Πώς μπορώ να βρω σε ποιον ανήκει ένα νούμερο κινητού;

Nipas

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Είχα στο κινητό κλήσεις απο ενα νούμερο που αρχίζει από +2018 και έχει 7 ψηφια ακόμα. Πρόκειται για κάποια απόκρυψη? Έχει κανείς ιδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Από ένα γρήγορο ψάξιμο στην google βρήκα αυτό το site: https://www.asxetos.gr/Default.aspx?tabId=279&c=12&aid=1503
Από +20 μάλλον η κλίση είναι από Αίγυπτο απ' ό,τι είδα, προφανώς από λάθος σε πήραν, το πιο πιθανό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nipas

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ευχαριστώ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoodDayToDie

Νεοφερμένος

Η GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
τωρα που εχουν καταγραφει τα ονοματα οσων εχουν καρτοκινητη, δεν ειναι λογικο να μπορεις να βρεις ποιος ειναι? αλλωστε οι τηλεφωνικες ''φαρσες'' ειναι ενας απο τους λογους που εγινε επωνυμη η χρηση της καρτοκινητης. . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν κάθισα να διαβάζω τις προηγούμενες σελίδες, οπότε συγχωρέστε με αν ρωτάω κάτι που έχει ήδη ειπωθεί.
Θέλω να μάθω, σε ποιον ανήκει ένας αριθμός κινητού τηλεφώνου. Σκέφτηκα να πάρω το 11880, αλλά γίνεται, ή σου λένε μόνο ότι αφορά τα σταθερά;
Επίσης, αν είναι κάποιος στην ηλικία μου (δηλαδή ανήλικος) θα μου δώσουν τα στοιχεία του γονέα ή κηδεμόνα του και όχι του ίδιου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Mην παίρνετε ρε τα 11880 και μαλακίες, να μπαίνετε στο 11888.gr που τα λέει τζάμπα. 'Εχει και μερικά κινητα (Cosmote στα οποία δεν έχουν κάνει αιτηση οι ιδιοκτήτες να μην καταχωρούνται. Και το δικό μου ήταν μέχρι που έκανα αίτηση να το βγάλουν). Αν δεν υπάρχει εκεί, μόνο με εισαγγελική απόφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση. :)
Έψαξα, άλλα δεν βρήκα κάτι τελικά. Δεν θα δημιουργήσω ολόκληρο θέμα με εισαγγελική απόφαση βέβαια, γιατί δεν μπορώ να πω πως με ενοχλεί, πιο πολύ από περιέργεια ήθελα να το ψάξω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
θέλω να βρω τον αριθμό κάποιου που επικοινωνούσαμε πριν κάτι μήνες και πλέον δεν υπάρχουν οι κλήσεις μας στο αρχείο του τηλεφώνου ούτε στις επαφές γιατί χάλασε το κινητο μου. Ξέρω ας πούμε συγκεκριμένες μέρες που μιλήσαμε σίγουρα απλά δεν θυμάμαι τον αριθμό αλλά πιστεύω πως άμα τον δω θα τον γνωρίσω. Μπορώ να κάνω κάτι? Ας πούμε αν πάω στην cosmote? Δεν ζητώ παρακολούθηση, απλά μια εσκαφή στο αρχείο κλήσεων μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Μπορώ να κάνω κάτι? Ας πούμε αν πάω στην cosmote?
Ναι,πήγαινε και πες τους "θέλω να μου βρείτε τον αριθμό κάποιου με τον οποίο μιλούσα πριν κάτι μήνες...δεν ξέρω που μένει ούτε έχω κανένα άλλο στοιχείο επικοινωνίας δικό του ή φίλων του αλλά απ'ότι θυμάμαι είναι καλό μανάρι"!
Θα χαρούν να σε εξυπηρετήσουν!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Παλιότερα είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και έπαιρνα τηλέφωνο τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας για να μάθω τον κάτοχο του κινητού, πάντοτε απαντούσαν οτι δεν υπάρχει κανένας τρόπος να μάθω απο τον αριθμό το όνομα μονάχα το αντίστροφο μπορεί να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ έχω την κολλητή μου στην Cosmote και τα μαθαίνω με μια απλή ερώτηση.
Παλιά μου έκανε ένας πλάκα. Μαθαίνω ποιος ήταν, και του λέω "Σε λενε... μένεις εκεί... και το ΑΦΜ σου είναι.....
Θα συνεχίσεις???"
Το αστείο ήταν ότι μετά με πήρε τηλέφωνο να μου ζητήσει συγγνώμη και με ρώτησε πως έμαθα τα στοιχεία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Οι ίδιοι που εργάζονται στις συγκεκριμένες εταιρείς σαφώς και τα γνωρίζουν όλα αλλά τους απαγορεύεται απο την διοίκηση να κάνουν οποιαδήποτε δημοσιοποίηση αυτών των στοιχείων εκτός ανωτέρας βίας όπως εισαγγελική εντολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Απο τοτε που αρχισαν να δηλωνονται τα καρτοκινητα, η αντιστροφη αναζητηση καποιες φορες βγαζει αποτελεσματα, αλλα λιγες. Οι περισσοτεροι χρηστες (μεταξυ αυτων και εγω) εχουν δηλωσει να μην εμφανιζεται το νουμερο στους καταλογους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
θέλω να βρω τον αριθμό κάποιου που επικοινωνούσαμε πριν κάτι μήνες και πλέον δεν υπάρχουν οι κλήσεις μας στο αρχείο του τηλεφώνου ούτε στις επαφές γιατί χάλασε το κινητο μου. Ξέρω ας πούμε συγκεκριμένες μέρες που μιλήσαμε σίγουρα απλά δεν θυμάμαι τον αριθμό αλλά πιστεύω πως άμα τον δω θα τον γνωρίσω. Μπορώ να κάνω κάτι? Ας πούμε αν πάω στην cosmote? Δεν ζητώ παρακολούθηση, απλά μια εσκαφή στο αρχείο κλήσεων μου :P

Αν έχεις συμβόλαιο, θα ζητήσεις αναλυτικό λογαριασμό για το δίμηνο που θέλεις να δεις τις κλήσεις σου.
Ίσως να γίνεται το ίδιο και για καρτοκινητό, δεν ξέρω. Ρώτα την εταιρία σου για πιο έγκυρη ενημέρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αν έχεις συμβόλαιο, θα ζητήσεις αναλυτικό λογαριασμό για το δίμηνο που θέλεις να δεις τις κλήσεις σου.
Ίσως να γίνεται το ίδιο και για καρτοκινητό, δεν ξέρω. Ρώτα την εταιρία σου για πιο έγκυρη ενημέρωση.
Γίνεται να μου δώσουν αναλυτικό λογαριασμό ακόμα και για μήνες πριν? Δηλαδή επειδή πρόκειται για περσινό καθηγητή μου που θέλω να συστήσω αλλού μιλήσαμε τελευταία φορά τη μέρα που βγήκαν οι βάσεις τέλος Αυγούστου...
Αυριο θα πάω να δω τι θα μου πουν... Ευχαριστώ πάντως!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Εγώ έχω την κολλητή μου στην Cosmote και τα μαθαίνω με μια απλή ερώτηση.
Παλιά μου έκανε ένας πλάκα. Μαθαίνω ποιος ήταν, και του λέω "Σε λενε... μένεις εκεί... και το ΑΦΜ σου είναι.....
Θα συνεχίσεις???"
Το αστείο ήταν ότι μετά με πήρε τηλέφωνο να μου ζητήσει συγγνώμη και με ρώτησε πως έμαθα τα στοιχεία του.

Μπορει,ας πουμε, αν της πεις ονοματεπωνυμο να βρει τον αριθμο ακομα και αν ο κατοχος του τον εχει δηλωσει ως απορρητο;


Απο περιεργεια ρωταω, δεν ειμαι κανας ψυχακιας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι βρε, τα πάντα βρίσκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ναι βρε, τα πάντα βρίσκει.
φαντάζομαι το ξέρει ότι με το να σου μεταφέρει τα στοιχεία παραβιάζει το συμβόλαιο της και technically εσύ την καις στον Internet αυτή τη στιγμή έτσι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Έχω έναν αριθμό κινητού τηλεφώνου και θα ήθελα να μάθω το όνομα του κατόχου του, καθώς και την διεύθυνση του. Το πρόβλημα είναι πως στο whitepages δεν μου εμφανίζει κανένα αποτέλεσμα σχετικά με αυτόν τον αριθμό (μάλλον ο κάτοχος του τον έχει κάνει απόρρητο)... Και το ερώτημα είναι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μάθω όνομα/διεύθυνση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Έχω έναν αριθμό κινητού τηλεφώνου και θα ήθελα να μάθω το όνομα του κατόχου του, καθώς και την διεύθυνση του. Το πρόβλημα είναι πως στο whitepages δεν μου εμφανίζει κανένα αποτέλεσμα σχετικά με αυτόν τον αριθμό (μάλλον ο κάτοχος του τον έχει κάνει απόρρητο)... Και το ερώτημα είναι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μάθω όνομα/διεύθυνση;
Αν ο κάτοχος έχει δηλώσει τον αριθμό σαν "απόρρητο", νόμιμα μόνον ο εισαγγελέας μπορεί να τον μάθει και μόνον αν υπάρχει σοβαρός λόγος. Όμως (here is Elladistan), αν έχεις κάποιο γνωστό στην εταιρία, τα πράγματα γίνονται πολύ απλά. Ίσως ένας τρόπος θα ήταν να του τηλεφωνήσει κάποιος ή (καλύτερα) κάποια και να προσπαθήσει με κάποιο πρόσχημα να τον ψαρέψει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top