Οι φετινές παραστάσεις που δεν πρέπει να χάσουμε...

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μόλις είδα το "Γάλα", παράσταση του Εθνικού Θεάτρου...
Με Μάνια Παπαδημητρίου, Κ. Παπαχρόνη...
"Με αφορμή το χρονικό μιας οικογένειας μεταναστών, εκφράζεται η ανάγκη κάθε ανθρώπινου πλάσματος να αγαπιέται." (athinorama.gr)
Παιδιά... Μακράαααν η καλύτερη παράσταση που έχω δει στη ζωή μου!!!!!!!!!
Κι είμαι από θεατρική οικογένεια...!!!

Για πείτε, τι άλλο είδατε στο σανίδι και αξίζει να τρέξουμε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ Η ΜΑΚΡΥΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΓΝΗς.
ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Γίδι σε ποιό θέατρο παίζεται? Μου αρέσουν πολύ οι θεατρικές παραστάσεις, αλλά τελικά δεν καταφέρνω να πάω σε όλες όσες θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γίδι σε ποιό θέατρο παίζεται? Μου αρέσουν πολύ οι θεατρικές παραστάσεις, αλλά τελικά δεν καταφέρνω να πάω σε όλες όσες θέλω.

Για δες εδώ: Το Γάλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ωραίο θέμα Γίδι, είμαι θεατρόφιλη και φτιάχνω κατάλογο των παραστάσεων που θέλω να δω Αθήνα. Αλλά μια φίλη μου που πήγε στο "Γάλα" για το οποίο έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές μου είπε ότι είναι ανούσιο μελό. Μπερδεύομαι.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ωραίο θέμα Γίδι, είμαι θεατρόφιλη και φτιάχνω κατάλογο των παραστάσεων που θέλω να δω Αθήνα. Αλλά μια φίλη μου που πήγε στο "Γάλα" για το οποίο έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές μου είπε ότι είναι ανούσιο μελό. Μπερδεύομαι.:/:

Τι να σου πω, γενικά άποψη είναι...
Σου λέω, όλοι μου οι φίλοι έχουν πάθει πλάκα, η μία έκλαιγε με λυγμούς στο τέλος, η άλλη είχε μείνει άφωνη... Η μαμά μου, μέσα στα θεατρικά από βρέφος είπε ότι είναι ότι πιο ωραίο έχει δει εδώ και 20 χρόνια... Κι εγώ δεν έχω δει καλύτερη παράσταση στη ζωή μου.

Έχει πολλά νοήματα, βαθείς συμβολισμούς και εκπληκτικές ερμηνείες...

Σε κάλυψα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ναι!:P Με κόβω να το βλέπω. Άλλωστε μόνο μια αρνητική άποψη δεν πρέπει να με πτοήσει. Πρέπει να κλείσεις καιρό πριν εισιτήρια;

Να προτείνω κι εγώ μια παράσταση που είχα δει πέρισυ και φέτος παίζεται για δεύτερη χρονιά. "Οι σεξουαλικές νευρώσεις των γονιών μας" στο Θέατρο του Νέου Κόσμου. Η ιστορία μιας έφηβης με νοητική υστέρηση και προβλήματα συμπεριφοράς, η οποία κόβει τα ψυχοφάρμακα που έπαιρνε χρόνια και ανακαλύπτει την σεξουαλικότητά της και τον κόσμο. Πολύ ωραία παράσταση με φοβερές ερμηνείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Α αυτο ηθελα να το δω περυσι αλλα δεν το προλαβα! Eιχα δει την κατσαριδα στο θεατρο νεου κοσμου επισης ομως, και μου αρεσε πολυ :)
Στον Παπαιωαννου θα παει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Πρόλαβα και είδα το "Μάρτυρας κατηγορίας" με Δανδουλάκη και Κατρανίδη.
Αρκετά καλό αν σας αρέσει η Αγκάθα Κρίστι.
Παίζεται στο ομώνυμο απο την πρωταγωνίστρια θέατρο.

Αυτό το είδα πέρσι αλλά αν δεν έχετε πάει αξίζει "Ψέμα στο ψέμα"

Κι επίσης ήθελα αλλά δεν πρόλαβα να πάω στο θεατράκι της οδου Κεφαλληνίας.
Έχει λίγο εναλλακτικές παραστάσεις αλλά αξίζει τον κόπο.
Φέτος παίζουν το "Ο χορός του θανάτου" με Αρβανίτη και Βόγλη που ήταν και πέρσι πρωταγωνιστές σε άλλη παράσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
πήγα στο "σ'άγαπω, σε λατρεύω , χωρίζουμε"
ωραιο στην αρχ'η , λίγο μετα το διαλειμμα καταντά βαρετό. είπα αμάν για να τελειώσει.....:sleep::sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
ψάχνω ακόμα εισητήρια για την "Κατσαρίδα"!!!:(
είδα "τισ ψυχολογικές νευρώσεις των γονιών μας", καταπληκτική ερμηνεία από την κοπέλα, μαρεσε κ το θέμα (καθώς στο επάγγελμα ψυχολόγος), αρκετή πρωτοτυπία.
θέλω να δω "το γαλα" αλλά δεν είχα χρόνο...

ποιος θαρθει να με δει να παίζω στο θέατρο που ανεβάζουμε τον απρίλιο ή τον μαϊο, εεεεεεεε θεατροφιλα φιλαράκια μου;;;;; δεν ξέρουμε ακόμα που θα παιχτεί ψάχνουμε θέατρο, το έργο είναι σάτιρα στην κωσταντινούπολη του 19ου αιώνα, το έργο λέγεται "Ευπόλιπτοι Επαίτες" κ είναι αρμένικο έργο μεταφρασμένο στα ελληνικά!!!!

ευχαριστω:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
σήμερα θα πάω στην παρασταση του Παπαιωάννου....
Αύριο θα σας πω πως ειναι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
πηγα στην παρασταση "παπαιωαννου 2" στο παλλας απλα τελειο , να πατε οπωσδηποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θα πρέπει να ήταν πραγματικά μαγευτικό!

Το ταμείο είναι μείον όμως...(το δικό μου εννοώ) :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Θα πρέπει να ήταν πραγματικά μαγευτικό!

Το ταμείο είναι μείον όμως...(το δικό μου εννοώ) :(
αν βρεις θεση και λεφτα να πας .....ηταν απλα τελειο....εγω ημουν τυχερη γιατι η μαμα του φιλου μου ειναι δημοσιογραφος και ειχε 2 προσκλησεις και μου τις εδωσε κια τις 2. πηγα εγω και το αδερφι μου....αυτη δεν μπορουσε να παει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodora25

Νεοφερμένος

Η theodora25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα σας παιδιά.Την Κυριακή πήγα μαζί με το βαφτιστηράκι μου σε μια παιδική παράσταση,στο κινηματοθέατρο ΣΙΝΕΑΚ(ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΡΑΗ-ΠΕΙΡΑΙΑ,πίσω απο το δημαρχείο) στο δημοφιλή έργο "Η ΣΤΑΧΤΟΠΟΥΤΑ".Μα τι γέλιο ρίξαμε μικροί αλλά περισσότερο και εμείς οι μεγάλοι δεν φαντάζεστε!Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα! Το μόνο ότι είναι μονο κάθε πρωί Κυριακής στις 11:30 :(
Αν ενδιαφέρεστε και αν θέλετε να αισθανθείτε και εσείς μικρά να πάτε. Έχω κρατήσει το τηλέφωνό τους 210-4225653
ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
μπουχού αρρώστησα κα δεν πήγα στο "μαγαζακι του τρόμου" παει ..... ίσως άλλη φορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πήγα στο "σ'άγαπω, σε λατρεύω , χωρίζουμε"
ωραιο στην αρχ'η , λίγο μετα το διαλειμμα καταντά βαρετό. είπα αμάν για να τελειώσει.....:sleep::sleep:


ρε συ αυτό πήγαμε και είδαμε χτες και λιώσαμε στο γέλιο...
:hmm: γιατί δεν σου άρεσε?

Στο δεύτερο μέρος δεν ήταν βαρετό (κατ εμε) απλά πιο.... "βαρύ"
Παύει να είναι τόσο πολύ κωμοδία και περνά ουσιαστικά σε πιο "σοβαρά" ζητήματα οπότε δεν βγάζει τόσο πολύ γέλιο....
Εγώ πάλι την συστήνω ανεπιφύλακτα....
Το έργο πραγματεύεται .....
ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ!!! ;) και το κάνει με πολυυυυυυυ καλό τρόπο και αφθονο γέλιο... κωμικοτραγικές καταστάσεις που δεν ξέρεις αν είναι καλύτερα να κλάψεις ή να γελάσεις :)
Η άποψη μου είναι δείτε το!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ρε συ αυτό πήγαμε και είδαμε χτες και λιώσαμε στο γέλιο...
:hmm: γιατί δεν σου άρεσε?

Στο δεύτερο μέρος δεν ήταν βαρετό (κατ εμε) απλά πιο.... "βαρύ"
Παύει να είναι τόσο πολύ κωμοδία και περνά ουσιαστικά σε πιο "σοβαρά" ζητήματα οπότε δεν βγάζει τόσο πολύ γέλιο....
Εγώ πάλι την συστήνω ανεπιφύλακτα....
Το έργο πραγματεύεται .....
ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ!!! ;) και το κάνει με πολυυυυυυυ καλό τρόπο και αφθονο γέλιο... κωμικοτραγικές καταστάσεις που δεν ξέρεις αν είναι καλύτερα να κλάψεις ή να γελάσεις :)
Η άποψη μου είναι δείτε το!!!
σίγουρα αξίζει να το δουν.... έχεις δίκιο στο τέλος γίνεται πιο βαρύ....απλα δεν μου άρεσε η σκηνή με
τους γέρους στην κηδεία, ήταν πολυ κουραστικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αααα ναι νταξ....
ίσως ήταν λιγακι γεια σου η σκηνη αυτή αλλά την είχα κι όλας ξεχάσει!
Μου άφησε τόσο καλές εντυπώσεις το έργο συνολικά που αυτό το παραβλεψα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top