Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,035 μηνύματα σε 78,922 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 526 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή σας

Bill_1992 (Βασίλης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 15:06, 26-07-08:

Motherboard: GA-EP35C-DS3R
CPU: Intel Q9450
GPU: GeCUBE 4870
RAM: Geil 2X1GB (800Mhz)
Monitor: LG L226W Wide
Soundcard: Onboard
PSU: L&C 600W
HDD: WD 250
Keyboard&Mouse: Microsoft Wireless Optical Desktop 2000
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

ZefiroS (Ανδρέας)

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O ZefiroS (: έγραψε: στις 15:37, 26-07-08:

Intel Core Duo CPU T8300 @ 2.40GHz, 2.40Ghz
Σκληρός Δίσκος: 320Gb
RAM: 2.00Gb
Κάρτα γραφικών: NVIDIA GeForce 8400M G
Λειτουργικό σύστημα: 32-bit
Windows Vista Home Premium - Service Pack 1
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,634 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 15:29, 14-08-19:

Μαζεύω τα pc parts σιγά σιγά

Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,583 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 15:54, 14-08-19:

Msi x460 gaming pro
Ryzen 2600x
Gtx 1060 6gb
16gb hyperx ram 3ghz

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Μαζεύω τα pc parts σιγά σιγά

Τι πήρες;
1
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,634 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 16:11, 14-08-19:

Δεν φαίνονται στις φωτογραφίες;
Καλά βασικά με δόσεις πήρα μητρική και CPU ο φτωχομπινές
Είναι:
Core i9 9900k
Noctua NH-D15S
Μητρική Asus ROG Strix Z390-E Gaming
Κουτί CoolerMaster MC500M
ICY BOX 5.25 θήκη που δέχεται σκληρούς SATA 3.5 και 2,5 ιντσών

Τα υπόλοιπα τα παίρνω λίγα λίγα, πχ θα βάλω hyperx 32gb 3.333mhz, τροφοδοτικό κάνα Corsair και SSD σίγουρα M.2.
Έχω από το τωρινό PC και μια Creative AE-5 κάρτα ήχου.
Το τωρινό PC είναι Core i7 2600 / 8GB / SSD 240GB / 4TB internal / 6TB external
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,583 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 16:16, 14-08-19:

Τον i9 τι τον θες; η έτσι για τη φάση;
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

O Scandal έγραψε: στις 16:20, 14-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Τον i9 τι τον θες; η έτσι για τη φάση;
Για τη φάση, δεν κάνω τίποτα φοβερό πέραν κάποιον μετατροπών βίντεο κατά καιρούς. Θα ήταν πιο λογικό να έπαιρνα έναν i7 9700, αλλά μιας που έγκρινε τις δόσεις η τράπεζα, είπα να το τσιμπήσω λίγο.

Και τα 32GB σίγουρα είναι too much, θα έχω τη χαρά όμως να δίνω αβέρτα πόρους στα virtual συστήματα

Είναι γενική παραδοχή ότι και η AMD είναι πιο μπροστά σε value of money CPUs, αλλά είμαι άνθρωπος της συνήθειας. Πάντα Intel είχα.
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

O hack3r έγραψε: στις 16:27, 14-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Για τη φάση, δεν κάνω τίποτα φοβερό πέραν κάποιον μετατροπών βίντεο κατά καιρούς. Θα ήταν πιο λογικό να έπαιρνα έναν i7 9700, αλλά μιας που έγκρινε τις δόσεις η τράπεζα, είπα να το τσιμπήσω λίγο.

Και τα 32GB σίγουρα είναι too much, θα έχω τη χαρά όμως να δίνω αβέρτα πόρους στα virtual συστήματα

Είναι γενική παραδοχή ότι και η AMD είναι πιο μπροστά σε value of money CPUs, αλλά είμαι άνθρωπος της συνήθειας. Πάντα Intel είχα.

Κι εγώ πάντα Intel είχα μέχρι που πήρα τον Ryzen αυτόν και δε το μετάνιωσα καθόλου. Δεν θα δεις πάντως πουθενά διαφορά με τον i9 είναι cpu καθαρά πολύ βαριές δουλειές όπως 4κ editing. Σε παιχνίδια δεν διαφορά με έναν i5
1
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,182 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 17:12, 14-08-19:

MacBook Pro 2018 mid
cpu: Intel Core i5-8259U
RAM: 8192 MB 2133 MHz LPDDR3

Benchmarks
1) https://browser.geekbench.com/v4/cpu/14288995
2) ταχύτητα ssd
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια