Αλήθεια πόσο τυχεροί είστε;

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Έχω φτάσει πλέον στο σημείο να θεωρώ την αποτυχία μου σε κάθε είδους παιχνίδια τύχης δεδομένη. Απλή στατιστική παρατήρηση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχω φτάσει πλέον στο σημείο να θεωρώ την αποτυχία μου σε κάθε είδους παιχνίδια τύχης δεδομένη. Απλή στατιστική παρατήρηση. :P

Μια απο τα ιδια..Ουτε φλουρι στην βασιλοπιτα δεν εχω κερδισει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω κ εγώ μαζί σας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ποιος εχασε την τυχη του ....για να την βρω εγω...??:hmm: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
κέρδισα ένα ipod nano 8gb! wow ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κερδισα προχτες διπλη προσκληση για θεατρο... αυτη τη φορα πηγα, οχι σαν την προηγουμενη που την κερδισα αλλα δεν πηγα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ακούστε ή μάλλον διαβάστε πώς πήγε η χθεσινή μου μέρα.
Γυρνάω στο σπίτι μετά από μια εξαντλητική μέρα στη δουλειά. Πάω να ανοίξω τον υπολογιστή για να δουλέψω λίγο για μια πολύ πολύ πολύ επείγουσα δουλειά που είχε deadline μέχρι την Πέμπτη (αύριο δηλαδή)....αλλά ο υπολογιστής πάπαλα. Νεκρός, καπούτ, μαυρίλα. Τα φτυσε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πανικός.
Σίλβερ αλέρτ.
Φυσικά ως κλασικό γκαούδι δεν είχα φροντίσει να κάνω back up τα τελευταία αρχεία μου.
Έχασα τουλάχιστον 5 χρόνια από τη ζωή μου, πρασίνισα σαν μαρούλι και άρχισα να ανάβω το ένα τσιγάρο μετά από το άλλο και αρχίζω να σκέφτομαι η ζωή εδώ τελειώνει και τα σχετικά. Αλλά δεν το έβαλα κάτω.
Κοιτάω ρολόι. Ήταν κάπου στις 3 το μεσημέρι. Πού να βρω τεχνικό τέτοια ώρα;
Μαζεύω τον υπολογιστή, παίρνω αμάξι και φεύγω σφαίρα για την πλησιέστερη κωμόπολη στο σπίτι μου. Φτάνω μετά από κανά μισάωρο που λέτε, παρκάρω το αμάξι. Κατεβαίνω μαζί με τη σωρό του υπολογιστή στα χέρια μου και ψάχνω να βρω κάποιον τύπο να ρωτήσω πού υπάρχει τεχνικός.
Κι εκεί που έψαχνα απεγνωσμένα κάποιο μαγαζί εμφανίζεται από μια γωνιά ένας αδέσποτος σκύλος και με παίρνει στο κυνήγι. Κρατώ την ψυχραιμία μου και προχωρώ μπροστά χωρίς να τον κοιτώ στα μάτια και χωρίς να κάνω απότομες κινήσεις. Ήμουν σίγουρη, όμως, ότι ήταν θέμα χρόνου να αισθανθώ κάποιο δάγκωμα σε κάποιο σημείο του σώματός μου γιατί τον είδα με άγριες διαθέσεις. Παρ' ότι έχω πολύ μεγάλη εμπειρία με τα σκυλιά, οφείλω να ομολογήσω ότι χέστηκα πάνω μου.
Τέσπα, για καλή μου τύχη τελικά έπιασε η τακτική μου και τελικά ο σκύλος με παράτησε. Γύρισα να δω πού βρίσκεται και τον είδα να απομακρύνεται σε αντίθετη από εμένα κατεύθυνση. Για λίγο έπιασα τον εαυτό μου να τρέμει. Μετά από λίγο συνέρχομαι, βρίσκω έναν τυπά πιο κάτω και μου δίνει οδηγίες για το πού θα βρω τεχνικό.
Πράγματι, λίγα μέτρα πιο κάτω βρίσκω δυο μαγαζιά για τεχνική υποστήριξη Η/Υ.Αλλά φυσικά και τα δυο κλειστά.
Τι να κάνω; Τι να κάνω; Σκέφτομαι να πάω να πιω έναν καφέ μέχρι να ανοίξουν τα μαγαζιά.
Μπαίνω στο πρώτο που βρήκα, κάθομαι στο μπαρ, παραγγέλνω έναν καφέ....μου λέει ο μπαρ μαν:
"Να σου φέρω και μπισκότα;"
"Και δεν φέρνεις;" του λέω.
Λιώμα εγώ εν τω μεταξύ. Ένα με το πάτωμα. Η ζωή μου είχε καταστραφεί. Για να ξεχάσω τον πόνο μου σκέφτομαι να μπω λίγο στο στέκι από το κινητό μου να περάσει και η ώρα. Και τότε συνειδητοποίησα πόσο μεγάλη υπόθεση είναι το wi-fi.
Και στο καπάκι πόσταρα αυτό.:P
χα,χα,χα,χα,χα
Κι, όμως, για μένα εκείνη την ώρα ήταν βάλσαμο...γιατί ξεχάστηκα για λίγο και πέρασε πιο εύκολα η ώρα.
Όντως η ώρα πέρασε, πληρώνω τον καφέ μου και φεύγω. Πάω καρφί στον τεχνικό. Το μαγαζί ήταν ανοιχτό αλλά δεν είχε έρθει ακόμα ο τεχνικός.Περίμενα κανά 20λεπτο ακόμα.
Έρχεται ο τεχνικός. Του λέω δεν ξέρω τι θα κάνεις, πάντως από δω μέσα θα φύγω με όλα τα αρχεία σωσμένα και φυσικά με τον υπολογιστή σε λειτουργία γιατί τον χρειάζομαι.
Τον βάζει κάτω , φανταστείτε κάπου στις 6 ξεκινήσαμε και τελικά έφυγα από το μαγαζί στο κλείσιμο , δηλαδή κάπου στις 21:30. Έφαγα περίπου ένα τριωράκι εκεί μέσα. Τέσπα, ο υπολογιστής δεν είχε τελικά κάτι πολύ σοβαρό, κάτι με την μπαταρία ήταν το θέμα. Παρ' όλα αυτά αφήνω ένα 50ευρω έτσι στο άσχετο.
Γυρνάω στο σπίτι και με το που ανοίγω την πόρτα τι βλέπω;;;;;
Μα φυσικά έναν σκορπιό. Ωραία σκέφτομαι. Εδώ είμαστε. Θλίβομαι που το λέω αλλά ναι τον σκότωσα. Τον πάτησα με το πόδι μου. Τύψεις...είμαι δολοφόνος και τα σχετικά. Τέσπα δεν είχα άλλο κουράγιο να ασχοληθώ με αυτό. Έπρεπε να ξεκινήσω να δουλεύω στον υπολογιστή γιατί είχα χάσει ήδη πολύτιμο χρόνο.
Πάω, όμως, στο άλλο δωμάτιο και βρίσκω μια αραχνάρα. Προσοχή,όχι αραχνούλα. ΑΡΑΧΝΑΡΑ. Φανταστείτε ότι ήταν και τριχωτή. Για να καταλάβετε πόσο μεγάλη και αηδιαστική ήταν. Ε λέω αφού έκανα την αμαρτία μου με το σκορπιό ας αποτελειώσω και την αράχνη. Βγάζω το παπούτσι μου και την κοπανάω.
Τύψεις εις στο τετράγωνο. Αλλά η αντίδρασή μου ήταν ενστικτώδης και ακαριαία. Πραγματικά δεν είχα χρόνο να σκεφτώ σχέδια για να τα απομακρύνω σώα και αβλαβή μέσα από το σπίτι μου. Έπρεπε να δράσω άμεσα. Όποιος θέλει να με βρίσει, όμως, μπορεί να το κάνει ελεύθερα. Μου αξίζει. Είμαι δολοφόνος.

Και τελικά, χτυπάω ένα βαρβάτο ξενύχτι για να προλάβω να τελειώσω. Με πολύ λίγες ώρες ύπνου, ξύπνησα σήμερα για να πάω στη δουλειά. Αλλά όλα κάλα.

Η ζωή είναι ωραία. Δεν πτοούμαστε εμείς οι γκαντέμηδες όσα και να είναι τα χτυπήματα της μοίρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Γυρνάω στο σπίτι και με το που ανοίγω την πόρτα τι βλέπω;;;;;
Μα φυσικά έναν σκορπιό. Ωραία σκέφτομαι. Εδώ είμαστε. Θλίβομαι που το λέω αλλά ναι τον σκότωσα. Τον πάτησα με το πόδι μου. Τύψεις...είμαι δολοφόνος και τα σχετικά. Τέσπα δεν είχα άλλο κουράγιο να ασχοληθώ με αυτό. Έπρεπε να ξεκινήσω να δουλεύω στον υπολογιστή γιατί είχα χάσει ήδη πολύτιμο χρόνο.
Πάω, όμως, στο άλλο δωμάτιο και βρίσκω μια αραχνάρα. Προσοχή,όχι αραχνούλα. ΑΡΑΧΝΑΡΑ. Φανταστείτε ότι ήταν και τριχωτή. Για να καταλάβετε πόσο μεγάλη και αηδιαστική ήταν. Ε λέω αφού έκανα την αμαρτία μου με το σκορπιό ας αποτελειώσω και την αράχνη. Βγάζω το παπούτσι μου και την κοπανάω.
Τύψεις εις στο τετράγωνο. Αλλά η αντίδρασή μου ήταν ενστικτώδης και ακαριαία. Πραγματικά δεν είχα χρόνο να σκεφτώ σχέδια για να τα απομακρύνω σώα και αβλαβή μέσα από το σπίτι μου. Έπρεπε να δράσω άμεσα. Όποιος θέλει να με βρίσει, όμως, μπορεί να το κάνει ελεύθερα. Μου αξίζει. Είμαι δολοφόνος.

:rofl::rofl::rofl:

Ρε συ Ψαραδέλλακι....μήπως να αλλάξεις σπίτι για αρχή? Περιοχή?
Έλιωσα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Μα φυσικά έναν σκορπιό. Ωραία σκέφτομαι. Εδώ είμαστε. Θλίβομαι που το λέω αλλά ναι τον σκότωσα. Τον πάτησα με το πόδι μου. Τύψεις...είμαι δολοφόνος και τα σχετικά. Τέσπα δεν είχα άλλο κουράγιο να ασχοληθώ με αυτό. Έπρεπε να ξεκινήσω να δουλεύω στον υπολογιστή γιατί είχα χάσει ήδη πολύτιμο χρόνο.
Πάω, όμως, στο άλλο δωμάτιο και βρίσκω μια αραχνάρα. Προσοχή,όχι αραχνούλα. ΑΡΑΧΝΑΡΑ.

Που μένεις? :worry: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
:rofl::rofl::rofl:
Ρε συ Ψαραδέλλακι....μήπως να αλλάξεις σπίτι για αρχή? Περιοχή?
Έλιωσα...:P
Που μένεις? :worry: :P
Όπως καταλαβαίνετε δεν ζω σε αστικό περιβάλλον αλλά περιτριγυρίζομαι από τη φύση. Και δεν είναι η πρώτη φορά που δέχομαι εισβολή από το ζωικό βασίλειο. Ειδικά τέτοια εποχή που έχουν ξυπνήσει όλα τα ζωντανά από τη χειμερία νάρκη.Αρκεί μια πόρτα ή ένα παράθυρο να ξεχάσω ανοιχτό. Για την ακρίβεια σκορπιός είναι η δεύτερη φορά που βρίσκω μέσα στο σπίτι μου. Αλλά τότε ήμουν χαλαρή. Τον έσπρωξα έξω. Δεν τον σκότωσα.
Προχθές, όμως, μου έτυχαν όλα μαζί και αντέδρασα έτσι.

Κι ενώ παλιότερα ήμουν πολύ πιο σιχασιάρα με αυτά, τώρα έχω αρχίσει να εξοικειώνομαι αρκετά με αυτού του είδους τα ζώα. Εντάξει, δεν υπάρχει περίπτωση να τα πιάσω, αλλά τουλάχιστον έχω την ψυχραιμία να φερθώ αναλόγως χωρίς να χοροπηδάω πάνω κάτω.

Μάλιστα ένα βράδυ που είχε βρέξει πιο πριν....κάνω να βγω έξω αλλά ανοίγοντας την πόρτα με τη σίτα (η οποία ανοίγει προς τα έξω) μου πέφτει ένας γυμνοσάλιαγκας στο κεφάλι. Μπλιαχ.

Αλλά όπως είπα έχω μάθει να ζω με αυτό το περιβάλλον (όχι elepan, δεν αλλάζω σπίτι για τέτοιους λόγους). Πχ αν πρόκειται να φορέσω τις γαλότσες μου για να βγω έξω, θα ελέγξω πριν αν υπάρχει τίποτα μέσα. Κανά φιδάκι, κανά σκορπιός, κανένα βατράχι κτλ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
τζακ ποτ οταν ημουν 7 χρονων
με ειχε βαλει ο πατερας μου να συμπληρωσω το δελτιο
και ναι κερδισαμε 2 ευρω
μεεεγαλη κωλοφαρδια
(νομιζω βαριοταν τοσο πολυ που δεν πηγε να τα παρει καν, τζαμπα ο κοπος μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Άμα πιστεύεις πως είσαι τυχερός σαν άνθρωπος,πάντα η τύχη θα 'ναι με το μέρος σου.
Αν πιστεύεις ότι είσαι άτυχος,γκαντέμης και ότι όλα πάνε στραβά,
το μόνο σίγουρο είναι ότι θα προσελκύσεις και άλλη αρνητικούρα στη ζωή σου.

Δεν ξέρω τι λέει ο καθένας,αλλά σε μένα ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Όταν παίρνω μέρος σε διαγωνισμούς για πλάκα ή παίζω στοίχημα επειδή έπαιξε και ο φίλος μου για έναν περίεργο λόγο κερδίζω.
Όταν πάλι παίρνω κάτι σοβαρά...δεν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlias-ccp

Νεοφερμένος

Ο Hlias-ccp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εχω παρατηρήσει ότι όσο το κυνηγάς σε φτύνει.
Άσε να περάσει λίγος καιρός από τη χασούρα και πήγαινε ρίξε χαλαρά κανένα δελτίο.
Το πιο πιθανό είναι να σου έρθει εκεί που δεν το περιμένεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Νομίζω αρκετα! Κάθε φορα βρίσκω θέση στο 608 σε ώρες αιχμής !

Οι φοιτητές κ όχι μονο εν Αθηναις καταλαβαίνουν τι λέω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlias-ccp

Νεοφερμένος

Ο Hlias-ccp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Νομίζω αρκετα! Κάθε φορα βρίσκω θέση στο 608 σε ώρες αιχμής !

Οι φοιτητές κ όχι μονο εν Αθηναις καταλαβαίνουν τι λέω...:P

Αν το παίρνεις από Πανεπιστημιούπολη δεν πιάνεται :D
Επίσης και στην Πανεπιστημίου αδειάζει. Στο γύρνα αυτό.
Στο πήγαινε από Γαλάτσι βρίσκεις μόνο Κάνιγγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Αν το παίρνεις από Πανεπιστημιούπολη δεν πιάνεται :D
Επίσης και στην Πανεπιστημίου αδειάζει. Στο γύρνα αυτό.
Στο πήγαινε από Γαλάτσι βρίσκεις μόνο Κάνιγγος.

Μπαα...και στην Κανιγγος ψιλοχαμος !:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlias-ccp

Νεοφερμένος

Ο Hlias-ccp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Δε νομιζω να μαι τυχερος. Σε πολλες παρτιδες ταβλι,εχει τυχει να φερει ο αλλος συνεχομενες διπλες και να μου βγαζει τα πουλια γρηγοροτερα απο μενα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
τετράφυλλο τριφύλλι...........
σοβαρά τώρα,η γκαντεμιά που με δέρνει αλύπητα είναι απερίγραπτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top