Πρόβλημα με τις irda

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γιατι δεν μπορεις να το συνδεσεις; μηπως ειναι vodafone live;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Γιατι δεν μπορεις να το συνδεσεις; μηπως ειναι vodafone live;

Όχι, δεν είναι. Απλώς έχω μια USB θύρα υπερύθρων με ύποπτα drivers ασύμβατα με τα ΧP υποτείθεται, αλλά μέχρι πρότεινος δούλευε κάπως η κατάσταση, μόνο εφόσον ήμουν offline από ίντερνετ βέβαια, τώρα δε δουλεύει καθόλου κ τα έβαλα κ τα ξανάβαλα όλα απ'την αρχή πολλές φορές αλλά τίποτα... έχεις κάτι να προτείνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
αν θυμαμαι καλα τα xp υποτιθεται οτι εχουν δικους τους drivers για irda ... αν βαλεις τις irda χωρις drivers δεν δουλευουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
αν θυμαμαι καλα τα xp υποτιθεται οτι εχουν δικους τους drivers για irda ... αν βαλεις τις irda χωρις drivers δεν δουλευουν;

Ναι το ξέρω για τα XP αλλά δε γίνεται τίπουτις με αυτά (το προσπάθησα), και χωρίς drivers δε δουλεύουν γιοκ ή απλά αναγνωρίζουν το κινητό ως ασύρματο μόντεμ (κάποιες φορές, λολ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
QsLv τι υπεριθρες ειανι αυτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από QsLv:
Ναι το ξέρω για τα XP αλλά δε γίνεται τίπουτις με αυτά (το προσπάθησα), και χωρίς drivers δε δουλεύουν γιοκ ή απλά αναγνωρίζουν το κινητό ως ασύρματο μόντεμ (κάποιες φορές, λολ).
Λογικο αυτο μιας και το κινητο ειναι και ασυρμανο μοντεμ ... δοκιμασε να ανοιξεις υπερυθρες ... και να κανεις αποστολη μεσω υπερυθρες ... λογικα θα το στειλει ... εγω αυτο κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Λογικο αυτο μιας και το κινητο ειναι και ασυρμανο μοντεμ ... δοκιμασε να ανοιξεις υπερυθρες ... και να κανεις αποστολη μεσω υπερυθρες ... λογικα θα το στειλει ... εγω αυτο κανω

Τσούκου. Δε δουλεύει, το προσπάθησα κ αυτό (λολ όλες τις δυνατές λύσεις!) το κινητό προσπαθεί να συνδεθεί αλλά λέει πως δε βρέθηκε συσκευή για να πραγματοποιηθεί η αποστολή κτλ κτλ. Έχω σπαστεί άγρια με την κατάσταση, 35Eur. την πλήρωσα τη θύρα και τώρα κινδυνεύει να μου μείνει αμανάτι!... xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ψαξε για τίποτα νεους drivers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πες μας πια συσκευει υπεριθρων εχεις και μπορει να μπορεσουμε να σε βοηθεισουμε περισσοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Οκ, το πρόβλημα έχει λυθεί για τώρα, εγκατέστησα ένα driver που βρήκα κάπου σε μια ιστοσελίδα που υποφαίνεται να είναι της εταιρίας κ τώρα αναγνωρίζει τη συσκευή, και χωρίς να χρειάζεται να είμαι offline... Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει γιατί το είχα ξανακάνει προ καιρού (με driver από άλλη ιστοσελίδα κ σταμάτησε να λειτουργεί μετά από καμιά βδομάδα... ποιος ξέρει)
Είναι ένα USB IRDA με κάτι αριθμούς μοντέλου τώρα βαριέμαι όμως να δω... λολ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
τελος καλο ολα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πως γίνεται να στείλουμε αρχεία απο κινητό με υπέρυθρες στον υπολογιστή άραγε;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πως γίνεται να στείλουμε αρχεία απο κινητό με υπέρυθρες στον υπολογιστή άραγε;:worry:
https://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1806
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top