Σε ποια χώρα θα θέλατε να ζείτε/μεταναστεύσετε;

Χώρες για μετανάστευση
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Γερμανία

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Ηνωμένο Βασίλειο

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Δανία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ελβετία

    Ψήφοι: 7 17.5%
  • Νορβηγία

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Η.Π.Α

    Ψήφοι: 10 25.0%
  • Άλλη

    Ψήφοι: 13 32.5%
  • Γαλλία

    Ψήφοι: 6 15.0%

Lena1993

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ελβετία <3 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Εδώ που ζω, στον κόσμο μου δηλαδή. :crazy:

εγω ηθελα να το πω αυτο :(:mad:


Στην κοσμαρα μου λοιπον!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αρκετά δομημένη χώρα και η Γερμανία, θα την σκεφτόμουν αρκετά για μετέπειτα καριέρα.

Επίσης να επιβεβαιώσω την περιγραφή της Ρεβέκκας για το Λονδίνο. Το έχω επισκεφθεί λίγο, δεν έχω ζήσει ούτε μήνα εκεί, αλλά πραγματικά εγώ με το που πήγα ήθελα πώς και πώς να φύγω. Μουντό, απρόσωπο και σε καμία περίπτωση δεν σου ψιθυρίζει "μείνε".

Είχα την ευκαιρία να πάω κατά εκεί δύο φορές στη ζωή μου, αλλά προσωπικά δεν το έκανα. Οψώμεθα αν έκανα την καλύτερη επιλογή για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Γερμανία σίγουρα. Πιθανώς Νέα Ζηλανδία. Ίσως Σκωτία ή Ιρλανδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Αγγλια..<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kmarin78

Νεοφερμένος

Η kmarin78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ελλαδα,ελλαδα και παλι ελλαδα...δεν υπαρχει πιο ομορφη και πλουσια χωρα...και για οσους θελουν να φυγουν εξωτερικο καλα θα κανουν να μεινουν γιατι αμα ολοι εγκαταλειψουμε αυτη την χωρα ποιος θα την σωσει και θα την αναπτυξει???? :|:|:|:|:|:|:|:|:giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Kαι να ηθελα να παω Αγγλια απο τα τελευταια γεγονοτα που εγιναν εκει την σιχαθηκα σαν την Ελλαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Το θέμα για μένα δεν είναι που θα ζήσω αλλά πως θα ζήσω. Άμα είσαι πλούσιος ζεις καλά παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Το θέμα για μένα δεν είναι που θα ζήσω αλλά πως θα ζήσω. Άμα είσαι πλούσιος ζεις καλά παντού.
Aναλογα τι θεωρει ο καθενας καλη ζωη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_1994

Νεοφερμένος

Ο aris_1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ελλαδάραααααααααααααααααααααα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Aναλογα τι θεωρει ο καθενας καλη ζωη.....
λέω "ζεις καλά παντού", χωρίς πείνα, με υγεία. μπορείς να κάνεις ότι θες... τώρα άμα θα είσαι ευτυχισμένος είναι άλλο πράγμα, αλλά όπως και αν έχει, ζεις πιο εύκολα και καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mike_Oh

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Σερβιτόρος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κούβα στη δεκαετία του 50.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
τελεια θα ναι!! ελπιζω να παωω καποια στιγμη!!! χονολουλου!!!!!!! :clapup:
το μονο σιγουρο:) εχει υπεροχα τοπια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Δανία <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
εγώ ζούσα εκεί 5 χρόνια από την γέννηση μου και ύστερα ήρθαμε Ελλάδα. Ελεύθερη πτώση :P. Είναι πολύ ωραία το σύστημα εκεί, αλλά μόνο ο καιρός είναι καλύτερος εδώ στην Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
ΗΠΑ, συγκεκριμενα Βοστωνη, και θα παω μια μερα........ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
εγώ ζούσα εκεί 5 χρόνια από την γέννηση μου και ύστερα ήρθαμε Ελλάδα. Ελεύθερη πτώση :P. Είναι πολύ ωραία το σύστημα εκεί, αλλά μόνο ο καιρός είναι καλύτερος εδώ στην Ελλάδα
Φαίνεται τόσο ωραία χώρα...οργανωμένη, καθαρή. Βασικά, είναι τόσο γραφικό όλο το σκηνικό...Odense, Ebeltoft κλπ. Μέχρι και η γλώσσα ωραία είναι! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Η.Π.Α. κ συγκεκριμενα Νεα Υορκη!!!!! κα ναρχομαι καλοκαιρια στα ελληνικα νησια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bethoni

Νεοφερμένος

Η bethoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει να ταξιδεύω πααρα πολυ!! Θα ήθελα να μένω στν νοτια αμερικη ή τουλαχιστον να τν επισκεφτώ και να εξερευνησω μεγάλο μέρος της!!! Αχ θα το καταφέρω μια μέρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boo 41

Νεοφερμένος

Ο boo 41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
En France:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top