Προτάσεις για να περνάμε ευχάριστα κι εποικοδομητικά τον χρόνο μας

nic0le

Νεοφερμένος

Η nic0le αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

Φέτος το καλοκαίρι όλες οι φίλες μου θα πάνε διακοπές και εγώ θα μείνω εδώ:( !
Σκεφτόμουν να αρχίσω κάποιο φροντιστήριο,αλλά δεν βρίσκω κάποιο.
'Ελεγα να αρχίσω μαθήματα κιθάρας (που ήθελα εδώ και καιρό να αρχίσω) αλλά πάλι δεν βρίσκω κάποιο ωδείο!
'Εχετε να μου προτείνετε κάτι για να ασχοληθώ αυτό το καλοκαίρι εφόσον δεν θα πάω διακοπές??:hmm::hmm:
'Η έστω να μου προτείνετε κάποιο ωδείο ή κάποιο φροντιστήριο για καλοκαιρινά μαθήματα????:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Φέτος το καλοκαίρι όλες οι φίλες μου θα πάνε διακοπές και εγώ θα μείνω εδώ:( !
Σκεφτόμουν να αρχίσω κάποιο φροντιστήριο,αλλά δεν βρίσκω κάποιο.
'Ελεγα να αρχίσω μαθήματα κιθάρας (που ήθελα εδώ και καιρό να αρχίσω) αλλά πάλι δεν βρίσκω κάποιο ωδείο!
'Εχετε να μου προτείνετε κάτι για να ασχοληθώ αυτό το καλοκαίρι εφόσον δεν θα πάω διακοπές??:hmm::hmm:
'Η έστω να μου προτείνετε κάποιο ωδείο ή κάποιο φροντιστήριο για καλοκαιρινά μαθήματα????:hmm::hmm:

θα μπορούσα να σου πω για ωδεία αλλά όλα κλείνουν τώρα.....! εκτός και αν βρεις κάποιον καθηγητή για ιδιαίτερα που και αυτό λίγο δύσκολο για αυτήν την εποχή...:hmm: πάντως έχω πολλούς φίλους που έχουν μάθει τα βασικά στην κιθάρα από μόνοι τους! πέρνεις ένα βιβλίο κατάλληλο για αρχάριους αυτοδίδακτους και προσπαθείς ;)
ή θα μπορούσες να ξεκινήσεις ιταλικά που είναι και εύκολα :) υπάρχουν πολλά φροντιστήρια που κάνουν θερινά μαθήματα και σε προετοιμάζουν εντατικά για το πρώτο πτυχίο
ή θα μπορούσες να ξεκινήσεις κάποιο άθλημα όλο αυτό το διάστημα που δεν θα είσαι διακοπές :confused:
Ελπίζω να βοήθησα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nic0le

Νεοφερμένος

Η nic0le αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Χμμμμμμμμμ θα το ψάξω
Ευχαριστώ πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εγω οταν μενω αθηνα ζωγραφιζω παρα πολυ για να περασει η ωρα παω βιντεοκλαμπ, μαγειρευω τιποτα (και κανω ολη την κουζινα ανω κατω) κανε κι εσυ κατι τετοιο... και μην ξεχνας οτι υπαρχουν και στην αθηνα θαλασσες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nic0le

Νεοφερμένος

Η nic0le αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
χαχαχα το θέμα είναι να έχεις παρέα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
χαχαχα το θέμα είναι να έχεις παρέα ;)
σωστο κι αυτο! συμφωνω αλλα παρεα καλοκαιριατικα δυσκολο αφου ολοι φευγουν. Κανε εσυ καμια δραστηριοτητα να περασει η ωρα παρολαυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μιας κι από φέτος θα'μαι κι εγώ φοιτητής, θα έχω άπειρο ελέυθερο χρόνο.

Το ζήτημα είναι όμως ότι δεν ξέρω ΠΟΥ να τον ξοδέψω.

Ωραία, η σχολή θα μου τρώει κάποιες ώρες την εβδομάδα.
Τις υπόλοιπες όμως, τι θα κάνω?

Σκέφτομαι να πηγαίνω στη ΧΑΝΘ, αλλά δεν ξέρω τι να παρακολουθήσω.
Μου είπανε για τένις, σκάκι και κολύμβηση αλλά δεν ξέρω τι να επιλέξω.

Μου προτείνανε και ιστιοπλοΐα, αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο σαν άθλημα.

Πέρα από τον αθλητισμό, τι άλλο μπορεί να κάνει κάποιος ώστε να περνά ευχάριστα τον χρόνο του σε εξω-σπιτικές δραστηριότητες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Θεατρικες ομαδες, ομαδες κινηματογραφικες, χορος, μαθηματα μαγειρικης, χορωδιες, μαθηματα μουσικης, rpg με φιλους σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Πέρα από τον αθλητισμό, τι άλλο μπορεί να κάνει κάποιος ώστε να περνά ευχάριστα τον χρόνο του σε εξω-σπιτικές δραστηριότητες ?

σεξ σε εξωτερικούς χώρους

Εκτός αυτού μπορείς να ασχοληθείς και με το τάβλι δραστηριότητα των απανταχού χασομέρηδων φοιτητών στις καφετέριες.

Αν δεν σ αρέσουν αυτά μπορείς να ασχοληθείς και με την συλλογή μουσικής κτλ κτλ.

Αν και θα σου πρότεινα την ιστιοπλοΐα, μου φαίνεται πιο ασφαλές από το 1 και πιο σοβαρό από το 2 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Αν έχεις κάποιο χόμπι, θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις ένα μέρος του χρόνου σου και ευχάριστα σε αυτό, επίσης αν σου αρέσει το διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Η ιστιοπλοϊα είναι καλη ιδεα!! δεν ειναι καθολου επικυνδινη σαν αθλημα, εκανα καμποσα χρονακια, αν δεν φοβασαι την θαλασσα και δεν επιρρεαζεσαι απο το κρυο ειναι πολυ καλη ιδεα, αν και κατα την αποψη μου, καλο θα ηταν εκτος απο τα αθληματα, το sex και ολα αυτα τα σχετικα να κάνεις και κατι πιο επικοδομητικο,(οχι πως αυτα δεν ειναι):redface: οπως μια ξενη γλωσσα, καποια σεμιναρια σχετικα με το αντικειμενο που θα σπουδασεις.

Κανε κατι τωρα που ειναι αρχη!!

Καλη επιτυχια στο ξεκινημα σου!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
επίσης υπάρχει μια δραστηριότητα που διαφεύγει από τους περισσότερους πρωτοετείς φοιτητές (και δευτεροετείς και τριτοετείς κ.λ.π.) και τελικά καταλήγουν να κάνουν οτιδήποτε εκτός από αυτήν : το διάβασμα στην βιβλιοθήκη

και πριν βιαστείς να με χαρακτηρίσεις οφτόπικ επειδή λες
Ωραία, η σχολή θα μου τρώει κάποιες ώρες την εβδομάδα.
Τις υπόλοιπες όμως, τι θα κάνω?
ξεκαθαρίζω ότι πρόσεξα και το :
Μιας κι από φέτος θα'μαι κι εγώ φοιτητής, θα έχω άπειρο ελέυθερο χρόνο.
σου έχω νέα : αν διαβάζεις , δεν περισσεύει καθόλου άπειρος χρόνος :P

π.σ.

Η φοιτητική περίοδος είναι η πρώτη - χρονικά - περίοδος στην ζωή του ατόμου που τεμπελιάζει ασύστολα και τείνει να μιμηθεί την δεύτερη ηλικία στην οποία συμβαίνει αυτό (η οποία πλέον ανακηρύχτηκε και είδος υπό εξαφάνιση) : τους συνταξιούχους

έτσι , γρήγορα θα θεωρείς φυσιολογικές δραστηριότητες να πίνεις ρακόμελα με ουζοποικιλίες , να πηγαίνεις το σουκού για ψαράκι στον πειραιά και να αράζεις στην πλατεία κοιτώντας τα διερχόμενα οπίσθια συζητώντας για πολιτική

μην υποκύψεις στον πειρασμό - η καλύτερη δραστηριότητα ενός φοιτητή είναι το διάβασμα (νοτ)
πήγαινε erasmus , socrates , drunk the conium και άλλα εξωτικά προγράμματα

απλά στο πρώτο π.χ. πρέπει να έχεις περάσει τα 3/4 των μαθημάτων του πρώτου έτους (αν η μνήμη μου δεν κάνει ότι η πρώην μου) , οπότε ξαναγυρνάμε στο διάβασμα

π.σ.2 αυτά , πάω να διαβάσω (τον Πρωταθλητή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δουλειά, Γυμναστηριο- αθληματα (τι σε αντιπροσωπευει θεωρεις καλυτερα?). Εξτριμ σπορτς, αναρριχηση, πεζοπορια. Αυτα ομως δε τα κανεις καθε μερα(και η ιστιοπλοια που αναφερθηκε) Σκοπος ειναι να βρεις κατι καθημερινο η μια στο τοσο? Τεσπα.. συνεχιζω. Χορος, Πολεμικες τεχνες, Σεξ,Ταβανοθεραπεια,Φυτεμα λουλουδιων, Γραψιμο,Διαβασμα,Ταξιδια(οποτε εχεις αργιες, αδειες),Μαγειρικη, να γινεις σινεφιλ και να πηγαινεις ανα 3ημερο σινεμα, να μη χανεις φεστιβαλ για φεστιβαλ κινηματογραφου, Σεμιναρια για θεματα που σε απασχολουν,Ενα ζωακι να φροντιζεις,Παραλληλες σπουδες.
Θες κι αλλα??:P

Πληθωρα επιλογων(!) αν και κατσε να μπεις στη σχολη να δεις τη φαση, γιατι ειναι μερικες που δε σαφηνουν να παιρνεις ανασα.

Καλο το ερασμους αλλα μιλαμε για μετα απο 3 χρονια. Σκοπος ειναι τα προηγουμενα δυο:P να απασχολειται δημιουργικα, καθημερινα.
Παντως γενικα το να ασχολεισαι με διαφορα παραλληλα, δινει τρομερη ζωη, ενεργεια, εμπειρια;)
Γενικα δεν ημουν ποτε υπερ του αραγματος ταβλι και καφε ολη μερα, αν και οκευ το χω περασει κι αυτο αλλα για λιγο. Και για λιγο συστηνω να το περνουν και τα νεα μας φοιτητοπαιδα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εχει πλακα που ειμαστε σε ενα φορουμ, στο ιντερνετ, και κανεις δε του προετεινε internet. :P

αν δεν πιστευουμε οτι ειναι κατι ευχαριστο για να περνα η ωρα, γιατι ειμαστε τωρα online? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

περπάτημα στη φύση


ποδήλατο στη φύση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
εχει πλακα που ειμαστε σε ενα φορουμ, στο ιντερνετ, και κανεις δε του προετεινε internet. :P

αν δεν πιστευουμε οτι ειναι κατι ευχαριστο για να περνα η ωρα, γιατι ειμαστε τωρα online? :hmm:

γιατί για να ρωτάει εδώ , το έχει ήδη υπόψην του :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
lacky πίστεψέ με, θα έχω άπειρο χρόνο γιατί ξέρω τις δυνατότητες μου σχετικά με το διάβασμα.
δε νομίζω ότι το "διάβασμα" για τη σχολή θα μου τρώει πάνω από 2 ώρες τη μέρα (και πολύ βάζω).
όσο για το erasmus, θα πρέπει να περιμένω 3 χρονάκια ακόμα :P

σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας.

αν και το πιο πιθανό είναι να καταλήξω να τεμπελιάζω όλη μέρα και νύχτα.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Για να περνάς ευχάριστα μια λύση είναι τα βιντεοπαιχνίδια. Όχι βέβαια world of warcraft και lineage και εθιστείς. Μπορείς και να το συνδυάσεις με παρέα. Πες ότι θέλεις να βγεις έξω με τους φίλους σου, αλλά ξαφνικά αρχίζει να βρέχει. Τους καλείς σπίτι σου και παίζεται κάποιο ποδοσφαιράκι ή κάποιο fps ή κανένα racing. Κάθε φορά που έρχεται φίλος στο σπίτι αυτό κάνουμε και περνάμε πολύ ωραία. Πιο παλιά (εποχές ps2) παίζαμε με φίλους μου san andreas και είχε πολύ γέλιο το διπλό (να μας κυνηγάνε αστυνομικοί κ.τ.λ.). Μπορείς όμως αν είσαι βιβλιοφάγος να αρχίσεις το διάβασμα κανονικότατα αφού πριν δεν θα είχες πολύ χρόνο λόγω σχολείου και φροντιστηρίου. Αν και μάλλον θα είσαι πιο πολύ έξω για καφέ και βόλτες με φίλους αφού υπάρχει πολύς ελεύθερος χρόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Προτασεις για να σπαταλαμε ευχαριστα και εποικοδομητικα το χρονο μας ;

Νομιζω ο τιτλος του θεματος θελει διορθωση. Η σπαταλη αυτοματως αναιρει τα αλλα 2..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Νομίζω όοοολες οι προτάσεις που σου έκαναν τα παιδιά ως τώρα είναι πολύ σωστές...και σκέψου τες σοβαρά!

Όμως να προσθέσω και άλλη μία ιδέα που θα σου είναι σίγουρα χρήσιμη μετέπειτα (και για το erasmus που πρότεινε ο φίλτατος)....να μάθεις μία ξένη γλώσσα!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top