Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,205 μηνύματα σε 78,931 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 547 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι η εμπειρία αυτή που καθορίζει τον καλό εραστή;

Ποιο από τα παρακάτω θεωρείτε σημαντικότερο για έναν καλό εραστή:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 36)
Εναλλαγή πολλών ερωτικών συντρόφων
1
2,78%
Συναίσθημα και ενδιαφέρον
35
97,22%

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 19:42, 07-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
1. Ακραια περιπτωση. Δλδ μιλας για καποιον που νομιζει οτι ειναι ο βασιλιας του σεξ και επειδη ειναι γνωστο σε ολη τη Γη αυτο, δε χρειαζεται να αποδειξει κατι, οπότε απλά τα περιμενει ολα ετοιμα. Και για να μην τυχει και πετυχεις εναν τετοιον, θεωρεις την εμπειρια μειονεκτημα ; Δεν ειναι λογικο.
"Ο βασιλιάς του σεξ", " σε όλη τη γη", geez. Δεν υπάρχουν μόνο τα άκρα.
Όταν ξέρεις ότι σε κάτι έχεις εμπειρία, δεν προσπαθείς το ίδιο διότι πιστεύεις ότι θα το κάνεις καλά και χωρίς πολλή προσπάθεια. Αυτό ισχύει στο οτιδήποτε, όχι μόνο στο σεξ και απορώ γιατί ακόμα και αυτό σου φαίνεται παράλογο.
Δεν έχει σημασία αν το ξέρει η παρτερνέρ ή όχι (ή όλη η γη που λες), το ξέρει εκείνος.
2. Καταρχην αν το σεξ ηταν απλα μια γυρα σε ενα τρενακι λουναπαρκ, θα το ειχαμε βαρεθει ολοι. Και γρηγορα. Ευτυχως δεν ειναι τοσο απλοϊκο και πεζο. Θελει παθος, θελει φαντασια, και ειναι διαφορετικο με καθε ατομο. Ετσι, και 100 φορες να το εχει κανει, αν ειναι με 1-2 ατομα, δε θα σημαινει οτι το βαρεθηκε κιολας. Μη ξεχναμε οτι οι αντρες "ειμαστε γουρουνια" και "ολο αυτο εχουμε στο μυαλο μας" . Αν το σεξ γινεται α)επειδη "πρεπει", β)απο περιεργεια, γ)για τα ματια του κοσμου δ)για ξαλαφρωμα, τοτε καταλαβαινω οτι μπορει να σκεφτεσαι οτι θα βαρεθεις σχετικα συντομα. (αν και ο αρχεγκεφαλος καποια στιγμη θα ξυπνησει παλι..)
Δεν είπα ότι την εκατοστή πρώτη φορά θα το έχει βαρεθεί κιόλας! Πάλι το πας στα άκρα!
Είπα ότι δεν θα έχει τον ίδιο ενθουσιασμό που είχε για αυτό την πρώτη, δεύτερη, τρίτη.
Πάλι βγάζεις από τη μύγα ξύγκι για να διαφωνήσεις και μόνον.
3. Δλδ προκειμενου να μην αγχωθεις, προτιμας να εχει το δυνατον λιγοτερη εμπειρια ο αλλος. Ή εστω μεχρι οση εχεις εσυ. Αυτο ειναι φυσιολογικη ανησυχια, αλλά καλως εχοντων των πραγματων, καποια στιγμη ξεπερνιεται. Δυστυχως οχι απο ολους.
Δεν περίμενα ότι θα είχες την ειλικρίνεια να μην διαφωνήσεις
Of course that's a flaw. Αλλά it's a flaw που το έχουν οι περισσότεροι άνθρωποι (αν και ελάχιστοι έχουν την ελικρίνεια να το παραδεχτούν )
4.Και καποιος που ειχε πολλες επαφες παθιαστηκε και αφοσιωθηκε στο σεξ Πλακα κανω. Αυτο ειναι μια σκεψη που στεκει και ειναι κατανοητο να την εχει καποιος. Βεβαια, δεν ειναι και το σεξ κατι που αν ασχοληθεις με αυτο δε προλαβαινεις τπτ αλλο, αλλα οκ.
Δεν είπα να φοράει και ζώνη αγνότητας
Αλλά αν κάποιος έχει πάει με πχ 100 άτομα, δεν νομίζω ότι έχει και πολλά περιθώρια να αφοσιωθεί πραγματικά σε κάτι άλλο, εκτός αν αυτά τα άτομα ήταν ιερόδουλες/ζιγκολό οπότε όντως, δεν του/της έφαγαν καθόλου παραπάνω χρόνο εκτός από αυτόν που του/της έφαγε το ίδιο το σεξ.
Θα μπορουσες να κανεις σεξ με καποιον που πληρει αυτα τα 2 δλδ ; χωρις να χρειαζεται κατι αλλο ;
Από συναισθηματικής πλευράς ναι. Τώρα, προφανώς και δεν κάνω σεξ με τον οποιονδήποτε συμπαθιόμαστε και εκτιμιόμαστε Πρέπει να υπάρχει και το απαραίτητο αμοιβαίο attraction, κάτι που δεν μου συμβαίνει και με πολλά άτομα (έχω και δύσκολα γούστα πανάθεμα με ).
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 02:56, 08-06-09:

Είναι η εμπειρία αυτή που καθορίζει τον καλό εραστή;

Διαβαζω θεωριες, συνομωσιες, ενω ειναι τοσο απλη η εξηγηση...
Εαν υπαρχει χημεια θα χαρακτηριστεις καλος, εαν οχι, τοτε κακος...
Δεν κανουν ολοι για ολους...
Ακομα και παντελως απειρος να ειναι καποιος, εαν με το αλλο του μισο υπαρχει χημεια, αυτο το κατι ιδιαιτερο, τοτε ειναι και ο ιδανικος...εαν οχι τοτε αστα να πανε, οπου επισης το αυτο ισχυει και για τον πλεον εμπειρο (αριθμητικα).
..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 08-06-09 στις 03:19.
2
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 03:13, 08-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Όταν ξέρεις ότι σε κάτι έχεις εμπειρία, δεν προσπαθείς το ίδιο διότι πιστεύεις ότι θα το κάνεις καλά και χωρίς πολλή προσπάθεια.
Δεν "πιστευεις" μονο. Οντως θα το κανεις καλυτερα χωρις την προσπαθεια που θα χρειαζοταν αν δεν ειχες εμπειρια. (αυτονοητο βασικα...ετσι "λειτουργει" η εμπειρια). Δεν αποτελει αυτο λογο για να μην εχει καποιος παθος ή να μην προσπαθει. Εξαλλου στο σεξ δεν ειναι θεμα τοσο προσπαθειας, οσο να θελεις και να ποθεις και να μην εισαι "μονο για την παρτη σου" (πασας δλδ και να τα περιμενεις ολα ετοιμα).

Αυτό ισχύει στο οτιδήποτε, όχι μόνο στο σεξ και απορώ γιατί ακόμα και αυτό σου φαίνεται παράλογο.
Παραλογο ειπα οτι ειναι να προτιμας καποιον με λιγοτερη ή καθολου εμπειρια, μην τυχον σου τυχει καποιος που εχει καβαλησει το καλαμι τοσο, ωστε να το παιξει πασας στο σεξ. Γιατι οπως εξηγησα, το σεξ δεν ειναι απλα μια αθλητικη ασκηση που πρεπει να προσπαθησεις να βαλεις τα δυνατα σου. Πρεπει να βγαινει απο τη χημεια. Αν λοιπον βγαινει, τοτε μην ανησυχεις μην τυχον η εμπειρια σταθει εμποδιο. Και παρτο κι αλλιως. Αν καποιος εχει και λιγη εμπειρια, ξερει να εκτιμησει και καποια πραγματα, ή να προσφερει καποια πραγματα.

Δεν είπα ότι την εκατοστή πρώτη φορά θα το έχει βαρεθεί κιόλας! Πάλι το πας στα άκρα! Είπα ότι δεν θα έχει τον ίδιο ενθουσιασμό που είχε για αυτό την πρώτη, δεύτερη, τρίτη. Πάλι βγάζεις από τη μύγα ξύγκι για να διαφωνήσεις και μόνον.
Το ιδιο λεμε, απλα κολλησες στη λεξη για να διαφωνησεις και μονον Και by the way, ειχες πει :
"Όταν κάτι το έχεις κάνει εκατό φορές πιο πριν, πόσο ενθουσιασμένος να είσαι γι'αυτό την εκατοστή πρώτη; Πόσο πάθος να έχεις; Και σεξ χωρίς πάθος δεν έχει νόημα, κάντο μόνος/η σου καλύτερα." Εγραψες "χωρις παθος" αρα σε συνδυασμο με το προηγουμενο υπογραμισμενο, υπονοεις οτι την 101η θα εχει οχι απλα λιγοτερο, αλλά ελαχιστο εως καθολου. Αρα δεν πηγα κατι στα ακρα, πηρα συνεχεια απο τα δικα σου λογια. Τωρα αν δε βγηκε οπως ηθελες να το πεις, σορρυ. Και τελικα δεν εχει σημασια το νουμερο αλλά η σκεψη. Και η σκεψη ειναι οτι ο ενθουσιασμος δεν μειωνεται αναλογικά με τον αριθμο γιατι πολυ απλα δεν ειναι μια ψυχρη,μηχανιστική,ανουσια,ίδια,επαναλαμβανομενη πραξη. Ειναι πολυπλοκη εγκεφαλικη λειτουργια, και οκ δε θα το βιωνουμε ακριβως το ιδιο σε καθε φαση της ζωής (ειδικα σε μεγαλες ηλικιες), αλλά σιγουρα δεν φθινει μονο/κυριως αναλογικα με το ποσες φορες γινεται.Εκτος αν γινεται για τους 4 λογους που ανεφερα.

Δεν περίμενα ότι θα είχες την ειλικρίνεια να μην διαφωνήσεις
Of course that's a flaw. Αλλά it's a flaw που το έχουν οι περισσότεροι άνθρωποι (αν και ελάχιστοι έχουν την ελικρίνεια να το παραδεχτούν )
Thats cause you dont know me. Ναι ελαχιστοι το παραδεχονται και μπραβο σου που το παραδεχεσαι.

Δεν είπα να φοράει και ζώνη αγνότητας
Αλλά αν κάποιος έχει πάει με πχ 100 άτομα, δεν νομίζω ότι έχει και πολλά περιθώρια να αφοσιωθεί πραγματικά σε κάτι άλλο, εκτός αν αυτά τα άτομα ήταν ιερόδουλες/ζιγκολό οπότε όντως, δεν του/της έφαγαν καθόλου παραπάνω χρόνο εκτός από αυτόν που του/της έφαγε το ίδιο το σεξ.
Ε τωρα πας εσυ στα ακρα. Αυτοι που εχουν τοσους συντροφους ειναι λιγοι σχετικα. Δλδ απο "ζωνη αγνοτητας" και "100 διαφορετικους συντροφους", δεν υπαρχει ενδιαμεσο ; Ολοι σχεδον, ενδιαμεσα ειμαστε, αντε.

Από συναισθηματικής πλευράς ναι. Τώρα, προφανώς και δεν κάνω σεξ με τον οποιονδήποτε συμπαθιόμαστε και εκτιμιόμαστε Πρέπει να υπάρχει και το απαραίτητο αμοιβαίο attraction, κάτι που δεν μου συμβαίνει και με πολλά άτομα (έχω και δύσκολα γούστα πανάθεμα με ).
Αρα η απαντηση σου ειναι : "οχι δεν αρκουν αυτα τα 2". Γιατι οπως το γραψες πριν, ηταν σα να λες οτι αρκουν και επαθα σοκ, (μια και σεις οι γυναικες συνηθως εχετε απο "περιεργα γουστα" εως "holly boobies, that's some fucked up shit,Batman! περιεργα" ! )
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 52 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 21:49, 08-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer
Το εξασκημενο και περπατημένο αιδοιο το θελουν σαφώς πολλοι ανδρες - οσο γκομενιζουν και χαιρονται το αδεσμευτο ειναι μια χαρά!
Δε νομιζω ομως πως διαλέγουν και ενα τετοιο,οταν αποφασισουν να κατασταλάξουν σε κάποιο. Εκεί πρεπει το αιδοιο να εχει κανει οσο το δυνατον λιγοτερα χιλιόμετρα - γιατι αλλωστε αποφασιζεις να το φορτωθεις για μια ζωή και δε μπορεις να το αλλαξεις!....
Θυμήθηκα έναν γνωστό μου, σε μια συζήτηση ακριβώς επ' αυτού του ζητήματος. Ένας άλλος της παρέας προβληματιζόταν εάν θα έπρεπε να δεσμευτεί με μια κοπέλα και το πρόβλημά του ήταν ακριβώς ότι εκείνη είχε προηγουμένως κάποιες εμπειρίες παραπάνω. Ο δικός μου γύρισε και του είπε το εξής σοφό: "Όσους περισσότερους έχει γνωρίσει πριν από σένα, τόσους λιγότερους θα γνωρίσει μετά από σένα".

Όταν κάτι το έχεις κάνει εκατό φορές πιο πριν, πόσο ενθουσιασμένος να είσαι γι'αυτό την εκατοστή πρώτη; Πόσο πάθος να έχεις; Και σεξ χωρίς πάθος δεν έχει νόημα, κάντο μόνος/η σου καλύτερα.
Τι είναι αυτά που λες Μισελούδα μου; Κόβεται καλέ το σεξ, όπως έλεγε και η Θεοπούλα στο "Παρά πέντε";

Το σεξ είναι σαν την ηρωίνη. Όσο περισσότερο πίνεις, τόσο περισσότερο το ζητάς. Ακόμη και μετά από χιλιάδες φορές, ο οργανισμός σου το ζητά σαν να ήταν η πρώτη φορά. Αλλιώς, στην ηλικία μας θα είχαμε ήδη αγιάσει και θα ετοιμαζόμασταν για καλό παράδεισο που λένε...
4
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια