Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,826 μέλη και 2,472,585 μηνύματα σε 78,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 432 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Περίεργα γεγονότα που σας έχουν συμβεί σε σινεμά

@nt¤wnis|~|¤e (Αντώνης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 427 μηνύματα.

O @nt¤wnis|~|¤e έγραψε: στις 19:19, 15-02-09:

Θυμάμαι όταν πρωτοείδα το "σπιρτόκουτο" - ταινία γνωστή και για την ανελέητη λεκτική της βία - σε κάποιον θερινό κινηματογράφο, τότε που ακόμα έμενα Αθήνα.
Πέριξ του κινηματογράφου υπήρχαν μια δυο πολυκατοικίες.... παλαιάς κατασκευής.
Ήτοι, χωρίς ηχομόνωση της προκοπής…

Στα μέσα της βραδινής προβολής, λοιπόν, όταν το μπινελίκι βρισκόταν σε μία από τις κορυφώσεις του, βγήκε στο μπαλκόνι μια νοικοκυρά
...νταρντάνα

Βέβαια.... εδώ για μια προβολή η κριτικοί προειδοποιούσαν να έχουμε... γερό στομάχι.
Τι να έλεγαν κι οι γείτονες… που "τα άκουγαν" καθημερινώς και με σταθερή συχνότητα…

Αν και κάτι μου λέει πως στις αρχικές αντιδράσεις που πιθανότατα υπήρξαν, ο σινεματζής μάλλον είπε ένα μικρό "ψεματάκι" για το διάστημα που θα κρατούσαν οι προβολές...

Οπότε

άρχισαν και τα real μπινελίκια!
παράλληλα με τα μπινελίκια της ταινίας!

Κάπως "άβολη"
μα και περίεργη κατάσταση….
7
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 12:53, 16-02-09:

Περίεργα γεγονότα που σας έχουν συμβεί σε σινεμά
Δεν έκανε κανείς θόρυβο.

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 01:36, 26-05-09:

ενω ηταν σχεδον αδειο το σινεμα ενας μαντραχαλας δυο μετρα ηρθε και εκατσε μπροστα μου

ενα αλλο χαζο παιδι χαρα γεματο καθ'ολη τη διαρκεια της ταινιας εστελνε μηνυματα στο κινητο, καθοταν διπλα μου και ειλικρινα δεν ειδε ουτε σκηνη αλλα ουτε εμενα με αφησε να δω

ενας αλλος παλι κοιμηθηκε και ροχαλιζε

μια αλλη μερα εγινε καβγας για τα ματια μιας μελαχρινης ξανθης δεν καταλαβα

και μετα σου λενε στο σινεμα ειναι ρομαντικα
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 10:46, 26-05-09:

Περιεργο για πολλους, συνηθες για μενα...η ταινια στο σινεμα με υπνωτιζει...
Παράθεση

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε: στις 13:54, 26-05-09:

Ειχα παει σε ενα καλοκαιρινο σινεμα με το αγορι μ...το σινεμα για πισω θεσεις ειχε καναπεδακια(τελειο...πολυ ξαπλα..)
εμεις ειχαμε καθησει εκει π αρχιζαν τα καναπεδακια και πισω απο εμας ειχε αλλες πεντε σειρες απο ιδια!
στην τελευταια.τελευταια σειρα ειχε παει ενα αλλο ζευγαρακι...οταν νυχτωσε αρκετα...αυτοι αρχισαν κατι περιεργα......τωρα εκεινη την στιγμη δεν μπορουσα ν γυρισω πισω να κοιταξω τ ακριβως...αλλα μετα απο λιγο ηρθε η υπευθυνη να κοιταξει αν ολα οκ...και τους ειδε....να κανει η κοπελα στο αγορι της στοματικο...εν το μεταξυ η υπευθυνη ουρλιαξε.......και βλεπαμε κ εμεισ ενα θριλερ και τρομαξε ολος ο κοσμος...
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε: στις 18:18, 26-05-09:

Μου εχει τυχει:
-να εχω ενα παρακμιακο ζευγαρακι διπλα γυρω στα 18, οπου το αγορι αρχισε ξαφνικα να καπνιζει!

- να φευγει μανα με το 10χρονο γιο της στα μισα του "safe sex" ουρλιαζοντας για την απαραδεκτη χυδαιοτητα που της προβαλλουν

- να ειμαστε σε προβολη μονο η παρεα μου κι εγω (καλη φαση!)

- να χτυπαει το κιν. της τοτε κολλητης μου με το τραγουδι "τα παπακια στη σειρα πως χορευουνε τρελλα" και να μας εχει πιασει νευρικο καθως ολοι κοιτουσαν

-να εχει βγει απο την αιθουσα ενας κολλητος μου στη σκηνη του saw2 με τις συριγγες ετοιμος να λιποθυμισει..

- να ειμαστε σε θερινο σινεμα στη χαλκιδικη βλεποντας το υπεροχο million dollar baby. Τα καθισματα εκει ηταν μια ενιαια σειρα, που αν κατα λαθος παει να πεσει ενας, πεφτουν κι αλλοι 5-6 μαζι. Ημασταν λοιπον παρεα 8-9 ατομα και επειδη οι μισοι ειχαν δει την ταινια αρχισαν σε καποια φαση να 'παλευουν' μεταξυ τους για πλακα.. οποτε στην κορυφαια σκηνη της ευθανασιας οπου ολο το σινεμα ηταν συγκινημενο και συναισθηματικα φορτισμενο, με τις αποτομες κινησεις των ηλιθιων αγοριων της παρεας, πεσαμε ολοι κατω και ημασταν και πρωτη πρωτη σειρα τρομαρα μας...
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 709 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε: στις 19:23, 04-06-09:

Τι μου θύμισες τώρα..... Μια φορά., στο κύπελλο της φωτιάς βγάλαμε κανονικά εισητήρια, αν και στην αρχή μας είπαν ότι δύσκολα θα βρούμε θέση. Πήγαμε να καθήσουμε και βλέπουμε μια που καθότανε και μια που ήθελε να καθήσει. Τελικά, τα εισητήριά μας ήταν η τρίτη φορά που έβγαιναν!!! Στο τέλος, μας έβαλαν να καθίσουμε σε κάτι σκαμπό και μας δώσανε τα εισητήριά μας πίσω.

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Δεν έκανε κανείς θόρυβο.
ΟΥΑΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 04-06-09 στις 19:25. Αιτία: merge. Βλέπε κουμπάκι "επεξεργασία" <-----------
Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

H φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε: στις 19:47, 04-06-09:

ειχα παει στην τελευταια προβολη των 300 και ειμουνα πραγματικα η μονη στην αιθουσα.εκανα οτι ηθελα
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 709 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε: στις 08:40, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Περιεργο για πολλους, συνηθες για μενα...η ταινια στο σινεμα με υπνωτιζει...
Αυτό το παθαίνει και η καθηγήτρια των αγγλικών μου στα θρίλερ.
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 18:58, 20-05-10:

περίεργα γεγονότα που σας έχουν συμβεί σε σινεμά
η ταξιθέτρια ήτανε πιο γοητευτική από την ταινία
1
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 22:55, 22-02-19:

Μια που έκλανε συνεχώς στο διπλανό κάθισμα και επειδή ήταν με γκομενακι κάθε φορά που εκλανε γυρνούσε και με κοιτούσε με ύφος για να το ρίξει πάνω μ :/
3
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,597 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 23:05, 22-02-19:

Πάει ο κόσμος ακόμα σινεμά;
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,143 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 23:31, 22-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Πάει ο κόσμος ακόμα σινεμά;

Ναι!
Και περνάει και πολύ ωραία.

Άλλωστε υπάρχουμε και εμείς που την έχουμε δει σινεμά και θέατρο και έχουμε γεράσει από τα 25 μας
3
1
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,521 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 23:42, 22-02-19:

Δεν είναι περίεργο γεγονός αλλά κλαιν: Μια φορά κατουριόμουν από την αρχή της ταινίας. Έλεγα εντάξει δεν πειράζει, θα κρατηθώ. Όσο περνούσε η ώρα τόσο χειροτέρευε η κατάσταση σε σημείο που δεν μπορούσα να απολαύσω την ταινία. Ε, κάποια στιγμή δεν κρατήθηκα, έφυγα για να ρίξω το επιθυμητό κατούρημα. Αφού άδειασα 10 λίτρα στις τουαλέτες, επέστρεψα και μπόρεσα να απολαύσω με την ησυχία μου την συνέχεια της ταινίας. Έπρεπε να είχα πάει νωρίτερα.
1
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,727 μηνύματα.

O Fast έγραψε: στις 00:36, 23-02-19:

Το χα 'πάθει στο Dunkerque αυτό(και η ταινία μ' άρεσε πολύ σε αντίθεση με την κοινή γνώμη).
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,143 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 18:14, 24-02-19:

Την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα σινεμά έτυχε κάποια στιγμή 10 λεπτά μέσα στην ταινία, να χτυπήσει ένα κινητό. Σε εμένα πάντα συμβαίνει να ακουστεί ένα ξεχασμένο κινητό οπότε είναι πια φυσιολογικό, παρ' όλο που με ενοχλεί λίγο. Αυτή τη φορά όμως, ο μικρός ... θεούλης και κάτοχος του κινητού αποφάσισε ότι "οκ ρε παιδί μου, θα το απαντήσω" και με το που ακούω το "Έλα ρε μάνα είμαι σινεμά" είμαι κάπως έτσι O θεούλης καθόταν ακριβώς πίσω μου, και προχώρησε σε συζήτηση σχετικά με το φαγητό της επόμενης μέρας. Ξαναλέω, πως η ταινία παιζόταν, δεν ήταν διαφημίσεις πριν.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια