[Symbian] UIQ is dead

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ενώ αρκετοί ήταν σίγουροι ότι το UIQ δεν μπορούσε να αντεπεξέλθει πλέον στον ανταγωνισμό και ακόμη περισσότεροι ήταν εκείνοι που είτε δεν γνώριζαν αυτή την πλατφόρμα είτε δεν τους κινούσε το ενδιαφέρον, η SonyEricsson στο Symbian Smartphone Show ανέφερε ότι «Η πλατφόρμα UIQ δεν κατάφερε να προσελκύσει το ενδιαφέρον των παρόχων, των κατασκευαστών ή του καταναλωτικού κοινού, με αποτέλεσμα να είναι αδύνατο να αποφευχθεί η αποτυχία της»

Φυσικά αυτή η δήλωση όταν προέρχεται από τους δημιουργούς του UIQ σημαίνει ότι προαναγγέλλουν τον θάνατο της πλατφόρμας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πολύ λογικό μου φαίνεται. :confused:

Πολλά υποσχομένη πλατφόρμα αλλά δεν υποστηρίχθηκε όπως της άρμοζε και δεν εξόπλισε αξιόλογες συσκευές.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
η σειρά P της sonyericsson ήταν αρκετά εως πολύ καλή για hardware.

Για εμένα και το ίδιο λειτουργικό φταίει. Δεν είχε κανένα πλεονέκτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ναι, και το z8 που έχω έχει αξιόλογο hardware, αλλά τι να το κάνεις αν το ίδιο το software είναι ασθενικό.:/:

Αλλά και πάλι, νομίζω με το ίδιο hardware υπάρχουν και άλλες ανάλογες και ίσως οικονομικότερες συσκευές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top