Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,954 μηνύματα σε 79,001 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 254 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικό θέμα για το e-κάπνισμα

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε: στις 12:22, 11-07-08:

Δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις.

To dummy είναι ένα άδειο cartridge, δλδ. χωρίς νικοτίνη, νερό και άρωμα.
Για να καθαρίσει το e-cig πρέπει να το ρουφήξεις χωρίς cartridge οπότε χρησιμοποιείς το dummy για ευκολία. Το dummy σου το στέλνουν μαζί με το e-cig.

Janty είναι η μάρκα και Kissbox το μοντέλο, για παράδειγμα Chevrolet - Matiz

Κάθε εταιρία έχει τη δική της πολιτική για αλλαγές και επιδιορθώσεις, δες σε κάθε μάρκα τα αντίστοιχα links στα sites τους...
Ή παρακολούθα εδώ, στο e-steki, τα ειδικά θέματα για το κάθε e-cig που έχουν ανοίξει.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

markosrma

Νεοφερμένος

Ο markosrma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O markosrma έγραψε: στις 20:30, 11-07-08:

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Είσαι πολύ καλή!
Παράθεση

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O trojy έγραψε: στις 16:52, 17-08-08:

Τρόπος για να ξαναζωντανέψει η μπαταρία.
Πολλές φορές η μπαταρία φαίνεται να μην λειτουργεί καθόλου ή να χρειάζεται περισσότερο ρούφηγμα για να ενεργοποιηθεί.
Αυτό μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι μαζεύει υγρό.
α) Αποσυνδέστε την μπαταρία από το atomiser.
β) Φυσήξτε τη δυνατά από την πλευρά που είναι η καύτρα, ενώ παράλληλα ανοιγοκλείνετε με το δάκτυλο σας την άλλη πλευρά της ( δηλ. την πλευρά που βιδώνει).
γ) Με λίγο φαρμακευτικό οινόπνευμα (70 βαθμών για οικονομία), καθαρίζετε εξωτερικά το περίβλημα (χρυσό για τα gamucci που βιδώνει).
δ) Το αφήνετε να στεγνώσει, σε κατακόρυφη θέση, με την καύτρα να είναι από την πάνω πλευρά.

Καλύτερος τρόπος φόρτισης
Πρώτα βιδώνουμε την μπαταρία στον φορτιστή, κ' έπειτα τα συνδέουμε στην πρίζα.

Βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας.
Η μπαταρία έχει την μέγιστη αντοχή της αφού ολοκληρωθούν ορισμένοι κύκλοι φόρτισης.
Από εκεί και πέρα, φροντίζουμε ώστε να μην είναι άδειο το cartridge, ώστε να μην ζορίζετε το atomiser.
Επίσης, κάτι πολύ σημαντικό, όταν το atomiser έχει περίσσεια υγρού, είτε δεν κάνει καλή επαφή η μπαταρία και δεν δουλεύει σωστά, είτε καταναλώνει περισσότερη ενέργεια για να προκαλέσει νέφος. Μέτρο άριστον.
3
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:01, 17-08-08:

Trojy κάθε πότε φορτίζεις την μπαταρία; Όταν αδειάσει τελείως;
Παράθεση

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O trojy έγραψε: στις 17:13, 17-08-08:

Μόλις ξεκινήσει να αναβοσβήνει το ledaki πολλές φορές. Δεν πρέπει η μπαταρία να αδειάσει πλήρως.
Στην αρχή ήμουν πολύ θεριακλής και φόρτιζα τις μπαταρίες 2..3 φορές την ημέρα την κάθε μία (από τις 2).
Τώρα χρησιμοποιώ 2 φορτιστές και έχω 4 μπαταρίες. Με βγάζουν για κάτι παραπάνω από 2 μέρες χωρίς φόρτιση.

Μία παρατήρηση που έχω κάνει είναι ότι τα μαύρα gamucci, έχουν μεγαλύτερη διάρκεια στις μπαταρίες τους. Αυτό ενδεχομένως να οφείλεται και ότι είναι από πιο νέες παρτίδες.
Από τα μαύρα gamucci που έχω δώσει μέχρι στιγμής (και έχω δώσει πολλά), δεν μου έχει αναφερθεί ελαττωματική μπαταρία. Για να δούμε αν διορθώνονται οι παιδικές του τσιγάρου ασθένειες..
1
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:34, 17-08-08:

Απλά το κακό είναι, ειδικά στο Gamucci, μετά από κανένα 2ώρο καπνίσματος ο καπνός είναι πιο λίγος και με ξενερώνει λίγο αυτό
Παράθεση

rman

Νεοφερμένος

Ο rman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 54 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O rman έγραψε: στις 10:44, 17-09-08:

Υπάρχει κάποιος λόγος που σταμάτησε η συζήτηση γι'αυτό το θέμα;
Δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθούμε με το e-κάπνισμα;
Βλέπω ότι η τελευταία απάντηση είναι λίγο μετά το Δεκαπεντάυγουστο,
από τότε άλλαξε κάτι και σταμάτησαν τα πάντα εδώ;
Απορία έχω και ενδιαφέρον για το θέμα αυτό.
Ευχαριστώ
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 58 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε: στις 10:56, 17-09-08:

Ίσως γιατί άν θέλεις να το κόψεις το κόβεις και συζητήθηκε στο μεταξύ αλλο τέτοιο τοπικ.
1
Παράθεση

tolis75

Νεοφερμένος

Ο tolis75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O tolis75 έγραψε: στις 13:53, 26-11-08:

ακριβως ετσι...
Παράθεση

vasw29

Νεοφερμένος

H vasw29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H vasw29 έγραψε: στις 17:09, 05-02-09:

εγάπάντως έχω προσωπική εμπειρία απο το ηλεκτρονικό τσιγάρο που βρήκα στο http://www.stopit.gr και εμ βοήθησε πολύ ..ελλάτωσα το κάπνισμα και το κόστος είναι πολύ μικρότερο απο αυτό των τσιγάρων
Παράθεση

gmellow

Νεοφερμένος

Ο gmellow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O gmellow έγραψε: στις 16:51, 23-06-09:

Ψάχνω εδώ και καιρό να βρώ κριτική για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα esmoke ( http://esmoke.gr ). Έχει αγοράσει κανείς ? Εντυπώσεις ?
Παράθεση

konstantinospol

Νεοφερμένος

Ο konstantinospol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O konstantinospol έγραψε: στις 14:06, 16-10-16:

καλησπερα παιδια εχω προβλημα και θελω βοηθεια τωρα τελευταια νιωθω οτι θελω να καπνισω αλλα οχι το κανονικο τσιγαρο αλλα ηκεκτρονικο για αυτο μ εχει γινει αισθηση συνεχεια να βαζω συνεχεια το στυλο στο στομα και να ρουφαω(15 χρονων ειμαι) δεν ξερω τι να κανω θελω να αγωρασω απο την μια αλλα απαγορευετετ για ανηλικους εχω μπερδευτει πλζζ βοηθεια..
1
Παράθεση

Objectivism (Covfefe)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Covfefe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,546 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε: στις 16:56, 16-10-16:

Καταρχάς, εσύ είσαι καπνιστης;
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Διάσημο Μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 892 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε: στις 17:55, 16-10-16:

Πάρα πουράκια από τα σοκολατένια. Μακριά από το τσιγάρο.
2
Παράθεση

konstantinospol

Νεοφερμένος

Ο konstantinospol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O konstantinospol έγραψε: στις 18:38, 16-10-16:

δεν καπνιζω παιδια ξεχασα να σας πω απλα μου εχει ερθει αυτη η εμμονη

βοηθηστε πειτε αν σας εχει τυχει τι να κανω να παρω αν ναι πως αν οχι πως να μ φυγει
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angelique. : 16-10-16 στις 21:15. Αιτία: merge.
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε: στις 21:07, 16-10-16:

Υποθέτω πως αρκετα άτομα από τον κοινωνικό σου περίγυρο καπνίζουν (είτε σπίτι, είτε σχολείο/σχολή/εργασία, είτε παρέες), άρα και ασυναίσθητα σου έχει εντυπωθεί η κίνηση και η "συνηθεια" του τσιγάρου.
Για μένα δεν χρειάζεται να μπεις καν στον κόπο...
Οταν σου ξαναρθει η επιθυμία, απασχόλησε - ξεγέλασε τον εγκέφαλο με κάτι άλλο. Ούτως ή αλλως δεν το γνωρίζεις για να το ζητησεις από συνήθεια ή εξάρτηση λόγω νικοτίνης. Απλά σου καρφώθηκε να το κάνεις!!
Επίσης... ένα καλό μυστικό είναι να μασήσεις τσίχλα!!
2
Παράθεση

konstantinospol

Νεοφερμένος

O konstantinospol έγραψε: στις 23:32, 16-10-16:

ευχαριστω παρα πολυ
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,232 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 21:55, 12-09-19:

Πάνε οι γεύσεις
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    harry akritas, Konstantinos_m

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενικό Θέμα για τα Μεταπτυχιακά - Από alexandrosmf
      Το θέμα έχει λάβει 872 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μεταπτυχιακά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-08-19 στις 19:52.
    • [Android] Γενικό θέμα για τα Android - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 135 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-05-19 στις 20:34.
    • ΟΕΦΕ: Γενικό Θέμα - Από vamou90
      Το θέμα έχει λάβει 250 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-04-18 στις 21:53.
    • [Blackberry] Γενικό θέμα για τα BlackBerry - Από Noisette
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-08-12 στις 21:36.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα