Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,263 μηνύματα σε 78,933 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 377 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ερωτευμένος που παίρνει την απόφαση να χωρίσει... Αντέχει;

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε: στις 02:06, 25-05-09:

Απο προσωπικη πειρα....! ο ερωτευμενος ναι μπορει να χωρισει για πολλους και διαφορους λογους....οπως πχ προβληματα που ειναι πανω απο την δυναμη του να τα αντιμετωπισει και θελει χρονο....και για να γινω πιο συγκεκριμενη τον θανατο ενος σημαντικου προσωπου στην ζωη του!πραγμα π επρεπε να αντιμετωπισει μονος του!ετσι χωριζει...και οταν πια ειναι ετοιμος ψυχολογικα να συνεχισει την ζωη του και να προσφερει πραγματα στον ανθρωπο που εχει διπλα του γυριζει!!! αρα δεν ειναι αδυνατον να χωρισει εινας ερωτευμενος και αμα ειναι δυνατος και θαραλλεος ξαναγυρνα για να παλεψει γι αυτο που αφησε....!!!σε αυτην την περιπτωση παντα!!!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 03:37, 26-05-09:

Σε περιπτώσεις απώλειας αγαπημένου προσώπου το αν κάποιος θα χωρίσει εξαρτάται περισσότερο από την χρονική διάρκεια της σχέσης έως τότε και το δέσιμο που έχει προλάβει να δημιουργηθεί. Όσο πιο μικρή χρονικά κι επιφανειακή είναι η σχέση, τόσο πιο πιθανό είναι ο άλλος να νιώσει την ανάγκη να μείνει μόνος του για να πενθήσει. Αλλιώς προφανώς αν έχεις πχ έξι μήνες σχέση ήδη και νιώθεις πολύ ερωτευμένος (όταν βιώσεις την απώλεια εννοώ), προφανώς και θα σου μειωθεί μεν η διάθεση, είναι όμως μάλλον απίθανο να φτάσεις έως τον χωρισμό.
1
Παράθεση

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε: στις 13:25, 26-05-09:

η σχεση ηταν ηδη 2 χρονια οταν εγινε αυτο!
δεν τ πιστευω αυτο τ οτι ειναι αναλογα ποσο καιρο ειναι μια σχεση για ν κρατησει η οχι!ειναι αναλογα μ τν ανθρωπο!εξαλλου αμα δεν εισαι καλα με τον εαυτο σ και δεν ξερεις τ σ γινετε πως θα μπορεις να εισαι κ καλα μ αυτον π εχεις διπλα σ?!
ο καθενας τ περναει διαφορετικα ολο αυτο!
και γενικα τ θεμα της συζυτησης ειναι αν καποιοσ ερωτευμενος μπορει να χωρισει και αν ξαναγυρναει κτλ!κ απλα ανεφερα καποια περιπτωση που μ εχει τυχει!

η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη....
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 15:36, 26-05-09:

Υπάρχουν περιπτώσεις που είτε θες να προστατέψεις τον ίδιο σου τον εαυτό είτε τους άλλους από τον εαυτό σου...

το περνάω φάση κτλ είναι δικαιολογίες.μέσα σε μία σχέση μοιράζονται τα πάντα αλλιώς λέμε ότι κάνουμε χαβαλέ...
2
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια