφερμένος

Ο unmanned selfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει χρήση της παραπάνω φόρμας πριν 10 χρόνια (ναι παραμένει η ίδια όπως τη βλέπετε :P ) και είχα λάβει επιστολή στο σπίτι με το όνομα του οδηγού και την ποινή που του επιβληθεί (η ποινή ήταν κάποια χαμένα ημερομίσθια). Δεν ξέρω λαμβάνουν ακόμα σοβαρά υπόψιν τους τα παράπονα. :hmm:
αν και υποψιάζομαι οτι το όνομα θα ηταν φανταστικό και η ποινή νοητή, επίσης
μα πώς τιμωρηθηκε κάποιος για κατι που ισχυριστηκε καποιος; χωρίς αποδειξη εννοω

θελω να πω τι μπορεί να έκανε οδηγός (πλην να έφαγε δρομολόγιο) και να αποδεικνύεται ρητως

άσχετο τωρα:

παράδειγμα, "εγκλήματος" που δεν μπορει να αποδειχθεί: Να υποπεσεις σε σεφερλικο χιουμορ. Ή ειναι δική μου ιδέα και μυγιαστηκα λόγω κατοχής μύγας (σεφερλογονίδιο)
Από σήμερα απαγορεύεται να μπαίνετε από πίσω.


χμμμμμμ....
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top