Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,969 μέλη και 2,478,584 μηνύματα σε 78,943 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 514 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με τον Χίτλερ

teo (Θοδωρής)

Δραστήριο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 426 μηνύματα.

O teo έγραψε: στις 12:42, 08-03-08:

Ειχε επιροη στις μαζες γιατι τοτε υπηρχε μεγαλη εξαθλιωση και φτωχεια στην γερμανια Και ο λαος παρασύρθηκε και πιστεψε στον χιτλερ μηπως και σωση λιγο την κατασταση που επικρατουσε στην γερμανια. Παντος καθοριστηκο ρολο επαιξε και η ΕΣΣΔ με τον μεγαλο ηγετη Stalin ο οποιος τσακισε τους Nazi . Επισης μερικοι προβοκατορικα θελουν να βαλουν στο ιδιο τσουβαλι τον Stalin με τον χιτλερ. Αυτο δεν ειναι σωστο κατα την προσωπικη μου αποψη , γιατι αλλο Stalin και αλλο Χιτλερ. O Stalin τσακισε τον Φασισμο ενω ο Χιτλερ ηταν ενας τρελος δικτατορας, λαοπλανος .
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη teo : 08-03-08 στις 12:47.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 13:31, 08-03-08:

Επισης μερικοι προβοκατορικα θελουν να βαλουν στο ιδιο τσουβαλι τον Stalin με τον χιτλερ
Μα τους δίνεις λαβή όταν αρνείσαι τα εγκλήματα του "Πατερούλη"

Πάμε όμως στο άλλο...
απλα μια ανταλλαγη αποψεων θα κανουμε , αναλυοντας την προσωπικοτητα αυτη , χωρις διαξιφισμους .. ας ξεφυγουμε απο τα τετριμενα
..."Τετριμμένα"?
..."Διαξιφισμοί"???
Παράθεση

{summerdream}

Νεοφερμένος

Ο {summerdream} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O {summerdream} έγραψε: στις 13:42, 08-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Μα τους δίνεις λαβή όταν αρνείσαι τα εγκλήματα του "Πατερούλη"

Πάμε όμως στο άλλο...

..."Τετριμμένα"?
..."Διαξιφισμοί"???
ακου λεξεις ... ειναι οντως αυτες οι λεξεις βαρες τυπου ... αλλα θα ηθελα να προσεγγισουμε την εικονα το χιτλερ σαν προσωπικοτητα περισσοτερο , και οχι σαν πραξεις ... ξεκινησε απο το απολυτο 0 σαν στραριωτης και καταφερε και εφτασε στο απολυτο της ιεραρχιας ... τι ενεπνευσε τους πολιτικους και τον υποστηριξαν ? πιο ηταν το εναυσμα και τον επελεξαν για ηγετη ? ποσο μορφωμενος ηταν ?
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 13:44, 08-03-08:

Είχε λέγειν. Κατείχε την τέχνη της πολιτικής.
1
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 14:21, 08-03-08:

Δεν είμαι τόσο σίγουρος για την δεινότητά του ως πολιτικός. Σίγουρα κατείχε όμως την τέχνη του Παρασκηνίου.

τι ενεπνευσε τους πολιτικους και τον υποστηριξαν ? πιο ηταν το εναυσμα και τον επελεξαν για ηγετη ? ποσο μορφωμενος ηταν ?
Δεν είχε τόσο να κάνει με αυτόν, όσο με την δυσμοιρία της Γερμανίας. Ο Μουσσολίνι ήταν απείρως λιγότερο χαρισματικός αλλά και πάλι ανέβηκε από το μηδέν στη κορυφή.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 18:55, 08-03-08:

Δεν είναι άλλωστε τυχαίο το πόσες δικτατορίες και απολυταρχικά πολιτεύματα φύτρωσαν μετά τον πρώτο παγκόσμιο πόλεμο...
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σχετικά με το ΑΦΜ - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 33 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-06-18 στις 15:25.
    • Αν είχε νικήσει ο Χίτλερ; - Από Αγανακτισμένος
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-12-17 στις 09:43.
    • Σχετικα με το usb 2.0 - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-06-06 στις 20:49.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα