Κατασκευές-Χειροτεχνίες

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όλα είναι πολύ ωραία και ειλικρινά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. Επειδή όμως είναι προσκλητήρια και όλο και κάποια θα χρειαστεί να σταλούν ταχυδρομικώς, λάβε υπόψη σου κι αυτή την παράμετρο: Τα έξοδα αποστολής.

(Εγώ και τον σελιδοδείκτη θα τον χρησιμοποιούσα. Δεν θα πήγαινε χαμένος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Όλα είναι πολύ ωραία και ειλικρινά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. Επειδή όμως είναι προσκλητήρια και όλο και κάποια θα χρειαστεί να σταλούν ταχυδρομικώς, λάβε υπόψη σου κι αυτή την παράμετρο: Τα έξοδα αποστολής.

(Εγώ και τον σελιδοδείκτη θα τον χρησιμοποιούσα. Δεν θα πήγαινε χαμένος).

Στην επαρχία τα προσκλητήρια αλλάζονται χέρι με χέρι, πόρτα-πόρτα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Θα επιμείνω όμως στο πρώτο γιατί όλοι, σχεδόν, πετάνε/με τα προσκλητήρια.
Χμ τώρα που το σκέφτομαι το 3ο ίσως χρησιμοποιηθεί ως κορνίζα με αφαίρεση του προσκλητηρίου. :hmm:
Αν παίζει κάτι τέτοιο τότε ψηφίζω 3 γιατί είναι κάτι που θα μείνει!

Είπαμε όλα είναι όμορφα!
Αυτός ακριβώς ήταν ο σκοπός μου. Να φτιάξω κάτι που δεν θα πεταχτεί, γιατί είναι κρίμα να πετιούνται και ειδικά όταν είναι χειροποίητα. Και το πρώτο και το τρίτο χρησιμοποιούνται (το πρώτο είναι σελιδοδείκτης). Ακόμη και το δεύτερο σε όποιον αρέσει μπορεί να το στολίσει σε ένα παιδικό δωμάτιο ή κάτι τέτοιο.
Πολύ όμορφα και τα 3! :D

Ψηφίζω το 1 γιατί μ'αρέσει η αίσθηση της τσόχας και αν και το 3 είναι πολύ καλή ιδέα, δεν θα κουραστείς να φτιάξεις ένα σωρό κορνίζες; :/:
Μπα, είναι τόσο λίγα τα προσκλητήρια που θα χρειαστώ και τόσος πολύ ο χρόνος που έχω στη διάθεσή μου που δεν μου φαίνεται πολύ μεγάλο ζήτημα. Εδώ σκέφτομαι, αν δεν το διαλέξει η μαμά ως προσκλητήριο να το προτείνω για μπομπονιέρα, που σίγουρα θα χρειαστώ πολύ περισσότερες!:P
Όλα είναι πολύ ωραία και ειλικρινά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. Επειδή όμως είναι προσκλητήρια και όλο και κάποια θα χρειαστεί να σταλούν ταχυδρομικώς, λάβε υπόψη σου κι αυτή την παράμετρο: Τα έξοδα αποστολής.

(Εγώ και τον σελιδοδείκτη θα τον χρησιμοποιούσα. Δεν θα πήγαινε χαμένος).
Κοίτα, τα μόνα που ίσως θα χρειαζόταν να σταλούν ταχυδρομικώς, θα ήταν αυτά που πρέπει να πάνε στην Μάνη, αλλά όλους τους εκεί συγγενείς μπορούμε να τους καλέσουμε και τηλεφωνικώς χωρίς να μας παρεξηγήσουν. :P Οπότε δεν νομίζω ότι θα έχουμε πολύ μεγάλο πρόβλημα με αυτό το θέμα... Ευτυχώς, δηλαδή! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όλα είναι πολύ ωραία και ειλικρινά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. Επειδή όμως είναι προσκλητήρια και όλο και κάποια θα χρειαστεί να σταλούν ταχυδρομικώς, λάβε υπόψη σου κι αυτή την παράμετρο: Τα έξοδα αποστολής.

(Εγώ και τον σελιδοδείκτη θα τον χρησιμοποιούσα. Δεν θα πήγαινε χαμένος).
Μου θυμίζεις τη μαμά μου που δεν πετάει τίποτα. :P

Δεν ξέρω κατά πόσο θα το κρατούσα εγώ, πέρα από τους έτοιμους που έχω άφθονους μπορείς να έχεις και ένα αποξηραμένο λουλούδι πχ για σελιδοδείκτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Στην επαρχία τα προσκλητήρια αλλάζονται χέρι με χέρι, πόρτα-πόρτα. :P
Δεν αμφιβάλλω κι εγώ στην επαρχία παντρεύτηκα και μάλιστα δις, αλλά όλο και κάποιος συγγενής/φίλος υπάρχει σε κάποιο άλλο μέρος που θες να τον καλέσεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν αμφιβάλλω κι εγώ στην επαρχία παντρεύτηκα και μάλιστα δις, αλλά όλο και κάποιος συγγενής/φίλος υπάρχει σε κάποιο άλλο μέρος που θες να τον καλέσεις. ;)
Έτσι κι αλλιώς βλακεία είπα. Νόμιζα ότι τα βαφτίσια θα γίνουν στη Μάνη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έτσι κι αλλιώς η Myrtle το έχει τακτοποιήσει το θέμα. :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Στην επαρχία τα προσκλητήρια αλλάζονται χέρι με χέρι, πόρτα-πόρτα. :P
Γιατι πως αλλιως γινεται?:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Δεν θα γίνει στην Μάνη η βάφτιση, αλλά σίγουρα θα καλεστούν κάποιοι συγγενείς από κει. Γενικά δεν έχω πρόβλημα αν είναι δύσκολη η κατασκευή του προσκλητηρίου, γιατί θα είναι πολύ λίγα άτομα καλεσμένα κι έχω και πάααααααρα πολύ χρόνο μπροστά μου (για τον Μάιο την υπολογίζουμε)!:P

εδιτ:

Γιατι πως αλλιως γινεται?:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Προφανώς με το ταχυδρομείο, αν μένουν πολύ μακριά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εμένα το 1ο μου άρεσε περισσότερο! Πιο μαζεμένο και νομίζω ότι εξυπηρετεί καλύτερα τον σκοπό του (προσκλητήριο σε βάφτιση). Και βέβαια τι καλύτερο από το να διαβάζεις το βιβλίο σου με την φατσούλα του Μικρού Πρίγκιπα να σε κοιτά! Το 3ο που βλέπω είχε σουξέ θα μου άρεσε σαν concept για μπουμπουνιέρα ας πούμε, αλλά όχι για προσκλητήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Εμένα το 1ο μου άρεσε περισσότερο! Πιο μαζεμένο και νομίζω ότι εξυπηρετεί καλύτερα τον σκοπό του (προσκλητήριο σε βάφτιση). Και βέβαια τι καλύτερο από το να διαβάζεις το βιβλίο σου με την φατσούλα του Μικρού Πρίγκιπα να σε κοιτά! Το 3ο που βλέπω είχε σουξέ θα μου άρεσε σαν concept για μπουμπουνιέρα ας πούμε, αλλά όχι για προσκλητήριο.

Έχεις δίκιο σε αυτό! Κι εγώ το έχω σκεφτεί, αν τελικά η μαμά επιλέξει κάποιο από τα άλλα δύο σχέδια για προσκλητήριο θα της το προτείνω. Για μπομπονιέρα έχω βρει και μία άλλη, πολύ όμορφη ιδέα. Μικρά καμβαδάκια με ξύλινα καβαλέτα (1 ευρώ το ένα από τα Jumbo) επίσης ζωγραφισμένα με γαλάζιο φόντο και μια παράσταση από τον μικρό πρίγκιπα με decoupage. Αλλά αυτό θέλει ψάξιμο ακόμα... δεν έχω καταλήξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Θήκη για το κινητό.
Είχα κάποια κομμένα κομμάτι τζην, τα ραψα (μη κοιτάτε το ράψιμο στα δεξιά:redface:),
έβαλα πάνω τα αστεράκια μου και τα στολιδάκια μου και έτοιμη!:D
P060911_12.57.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Γεια σας!

αγορασα λευκο καμβα για να φιαξω εναν πινακα και να τον κανω δωρο στον συντροφο μου,εχετε μηπως ιδεα τι θα μπορουσα να φιαξω;

δεν θελω καποιο δυσκολο σχεδιο,διοτι δεν ειμαι ζωγραφος και γενικα με σχεδιο εχω να ασχοληθω απο τοτε που εκανα γραμμικο β' λυκειου.

οποιαδηποτε ιδεα ευπροσδεκτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις κάτι πολύ ελεύθερο?
Δηλαδή γραμμές, σχήματα, χρώματα - ό,τι σου έρχεται υποσυνείδητα στο μυαλό όταν τον σκέφτεσαι... :)

Ακόμη, θα μπορούσες να σχεδιάσεις - πάλι στο πολύ ελεύθερο - τα ονόματά σας, με τέτοιο τρόπο ώστε να μπερδεύεται το ένα στο άλλο! :redface:
Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις - πάντως ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ακόμη, θα μπορούσες να σχεδιάσεις - πάλι στο πολύ ελεύθερο - τα ονόματά σας, με τέτοιο τρόπο ώστε να μπερδεύεται το ένα στο άλλο! :redface:
Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις - πάντως ελπίζω να βοήθησα!

αυτο ειναι οντως μια καλη ιδεα,και ξεφευγει απο τις κλασικες καρδουλες:hmm:

δεν ξερω καν αν θα δουλεψω με χρωμα,ισως δουλεψω με χρυσοσκονη,υφασμα,πουλιες και κορδελες:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Να κάνεις ένα κολαζ από φωτογραφίες και να φτιάξεις τρισδιάστατα τα ονόματά σας......;)

Αλλιώς να πάρεις ενα πινελο να αναμείξεις μπογιες , να τις περνας σαν σχήμα απο ουρανιο τοξο και να βάλεις τη φωτογραφία του σε κάποιο σημειο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Να κάνεις ένα κολαζ από φωτογραφίες και να φτιάξεις τρισδιάστατα τα ονόματά σας......;)

Αλλιώς να πάρεις ενα πινελο να αναμείξεις μπογιες , να τις περνας σαν σχήμα απο ουρανιο τοξο και να βάλεις τη φωτογραφία του σε κάποιο σημειο......

Σε ευχαριστω πολυ:clapup:

πως να τα κανω τρισδιαστατα?:redface:

(ειμαι ολιγον τι ασχετη:/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ένας απλός τρόπος για τρισδιάστατα είναι ο παρακάτω:


πηγή - Κατασκευάστε τρισδιάστατα γράμματα

Αλλιώς θα κόψεις πολλες φορές τα ίδια γραμματα αν τα κανεις κολαζ και θα τα βαζεις με μια μικρη αποσταση το ενα πάνω από το αλλο να φαινεται σαν βάθος.... πχ τρία Ν ή να τα ενωσεις ακριβώς το ενα πάνω απο το άλλο με μια καρφίτσα ή πινέζα και να γυρνάνε ελεύθερα γύρω από το κέντρο του γραμματος....

Να τοποθετήσεις το όνομα σε κάποιο σημειο και γυρω από αυτο κολαζ απο φωτογραφίες.....
Αυτά για την ώρα....
Καλή επιτυχία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ένας απλός τρόπος για τρισδιάστατα είναι ο παρακάτω:


πηγή - Κατασκευάστε τρισδιάστατα γράμματα

Αλλιώς θα κόψεις πολλες φορές τα ίδια γραμματα αν τα κανεις κολαζ και θα τα βαζεις με μια μικρη αποσταση το ενα πάνω από το αλλο να φαινεται σαν βάθος.... πχ τρία Ν ή να τα ενωσεις ακριβώς το ενα πάνω απο το άλλο με μια καρφίτσα ή πινέζα και να γυρνάνε ελεύθερα γύρω από το κέντρο του γραμματος....

Να τοποθετήσεις το όνομα σε κάποιο σημειο και γυρω από αυτο κολαζ απο φωτογραφίες.....
Αυτά για την ώρα....
Καλή επιτυχία!!!


Σε ευχαριστω πολυ!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
αυτο ειναι οντως μια καλη ιδεα,και ξεφευγει απο τις κλασικες καρδουλες:hmm:

δεν ξερω καν αν θα δουλεψω με χρωμα,ισως δουλεψω με χρυσοσκονη,υφασμα,πουλιες και κορδελες:/:

Αν σχεδιάζεις να δουλέψεις και με κορδέλες μπορείς να κάνεις τρύπες στον καμβά έτσι ώστε περνώντας τις κορδέλες ενδιάμεσα από αυτές τις τρύπες να σχηματίζεις γράμματα, ονόματα, κτλ...

Ή ακόμη και να "δένεις" τα τρισδιάστατα γράμματα!

VVV: Πολύ ωραίο!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top