Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,826 μέλη και 2,472,525 μηνύματα σε 78,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 248 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιδέες για εργασία το Σαββατοκύριακο

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,885 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 20:45, 09-12-18:

Texas hold 'em
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

sofiii1995

Νεοφερμένος

H sofiii1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H sofiii1995 έγραψε: στις 13:21, 12-12-18:

Αρχική Δημοσίευση από Sapphire
Μπορεις να εργαστεις ως πωλητρια οπως προειπαν τα παιδια, σε φουρνο, γραμματεας σε καποια εταιρεια, σε τεληφωνικα κεντρα, σε θεατρα, σινεμα, εμπορικα κεντρα, σε ξενοδοχεια η ακομα και σε ενα κομμωτηριο ετσι ωστε σιγα σιγα να αποκτησεις εμπειρια.

Το να μου πεις οτι οι γονεις σου ανησυχουν αν δουλευεις σε καποιο μπαρ η βραδυ το καταλαβαινω αλλα service σε μαγαζια εστιασης που ειναι το κακο; Θα αποκτησεις σημαντικη εμπειρια στο κομματι εξυπηρετησης πελατων.
Για δουλειά σε μια καφετέρια Σ/Κ απόγευμα δε θα ενοχλούσε. Ίσως πιστεύουν ότι δε θα τα καταφέρω με το συγκεκριμένο επάγγελμα, γιατί με θεωρούν οκνηρή?
Παράθεση

Stitchpunk (Eternal Sunshine)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

H Stitchpunk έγραψε: στις 14:12, 12-12-18:

Αρχική Δημοσίευση από sofiii1995
Για δουλειά σε μια καφετέρια Σ/Κ απόγευμα δε θα ενοχλούσε. Ίσως πιστεύουν ότι δε θα τα καταφέρω με το συγκεκριμένο επάγγελμα, γιατί με θεωρούν οκνηρή?
Κοίταξε Σοφία, αν μου έλεγες ότι εσύ δεν θέλεις γιατί είσαι φυγόπονη, θα το δεχόμουν πιο εύκολα, αν και έχω τις ενστάσεις μου όταν κάποιος αποφασίζει χωρίς να το έχει προσπαθήσει ποτέ.
Όμως αυτό που λες είναι κάτι διαφορετικό. Δυο τα τινά. Είτε αφήνεις τους γονείς σου να σε χαρακτηρίζουν, πάνω σε κάτι που δεν έχεις δοκιμαστεί, και ουσιαστικά τους επιβεβαιώνεις. (Δεν ξέρω, εμένα θα με ενοχλούσε να μου κολλήσουν μια τέτοια ταμπέλα πόσο μάλλον να το δεχόμουν άκριτα.) Ή, δεύτερη πιθανότητα, γνωρίζεις τον εαυτό σου και ξέρεις ότι δεν μπορείς ή φοβάσαι, και απλά βάζεις μπροστά τους γονείς.
Άσε που δεν υπάρχουν εύκολες εργασίες. Να μου πεις ότι δεν πας να γίνεις μπετατζής, θα το δεχτώ.
Δεν ξέρω, εσύ ξέρεις καλύτερα τον εαυτό σου, εγώ πάντως δεν θα άφηνα κανέναν να μου πει τι είμαι κ τι θα κάνω. Ειδικά αν αυτός ο κάποιος έχει ξανακάνει λάθος που μου κόστισε.
2
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,382 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 15:40, 12-12-18:

Εάν θέλεις να δουλέψεις, δουλειές για χαρτζιλίκι υπάρχουν χωρίς να παθαίνουν έμφραγμα οι γονείς σου μέχρι να γυρίσεις σπίτι. Είναι ένα επιπλέον μειονέκτημα το ότι μπορείς μόνο 2 ημέρες/εβδομάδα, ας πούμε δεν ξέρω πολλές καφετέριες που θα σε προσλάμβαναν μόνο για Σ/Κ αφού όσοι δουλεύουν εκεί συνήθως κάνουν βάρδιες 6ήμερα. Εσύ δηλαδή ουσιαστικά θέλεις να πηγαίνεις εκεί για 2 βάρδιες την εβδομάδα και δεν νομίζω να τους συμφέρει. Το ιδανικότερο που μπορώ να σκεφτώ είναι να πας σε ένα μεγάλο κομμωτήριο και να ζητήσεις να δουλεύεις εκεί τα Σάββατα για κάποιες ώρες (που πάντα γίνεται χαμός, ειδικά αν είναι εκτός από κομμωτήριο και ινστιτούτο αισθητικής οπότε κάνει και νύχια και μασάζ και αποτριχώσεις). Έτσι και εσύ θα εξοικειωθείς και θα δεις κάποια πράγματα, και αυτοί θα έχουν ένα έξτρα ζευγάρι χέρια και μάλιστα με μεροκάματο ανειδίκευτου εργάτη.

Αλλιώς μπορείς να δεις για αγγελίες babysitting ή φύλαξης κατοικιδίων, αλλά προσοχή με αυτές γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποιος σου ανοίγει την πόρτα κάθε φορά.
Παράθεση

sofiii1995

Νεοφερμένος

H sofiii1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H sofiii1995 έγραψε: στις 07:42, 17-12-18:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Εάν θέλεις να δουλέψεις, δουλειές για χαρτζιλίκι υπάρχουν χωρίς να παθαίνουν έμφραγμα οι γονείς σου μέχρι να γυρίσεις σπίτι. Είναι ένα επιπλέον μειονέκτημα το ότι μπορείς μόνο 2 ημέρες/εβδομάδα, ας πούμε δεν ξέρω πολλές καφετέριες που θα σε προσλάμβαναν μόνο για Σ/Κ αφού όσοι δουλεύουν εκεί συνήθως κάνουν βάρδιες 6ήμερα. Εσύ δηλαδή ουσιαστικά θέλεις να πηγαίνεις εκεί για 2 βάρδιες την εβδομάδα και δεν νομίζω να τους συμφέρει. Το ιδανικότερο που μπορώ να σκεφτώ είναι να πας σε ένα μεγάλο κομμωτήριο και να ζητήσεις να δουλεύεις εκεί τα Σάββατα για κάποιες ώρες (που πάντα γίνεται χαμός, ειδικά αν είναι εκτός από κομμωτήριο και ινστιτούτο αισθητικής οπότε κάνει και νύχια και μασάζ και αποτριχώσεις). Έτσι και εσύ θα εξοικειωθείς και θα δεις κάποια πράγματα, και αυτοί θα έχουν ένα έξτρα ζευγάρι χέρια και μάλιστα με μεροκάματο ανειδίκευτου εργάτη.

Αλλιώς μπορείς να δεις για αγγελίες babysitting ή φύλαξης κατοικιδίων, αλλά προσοχή με αυτές γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποιος σου ανοίγει την πόρτα κάθε φορά.
Καλημέρα, πάντως γι αρχή θα ψάξω promotion και service και αν δε βρω, σκέφτομαι και αυτό που λες.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ιδέες για blog - Από IQfreak
      Το θέμα έχει λάβει 28 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διαδίκτυο και καθημερινή ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-12-17 στις 16:25.
    • Πώς πέρασες το Σαββατοκύριακο; - Από Hunter
      Το θέμα έχει λάβει 350 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-04-09 στις 22:18.
    • Σαββατοκύριακο Θεσσαλονίκη - Από jetry
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-02-09 στις 17:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα