Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,825 μέλη και 2,472,522 μηνύματα σε 78,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 151 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Το απόλυτο κενό

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε: στις 20:25, 09-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ε, κάτι ...λίγα ψιλο-μαθηματικάκια τα θέλει η Κβαντική Φυσική.
Χρησιμοποιούνται αρκετές βάσεις από μαθηματικά, πράγματι, αλλά κατά τα άλλα προπτυχιακά, ουσιαστικά μόνο βαρετές και ατέλειωτες πράξεις δεν έχετε; Έχετε ενημερώσει τους καθηγητές σας, ότι κάνετε τις πράξεις με το χέρι και δεν πληκτρολογείτε στο μυαλό σας FullSimplify[%];

Και για να απαντήσω και στο ζήτημα του θέματος, το "απόλυτο κενό" δεν υφίσταται και μάλιστα λόγω αυτού που αναφέρθηκε στο ΥΓ του 13ου μνμτος, δηλαδή, των κβαντικών διακυμάνσεων που επιτρέπουν τη δημιουργία σωματιδίων για ικανά μικρό χρόνο. Όμως, αναλόγως τους πειραματικούς σκοπούς, μπορείς, να θεωρήσεις ακόμη και ένα δοχείο με πίεση πχ το ένα χιλιοστό της ατμοσφαιρικής, ότι είναι "κενό".
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια