Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,819 μέλη και 2,471,950 μηνύματα σε 78,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 240 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα παντρευόσασταν μόνο για να κάνετε παιδιά;

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 10:32, 17-02-15:

Πρωτον:
Αν δε σκοπευαμε να δημιουργησουμε οικογενεια, ποιος ο λογος να παντρευτουμε? Συμβιωνουμε και ειναι το ιδιο!
Δευτερον:
Για το αν το παιδι ειναι αυτοσκοπος και παντρευεσαι οποιον ναναι αρκει να κανεις παιδι, οχι εγω δε θα το εκανα. Εγω πιστευω πρωτα στην συντροφικη σχεση αγαπης οπου το παιδι θα ειναι απορροια αυτης..

Αυτες ειναι οι δικες μου αποψεις..
3
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

bmyenemy (Γιαννης)

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O bmyenemy ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΤΑ ΤΡΩΕΙ έγραψε: στις 02:12, 28-03-15:

Με τίποτα
1
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 17:51, 05-02-16:

Σε καμία περίπτωση. Θα υιοθετούσα ένα παιδί εκτός γάμου. Δεν το κάνω όμως, αν και λατρεύω τα παιδιά, γιατί φοβάμαι πολύ μην πάθω κάτι και το αφήσω ορφανό.
2
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Losing all hope, was freedom! έγραψε: στις 02:03, 06-02-16:

Αυτό θα το σκεφτόταν ένας άνθρωπος που έχει φτάσει 40-50 χρονών και δεν έχει στεριώσει με καμία/κανέναν. Εκεί η ανάγκη για να έχει συνέχεια το όνομα και ιδιοκτήτη η περιουσία, τον φέρνει σε σκέψεις να κάνει απογόνους "με όποιον άνθρωπο βρει", από φίλους, συγγενείς κλπ.
Ξέρω τέτοιες περιπτώσεις...

Εγώ, εάν έφτανα σε τέτοιο σημείο, πάλι πιστεύω πρέπει λίγο πολύ να ταιριάζεις με την άλλη και τον άλλον αντίστοιχα, αλλιώς υιοθέτησε ένα!
Παράθεση

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 22:57, 06-02-16:

αφου καταδικασες τη σεξουαλικη σου ζωη καθως παντρευτηκες στα παιδια θα κολλησεις;
1
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 23:09, 06-02-16:

Η αληθεια ειναι οτι θα σκεφτομουν να κανω αρκετες παραχωρησεις ως προς την επιλογη συζυγου αν με "βολευε" σαν επιλογη να παντρευτω. Παιζουν ρολο βεβαια και οι γενικοτεροι ρυθμοι της ζωης σου.

Με αυτοσκοπο τα παιδια δεν ξερω.

Παντως ειναι ωραιο να σκεφτομαστε οτι θα βρουμε την τελεια συζυγο με αυτη που θα ειμαστε σουπερ ερωτευμενοι (both ways) που θα θελουμε να κανουμε οικογενεια μαζι μπλα μπλα μπλα αλλα πολλες φορες δεν συμβαινει στην πραγματικη ζωη. Και δεν το θεωρω ντε και καλα λαθος ουτε πιστευω οτι ολοι οι γαμοι που δεν εχουν προελθει απο τον τρελο ερωτα αναγκαστικα θα πανε για φουντο. Σιγουρα δεν θα παντρευτεις καποια που δεν σου κινει καθολου σεξουαλικο ενδιαφερον αλλα αν το ψειριζεις και παρα πολυ, μπορει να φτασεις σε μια ηλικια που θα κανεις πολυ περισσοτερες παραχωρησεις για να μη μιλας σε 4 τοιχους οταν γυρνας το βραδυ σπιτι...
2
1
Παράθεση

peggy69379

Νεοφερμένος

H peggy69379 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H peggy69379 έγραψε: στις 11:16, 07-02-16:

Είναι και τι ζητάει ο καθένας από τη ζωή του.Κάποιοι θεωρούν τι καλύτερο να βρουν ένα ιδανικό σύντροφο ή να ερωτευθούν και να κάνουν οικογένεια και άλλοι έχουν τόση αγάπη και διάθεση να αφιερωθούν στην ανατροφή των παιδιών τους που βάζουν την προσωπική τους ευτυχία σε δεύτερη μοίρα όταν έχουν πια περασει και τα χρόνια ώστε να αποκατασταθυν επαγγελματικά ο χρόνος περνά και ιδιαίτερα για τις γυναίκες που στενεύουν τα χρονικά περιθώρια και επιλέγουν βιαστικά ή και λάθος αρκεί όμως συνειδητά να ξέρει τι επιλέγει ο καθένας και να μπορεί και μόνος να στηρίξει την επιλογή του
1
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,870 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 21:53, 07-02-16:

Για να είναι τα παιδιά καλά, πρέπει πρώτα οι γονείς να είναι καλά.
Δε θα έκανα οικογένεια με κάποιον που δε ταίριαζα ή δεν είχα αισθήματα ή με κάποιον που δεν έχουμε κοινούς στόχους. Δε μπορώ να φανταστώ μια ζωή μέσα στην δυστυχία με μόνο ευχαρίστηση τα παιδιά. Τα παιδιά καταλαβαίνουν και δε θα τους έκανε καλό μια τέτοια ατμόσφαιρα. Είναι λάθος βάσεις για ένα παιδί. Ούτε θα το έκανα ξέροντας ότι είναι πολύ πιθανό να χωρίσω.
Θα ήθελα το παιδί μου να ζήσει σε μια ευτυχισμένη οικογένεια, με γονείς που αγαπιούνται και τα πάνε καλά. Αυτό ως προς την επιλογή.
Αν προέκυπτε εγκυμοσύνη στα ξαφνικά θα έκανα τα πάντα γι' αυτό, κι ας το μεγάλωνα και ολομόναχη χωρίς πατέρα που λέει ο λόγος.
6
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια