Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,379 μηνύματα σε 78,976 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 487 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυαλιά ή φακοί επαφής;

Γυαλιά ή φακοί επαφής;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 15)
Γυαλιά
7
46,67%
Φακοί επαφής
1
6,67%
Φοράω και τα 2
6
40,00%
ΔΞ/ΔΑ
1
6,67%

Jim60

Νεοφερμένος

Ο Jim60 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Jim60 έγραψε: στις 22:48, 14-02-19:

Εγώ έχω μυωπία-αστιγματισμό και φοράω ενναλάξ φακούς και γυαλιά.Εσείς;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,710 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 23:17, 14-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Fresh
Μια από τα ίδια!!
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H olivi@ έγραψε: στις 23:18, 14-02-19:

Φοράω φακούς σχεδόν καθημερινά, εκτός κι αν ξέρω ότι κάποια μέρα θα κάτσω σπίτι και θα σαπίσω, ή θα κάνω κάτι που δεν απαιτεί ιδιαίτερη σωματική δραστηριότητα, οπότε και φοράω γυαλιά. Γενικά περιμένω την ώρα και τη στιγμή που θα σταθεροποιηθεί η μυωπία να πάω να κάνω λέιζερ. Είναι που μαι..στην ανάπτυξη.
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,913 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 23:32, 14-02-19:

Δε μπόρεσα ποτέ τους φακούς επαφής οπότε για πάντα κουβάς με γυαλιά
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,962 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 09:05, 15-02-19:

Γυαλιά μόνο Έχω λίγη μυωπία και λίγο αστιγματισμό όποτε φοράω γυαλιά μόνο όταν διαβάζω ή δουλεύω στο λαπτοπ. Δεν μπήκα ποτε στην διαδικασία να δοκιμασω να βάλω φακούς... Δεν χρειάστηκε ετσι και αλλιως και φοβάμαι και λίγο την διαδικασία, αν και ξέρω από φίλους ότι συνήθεια είναι
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 21:58, 15-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Fresh

Και εγώ φοράω φακούς επαφής.Οχι πολλες ώρες. Τα γυαλιά βολεύουν περισσότερο.
Το έχω πάρει απόφαση. Η μυωπία μου δεν θα σταθεροποιηθεί ποτέ. Αν και καλόγρια ακόμα μου αυξάνεται.
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,148 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 22:30, 15-02-19:

Γυαλιά μόνο.
Δε μπήκα καν σε διαδικασία φακών, γιατί τα φοράω μόνο όταν διαβάζω ή είμαι στον υπολογιστή.
Παράθεση

Ανεμομαζώματα

Νεοφερμένος

H Ανεμομαζώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Ανεμομαζώματα έγραψε: στις 00:51, 22-02-19:

Έχω 7 βαθμούς μυωπία και φοράω εναλλάξ γυαλιά και φακούς.
Παλιότερα σκεφτόμουν το λέιζερ για να ξεμπερδέψω με όλα αυτά τα βασανιστικά πλέον όμως δε μου κάνει αίσθηση.
Είναι βέβαια κουραστικό,είτε να έχεις την έγνοια να μην λερωθούν ,να μην σχιστούν οι φακοί,από την άλλη τα γυαλιά μην σπάσουν.
2
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,348 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 10:48, 22-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ανεμομαζώματα
Παλιότερα σκεφτόμουν το λέιζερ για να ξεμπερδέψω με όλα αυτά τα βασανιστικά πλέον όμως δε μου κάνει αίσθηση.
Είναι βέβαια κουραστικό,είτε να έχεις την έγνοια να μην λερωθούν ,να μην σχιστούν οι φακοί,από την άλλη τα γυαλιά μην σπάσουν.
8 βαθμοί εδώ.
Και εγώ μια από τα ίδια, ενώ παλιά σκεφτόμουν το λέιζερ με έχει γίνει συνήθεια να φοράω γυαλιά και φακούς οπότε δεν είναι ότι τρελαίνομαι κιόλας να μπω σε αυτή τη διαδικασία.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,872 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 18:01, 24-02-19:

Φακούς καθημερινά, δυστυχώς όοολη μέρα από πρωί ως αργά το βράδυ.
Αν δεν έχω να πάω κάπου και είμαι σπίτι, γυαλιά.
Λέιζερ δε θα έκανα, φοβάμαι.
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,148 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 18:03, 24-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Φακούς καθημερινά, δυστυχώς όοολη μέρα από πρωί ως αργά το βράδυ.
Αν δεν έχω να πάω κάπου και είμαι σπίτι, γυαλιά.
Λέιζερ δε θα έκανα, φοβάμαι.
Δεν σε ενοχλούν τόσες ώρες;; Έχεις υγρό μαζί σου και τους αφήνεις λίγο εκεί;
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,872 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 18:06, 24-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Δεν σε ενοχλούν τόσες ώρες;; Έχεις υγρό μαζί σου και τους αφήνεις λίγο εκεί;

Όχι, ευτυχώς δεν με ενοχλούν.
Έχω δοκιμάσει άπειρους φακούς, πριν 2 χρόνια περίπου είχα πρόβλημα και δε δεχόταν κανένα φακό το μάτι μου, κατέληξα σε ένα κατάστημα οπτικών που είχε φακούς πολύ απαλούς, από τότε έχω βολευτεί πάρα πολύ, φτου φτου.
Το καλοκαίρι με πιάνει καμιά ενόχληση από τα κληματιστικά και την ζέστη, αλλά όχι τίποτα τραγικό.
1
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,348 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 14:59, 25-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Όχι, ευτυχώς δεν με ενοχλούν.
Έχω δοκιμάσει άπειρους φακούς, πριν 2 χρόνια περίπου είχα πρόβλημα και δε δεχόταν κανένα φακό το μάτι μου, κατέληξα σε ένα κατάστημα οπτικών που είχε φακούς πολύ απαλούς, από τότε έχω βολευτεί πάρα πολύ, φτου φτου.
Το καλοκαίρι με πιάνει καμιά ενόχληση από τα κληματιστικά και την ζέστη, αλλά όχι τίποτα τραγικό.
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις δάκρυα (έτσι λέγονται νομίζω) για να μη ξεραίνετε το μάτι.
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 23:43, 25-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ανεμομαζώματα

Και εγώ σκεφτόμουν να κάνω λέιζερ παλιότερα. Πλέον μου έχει φύγει η κάψα. Φοράω φακούς εδώ και 12 χρόνια και είναι οκ. Απλά μερικές φορές με κουράζει η τόσο αποστειρωμένη διαδικασία την οποία ακολουθώ τόσα χρόνια κατά γράμμα. Δλδ πλύνε χέρια, καθαρή πετσέτα, βγάλε φακό, βάλε υγρό στη θήκη και λοιπά.
Επίσης, έχω τρομερό πρόβλημα με το μπάνιο στη θάλασσα. Δεν φοράω φακούς φυσικά αλλά ούτε γυαλιά στη θάλασσα.... αφού δεν έχω παει ακόμα να κάτσω σε καμία άλλη πετσέτα πάλι καλά.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,815 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 07:42, 26-02-19:

Εγώ πάντως βρίσκω τους ανθρώπους, άντρες και γυναίκες, με γυαλια πολύ sophisticated και σέξυ. Νομίζω ότι τα γυαλιά σου επιτρέπουν να δημιουργήσεις ένα ιδιαίτερο στιλ για σένα, μοναδικό, και αυτό είναι πολύ ωραίο. Εγώ φοραω γυαλιά μόνο στον υπολογιστή ή την τηλεοραση, αλλά δε θα με χαλαγε να πρέπει να τα φοράω και γενικά.
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H olivi@ έγραψε: στις 22:48, 28-02-19:

Μπα σε καλό σας γκαντέμηδες, τόσα χρόνια φοράω φακούς, τώρα που το μελετάγαμε την έπαθα τη μόλυνση.
Έχετε κανένα τιπ για γυμναστική με γυαλιά; Δεν σας γλιστράνε;
1
Παράθεση

McManus (Τι ώρα να περάσω;)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 586 μηνύματα.

O McManus έγραψε: στις 23:17, 28-02-19:

Οσο παραγγέλνω σαβούρα τσικνοΠέμπτης...

Θερμοσυστελλόμενα να παρεις Ολίβια.

Οπτικός ειμαι κι οπτομέτρης δηλαδή εχω το δικαίωμα να γραφω συνταγή σαν τον οφθαλμίατρο αλλά όχι στην Ελλαδα σύμφωνα με τον νομο που ισχύει ή ίσχυε.

Πλεον τα έχω παρατησει και κανω αλλη δουλειά.

Αρνούμαι σπαστό ωραριο και μαλακιες.

(ετσι πες τα ρε μάγκα)

Χιμελα εγραψες την λεξη σέξυ και έφυγαν τα πηρουνια μου.

Τα λέμε...

Παράθεση

The Mountain

Δραστήριο Μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O The Mountain έγραψε: στις 23:56, 28-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από olivi@
Δύο εξαιρετικές στυλιστικές επιλογές.

1
1
Παράθεση

McManus (Τι ώρα να περάσω;)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 586 μηνύματα.

O McManus έγραψε: στις 07:32, 01-03-19:

Κι αυτά που έχει στο αβαταρ δεν ειναι άσχημα.

Καλημέρα παιδιά.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,457 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 09:34, 01-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από olivi@
Απλά το υπομένεις αν δεις ότι γλιστράνε πολύ, τα βγάζεις για να κάνεις την άσκηση και μετά τα ξανά φοράς.
Περαστικά σου!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια