Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,970 μέλη και 2,478,588 μηνύματα σε 78,943 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 475 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ζαλάδες

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,543 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:34, 28-12-18:

καλησπέρα παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι την Δευτέρα είχα πονοκέφαλο και μου πέρασε.Απο την Τετάρτη όμως έχω κάτι σαν ζαλάδα και όταν κουνάω το κεφάλι μου ζαλίζομαι.Ξερεται τι μπορεί να είναι;Σας παρακαλώ απαντήστε μου.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

konstantinantia

Δραστήριο Μέλος

H konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 264 μηνύματα.

H konstantinantia έγραψε: στις 21:41, 28-12-18:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
καλησπέρα παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι την Δευτέρα είχα πονοκέφαλο και μου πέρασε.Απο την Τετάρτη όμως έχω κάτι σαν ζαλάδα και όταν κουνάω το κεφάλι μου ζαλίζομαι.Ξερεται τι μπορεί να είναι;Σας παρακαλώ απαντήστε μου.
Το σύνηθες είναι πρόβλημα με τον αυχένα. Περαστικά.
Παράτα το πολύ σκύψιμο σε κινητά και υπολογιστές (ή απ'το διάβασμα ) και αν συνεχίσει, επισκέψου έναν ειδικό. Όλα αυτά που γράφω είναι εμπειρικά, δεν μπορώ να ξέρω τί έχεις πραγματικά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konstantinantia : 29-12-18 στις 00:24.
1
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,063 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 22:00, 28-12-18:

Σεξ το καλυτερο αναλγητικο !
Παράθεση

The Mountain

Δραστήριο Μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 358 μηνύματα.

O The Mountain έγραψε: στις 22:04, 28-12-18:

όταν κουνάω το κεφάλι μου ζαλίζομαι.
Να μην κουνάς το κεφάλι σου.
50 ευρώ.
5
2
1
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,149 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:18, 28-12-18:

Με μια πρώτη ματιά είναι περιφερικής αιτιολογίας και αυτό φτιάχνει με τον καιρό. Πιθανότατα οι κεφαλαλγία που έίχες να μην συσχετίζεται με το ζάλη που έχεις τώρα. Όταν κουνάς το κεφάλι σου το αιθουσοφθαλμικό σύστημα δεν συνεργάζεται σωστά με το οφθαλμοκινητικό και η ζάλη που νιώθεις θα πρέπει να είναι παρόμοια με την ναυτία των ταξιδιωτών, το αφήνεις να περάσεις

Αν τα συμπτώματα επιμείνουν τότε πας πρώτα σε ΩΡΛ και αν δε σου βρίσκει κάτι σε νευρολόγο ώστε να σου γράψει μα μαγνητική.

Αρχική δημοσίευση από: The Mountain
Να μην κουνάς το κεφάλι σου.
50 ευρώ.
Εδώ ο Mountain κάνει σωστή παρατήρηση. Αν πας σε ιατρό ουσιαστικά θα σου δώσει οδηγίες για μείωση της συμπτωματολογίας και θα σου χρεώσει μία επίσκεψη για αυτό που σε πολλούς ιατρούς είναι 50 ευρώ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 28-12-18 στις 22:26.
1
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 991 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 23:03, 28-12-18:

Χαμηλή πίεση, άγχος, ψυχοσωματικά, λαβυρινθος αυτιού, αυχενικό;
Μόνο ένας γιατρός θα σου λύσει την απορία.
1
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 09:21, 29-12-18:

Ελεγξε και την οραση σου.
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,470 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 13:38, 29-12-18:

Μπορεί να περνάς κάποια ίωση πολύ ελαφρά (τσέκαρε αν έχεις κι άλλα συμπτώματα που έχεις αγνοήσει π.χ. μυαλγίες ή εύκολη κόπωση τις τελευταίες 3-4 ημέρες), αλλιώς το πιθανότερο είναι να οφείλεται στο κλίμα. Π.χ. αν είσαι σε μέρος με αρκετή υγρασία ή σε μέρος που εισπνέεις πολλή αιθαλομίχλη ή καίνε ό,τι να 'ναι οι γείτονες για θέρμανση (εγώ ΠΑΝΤΑ έχω πονοκέφαλο από αυτά).
Αν το "κουνάω το κεφάλι μου και ζαλίζομαι" σημαίνει ότι γυρίζει το δωμάτιο γύρω σου, πρέπει να επισκεφτείς έναν ΩΡΛ γιατί είναι ίλιγγος θέσης.
Αν κάπως καταφέρεις να τα αποκλείσεις όλα αυτά, μπορεί να είναι μυοσκελετικό θέμα, οπότε βελτιώνεις την στάση του σώματός σου ή/και δεν μένεις πολλή ώρα στην ίδια καθιστή θέση.
Αν κανένα από όλα αυτά οδηγήσει κάπου, πηγαίνεις σε νευρολόγο για μια μαγνητική εγκεφάλου. Η όρασή σου πώς είναι; Έχεις πάει σε οφθαλμίατρο πρόσφατα;

Α και αυτό που είπε ο Mountain "μην κουνάς το κεφάλι σου", ναι ήταν medical joke αλλά μέσα σ όλα είχε και δίκιο. Είναι σαν να έχεις χτυπήσει κάπου και να πονάς όταν το ακουμπάς και συ πας και το ακουμπάς συνέχεια για να δεις ότι πονάς.
Παράθεση

Dr Nick

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Dr Nick έγραψε: στις 21:48, 29-12-18:

Τίποτα δεν είναι πάρε ενα ντεπόν και θα είσαι οκ
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,543 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:58, 29-12-18:

Έχω πάρει αλλα τίποτα.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,149 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 12:15, 30-12-18:

Πως είσαι σήμερα Φώτη; Θα πρέπει να έχεις βελτίωση σε σχέση με πριν
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 12:18, 30-12-18:

Είμαι λίγο καλύτερα.Βεβαια δεν μπήκα καθόλου στο κινητό χθες το βράδυ γιατί κατα 90% είναι από τα μάτια μου γιατί ζαλίζομαι όταν διαβάζω στο κινητό.
Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.
1
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 991 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 15:25, 30-12-18:

Είμαι λίγο καλύτερα.Βεβαια δεν μπήκα καθόλου στο κινητό χθες το βράδυ γιατί κατα 90% είναι από τα μάτια μου γιατί ζαλίζομαι όταν διαβάζω στο κινητό.
Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.

Αχ αυτό το κινητό....
Και εγώ έχω μούδιασμα στα χέρια.
Μέχρι όμως να ανακαλύψουν ότι είναι από αυτό πέρασα από όλες τις εξετάσεις....
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:12, 30-12-18:

Ξέρετε αν υπάρχουν γυαλιά για ξεκούραση-διάβασμα;
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,555 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 23:29, 30-12-18:

καλησπέρα παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι την Δευτέρα είχα πονοκέφαλο και μου πέρασε.Απο την Τετάρτη όμως έχω κάτι σαν ζαλάδα και όταν κουνάω το κεφάλι μου ζαλίζομαι.Ξερεται τι μπορεί να είναι;Σας παρακαλώ απαντήστε μου
Κάντου μακια να περάσει

100€
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,370 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 20:38, 01-01-19:

Update για το πώς είσαι, Φώτη;

Όσο για την ερώτησή σου περί γυαλιών, υπάρχουν γυαλιά ξεκούρασης, αλλά θα σου πρότεινα μια επίσκεψη σε έναν οφθαλμίατρο - ιδίως εάν έχεις καιρό να πας. Μπορεί να χρειάζεσαι γυαλιά, αλλά πρέπει και να συμβαδίζουν με τους βαθμούς σου. Αυτό για να είσαι σίγουρος, μα και για να μη πληρώνεις άδικα. Επίσης, να προσθέσω πως η ζαλάδα μπορεί να οφείλεται στη συνεχόμενη χρήση. Να έχεις σωστή στάση σώματος, να κάνεις διαλείμματα και να ρίχνεις τη ματιά σου εκεί που υπάρχει βάθος.

Εάν επιμένουν τα συμπτώματα, να το κοιτάξεις. Ο fockos κι η Ερινύς ήταν κατατοπιστικότατοι.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:37, 01-01-19:

Καλησπέρα παιδιά τα συμπτώματα έχουν υποχώρηση στο μισό.Ευχαριστω πολύ για την βοήθεια.Για τα μάτια το είπα επειδή με πονούσαν και ήταν κόκκινα όμως ο φαρμακοποιός μου είπε να βάλω 2-3 φορές τεχνητά δάκρυα και μου πέρασαν.
1
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,961 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 23:55, 23-06-19:

Κανεις άλλος που ζαλίζεται κάθε, μα κάθε φορά όταν σηκώνεται ή μόνο εγώ υποφέρω εδώ μέσα; Και δεν το παθαινω μόνο όταν σηκώνομαι απότομα, αλλά μερικες φορές ακόμα και όταν σηκώνομαι σιγά σιγά ή σκύβω κτλ. Φαντάζομαι εκτός από τα κλασικά, πολύ νερό, τακτικά γεύματα κτλ δεν υπάρχει άλλη λύση ε; Μερικες φορές πρέπει να κρατιέμαι για να μην σωριαστω. Πείτε και εσεις τον πόνο σας
1
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,747 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 00:10, 24-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Κανεις άλλος που ζαλίζεται κάθε, μα κάθε φορά όταν σηκώνεται ή μόνο εγώ υποφέρω εδώ μέσα; Και δεν το παθαινω μόνο όταν σηκώνομαι απότομα, αλλά μερικες φορές ακόμα και όταν σηκώνομαι σιγά σιγά ή σκύβω κτλ. Φαντάζομαι εκτός από τα κλασικά, πολύ νερό, τακτικά γεύματα κτλ δεν υπάρχει άλλη λύση ε; Μερικες φορές πρέπει να κρατιέμαι για να μην σωριαστω. Πείτε και εσεις τον πόνο σας
απο αιματοκριτη εχεις κανει καμια εξεταση να δεις πως πας?
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,453 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 09:07, 24-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Μήπως να πας να κάνεις εξετάσεις; Είχα κι εγώ παρόμοια συμπτώματα παλιότερα και ήταν λόγω έλλειψης B12
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος