The Handmaid's Tale

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σχωράτε με αν κάνω κάτι λάθος, αλλά δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα.

Βλέπει κανείς άλλος αυτή την εξαίσια σειρά; Κατ'εμέ είναι από τις λίγες που -μέχρι στιγμής τουλάχιστον- συνεχίζουν όσο δυναμικά ξεκίνησαν χωρίς να έχουν κάνει καθόλου κοιλιά. Από πού να το πρωτοπιάσεις; Πλοκή, υποκριτική, σκηνοθεσία, μουσική; Είναι απίστευτη.

Είδα χθες (πρακτικά σήμερα το πρωί) το φινάλε της 2ης σίζον και ενθουσιάστηκα. Μου άρεσε τόσο πολύ που θέλω να το σβήσω απ το μυαλό μου για να το ξαναδώ σαν να είναι η πρώτη φορά. Άντε να περιμένεις τώρα ένα χρόνο...

Nolite te bastardes carborundorum, b*tches.:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Γαματη σειρα ειναι. Εχω λιγες μερες που την ξεκινησα, πραγματικα αξιζει. Ελπιζω να βγουν κ αλλες τετοιες ιστοριες, μπας και ξεκολλησει το μυαλουδακι μας απο το "ενα και μοναδικο βιολογικο πεπρωμενο της γυναικας".


Nolite te bastardes carborundorum, you are not alone sis :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έχω ακούσει τα καλύτερα κι εγώ, θα την τσεκάρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ξέρετε κατά πόσο είναι πιστή η σειρά στο βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ξέρετε κατά πόσο είναι πιστή η σειρά στο βιβλίο;


Έχει σίγουρα αρκετές διαφορές, αλλά δεν έχει τεράστια απόκλιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ουσιαστικά η πρώτη σεζόν είναι το βιβλίο με μερικές τροποποιήσεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Τώρα θα σας μιλήσω για κάτι το οποίο δεν μπορώ να εκφράσω,
με όρους τους οποίους δεν μπορώ να διατυπώσω, το νόημα
των οποίων δεν μπορώ να μεταδώσω, την αντίληψη του οποίου
δεν μπορείτε να σχηματίσετε γιατί είστε μεγάλα παιδιά πλέον,
και σιστερς και νολιτε και κάτω οι ρεησιστς και πανω οι γροθιές -
κάνετε λάθος, η σειρά δεν είναι το βιβλίο και το βιβλίο δεν είναι το νολίτε και το νολίτε δεν είναι σειρά γιατί έχουμε το πολύ ένα μόνο ο καθένας.


καληνύχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Ω ναι,την βλέπω! Πρόσφατα την ξεκίνησα,τώρα είμαι στη δεύτερη σεζόν!
Πολύ περίεργη σειρά.Πρωτότυπο θέμα!
Ωραίο και το αφεντικό!Κουκλί!:angel:
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ευχαριστώ για το ξέθαμα! :P

Λοιπόν ο 3ος κύκλος με έφερε λίγο στα όρια να τη σιχαθώ και να την παρατήσω. Εκτός το ότι ήταν πολύ αργός, χωρίς συγκλονιστική εξέλιξη, φάσεις όπως
οι handmaids με το σφραγισμένο στόμα και η εξαναγκαστική "τελετή" στο προηγούμενο με τους κρίπουλες να περιμένουν στο σαλόνι ήταν λίγο too much.

Το τελευταίο επεισόδιο τα ακύρωσε όλα αυτά! Μια απόλαυση ήταν το άτιμο. :vroum: Εύχομαι απλά να μπορέσει το ζεύγος Lawrence ή να φύγει ή έστω κάπως να εξιλεωθεί για αυτά που έκαναν. Επίσης να ξαναδούμε κάποια στιγμή την Εμιλυ και να έχει ξεπεράσει σε κάποιο βαθμό ότι της έκαναν.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Είδα πρώτη season. Οι άλλες είναι στο ίδιο επίπεδο;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
πολύ καλη σκηνοθεσία, σενάριο, ηθοποιοί
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι άλλες σεζόν όμως τι λένε πως αξίζουν; Δεν θέλω να κάνει κοιλιά μετα αν είανι να τη δω. :(
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
δεν ξερω. Γι αυτο ρώτησα :laugh:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αρχισε την αξιζει
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Είμαι 3η season. Πολύ καλή σειρά και σκηνοθετικά και σεναριακά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Αν αγνοήσει κανείς την χολιγουντιανή προπαγάνδα και μερικές cringy ατάκες μισανδρίας ή portrayals άντρα beta cuck (όπως τότε που βάζει τον Λουκ η άλλη και περιποιείται το μωράκι και πάει για υπνο στα παπάρια της), πρόκειται περι μιας πολύ καλής σειράς και κάθε ψυχικά υγιής άνθρωπος θα ήθελε να χώσει ένα άρβυλο στο στόμα των αρχι-Γκιλεάδων να σπάσουν μερικά δόντια, και ιδίως του ζεύγους Γουότερφορντ και να τους έχει σοδόμισμα μέρα νύχτα μέχρι να τους πέσει η "στρογγυλή" στην άσφαλτο.

Μέχρι κι εγω που είμαι fed up με κάποιες σύγχρονες υπερβολές, λεω από μέσα μου "Χριστέ μου τι τους κάνουν, ράβουν στόματα, τις στέλνουν στις ραδιενεργές αποικίες χύμα στο κύμα, κλπ κλπ, μακάρι να ηγηθεί η Τζούν στρατού handmaids και να τους θάψουν όλους κάτω από δυο μέτρα χώμα." Θέλοντας και μη, έρχεσαι πιο κοντά στο ότι είσαι άνθρωπος μ αυτή τη σειρά. And it feels actually nice.

Αν μπορείτε να κάνετε filter out κάποιες γωνίες, είναι πολύ καλή σειρά. Δεν συνίσταται σε staunch leftists και blue pillers γιατί μετά βγαίνουν έξω και βλέπουν σε κάθε άντρα την Πατριαρχία, το Γκίλεαντ και τη θεία Μάρθα (τζίζας, έπρεπε να την αγαπήσει ο διευθυντής "προ κατακλυσμού" σ εκείνα τα κρίστμας, θα γλιτώναμε από πολλά).:devil:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το είδα όλο. οκ 1η season ήταν πολύ καλή και η δεύτερη κράτησε επίπεδο.

Η τρίτη υπερβολική και έξοδος του τελευταίου επεισοδίου αστεία αλλά άριστα σκηνοθετημένη. Βέβαια ήταν μη ρεαλιστική καθώς σε τόσους πολλούς που ήξεραν την πληροφόρηση δεν μπορούσε να μην υπήρχε ένα τσατσος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top