"Ταινιάρες" που δε μας άρεσαν καθόλου

doop

Νεοφερμένος

Ο doop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Django ο τιμωρός, του Ταραντίνο

Με πήρε ο ύπνος πιο νωρίς από την εξέγερση των πιθήκων :sleep:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Star Wars .
Δεν είναι οτι το μίσησα ή δεν μου άρεσε ή γενικά οτι δεν θα το έβλεπα . Απλά εξαιτίας του οτι συνθέτει έναν εντελώς διαφορετικό κόσμο με ενοχλεί κάπως,θα προτιμούσα να το έβλεπα τελευταίο εαν είχα και άλλες ταινίες στα χέρια μου . Ακόμα και το harry potter καλή ώρα φροντίζει να δείξει οτι υπάρχουν δύο παράλληλοι κόσμοι,των μαγκλς και των μάγων και ο δεύτερος μοιράζεται χαρακτηριστικά απο τον πρώτο,δεν είναι εντελώς " ξένος ".
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Με το star wars νομίζω είναι ανάλογα αν σε αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες. Η αλήθεια είναι ότι οι παλιές βλέπονται δύσκολα επειδή γυρίστηκαν με μέσα άλλης εποχής. Εμένα παρόλα αυτά με άρεσαν. Τα πρίκουελ θα έλεγα ότι ήταν πολύ βαρετά εκτός της τρίτης ταινίας που είχε κάτι δραματικό.

Τα παλιά αν τα δεις τώρα σου φαίνονται κλισε, γιατί το σενάριο το εχουν χιλιοαντιγράψει άλλες μεταγενέστερες ταινίες, και τα εφέ τους ψεύτικα.

Τα prequel ήταν πολύ ωραίες ταινίες με αποκορύφωνα τη τρίτη με την μετασροφή του άνακιν με μια τρομερη δάσκαλου και μαθητή.

Προσωπικά μου άρεσε η πρώτη παραπάνω.

Η τρίτη τριλογία μου αρέσει επίσης. Η Disney σεβάστηκε το όνομα και την ιστορία της ταινίας.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
( Ευτυχώς που η σειρά star wars θα συνεχιστεί στα χέρια των ικανών δημιουργών D&D που είναι δεδομένο ότι η δουλειά τους θα λατρευτεί και αυτή από τον κόσμο όπως η τελευταία :look:)

Οντοπικ: δεν ξέρω αν θεωρούνται ταινιάρες αλλά όλα αυτά περί avengers, thor απλά φτάνει βρε παιδιά, βγάλτε και κάτι άλλο δλδ. Γενικά με όλα αυτά τα ατέλειωτα franchises νιώθω ότι βλέπω το ίδιο πράγμα επαναλαμβανόμενο, αν αντέξω κ δω πολλές.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
δεν ξέρω αν θεωρούνται ταινιάρες αλλά όλα αυτά περί avengers, thor απλά φτάνει βρε παιδιά, βγάλτε και κάτι άλλο δλδ. Γενικά με όλα αυτά τα ατέλειωτα franchises νιώθω ότι βλέπω το ίδιο πράγμα επαναλαμβανόμενο, αν αντέξω κ δω πολλές.

Αφού είναι βασισμένες σε κομικς βρε οι περισσότερες, τι να κάνουν οι άνθρωποι :P

Δες περιπέτειας/φαντασίας που να μην είναι Marvel ή DC αν θες κάτι πιο "πρωτότυπο".
 

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
αχ θα κράξουμε ταινίες. πολυ γουστάρω :clapclap:. Κι εμένα πρώτη πρώτη μου ήρθε στο μυαλό το pulp fiction. Μου φάνηκε απλά μέτρια.
Nα πω μία Έλληνα σκηνοθέτη , για την αλλαγή...δε μου άρεσε τόσο ο αστακός. Επιτέλους το είπα. Μου φάνηκε ότι δεν άξιζε να γίνει και τόσος χαμός πια. Ωραίο το στόρυ, ωραία η αλληγορία,αλλά μέχρι εκεί.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top