Πού θα θέλατε να πάτε διακοπές;

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Μμμμ πρόσφατα πήγα στα εξής: Νικολαίικα/Διακοφτό, κοντά στην Ακράτα και το Αίγιο. Ήσυχα, 2,5 ωρίτσες απόσταση. Όχι κάτι το συγκλονιστικό, αλλά έχει ήσυχα χωριουδάκια με παραλιούλες. Και το Πάσχα είχα πάει στις Ράχες, κοντά στην Στυλίδα. Εκεί μου πήρε νομίζω 3-3,5 ώρες. Σχετικά κοντινές αποδράσεις.

Στὴν παραλία τῆς Τράπεζας Αἰγίου (λέγεται καὶ «Ποῦντα» ἀλλιῶς) πῆγες; Εἶναι ἡ ἀγαπημένη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Κεφαλλονιά. Να δω και αυτό :

αυτό είναι το λιμνοσπήλαιο της Μελισσάνης στο Καραβόμυλο, κοντά στο λιμάνι της Κεφαλλονιάς, τη Σάμη.
Οι πιο ωραίες διακοπές έβερ, ειδικά εκεί είχα πάθει πλάκα από τη θέα, έχω κ φώτο αντίστοιχη με αυτή που πόσταρες.
Οικογενειακώς είχα πάει εγώ τότε αλλά και με παρέα θα είναι εξίσου καλά, είχε κάτι beach bars, clubs κ τέτοια.

Σ' αγαπώ Κεφαλλονιά! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Mε σειρα προτιμησης

Λατινικη Αμερικη(Αργεντινη,Χιλη) , Αφρικη ,Ισπανια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
my dream....:inlove:
Νew York..!!​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

padrino

Νεοφερμένος

Η padrino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ΑΑΑΑχ διακοπές! Δεν έχει σημασία πότε και που...!!!
Πέρα από την πλάκα, γενικά το καλοκαίρι προτιμώ να μείνω σπίτι και τέλη αυγούστο και βασικά το Σεπτέμβρη μου αρέσει πάρα πολύ η Ελλάδα. Δεν έχει σημασία που, νησί ή και βόρια Ελλάδα...Έχει αυτό το αεράκι που αρχίζεις να νιώθεις πάλι κάτι σαν ψύχρα και άμα είναι τυχερός πετυχαίνεις και μια καταιγίδα!!!Έχει αδειάσει και από τον πολύ κόσμο και μπορείς να απολαύσεις το τοπίο, το χωριό ή την πόλη...
Τώρα για μακριά, θέλω πάρα πολύ να πάω στο Βιετνάμ και στη Γη του πυρός. Και να πάρω τον υπερσιβηρικό και να κάνω όλο το ταξίδι!!! Το οποιο βέβαια είναι όχι απλά πανάκριβο, είναι κάτι παραπάνω!!! Γενικά θα ήθελα να μπορέσω να ταξιδέψω ένα εξάμηνο στην λατινική Αμερική...Α, και στο Βανκούβερ θέλω να πάω και από εκεί προς βορά για να δω το βόριο σέλας!!
Αυτά τα λίγα.
Όπως είπα, θέλω να πάω παντού!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
σαντορίνη...εχω ακούσει ότι είναι ωραία!και θα θελα να πάω και Κρήτη!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnna z

Νεοφερμένος

Η kwnna z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Λευκαδαααααααααα άλλο πράγμα!!! Πολυ ομορφο νησι με πεντακαθαρες θαλασσες ομορφα αξιοθεατα καλο φαγητο με πολυ ωραια παραδοσιακα προιοντα... Αλλο ενα πλεονεκτημα που εχει ειναι οτι οι διακοπες στο νησι ειναι οικονομικες!!! Εχει ευκολη προσβαση απο τη στερια αφου συνδεεται με μια γεφυρα που δεν πληρωνεις τίποτα απολυτως! Πηγαινεις οδικως... Εχει και πολυ ωραια νυχτερινη ζωη αλλα οσοι αναζητουν την ηρεμια και την γαληνη δεν θα δυσκολευτουν αφου υπαρχουν ηρεμα μερη...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Λευκαδαααααααααα άλλο πράγμα!!! Πολυ ομορφο νησι με πεντακαθαρες θαλασσες ομορφα αξιοθεατα καλο φαγητο με πολυ ωραια παραδοσιακα προιοντα... Αλλο ενα πλεονεκτημα που εχει ειναι οτι οι διακοπες στο νησι ειναι οικονομικες!!! Εχει ευκολη προσβαση απο τη στερια αφου συνδεεται με μια γεφυρα που δεν πληρωνεις τίποτα απολυτως! Πηγαινεις οδικως... Εχει και πολυ ωραια νυχτερινη ζωη αλλα οσοι αναζητουν την ηρεμια και την γαληνη δεν θα δυσκολευτουν αφου υπαρχουν ηρεμα μερη...


Όντως Λευκάδα είναι τέλεια, αλλά χρειάζεσαι οπωσδήποτε δικό σου μεταφορικό μέσω και ιδιαίτερα αμάξι, ανώμαλοι δρόμοι και μεγάλες αποστάσεις για παραλίες κλπ, θυμάμαι πως για να κάνουμε ένα μπάνιο περνούσαμε από λαγκάδια-λόφους-χαλικόδρομους-κάτι στροφές που έλεγες από μέσα σου "βοήθα παναγία" και γενικά ήταν λίγο ταλαιπωρία, κατά τα άλλα σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ εκπληκτικό νησί, επίσης άλλο νησί που αγαπώ πολύ είναι η Χίος..αν και δεν έχω κάτσει πολύ εκεί όσο πρόλαβα να το γυρίσω μου άρεσε τρελά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

a posse ad esse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Χαβάη!!:P:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Για Χριστούγεννα θα ήθελα πολύ να πάω Νέα Υόρκη, Παρίσι & Λονδίνο.

Για Καλοκαίρι τώρα θα ήθελα να πάω Λος Άντζελες, Καραϊβική, Χαβάη, Βανκούβερ.

America!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ιταλία, Σκωτία, Φινλανδία,Τσεχία. Αρχίζω με Ιταλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Στην Κωνσταντινούπολη! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Στην Κωνσταντινούπολη! :inlove:
Και γω θέλω Κωνσταντινούπολη. Αλλά αυτή τη στιγμή θα ήθελα ακόμα περισσότερο να βρίσκομαι στην Ταυλάνδη με τον boyfriend:P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ήθελα πολύ να πάω Ιταλία αλλά την γύρισα και διαπίστωσα ότι πολύ καλά έκανα και ήθελα να πάω Ιταλία, γιατί ήταν πανέμορφη.
Τώρα μου χει κάτσει η Αυστρία..

Πάντως 2 φίλες μου σήμερα πάνε Γαλλική Ριβιέρα και πολύ θα θελα να πήγαινα κι εγώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Να πάμε κανα μήνα Bora - Bora αυτες ειναι διακοπές....και μεταξυ μας...:whistle: αμα παω
σιγα μην ξαναγυρίσω πίσω....:rofl: για χαζο μ εχετε !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Δαλματικές ακτές... Πρέπει να το πάρω απόφαση και να πάω κάποια στιγμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Στην πιο κρύα πόλη του Καναδά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Στη Συρία και μάλιστα στην πρωτεύουσά της τη Δαμασκό. Είχε περάσει από εκεί και ο Απόστολος Παύλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Στη Συρία και μάλιστα στην πρωτεύουσά της τη Δαμασκό. Είχε περάσει από εκεί και ο Απόστολος Παύλος.

η καταλληλη εποχη για να την επισκεφτεις! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
η καταλληλη εποχη για να την επισκεφτεις! :whistle:

Έχεις δίκιο. Δεν μιλάω για τώρα. Όταν ηρεμήσουν τα πνεύματα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top