Όταν οι μαθηματικοί έχουν χιούμορ...

isabella

Νεοφερμένος

Η isabella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
https://www.i-diadromi.com/2011/05/15.html
εδώ για περισσότερες "ό,τι να 'ναι" απαντήσεις.
εμένα αυτά τα ανέκδοτα μου άρεσαν πολύ,αλλά όταν τα είπα και στην παρέα μου δεν ξετρελάθηκαν κιόλας. Άσε που με κοίταζαν κάπως!...:redface:
δεν πειράζει όμως!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pas

Νεοφερμένος

Η pas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
άσχετο αλλά το e πώς προφέρεται; 'ι' , 'ε' , 'έψιλον'?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
άσχετο αλλά το e πώς προφέρεται; 'ι' , 'ε' , 'έψιλον'?

Εψιλον οχι, εχω ακουσει και τα δυο αλλα, κυριος το ε. Σε δεδομενα ελλαδας παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pas

Νεοφερμένος

Η pas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Και εγώ ε το έλεγα μέχρι που ένας μαθηματικός επέμενε στο ι...Μου είπε : τί Εεεε....????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και εγώ ε το έλεγα μέχρι που ένας μαθηματικός επέμενε στο ι...Μου είπε : τί Εεεε....????

Το ι προερχετε απο την αγγλικη προφορα του e, λογικο μου ακουγετε να ειναι το σωστο. Εγω απο συνιθια το λεω ε, ετσι το εμαθα απο την καθηγητρια που είχα τοτε, ετσι μου εμεινε, αλλα δεν μου εχει πει ποτε κανεις κατι ως προς την προφορα. Ειναι ασυμαντο αλλωστε η προφορα. Σκεψου οτι σε ολο το γυμνασιο και λυκειο μαθενεις το ημ και συν τα οποια στο πανεπιστιμειο χρησιμοποιουνται ως sin και con. Μην κολας στην προφορα, το νοημα ειναι το θεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisk

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.



βεβαια το πιο αστειο εδω ειναι το σχολιο απο κατω :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Οταν οι μαθηματικοι εχουν κεφια ειναι θεοι!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι μαθηματικοί είναι οι καλύτεροι από όλους. Οι άνδρες. Γιατί μαθηματικός και γυναίκα μόνο νεύρα μπορεί να σου σπάσει.

Anyway, μια φορά ξεκίνησε να κάνει μια διαίρεση ο μαθηματικός μας στον πίνακα (στο πανεπιστήμιο) και αφού το σκέφτηκε λίγο είπε: "Πρέπει να κάνω επανάληψη την διαίρεση". Περιττό να πω ότι πέσαμε από τα γέλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
πώς γελάει ένας μαθηματικός???

χιχι τόνος! :P

πως γελαει ενας χημικος?

πεχα-χα:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina 93*

Νεοφερμένος

Η Katerina 93* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Οι μαθηματικοί είναι οι καλύτεροι από όλους. Οι άνδρες. Γιατί μαθηματικός και γυναίκα μόνο νεύρα μπορεί να σου σπάσει.

Anyway, μια φορά ξεκίνησε να κάνει μια διαίρεση ο μαθηματικός μας στον πίνακα (στο πανεπιστήμιο) και αφού το σκέφτηκε λίγο είπε: "Πρέπει να κάνω επανάληψη την διαίρεση". Περιττό να πω ότι πέσαμε από τα γέλια.

Πω πω ξεκαρδιστικο...πονεσε η κοιλια μου μιλαμε...μαθηματικος και αστεια ειναι δυο ακρα αντιθετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πω πω ξεκαρδιστικο...πονεσε η κοιλια μου μιλαμε...μαθηματικος και αστεια ειναι δυο ακρα αντιθετα..

Φυσικά και δεν σου φάνηκε αστείο. Δεν μπορούν να γραφούν όλα τα αστεία με λόγια. Μερικά περιέχουν εκφράσεις προσώπου και καταστάσεων. Τέλος πάντων, οι μαθηματικοί τα σπάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ο μαθηματικος μας ειναι αστερι! Με χιουμορ! Και μια χαρα! Τον λατρευω και τον αγαπω πολυ! Τα ανεκδοτα του δεν τα λεει κανεις! Μπραβο κυριε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ ότι οι μαθηματικοί έχουν χιούμορ και επίσης είναι όλοι-σχεδόν- φοβεροί άνθρωποι! Καλά εγώ λατρεύω τον μαθηματικό στο φροντιστήριο!! :hehe: Βασικά Α',Β' και Γ' Λυκείου του έχουμε αδυναμία! Χτες που στολίζαμε το δέντρο στο φροντιστήριο, όταν του έδωσαν να βάλει μπάλα, έβγαλε μια καρτούλα από το μπουφάν του και μας διάβασε την ευχή του:
<<Έστω x το 2012, ευτυχισμένο το x+1>>.

Σκάσαμε όλοι στα γέλια, αυτός ο άνθρωπος είναι φοβερός :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Κάπου, κάποτε, κάτι είχα ακούσει από κάποιον Φυσιομαθηματικό…για να αποδείξει το πυθαγόρειο θεώρημα.

Και μια που τα’αναφέραμε για τον πούς της καθέτου, ας κάνουμε αρχή δια μάθημα. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
On topic,άν και είναι καμένο...

Πώς πλένει ένας μαθηματικός τα πιάτα;
Πλένει το πρώτο και λέει,παρομοίως τα υπόλοιπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Οι μαθηματικοι και το χιουμορ ειναι δυο δρομοι παραλληλοι,δεν προκειται να συναντηθουν ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Οι μαθηματικοι και το χιουμορ ειναι δυο δρομοι παραλληλοι,δεν προκειται να συναντηθουν ποτε.

Εξαρτάται απο την καμπυλότητα του χώρου στο οποίο χαράζεις τις παραλλήλους;)

Πώς βγαίνει ένας μαθηματικός απο ένα δωμάτιο χωρίς εξόδους;
Έστω πόρτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Οι μαθηματικοι και το χιουμορ ειναι δυο δρομοι παραλληλοι,δεν προκειται να συναντηθουν ποτε.

Αν δεν κατανοούσα το χιούμορ των μαθηματικών, τότε θα είχα την ίδια άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ομοίως*:P

οτ: ποσα παιδια ειχε ο Βolzano?

-τουλάχιστον ένα:redface:

"Only two of their twelve children lived to adulthood"

Μαλλον ειχε την εμονη οτι "Τουλαχιστων ενα" θα επιζησει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top