Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,977 μέλη και 2,478,850 μηνύματα σε 78,951 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 175 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χάπια για το άγχος

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,560 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:29, 08-02-19:

Καλησπερα παιδιά θέλω να ρωτήσω αν τα χάπια Xanax(ηρεμιστικά-αγχολυτικά)προκαλούν κάποιες παρενέργειες.Ρωτησα και το γιατρό και μου είπε όχι.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,066 μηνύματα.

H sophie_96 Και τα αδύνατα μπορούν να γίνουν δυνατά έγραψε: στις 22:32, 08-02-19:

Αρχικά Φώτη όλα τα φάρμακα έχουν παρενέργειες απλά εξαρτάται από τον οργανισμό και από την συχνότητα λήψής του!
Απλά όλα τα ηρεμιστικά φέρουν υπνηλία αυτό μόνο όσα για τα άλλα σου έγραψα και πριν εξαρτάται. Ακόμα και το depon έχει 1000 παρενέργειες!
1
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,063 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 22:33, 08-02-19:

Έλα ρε φώτη άσε τα χάπια νεο παιδι και κοιτα να διπλαρώσεις καμια πιτσιρικα να περάσεις ωραια.

Διάβασε το θρέντ απροσδοκητες γνωριμιες ο σκοπος του οποιου ειναι να διπλαρώνετε τις κοπελιτσες -.-
1
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,655 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 22:37, 08-02-19:

Φώτη, το άγχος θέλει δουλειά - συζήτηση, ακόμα και με ψυχολόγο αν χρειαστεί. Μη νομίζεις ότι παίρνεις το χάπι που λύνει όλα τα προβλήματα και όλα διορθώνονται, απλά το σημειώνω γιατί κάποτε είχα πάρει κι εγώ διάφορα. Δεν λειτουργούν κατ' αυτόν τον τρόπο τα αγχολυτικά.
3
2
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,560 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:42, 08-02-19:

Ευχαριστώ πολύ.Απο την μια έχω τις πανελλήνιες που ξαναδίνω φέτος και από την άλλη από τότε που είδα τον παππού μου να πεθαίνει μπροστά μου φοβάμαι κάθε μέρα ότι θα συμβεί κάτι και ακόμα και έναν πονοκέφαλο να εχει κάποιος φοβάμαι ότι κάτι θα συμβεί.Αλλο τα κύριο άγχος μου είναι οι πανελλήνιες.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Volkswagen Fan : 08-02-19 στις 22:46.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,655 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 22:46, 08-02-19:

Εγώ βρήκα τον πατέρα μου νεκρό στο μπάνιο πριν 2 χρόνια με αίματα από την πτώση. Είναι αγριευτική κατάσταση, αλλά κάποια στιγμή το αποδέχεσαι σαν μέρος της ζωής. Και με τον καιρό μπορείς όταν το σκέφτεσαι να αγριεύεις όλο και λιγότερο. Είναι η αποδοχή.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και με τις πανελλήνιες! Εγώ δίνω 11 χρόνια μετά πάλι, οπότε να ξες ότι υπάρχουν και χειρότερα (αστειεύομαι)
8
5
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,066 μηνύματα.

H sophie_96 Και τα αδύνατα μπορούν να γίνουν δυνατά έγραψε: στις 22:47, 08-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Ευχαριστώ πολύ.Απο την μια έχω τις πανελλήνιες που ξαναδίνω φέτος και από την άλλη από τότε που είδα τον παππού μου να πεθαίνει μπροστά μου φοβάμαι κάθε μέρα ότι θα συμβεί κάτι και ακόμα και έναν πονοκέφαλο να εχει κάποιος φοβάμαι ότι κάτι θα συμβεί.Αλλο τα κύριο άγχος μου είναι οι πανελλήνιες.

Φώτη αυτό το έχω και εγώ ότι πχ ο άλλος φοβάμαι ότι θα πεθάνει επειδή πχ έχει βαρυστομαχιά, κάνει εμετούς κλπ κλπ γιατί πάει ο νους μου στο χειρότερο και είναι εφιαλτικό το ξέρω!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sophie_96 : 08-02-19 στις 22:51.
1
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

O Devil !!! έγραψε: στις 22:47, 08-02-19:

Ε περνάς την εφηβεια τωρα οποτε ειναι φάση και θα περάσει. Ολοι τα ειχαμε αλλοι σε μεγάλο αλλοι σε πιο μικρο βαθμο. Προβληματα έχουν ολοι φωτη δεν εισαι ο μονος. Ο καθενας έχει να δώσει την δική του μάχη. Αν νομιζεις οτι τωρα έχεις προβληματα και αυριο δεν θα έχεις πλανάσαι. Μια ζωή θα έχεις προβληματα. Οπως και ολοι μας αλλα δεν ειναι το προβλημα απο μονο του κάτι τρομακτικο εξαρταται απο ποια πλευά το βλέπεις. Ένα προβλημα ειναι μια μεγάλη ευκαιρια να εκπαιδευσεις τον εαυτο σου.

Οσο για τις πανελλαδικες εχω δωσει 3 χρονιές συνεχομενες μια στην β'λυκειου το 2003 και αλλες 2 στην τριτη (2004) και (2005).
3
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:52, 08-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από sophie_96
Φώτη αυτό το έχω και εγώ ότι πχ ο άλλος φοβάμαι ότι θα πεθάνει επειδή πχ έχει βαρυστομαχιά, κάνει εμετούς κλπ κλπ γιατί πάει ο νους μου στο χειρότερο και είναι εφιαλτικό το ξέρω!!
Ναι αλλά δεν το αντέχω είμαι 19 χρόνων και φοβάμαι για τα πάντα.
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 Και τα αδύνατα μπορούν να γίνουν δυνατά έγραψε: στις 22:56, 08-02-19:

Ναι αλλά δεν το αντέχω είμαι 19 χρόνων και φοβάμαι για τα πάντα.

Θα σου πω αυτό που είπε ο Πέτρος ότι θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό ψυχικής υγείας ώστε να σου λύσει το θέμα σου, δεν είναι κακό!! Δεν είμαι ειδικός αλλά αυτό μου ακούγεται βάση όσων έχω διαβάσει, ακούσει κάτι σαν μετατραυματικό στρες το οποίο εκδηλώνεται σε ανθρώπους που έχουν βιώσει ένα τραυματικό γεγονός στην ζωή τους (θάνατος κάποιου προσώπου καλή ώρα, τροχαίο, φυσική καταστροφή κλπ).
Φοβάμαι και εγώ αρκετά τα έχω ξεπεράσει, αλλά αυτό με το να μην πεθάνει ο άλλος δυστυχώς είναι εφιαλτικό καταστροφικό το ξέρω απόλυτα!!
1
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,911 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 23:11, 08-02-19:

Τουλάχιστον επικίνδυνος ο γιατρός που είπε πως τέτοιου τύπου drugs δεν έχουν παρενέργειες
3
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,150 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 23:15, 08-02-19:

Καλησπερα παιδιά θέλω να ρωτήσω αν τα χάπια Xanax(ηρεμιστικά-αγχολυτικά)προκαλούν κάποιες παρενέργειες.Ρωτησα και το γιατρό και μου είπε όχι.

δοκίμασε τα inderal μια φορά την ημέρα σε περιόδους στρες (δεν είναι αγχολυτικό αλλά μπορεί να βοηθήσει).

αλλιώς πήγαινε σε xanax 0,25 x 3

Γενικά όμως απέφυγε τις βενζοδιαζεπίνες και πάλεψε μόνο σου

Πριν από αυτά όμως ελέγχεις θυρεοειδή TSH , FT4

και κάνεις ένα holter ρυθμού.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 08-02-19 στις 23:21.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:29, 08-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
δοκίμασε τα inderal μια φορά την ημέρα σε περιόδους στρες (δεν είναι αγχολυτικό αλλά μπορεί να βοηθήσει).

Μου είπε για 0.5.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,150 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 23:39, 08-02-19:

δοκίμασε 0,25 και αν δε σου κάνει πάρε 0,5.

O οργανισμός σου δεν είναι συνηθισμένος οπότε θα σε πιάσει κατά πασα πιθανότητα και αυτό.
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

O Devil !!! έγραψε: στις 23:41, 08-02-19:

Φωτη κανονισε αυτα που θα πάρεις να σε επηρεάσουν στην σεξουαλική δραστηριοτητα. Ολα αυτα ειναι αντικαταθληπτικά. Δεν έχεις τέτοια ανάγκη. Ζησε ωραια και γνωρισε ενδιαφέροντες ανθρωπους με θετική διάθεση και δεν θα έχεις θέμα. Ξεκινα και γυμναστική ανεβάζει την ντοπαμίνη.

Αν πας σε εναν ψυχολογο και του πεις έχω προβλημα ή σε ψυχιατρο κάποιοι θα το εκμεταλευτουν και θα σε βάζουν να πινεις φάρμακα χωρις να χρειαζεται. Δεν έχεις κάποιο προβλημα. Ολα ξεκινανε απο το μυαλο σου. Σου ειπα και πριν απέφυγε τον μιζερο κοσμο και γνωρισε νέους φιλους βρες ενδιαφέροντα.

Εγραψα και σε άλλο θρέντ

Να τρώμε ποιοτικά
Να γυμναζομαστε
Να κάνουμε σέξ

Αυτα ειναι τα βασικά για να έχεις μια καλη υγεια και ζωντάνια. Σηκω απο το καναπε και πάρε τη ζωη στα χέρια σου. Έχω να μπλέξω με γιατρους χρονια. Τωρα θα κανω κάτι εξετάσεις αιματος και αυτο ειναι ολο τιποτα αλλο.

Νεο παιδι να παιρνεις χάπια.Ουτε οι 60αρηδες δεν παιρνουνε. Βγαλε το μυαλο σου απο αυτη την κατευθυνση και ξέχνα τις φοβιες.
1
Παράθεση

SkyBlu

Δραστήριο Μέλος

H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε: στις 23:54, 08-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από fockos

Ρε 'συ φόκο, πώς προτείνεις έτσι αέρα πατέρα ένα χάπι για την καρδιά; Ειδικά από τη στιγμή που δεν έχει αναφέρει ξεκάθαρα κάποιο τέτοιο σύμπτωμα (ναι το ξέρω, το άγχος ανεβάζει πίεση και σφυγμούς συνήθως, αλλά και πάλι).

Άσε που δεν λες καν δοσολογία και μπορεί να κουμπώσει κανένα ολόκληρο. Εγώ που είχα πρόβλημα παθολογικό (120+ σφυγμούς σε κατάσταση ηρεμίας) έπαιρνα μόνο το 1/4. Και είναι ένα τόσο δα χαπάκι!

Κατά τα άλλα όντως να ελέγξει και τα παθολογικά, γιατί είτε είναι η αιτία είτε το αποτέλεσμα υπάρχει σχέση της κατάστασης της υγείας μας και της ψυχολογίας μας. Συμφωνώ με όσα είπε ο Scandal στο πρώτο του μήνυμα, και αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις και κάποιο βότανο στην αρχή. Θα βοηθήσει κι αν κάνεις ανήσυχο ύπνο.
2
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,148 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 00:01, 09-02-19:

Φώτη,

ο Scandal έχει δίκιο. Αυτό που θα σου προτείνω χωρίς πολλά λόγια, είναι να μιλήσεις: στην οικογένειά σου αρχικά, σε κάποιο φίλο σου αν νιώθεις άνετα, ή/και σε κάποιον ψυχολόγο.
Διαγνώσεις και συνταγογραφήσεις από το internet δεν γίνονται.
1
1
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 00:03, 09-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από SkyBlu
Ρε 'συ φόκο, πώς προτείνεις έτσι αέρα πατέρα ένα χάπι για την καρδιά; Ειδικά από τη στιγμή που δεν έχει αναφέρει ξεκάθαρα κάποιο τέτοιο σύμπτωμα (ναι το ξέρω, το άγχος ανεβάζει πίεση και σφυγμούς συνήθως, αλλά και πάλι).

Άσε που δεν λες καν δοσολογία και μπορεί να κουμπώσει κανένα ολόκληρο. Εγώ που είχα πρόβλημα παθολογικό (120+ σφυγμούς σε κατάσταση ηρεμίας) έπαιρνα μόνο το 1/4. Και είναι ένα τόσο δα χαπάκι!
Eίπα πριν από αυτά

μπορεί ο Φώτης να μην έχει άγχος αλλά κάποια αρρυθμία και να το μεταφράζει ως άγχος συνεπώς ο b blocker θα τον βοηθήσει.

Επίσης δεν προτείνω χρόνια θεραπεία αλλά σε περιόδους άγχους. Θεωρώ πως όλα αυτά θα σταματήσουν μετά τις πανελλαδικές οπότε θεωρώ πως αυτό είναι η καλύτερη λύση.

Περι βοτανολογίας δεκτόν αλλά έχουν και αυτά παρενέργειες .... που πολλές φορές δεν είναι γνωστές.

Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν άνθρωποι που ασχολούνται σοβαρά με βοτανολογία οπότε καλό είναι να τα αποφεύγουμε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 09-02-19 στις 00:07.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:04, 09-02-19:

Μακάρι παιδιά.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,203 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 00:31, 09-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από sophie_96
Αρχικά Φώτη όλα τα φάρμακα έχουν παρενέργειες απλά εξαρτάται από τον οργανισμό και από την συχνότητα λήψής του!
Απλά όλα τα ηρεμιστικά φέρουν υπνηλία αυτό μόνο όσα για τα άλλα σου έγραψα και πριν εξαρτάται. Ακόμα και το depon έχει 1000 παρενέργειες!

Δίκαιο έχεις. Αν κοιτάξουμε τις παρενέργειες των φαρμάκων στο Γαλληνό κάθε φορά που μας συνταγογραφεί κάποιος ιατρός ένα φάρμακο παρατηρούμε ότι μπορεί να μας οδηγήσει σε χειρότερες καταστάσεις από ότι πριν πάρουμε το φάρμακο. Γι' αυτό καλύτερα να ακολουθούμε τυφλά τις οδηγίες του ιατρού γιατί αλλιως θα καταλήξουμε να μην παίρνουμε κανένα φάρμακο.
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ακμή και χάπια - Από Krasti
      Το θέμα έχει λάβει 224 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-01-18 στις 14:17.
    • Χάπια καφείνης; - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-04-17 στις 15:28.
    • Χάπια για μείωση της όρεξης - Από Scandal
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-01-11 στις 17:27.
    • Πώς λειτουργούν τα χάπια αντισύλληψης; - Από lilitu
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Έρωτας & Σεξ.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-02-10 στις 22:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα