Αυνανισμός

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
ο αυνανισμός δεν είναι μαγκιά, είναι αυτοταπείνωση

Και γιατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
αμα δε μπορεις να ελενξεις κατι εισαι σκλαβος του. Οταν δεν μπορεις να σταματησεις να τον παιζεις να τον παιζεις εισαι σκλαβος. Και αν νομιζεις οτι μπορεις απλα δοκιμασε τον εαυτο σου για να δεις τις αντοχες σου. Επισης ο αυνανισμος για του αντρες εχει πολλα ακομη αρνητικα τα οποια δεν θα τα καταλαβεις αν δεν τον κοψεις και δεις τη διαφορα.
Καταρχάς ας ξεκινήσουμε με το γεγονός οτι ο αυνανισμός είναι κατι Φ Υ Σ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Κ Ο. Σοβαρα μειονεκτήματα δεν υπαρχουν, εκτος κι αν θεωρείς οτι το να χαλας χαρτί θα καταστρέψει την ζωη σου. Ο αυνανισμός και για τις γυναικες και για τους άντρες δίνει μια ευχαριστη αίσθηση. ΚΑΙ ΣΑΣ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΗ. Φυσικά ειναι ενας τρόπος για να κανετε και practice για οταν έρθει η ώρα να ειστε και με εναν αλλον άνθρωπο στο κρεβατι ή οπου αλλου σας αρεσει.
P.S δεν διαβασα ολες τις απαντήσεις, ειδα απλά αυτο το χαζο σχόλιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια ζωή η επίσημη προσπάθεια να αναιρέσει τις πράξεις και τα λόγια αυτού του ιστορικού προσώπου, του Ιησού. Από το ότι ο κόσμος δημιουργήθηκε από τον Θεό μέχρι οτιδήποτε...
Όμως, ότι είναι γραμμένο στη Βίβλο έχει αποδειχθεί από σύγχρονους (θρησκευόμενους) επιστήμονες.

Πίσω στο θέμα μας όμως. Ο αυνανισμός, είναι μια πράξη καθαρά σαρκική και μόνος στόχος είναι να αποκτήσει ο άνθρωπος μια "βρώμικη":ικανοποίηση! Ακόμα χειρότερα, και αν η πράξη αυτή συνοδεύεται και από την θέαση "ειδικών" βίντεο! Ακόμα, αν αυτος που το κάνει είναι παντρεμένος, καταστρέφεται η υγιής ζωή του ζευγαριού διότι όταν κάποιος αυνανίζεται , σκέφτεται διάφορα πονηρά, και συνήθως όχι τον/την σύζυγο κάτι που σε κάποιες περιπτώσεις, συνεπάγεται τον χωρισμό! Αν είναι άνδρας, μειώνεται επίσης η τεκνογονία!
ΘΕΕ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;; ΘΕΕ ΥΠΆΡΧΕΙΣ;;; ΘΕΕ ΜΕ ΑΚΟΥΣ;;;
Δεν με ακούει😂 Ξεκόλλα με τις χαζομάρες
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΣΤΗΝ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ:

-Ιερέας: ''Πες μου τέκνον μου, τι αμαρτίες έχεις;''
-Νέος: ''Ντρέπομαι Πάτερ δεν ξέρω πως να το πώ''
-Ιερέας: ''Ντρέπεσαι; Γιατί;''
-Νέος: ''Γιατί κάνω κάτι με το μόριο μου και ίσως δεν επιτρέπεται απ'την θρησκεία μας''
-Ιερέας: ''Δηλαδή τι κάνεις;''
-Νέος: ''Αυνανίζομαι!''
-Ιερέας: ''Πως;;; Αυνανίζεσαι;;;''
-Νέος: ''Ναι αλλά.... και με τα δύο χέρια''
-Ιερέας: ''...''
Έτσι βγήκε ο τίτλος ''Ατέλειωτο χιλιόμετρο'' λόγω... μεγέθους.. :laugh:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Ήταν μια πράξη που ανέκαθεν την σιχαινομουν και την θεωρώ πράξη απύθμενης βλακείας. Ευτυχώς που ποτέ δεν την έκανα και νιώθω ιδιαίτερη υπερηφάνεια που κατάφερα και δαμασα τις ηδονές. Λίγοι τις ελέγχουν. Και όχι το θέμα δεν είναι θρησκευτικό μιας που είμαι ένθεος αγνωστικιστής, αλλά ηθικό.
 

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Ρε φο
Ήταν μια πράξη που ανέκαθεν την σιχαινομουν και την θεωρώ πράξη απύθμενης βλακείας. Ευτυχώς που ποτέ δεν την έκανα και νιώθω ιδιαίτερη υπερηφάνεια που κατάφερα και δαμασα τις ηδονές. Λίγοι τις ελέγχουν. Και όχι το θέμα δεν είναι θρησκευτικό μιας που είμαι ένθεος αγνωστικιστής, αλλά ηθικό.
Ρε φιλε ενθεος αγνωστικιστης πως γινεται?Νομιζω οτι πρωτη φορα το ακουω μου το εξηγεις?Μου φαινεται οτι κρυβει κατι σχιζοφρενικο.
Ειναι ηθικο το θεμα να τραβας μαλακια?Εισαι χειροτερος και απο χριστιανοταλιμπαν οταν λες τετοια.Θα μας πει η ηθικη τι ειναι σωστο και τι ειναι λαθος στο σωμα μας?Πας καλα ρε κουτουλα την οθονη να ξυπνησεις
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Ρε φο

Ρε φιλε ενθεος αγνωστικιστης πως γινεται?Νομιζω οτι πρωτη φορα το ακουω μου το εξηγεις?Μου φαινεται οτι κρυβει κατι σχιζοφρενικο.
Ειναι ηθικο το θεμα να τραβας μαλακια?Εισαι χειροτερος και απο χριστιανοταλιμπαν οταν λες τετοια.Θα μας πει η ηθικη τι ειναι σωστο και τι ειναι λαθος στο σωμα μας?Πας καλα ρε κουτουλα την οθονη να ξυπνησεις

Η ηθική ερμηνεύεται από τον καθένα διαφορετικα. Ένθεος αγνωστικισμός είναι αυτός που πιστεύει μέσα του στην ύπαρξη κάποιας θεϊκής ουσίας αν όχι Θεού αλλά δεν πιστεύει ότι υπάρχουν αρκετές αποδείξεις για επαλήθευση. Υπάρχει ένθεος και άθεος αγνωστικισμός, είναι που τείνει ο καθένας. Κατά την γνώμη μου για να πειθαρχήσουν οι άνθρωποι πρέπει πρώτα να πειθαρχήσουν απόλυτα τον εαυτό τους και στην συνέχεια θα είναι πειθαρχημένοι και στην κοινωνία. Η τελευταία πρόταση δείχνει το επίπεδο σου. Παρακαλώ να ανακαλέσεις.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Ήταν μια πράξη που ανέκαθεν την σιχαινομουν και την θεωρώ πράξη απύθμενης βλακείας. Ευτυχώς που ποτέ δεν την έκανα και νιώθω ιδιαίτερη υπερηφάνεια που κατάφερα και δαμασα τις ηδονές. Λίγοι τις ελέγχουν. Και όχι το θέμα δεν είναι θρησκευτικό μιας που είμαι ένθεος αγνωστικιστής, αλλά ηθικό.
Πως ακριβώς είναι ηθικο;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
@giannhs2001 συγγνώμη είσαι 19 χρονών και δεν έχεις παίξει το πουλί σου ποτέ;
 

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Αρα εισαι ενθεος απλα δεν μπορεις να το αποδειξεις?Η δεν εισαι σιγουρος οτι γνωριζεις οτι εισαι ενθεος γιατι δεν εχεις αποδειξη?

edit:Τωρα εμαθα οτι εισαι 19 χρονων και ειμαι 33...ανακαλω...θα κανεις μεγαλη πορεια αν ασχολεισαι με τα πνευματικα...εχεις πολυ δρομο μπροστα σου.Χαιρετω
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Το να απομακρυνεσαι και να ελέγχεις τις σωματικές ηδονές είναι από μόνο του ηθικό.
Μήπως ανάβεις με μικρα παιδάκια ή κάτι τέτοιο; Γιατι διαφορετικά δεν μου κολλα και τοσο αυτο που λες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι ακριβώς νομίζεις ότι κανεις με αυτό τώρα; Προσπαθείς να με μειώσεις;
Κανείς δεν σε μειώνει απλα συνήθως οταν μπαινεις στην εφηβεία θες να εξερευνήσεις το σωμα σου
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν μειώνω κανέναν, αλλά μού φαίνεται πρωτοφανές αυτό το πράγμα να μην ενοχλείς το πέος σου. Δεν το έχω ξανακούσει ποτέ. Γιατί δεν αυνανίζεσαι; Τι ανήθικο εμπεριέχει ο αυνανισμός;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Μήπως ανάβεις με μικρα παιδάκια ή κάτι τέτοιο; Γιατι διαφορετικά δεν μου κολλα και τοσο αυτο που λες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κανείς δεν σε μειώνει απλα συνήθως οταν μπαινεις στην εφηβεία θες να εξερευνήσεις το σωμα σου

Η γνωστή ισοπέδωση των πάντων. Πώς φτάσαμε στην παιδοφιλία από τον αυνανισμό μόνο εσύ μπορείς να ξες. Πειθαρχία, η μόνη αρετή που αξίζει σε αυτό τον κόσμο. Και επειδή έχω δώσει το λόγο μου κάπου ότι δεν θα προκαλέσω άλλες αναστατώσεις αποχωρώ από την συζήτηση. Δεν απαντάω σε τίποτα άλλο. Είπα αυτό που έπρεπε και ήθελα να πω και δεν ανακαλώ ούτε απολογουμε για αυτό.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Η γνωστή ισοπέδωση των πάντων. Πώς φτάσαμε στην παιδοφιλία από τον αυνανισμό μόνο εσύ μπορείς να ξες. Πειθαρχία, η μόνη αρετή που αξίζει σε αυτό τον κόσμο. Και επειδή έχω δώσει το λόγο μου κάπου ότι δεν θα προκαλέσω άλλες αναστατώσεις αποχωρώ από την συζήτηση. Δεν απαντάω σε τίποτα άλλο. Είπα αυτό που έπρεπε και ήθελα να πω και δεν ανακαλώ ούτε απολογουμε για αυτό.
Αναφέρεσαι στον αυνανισμό λες και είναι κατι ντροπιαστικο. Take a chill pill
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γένεση Κεφ. 38
1 ΚΑΙ κατά τον καιρό εκείνο κατέβηκε ο Ιούδας από τους αδελφούς του, και στράφηκε σε κάποιον άνθρωπο Οδολλαμίτη που ονομαζόταν Ειρά.

2 Και ο Ιούδας είδε εκεί τη θυγατέρα κάποιου Χαναναίου, που ονομαζόταν Σουά· και την πήρε, και μπήκε μέσα σ’ αυτή.

3 Κι εκείνη συνέλαβε, και γέννησε γιο· και αποκάλεσε το όνομά του Ηρ.

4 Και συνέλαβε ξανά, και γέννησε γιο· και αποκάλεσε το όνομά του Αυνάν.

5 Και γέννησε ξανά και άλλον γιο· και αποκάλεσε το όνομά του Σηλά· και [ο Ιούδας] ήταν στη Χασβί, όταν τον γέννησε.

6 Και ο Ιούδας πήρε μια γυναίκα στον Ηρ, τον πρωτότοκό του, που ονομαζόταν Θάμαρ.

7 Και ο Ηρ, ο πρωτότοκος του Ιούδα, στάθηκε κακός μπροστά στον Κύριο· και ο Κύριος τον θανάτωσε.

8 Και ο Ιούδας είπε στον Αυνάν: Μπες μέσα στη γυναίκα τού αδελφού σου, και να τη νυμφευθείς, και να αναστήσεις σπέρμα στον αδελφό σου.

9 Αλλ’ ο Αυνάν ήξερε ότι το σπέρμα δεν θα ήταν δικό του· γι’ αυτό, όταν έμπαινε μέσα στη γυναίκα τού αδελφού του, ξέχυνε στη γη, για να μη δώσει σπέρμα στον αδελφό του.

10 Κι αυτό που έκανε φάνηκε κακό μπροστά στον Κύριο· γι’ αυτό, θανάτωσε κι αυτόν
.

Οποιος αυνανίζεται θα τον σκοτώσει ο Κύριος!
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Γένεση Κεφ. 38
1 ΚΑΙ κατά τον καιρό εκείνο κατέβηκε ο Ιούδας από τους αδελφούς του, και στράφηκε σε κάποιον άνθρωπο Οδολλαμίτη που ονομαζόταν Ειρά.

2 Και ο Ιούδας είδε εκεί τη θυγατέρα κάποιου Χαναναίου, που ονομαζόταν Σουά· και την πήρε, και μπήκε μέσα σ’ αυτή.

3 Κι εκείνη συνέλαβε, και γέννησε γιο· και αποκάλεσε το όνομά του Ηρ.

4 Και συνέλαβε ξανά, και γέννησε γιο· και αποκάλεσε το όνομά του Αυνάν.

5 Και γέννησε ξανά και άλλον γιο· και αποκάλεσε το όνομά του Σηλά· και [ο Ιούδας] ήταν στη Χασβί, όταν τον γέννησε.

6 Και ο Ιούδας πήρε μια γυναίκα στον Ηρ, τον πρωτότοκό του, που ονομαζόταν Θάμαρ.

7 Και ο Ηρ, ο πρωτότοκος του Ιούδα, στάθηκε κακός μπροστά στον Κύριο· και ο Κύριος τον θανάτωσε.

8 Και ο Ιούδας είπε στον Αυνάν: Μπες μέσα στη γυναίκα τού αδελφού σου, και να τη νυμφευθείς, και να αναστήσεις σπέρμα στον αδελφό σου.

9 Αλλ’ ο Αυνάν ήξερε ότι το σπέρμα δεν θα ήταν δικό του· γι’ αυτό, όταν έμπαινε μέσα στη γυναίκα τού αδελφού του, ξέχυνε στη γη, για να μη δώσει σπέρμα στον αδελφό του.

10 Κι αυτό που έκανε φάνηκε κακό μπροστά στον Κύριο· γι’ αυτό, θανάτωσε κι αυτόν
.

Οποιος αυνανίζεται θα τον σκοτώσει ο Κύριος!
Ακόμα ζω
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως ''αυνανισμός'' θεωρείται η ''έκχυση σπέρματος στην γή αφού τραβηχτείς απ'το αιδοιό'' όχι το ''παίξιμο'' αυτό είναι ''αυτοερωτισμός''.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Σε αυτό το φόρουμ κατά καιρούς έχουμε διαβάσει σχόλια που μετά λες, τι πάει στραβά σε τούτον τον κόσμο. Εν τω μεταξύ για το 2020 που διανύουμε, ακόμη διαπιστώνω ότι αποτελεί θέμα ταμπού και κυρίως για τις κοπέλες. Δεν έχω ακούσει καμία κοπέλα να θέλει να μοιραστεί τις εμπειρίες της, τι νιώθει, πώς το κάνει, αν δοκιμάζει κάποιες τεχνικές κλπ. Λες και ζούμε σε κοινωνία Ιεράς Εξέτασης.

Εν τω μεταξύ υπάρχει μια παραπληροφόρηση για το πως επηρεάζει την "εικόνα" του άντρα ως προς την σεξουαλική του ζωή. Δηλαδή ότι όποιος έχει σοβαρή σχέση ή παντρεύεται παύει να το κάνει. Ό,τι να 'ναι.
 

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Το να απομακρυνεσαι και να ελέγχεις τις σωματικές ηδονές είναι από μόνο του ηθικό.
Φιλε η αρχη της ηδονης δεν καταπαταται ποτε.Ακομα και το οτι συζητας ηδονη σου δινει ηδονη των ιδεων πχ Θα ακους το σωμα σου και δεν θα το καταπιεζεις ουτε θα απομακρυνεσαι απο το σωμα σου.Ο Πλατωνας χωριζε την ψυχη απο το σωμα αλλα δεν απομακρυνοταν ουτε απο το σωμα ουτε απο την ψυχη.Σε κινηση το σωμα σου θα βαζεις μαζι με την ψυχη σου.Τοτε θα γινεις υγιης και ισορροπημενος.Δεν ειναι ανηθικο να τραβαμε μαλακια και να κανουμε σεξ.Θα γινεις παπας πρωτον και δευτερον οι απαγορευσεις δεν περνανε ουτε οι ηθικες ουτε οι θρησκευτικες τον 21 αιωνα.Τριτον αν το κανεις για να πειθαρχισεις το κανεις λαθος.Αν το κανεις για να καθαρισεις απο τις ηδονες εισαι πουστοπαπας.Πες μου γιατι το κανεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top