Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,958 μέλη και 2,477,976 μηνύματα σε 78,919 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 539 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο κανάλι λέει το καλύτερο δελτίο ειδήσεων;

Ποιο κανάλι λέει καλύτερες ειδήσεις?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 60)
ANT1
3
5,00%
8,33%
ALPHA
4
6,67%
STAR
5
8,33%
MEGA
7
11,67%
NET
12
20,00%
SKAI
9
15,00%
Άλλο
2
3,33%
Δεν βλέπω ειδήσεις
13
21,67%

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

O diotima έγραψε: στις 21:10, 31-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Mitsos The Great
Ποιο κανάλι λέει το καλύτερο δελτίο ειδήσεων κατα την γνώμη σας?
Να σε διορθώσω....."Ποιο κανάλι λέει το καλύτερο δελτίο προπαγάνδας κατά τη γνώμη σας;" θα έπρεπε να ρωτάς
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 20:28, 14-02-11:

Δεν βλεπω ειδησεις
Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O koum έγραψε: στις 20:31, 14-02-11:

Animal Planet;
2
Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 445 μηνύματα.

O katalinos έγραψε: στις 20:32, 14-02-11:

όλα είναι εξίσου καλά

Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,772 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 17:55, 17-03-18:

Εγώ έχω έρωτα με τη Σία Κοσιώνη. Τη θεωρώ πραγματικά πρότυπο γυναίκας. Κάθομαι και τη χαζεύω.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,543 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 18:10, 17-03-18:

Το ΣΚΑΙ.
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Διάσημο Μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε: στις 19:08, 17-03-18:

το ALTER
Παράθεση

Τσιγάρα σέρτικα (Στράτος :P)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 19:13, 17-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Εγώ έχω έρωτα με τη Σία Κοσιώνη. Τη θεωρώ πραγματικά πρότυπο γυναίκας. Κάθομαι και τη χαζεύω.
θα θέλατε να μας απαριθμήσετε μερικά από τα χαρακτηριστικά της που αυτήν την άποψη -σεβαστή κατά τα λοιπά- σας έχουν χτίσει;

θα αποτελούσε κατακριτέα διαφήμιση να αναφέρεις τον αποκωδικοποιητή σου; Η δική μου τιβί αδυνατεί στο άλτερ να συντονιστεί, ψευτοπράματα τελικά, ελ τζί κι αηδίες
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τσιγάρα σέρτικα : 17-03-18 στις 19:23.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 19:49, 17-03-18:

Γιατι καποιος να βλεπει δελτιο ειδησεων εν ετει 2018; Ιντερνετ ολοι εχετε σπιτια σας, αλλιως δε θα γραφατε εδω μεσα. Μπειτε σε 5 διαφορετικα ενημερωτικα σαιτς, διαβαστε τα νεα και κρινετε τι ειναι σωστο και τι οχι.
2
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,772 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 19:53, 17-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Τσιγάρα σέρτικα
θα θέλατε να μας απαριθμήσετε μερικά από τα χαρακτηριστικά της που αυτήν την άποψη -σεβαστή κατά τα λοιπά- σας έχουν χτίσει;
Θα θέλαμε ναι. Είναι δυναμική, έχει πολλές γνώσεις, καλό λέγειν, είναι ετοιμόλογη. Όλα αυτά βέβαια ως παρουσιάστρια ενός δελτίου ειδήσεων, δεν ξέρω πώς είναι στην πραγματική της ζωή. Και ενώ συνήθως δεν με ενδιαφέρει, είναι και πανέμορφη. Δηλαδή χάνομαι στα μάτια της. Πολύ σπάνια μού αρέσει τόσο πολύ μια γυναίκα. Θεωρώ επίσης ότι είναι σεμνή και μετριόφρων και δεν "διαλαλεί" κανένα από τα προτερήματά της κάτι που εκτιμώ σε έναν άνθρωπο. Φαίνεται επίσης ότι είναι απλή και προσιτή και δεν το παίζει ντίβα. Είναι για μένα η ιδανική γυναίκα.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 20:13, 17-03-18:

Θα θέλαμε ναι. Είναι δυναμική, έχει πολλές γνώσεις, καλό λέγειν, είναι ετοιμόλογη. Όλα αυτά βέβαια ως παρουσιάστρια ενός δελτίου ειδήσεων, δεν ξέρω πώς είναι στην πραγματική της ζωή. Και ενώ συνήθως δεν με ενδιαφέρει, είναι και πανέμορφη. Δηλαδή χάνομαι στα μάτια της. Πολύ σπάνια μού αρέσει τόσο πολύ μια γυναίκα. Θεωρώ επίσης ότι είναι σεμνή και μετριόφρων και δεν "διαλαλεί" κανένα από τα προτερήματά της κάτι που εκτιμώ σε έναν άνθρωπο. Φαίνεται επίσης ότι είναι απλή και προσιτή και δεν το παίζει ντίβα. Είναι για μένα η ιδανική γυναίκα.
Τι καλή!! (το εννοώ. Για σας μιλώντας, όχι για την κοσιώνενα).
Η αλήθεια είναι πως τηλεόραση σπίτι ανοίγει κάθε χριστούγεννα και πάσχα και αν, οπότε έχω μείνει σε εντυπώσεις από πολύ παλιά αναφορικά με τα σκιλλσ της σαν εκφωνήτρια ειδήσεων. Στο μυαλό μου την είχα σαν ένα άχρωμο άοσμο άγευστο φερέφωνο, αλλά μετά τα εγκώμιά σας, θα υποβληθώ ίσως στην βάσανο καθήλωσης 3 τετάρτων σε μιά τιβί μπρος με σκοπό να αποκομίσω κλάσμα αυτών που θα κέρδιζα παρακολουθώντας ειδήσεις σε δικαιολογητικά-νοοζ-καθημερινή. Με κάνατε να ανησυχήσω πάντως λίγο που σαν γυναίκα όχι απλά δεν μου λέει τίποτε αλλά εκπροσωπεί κιόλας -για εμένα πάντα- την απωθητική πλειονότητα του χαλβά του συρμού.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 20:21, 17-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Γιατι καποιος να βλεπει δελτιο ειδησεων εν ετει 2018;
Νοσταλγία και Σια Κοσιώνη.

Τι καλή!! (το εννοώ. Για σας μιλώντας, όχι για την κοσιώνενα).

Πώς προέκυψε το κοπλιμάν;

Η αλήθεια είναι πως τηλεόραση σπίτι ανοίγει κάθε χριστούγεννα και πάσχα και αν, οπότε έχω μείνει σε εντυπώσεις από πολύ παλιά αναφορικά με τα σκιλλσ της σαν εκφωνήτρια ειδήσεων. Στο μυαλό μου την είχα σαν ένα άχρωμο άοσμο άγευστο φερέφωνο, αλλά μετά τα εγκώμιά σας, θα υποβληθώ ίσως στην βάσανο καθήλωσης 3 τετάρτων σε μιά τιβί μπρος με σκοπό να αποκομίσω κλάσμα αυτών που θα κέρδιζα παρακολουθώντας ειδήσεις σε δικαιολογητικά-νοοζ-καθημερινή. Με κάνατε να ανησυχήσω πάντως λίγο που σαν γυναίκα όχι απλά δεν μου λέει τίποτε αλλά εκπροσωπεί κιόλας -για εμένα πάντα- την απωθητική πλειονότητα του χαλβά του συρμού.
Ε καλά, αυτά είναι γούστα. Και ειδικά από γυναίκα προς γυναίκα είναι διαφορετικά αυτά που βλέπω εγώ και διαφορετικά αυτά που ενδεχομένως βλέπετε εσείς. Τη θεωρώ χαρισματική και ζηλεύω (με την καλή έννοια) τους χαρισματικούς ανθρώπους ίσως γιατί εγώ ποτέ δε θα τους φτάσω, τους χαίρομαι όμως. Μπορείτε να δείτε και στο σάιτ του Σκάι το δελτίο της Παρασκευής.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 17-03-18 στις 20:21. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 20:27, 17-03-18:

Πώς προέκυψε το κοπλιμάν;
μην ελπίζετε σε ΑΕΕ !!!! Όχι ακόμα δλδ αχαχαχχαχαχχχ

Ε καλά, αυτά είναι γούστα. Και ειδικά από γυναίκα προς γυναίκα είναι διαφορετικά αυτά που βλέπω εγώ και διαφορετικά αυτά που ενδεχομένως βλέπετε εσείς. Τη θεωρώ χαρισματική και ζηλεύω (με την καλή έννοια) τους χαρισματικούς ανθρώπους ίσως γιατί εγώ ποτέ δε θα τους φτάσω, τους χαίρομαι όμως. Μπορείτε να δείτε και στο σάιτ του Σκάι το δελτίο της Παρασκευής.
συμφωνώ και προσυπογράφω! Η αλήθεια είναι, όπως σας είπα, πως έχω να τηνε δω σε δελτίο ειδήσεων κάτι χρονάκια συναπτά μάνι μάνι. Μπορεί να μεταλλάχτηκε εν τω μεταξύ. Ή να της έφερε τα χαρίσματα στην επιφάνεια ο Ντορίτος, ποιός ξέρει
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,180 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 20:48, 17-03-18:

Εχω καιρό να παρακολουθήσω ειδήσεις. Πιστεύω ότι τις πιο αντικειμενικές ειδήσεις τις είχε το mega με διαφορά. Είχε τους καλύτερους πολιτικούς ανταποκριτές, τους καλύτερος εξωτερικούς ανταποκριτές και τους καλύτερους αθλητικούς δημοσιογράφους.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,543 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 22:29, 17-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Γιατι καποιος να βλεπει δελτιο ειδησεων εν ετει 2018; Ιντερνετ ολοι εχετε σπιτια σας, αλλιως δε θα γραφατε εδω μεσα. Μπειτε σε 5 διαφορετικα ενημερωτικα σαιτς, διαβαστε τα νεα και κρινετε τι ειναι σωστο και τι οχι.
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι με την ενημέρωση στο ιντερνετ ο καθένας διαλέγει να βλέπει αυτά που θέλει να βλέπει.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 12:35, 18-03-18:

Και με τα δελτια ειδησεων γιατι να ειναι διαφορετικη η κατασταση; Ισα ισα που σε 40λ που κραταει ενα δελτιο (ή τουλαχιστον τοσο θυμαμαι να κραταει), ακουγες μονο μια αποψη. Στον ιδιο χρονο στο ιντερνετ εχεις διαβασει απο Καθημερινη μεχρι Μακελειο.

Νομιζω το εχω ξαναγραψει. Δεν υπαρχει αντικειμενικη ειδηση, ουτε αντικειμενικη ενημερωση. Αντικειμενικα μπορει να πεις μονο νουμερα. Το οτι η αναπτυξη θα ειναι πχ 1.5% ειναι νουμερο, δεν επιδεχεται αμφισβητησης, δεν μπορεις να το αλλαξεις, να το μασκαρεψεις. Ολα τα υπολοιπα ειναι υποκειμενικα και περιεχουν μεσα και σχολιο. Ολα τα δελτια, ολες οι εφημεριδες, ολα τα σαιτς εχουν bias υπερ καποιων αποψεων. Διαβαζοντας ακομα και την ιδια ειδηση μεσα απο 3-4 διαφορετικες πηγες, μπορεις να καταληξεις στο τι ειναι ειδηση, στο τι ειναι σχολιο, στο τι ειναι πραγματικα σωστο και τι φανφαρα κ.ο.κ.

Καλυτερα να διαβαζετε ειδησεις απο πορταλς που δεν φοβουνται να πουν την αποψη τους παρα να διαβαζετε ειδησεις απο αυτους που αυτοπλασαρονται ως αντικειμενικοι, οπως ηταν ο Χατζηνικολαου με τη Real News. Καλυτερα να βλεπεις τον λυκο οπως ειναι παρα να τον βλεπεις με προβια...

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Εχω καιρό να παρακολουθήσω ειδήσεις. Πιστεύω ότι τις πιο αντικειμενικές ειδήσεις τις είχε το mega με διαφορά. Είχε τους καλύτερους πολιτικούς ανταποκριτές, τους καλύτερος εξωτερικούς ανταποκριτές και τους καλύτερους αθλητικούς δημοσιογράφους.
Και το 99% οσων ηταν μεσα (για τους πολιτικους συντακτες) ηταν πιο πρασινοι κι απο το avatar σου...
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 12:44, 18-03-18:

+1 με μιά ένσταση σ' αυτό ''Το οτι η αναπτυξη θα ειναι πχ 1.5% ειναι νουμερο, δεν επιδεχεται αμφισβητησης''. Είδηση έγκυρη θεωρείται το ''ήταν'' αντί του ''θα είναι'', δλδ μόνο τα παρελθοντικά γεγονότα με υπό αίρεση τις ερμηνευτικές αναλύσεις . Κι όσο για το μέγκα, ε, ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Με τους μπρίλλιαντ κολοσσούς ευρηματικής δημοσιογραφίας όπως ο καψής ή το πρετεντέρι
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τσιγάρα σέρτικα : 18-03-18 στις 12:48.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια