Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,284 μηνύματα σε 78,934 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 183 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς χωρίζετε;

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε: στις 22:12, 19-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Φυσικά και το κέρατο δεν είναι η μόνη αιτία χωρισμού αλλά πιστεύω ότι είνα η αιτία που πιθανόν θα ξεκινήσει τσακωμό....
Αααααχ...ΜΑΚΑΡΙ να ήταν μόνο αυτό που φέρνει τσακωμό!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:13, 19-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Και απλά η αιτία ενώς χωρισμού -οποιασδήποτε μορφής και αιτίας - μπορεί να ξεκινήσει τσακωμό....Εδώ τσακώνεσαι με τον σύντροφό σου στα καλά του καθουμένου μερικές φορές...8)
Σώστο και αυτό... Αλλά αν η αιτία είναι: Δεν νίωθω τπτ πλέον για εσένα ...
Τι κάνεις; Το βρίζεις;
Εγώ προσωπικά θα έμενα $#%#$@
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 22:17, 19-08-05:

Τι κάνεις; Το βρίζεις;
Μένεις όπως το λες...μ...σσσσ....ς και μετά μπορεί να πάρεις καμιά φλασιά και να τσακωθείς...δες παραπάνω λίγους λόγους που έχω γράψει για να πάρουν φωτιά τα αίματα...8)
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε: στις 22:17, 19-08-05:

Τι κάνεις; Το βρίζεις;
Υπάρχουν πολλές φάσεις που το περνάς αυτό...Υπάρχει η αρχική φάση όπου μένεις μαλ*** όπως είπες,το σοκ δηλαδή.Μετά πιθανόν(πιθανότατα!) έρχεται ο θυμός,η οργή και μετά η λύπη...
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:45, 19-08-05:

Μένεις όπως το λες...μ...σσσσ....ς και μετά μπορεί να πάρεις καμιά φλασιά και να τσακωθείς...δες παραπάνω λίγους λόγους που έχω γράψει για να πάρουν φωτιά τα αίματα...8)
Ίσως βασικά πιστεύω οτι έχει να κάνει με τον χαρακτήρα... αρά δεν μπορούμε να βγάλουμε κανόνα...
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 22:48, 19-08-05:

Ίσως βασικά πιστεύω οτι έχει να κάνει με τον χαρακτήρα... αρά δεν μπορούμε να βγάλουμε κανόνα...
Mε πολλά έχει σχέση....δεν υπάρχει κανόνας αντίδρασης...αλλά πιθανότητες αντίδρασης 8)
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 02:37, 21-08-05:

παντα λεγοντας τον αληθινο λογο για τον οποιο χωριζω.
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H nv έγραψε: στις 04:57, 24-08-05:

Συνήθως χωρίζω επεισοδιακά... Αλλά αν είναι άτομο που εκτιμώ και ε... δεν αισθάνομαι και πολλά, προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν πιο ευγενική και ειλικρινής μαζί του. Γενικά δεν νομίζω ότι με έχουν χωρίσει, γιατί συνήθως δεν προλαβαίνουν... Α! μια φορά με χώρισε ο μεγάλος μου έρω τας με το να μου πει από το τηλέφωνο ότι τα είχε ξαναφτιάξει με την πρώην του! Για να γυρίσει ένα μήνα μετά και να μου πει ότι ήταν ψέμματα και 'οτι ήθελα να ξαναγυρίσει... Μπλιαχ....τι τα θυμηθηκα τώρα!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 13:13, 29-08-05:

χμμμ εξαρτάται...
μπορεί να χωρίσει κάποιος για διάφορους λόγους... κάθε φορά λοιπόν χρίζει και διαφορετικής αντιμετώπισης...

αν ο λόγος που χωρίζω πρόκειται μόνο να πονέσει τον άλλο και όχι να του προσφέρει κάποια ουσιαστική βοήθεια... (πχ βρήκα άλλον λέμε τώρα γιατί αυτά τα έχω κόψει από τα 15 μου ) λέω ότι πρόκειται για κάτι προσωπικό μου που δεν τον αφορά...
όταν θέλω να χωρίσω για λόγους προφανείς (κακή συμπεριφορά από μεριάς του ή διαφωνία χαρακτήρων) λέω φυσικά τον πραγματικό λόγο.
Τα πραγματικά δύσκολα είναι όταν δεν μπορώ με τίποτα να του πω τον πραγματικό λόγο... πχ... κακό σεξ ... εκεί ειλικρινά έρχομαι σε πάρα πολύ δύσκολη θέση και δεν ξέρω τι να πω και λέω αρλούμπες...
ειδικά για αυτό το τελευταίο κομμάτι δέχομαι και προτάσεις
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 13:18, 29-08-05:

Πάντως αν και ολίγον άσχετο με το θέμα θα ήθελα να επισημάνω οτι τη σήμερον ημέραν παρατηρώ οτι οι άνθρωποι χωρίζουν για το παραμικρό... Μόλις αποκτήσει η σχέση τους το παραμικρό μικροπροβληματάκι χωρίζουν δίχως να σκεφτούν αν είναι κάτι που διορθώνεται. Πετάνε στα σκουπίδια όσα έζησαν με τον άλλον για μικροπράγματα... Εμένα αυτή η κατάσταση μου φαίνεται πολύ λυπηρή...
1
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 2,242 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 14:34, 29-08-05:

άμα δεν τα πας καλά με τον εαυτό σου, με τον άλλον θα τα βρεις;
1
Παράθεση

Chris

Νεοφερμένος

H Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Chris έγραψε: στις 10:05, 30-08-05:

Δεν έχω μέτρα και σταθμά όταν χωρίζω... Προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά και αν δεν τα καταφέρω δεν θα τα βάψω και μαύρα.. Παίζουν πολλά ρόλο...
Τώρα από την άλλη.. μια φορά με έχουν χωρίσει και ήταν από το τηλέφωνο..!!
Ωραίος άντρας εεε???????????
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 2,242 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 11:01, 30-08-05:

νταξ, θα μπορούσε να σε χωρίσει και με mail, καλά είσαι
Παράθεση

Chris

Νεοφερμένος

H Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Chris έγραψε: στις 12:16, 30-08-05:

Χμμ... Έχεις δίκιο... Έπρεπε να του πω και ευχαριστώ!!!!!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 13:31, 30-08-05:

Εμένα που ο πρώην μου με είχε χωρίσει με... SMS τι να πω????
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε: στις 15:22, 30-08-05:

ε, ξοδεύτηκε το παιδί .
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 16:11, 30-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εμένα που ο πρώην μου με είχε χωρίσει με... SMS τι να πω????
και νόμιζα ότι ήμουν η μόνη που της συνέβει κάτι τέτοιο 8)
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 16:53, 08-09-05:

Δεν είμαι ψωνάρα αλλά δεν με έχει χωρίσει κάποιο αγόρι μου, όχι γιατί φέρομαι τέλεια αλλά υπάρχουν σοβαρότεροι λόγοι να χωρίσω εγώ με αυτούς.

δεν με ενδιαφέρει το μέρος που θα χωρίσω και λέω πάντα τους αληθινούς λόγους.
εχω χωρίσει κι εγώ μέσω κινητού διότι δεν γινόταν διαφορετικά.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 10:15, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Πως θα ζητάγατε απο την σύντροφο σας (η το ανάποδο) να χωρίσετε. Ποιό μέρος θα επιλέγατε ? Και γενικά ποιά θα ήταν η στάση σας μετά ?

Ανάλογα το άτομο που χωρίζω, δυστηχώς δεν είχα την ευκαιρία να χωρίσω σε νορμάλ τόπο και χρόνο, όλοι οι χωρισμοί μου τελείωναν με φωνές και ξύλο

Μία φορά έτυχε να χωρίσω νορμάλ, τον βρήκα σε καλή στιγμή, του μίλησα φυσιολογικά και κρατήσαμε επαφή, με αγαπούσε δεν ήθελα να τον πληγώσω, αργότερα κρατήσαμε την φιλία μας, άν και όταν γνώρησα τον άντρα μου χωριστήκαμε με επιθυμία του, δεν ήθελε να διμιουργήσει(είπε και ήταν επιλογή που σεβάστικα)προβλήματα σε μένα και στο τότε αγόρι μου
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 20:55, 30-12-09:

βρε πως τα φερνει η ζωη..
σε ολες τις χαζοσχεσειςσ γυμνασιο-λυκειο, εγω τους χωριζα. θυμαμαι σε εναν επειδη φοβομουν να του το πω εγω του ειχα κανει το βιο αβιοτο για να μου το πει εκεινος. σε εναν αλλον πηδαγα απο τα καγκελα της πισω εισοδου για να μη με βρει και πολλα αλλα...

και στην ενηλικη ζωη μου στη μοναδικη σοβαρη σχεση μεχρι τοτε, με εστειλε εκεινος και με το χειροτερο τροπο.
απλα εξαφανιστηκε.

ξορκιζω απο πανω μου το 2009, να φυγει και να μη ξανα ρθει! παμε για ενα καλυτερο '10!
4
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πόσο "εύκολα" χωρίζετε; - Από burbuja
      Το θέμα έχει λάβει 65 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-04-14 στις 17:58.
    • Χωρίζετε ή σας χωρίζουν; - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 39 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-09-11 στις 17:25.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα