Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,965 μέλη και 2,478,122 μηνύματα σε 78,927 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 518 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προπληρωμένες κάρτες: Ποια να πάρω;

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 13:01, 16-07-12:

Αν θυμαμε καλα θες και φορολογικη δηλωση, η ισως ητανε μονο αφμ
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε: στις 13:10, 16-07-12:

Πολλές φορές έχω μπει στον πειρασμό να πάρω προπληρωμένη για άγορες από το Internet αλλά μέχρι στιγμής δε έχω βγάλει... Ωρες ώρες όμως σκέφτομαι πόσο χρήσιμη θα ήταν... αν τη χρησιμοποιείς με μέτρο γίνεται εργαλείο η άτιμη... και αυτό είναι που φοβάμαι, οτι θα γλυκαθώ τόσο που θα το ξεχάσω το μέτρο.....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 30-09-18 στις 16:45. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων.
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε: στις 17:31, 16-07-12:

Kαλύτερα να χρησιμοποιείτε την χρεωστική σας, γιατί τα έξοδα φόρτισης της προπληρωμένης είναι κλεψιά!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 30-09-18 στις 16:53. Αιτία: Αφαίρεση εκτός θέματος χωρίου.
1
Παράθεση

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 13:29, 26-07-12:

Να σας ρωτήσω λίγο κάτι αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει:
Υπάρχει κάποια προπληρωμένη κάρτα που μπορώ να βγάλω εγώ σαν 18χρονος μόνο με την ταυτότητά μου και χωρίς να έχω λογαριασμό στην τράπεζα; Δηλαδή να πάω σε κάποιο κατάστημα, να δώσω τα στοιχεία μου, το ποσό που θέλω, την όποια επιβάρυνση για έκδοση και φόρτιση της κάρτας και μετά (είτε την ίδια μέρα είτε κι αργότερα) να παραλάβω την κάρτα (ή τα νούμερά της αν είναι άυλη) και να αρχίσω τις αγορές. Υπάρχει κάτι τέτοιο ή αναγκαστικά χρειάζεται περισσότερη χαρτούρα;
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,315 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 15:04, 26-07-12:

Αυτό έκανα με την gift card της attica bank. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι μπορείς εκεί να κάνεις αυτό που θές.
Παράθεση

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 21:54, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Αυτό έκανα με την gift card της attica bank. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι μπορείς εκεί να κάνεις αυτό που θές.
Πήρα τηλέφωνο στην attica και δεν...
Θέλει ΑΦΜ, λογαριασμό ΔΕΗ και μερικά άλλα χαρτιά.
Άρα δε μου κάνει...
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 22:00, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimijim
Να σας ρωτήσω λίγο κάτι αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει:
Υπάρχει κάποια προπληρωμένη κάρτα που μπορώ να βγάλω εγώ σαν 18χρονος μόνο με την ταυτότητά μου και χωρίς να έχω λογαριασμό στην τράπεζα; Δηλαδή να πάω σε κάποιο κατάστημα, να δώσω τα στοιχεία μου, το ποσό που θέλω, την όποια επιβάρυνση για έκδοση και φόρτιση της κάρτας και μετά (είτε την ίδια μέρα είτε κι αργότερα) να παραλάβω την κάρτα (ή τα νούμερά της αν είναι άυλη) και να αρχίσω τις αγορές. Υπάρχει κάτι τέτοιο ή αναγκαστικά χρειάζεται περισσότερη χαρτούρα;
Eurobank έχω ακούσει πως γίνεται να βγάλεις προπληρωμένες κάρτες για ηλεκτρονικές αγορές από 16(!) ετών. Για ρώτα τους...
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,149 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:25, 26-07-12:

Η τράπεζα Κύπρου παλιά ήταν ανώνυμη
τώρα δυστυχως απαιτεί όλα αυτά που είπε ο gregory πάνω

Δυστυχώς δε πρέπει να γίνεται!!!!
Παράθεση

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 22:51, 26-07-12:

εγω eurobank εχω. οχι στο ονομα μου
Παράθεση

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

O dimijim έγραψε: στις 12:22, 27-07-12:

Έκανα τελικά στην ΑΤΕ.
Προπληρωμένη μόνο με ταυτότητα.
Σε 10' είναι έτοιμη απ το κατάστημα και μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις αμέσως!
1
Παράθεση

artonweb

Νεοφερμένος

Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O artonweb έγραψε: στις 21:48, 12-09-12:

Καλησπέρα παιδιά.
Σε ότι αφορά ηλεκτρονικές τραπεζικές υπηρεσίες η Τράπεζα Πειραιώς είναι 100 χρόνια μπροστά.
Το λέω από προσωπική πείρα.
Σε 10 λεπτά άνοιξα βιβλιάριο,winbank και χρεωστική κάρτα (που είναι και VISA!)
Στην Aplha Bank περίμενα 12 μέρες!
Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε: στις 19:30, 14-09-12:

εγω έχω prepaid cart από την ατε μια χαρά
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια