HP Touchsmart

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θα ήθελα να ακούσω απόψεις γι' αυτό. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν είναι καλύτερο από έναν αντίστοιχο Mac ή όχι;
Θα το αγοράζατε; :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Το....αγοράσαμε! :D
Βέβαια, το μικρότερο αδελφάκι του το 300-1015, στα 800 ευρώ, με το σκεπτικό ότι 1400 πάει πολύ για τη συγκεκριμένη "φιλοσοφία" pc...
T
α 799 όμως δεν βγαίνουν δύσκολα από την τσέπη, κι έτσι σαν "άρρωστος" με κάθε τι νέο, έσπευσα....(κάνω συλλογή χρόνια τώρα)
Το μηχανάκι δουλεύει άψογα, είναι γρήγορο, έχει καλή ανάλυση, ακόμη καλύτερο ήχο, πλούσιο συνοδευτικό λογισμικό (εγκατεστημένο) αγγλικό 64άμπιτο λειτουργικό, και ναι....τα win 7 θα αφήσουν εποχή πιστεύω, σαν εκείνα τα ....πάλαι ποτέ NT
Περισσότερα, όταν βρω χρόνο να το δουλέψω... διότι γρινιάζουν άλλα 5, που διεκδικούν κεκτημένα...δικαιώματα χρήσης, και το αγριοκοιτάζουν, μια και είναι στ αλήθεια πολύ φινετσάτο!
Το μόνο που πέταξα, ήταν το μάουθ, εντελώς της πλάκας, αντίθετα το πληκτρολόγιο είναι ποιοτικό, ενσύρματα και τα δύο στο συγκεκριμένο μοντέλο, και το αντικατέστησα με ένα ασύρματο της logitech το ΜΧ, και είμαστε κομπλέ! :P

Α! Την οθόνη δεν τη δουλεύω με το δάχτυλο, αφ ενός δεν μ αρέσει να την γεμίζω δαχτυλιές, αφ ετέρου πρέπει να έχεις χέρια....χιμπατζή, εκτός κι αν την έχεις τόσο κοντά, ώστε να κάνουν τα μάτια σου "πουλάκια" , 20άρα γαρ και με εξαιρετική φωτεινότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Α! Την οθόνη δεν τη δουλεύω με το δάχτυλο
Τι άλλες επιλογές υπάρχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εγω λογω προσωπικης εμπειριας με hp ουτε να τα κοιταξω δεν θελω. Αν ειχα να διαλλεξω μεταξυ mac και hp, θα διαλλεγα mac χωρις 2η σκεψη. hp δεν θα επαιρνα ακομα και να με πληρωναν :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αναφέρεσαι στο service;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
]Α! Την οθόνη δεν τη δουλεύω με το δάχτυλο, αφ ενός δεν μ αρέσει να την γεμίζω δαχτυλιές, αφ ετέρου πρέπει να έχεις χέρια....χιμπατζή
Δε το είπαν τυχαία gorilla arm :P

Γενικά φαίνεται ωραίο μηχανάκι όμως, μόνο και μόνο για το γεγονός οτι δεν έχεις κουτί αξίζει για οικιακή χρήση. Με την HP δεν έχω κι εγώ καλή εμπειρία βεβαια και θα προτιμόυσα κι εγώ υλοποίηση απο κάποιον άλλον (αν και στον mac μπαίνουν αλλα θέματα μέσα, λειτουργικό, τιμή).
Το service μαλλον είναι παράγοντας για την "κακή φήμη" της HP, που όμως μπορεί να είναι ίδιον της αντιπροσωπίας εδώ. Εχουν όμως και την τάση να "φορτώνουν" το software τους με άχρηστα πράγματα και να το κάνουν προβληματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Αναφέρεσαι στο service;

ναι. Παρολο που μου "επισκευασαν" την βλαβη μεσα σε 3 μερες, τα προβληματα δεν τα ελυσαν, απλα τα ανεβαλλαν. Αναφερομαι σε hp laptop το οποιο το ειχα χρυσοπληρωσει οταν το αγορασα το 2007. Λογω μη συμβατοτητας amd & nvidia υπηρχε υπερθερμανση και δεν λειτουργουσε το ασυρματο. Μου αλλαξαν μητρικη, αλλα φυσικα το προβλημα δεν λυθηκε. Μετα απο 6-7 μηνες μου ετυχε παλι το ιδιο με το wireless adapter, δεν με καλυπτε πλεον η εγγυηση, σταματησε να φορτιζει η μπαταρια, αρχισε να αναβοσβυνει η οθονη χωρις κανενα λογο (καποιες φορες νεκρωνε μαλιστα), το touchpad λειτουργουσε οποτε ηθελε και μετα απο λιγο καιρο χαλασε και ο σκληρος δισκος. Ουτε 1.5 χρονο δεν αντεξε το μηχανημα απο τη μερα που το αγορασα. Οταν τους επαιρνα τηλεφωνο για να ρωτησω τι θα γινει, μου ζητουσαν $400 για επισκευη. Προφανως, επελεξα να αγορασω καινουριο laptop.

Απο μια συντομη ματια στο φορουμ της hp, φαινεται οτι και το touchsmart εχει αρκετα προβληματα: https://h30434.www3.hp.com/t5/TouchSmart-PC/bd-p/TouchSmartPC

Εγω παντως δεν προκειται να αγορασω αλλο hp στη ζωη μου. Οταν παιρνεις εναν υπολογιστη ελπιζεις να σου κρατησει το λιγοτερο 3-4 χρονια και οχι πανω στους 8 μηνες να αρχιζουν τα προβληματα. Αν επαιρνα καποιον H/Y touchscreen, θα επελεγα μαλλον εναν της asus: https://ca.asus.com/product.aspx?P_ID=lZh89jeJUW0lsTnS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάνο εκτός από αφή, μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το ποντίκι κανονικά (όπως σε κάθε άλλο pc). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λογω μη συμβατοτητας amd & nvidia υπηρχε υπερθερμανση
Η υπερθέρμανση δεν έχει σχέση με την nvidia αλλά με τους amd στα laptop. Επίσης η υπερθέρμανση δεν επηρεάζει το wifi.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top