Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,994 μέλη και 2,479,583 μηνύματα σε 78,984 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 558 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Με τι κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;

Με τί κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 41)
Μέσα Μαζικής Μεταφοράς
17
41,46%
Αυτοκίνητο
1
2,44%
Με τα πόδια
18
43,90%
Ποδηλατο
3
7,32%
Μηχανακι/Μηχανη
2
4,88%

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 13:10, 04-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Εδώ που είμαι έχει μόνο ένα κτελ της συμφοράς που περνάει μακριά από το σπίτι και πιό κοντά έχω ένα δημοτικό λεωφορείο που περνάει όποτε έχει όρεξη ο οδηγός (σπάνια, το έχω δει 3 φορές από το καλοκαίρι). Α, έχω και τον προαστειακό στο εναμισι χιλιόμετρο περίπου. Αλλά αυτά εκτός του ότι είναι της υπομονής, είναι και πανάκριβα. Οπότε συνήθως πάω με το αυτοκίνητο μέχρι την κοντινή πόλη (12χλμ) και παίρνω αστικό λεωφορείο από εκεί. Αν δεν περάσει σε μισή ώρα, τα σκάω αναγκαστικά στο κτελ γιατί δεν θα ξημερώσω στη στάση. Μετά από εκεί μετρό, λεωφορεία, τρόλει και αν είμαι τυχερή σε δύο περίπου ώρες έχω φτάσει σχεδόν σε όποιον προορισμό του κέντρου θέλω.
Βέβαια αμα βιάζομαι πάω μέχρι το μετρό με το αυτοκίνητο και ψάχνω να παρκάρω μόνο ένα 5-10λεπτο, οπότε μειώνω τον χρόνο σε μιάμιση, μπορεί και μια ώρα.

Υ.Γ. Μου τη σπάει η επαρχιακή Αττική.

Υ.Γ. 2. Αν νομίζετε ότι περνάτε πολλή ώρα σε μετακινήσεις, σκεφτείτε το ξανά.
Και γιατί τότε να μην πηγαίνεις παντα με το αυτοκίνητο ως το Μετρό???

Εγώ μέχρι τώρα με τα πόδια (περπατάω κάθε μέρα μία ώρα μέχρι να ρθω στη δουλειά - αλλά μ αρέσει), όμως εδώ και μία βδομάδα έχω αυτοκίνητο, οπότε θα έρχομαι με το αυτοκίνητο (η απόσταση με το αυτοκίνητο γίνεται σε 7 λεπτά). Στο κέντρο όμως πάντα μα πάντα θα πηγαίνω με ηλεκτρικό, μετρό κτλ. Με τίποτα δεν βάζω αμάξι στο κέντρο.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 08:43, 05-07-12:

Με τα πόδια. Αποφάσισα να μην αγοράσω μηνιαίο εισητήριο αυτό το καλοκαίρι για να περπατάω περισσότερο και το ευχαριστιέμαι ιδιαίτερα.
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 09:35, 05-07-12:

Ποδια . Δεν παιρνουν βενζινη, οποτε αυτο αρκει σε μενα και στην τσεπη μου.
Παράθεση

eleni27

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H eleni27 έγραψε: στις 18:05, 19-07-12:

μένω σε μια μικρή πόλη και μπορώ να παω παντού με τα πόδια οπότε τα προτιμάω άσε που κάνω και γυμναστική ταυτόχρονα
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 18:23, 19-07-12:

Δυστυχως το αυτοκινητο και το ιντερνετ ειναι οι αγαπες μου!

Ειναι τα τελευταια που θα κοπουν!

Εχω να μπω σε ΜΜΜ χρονια!

Με τα ποδια βαριεμαι να παω ως απεναντι.
Παράθεση

klara!!

Νεοφερμένος

H klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H klara!! έγραψε: στις 18:34, 19-07-12:

λεωφορεια και μετρο και καμια φορα με το αμαξι αλλα σπανια γτ το μοιραζομαι μεχρι να παρω δικο μου
Παράθεση

Danai_clio

Νεοφερμένος

H Danai_clio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Danai_clio έγραψε: στις 01:33, 21-07-12:

Αμαξι...εξαρτημενη....
Παράθεση

Rainbowarrior

Διακεκριμένο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε: στις 02:34, 21-07-12:

Πόδια ή ποδήλατο. Τα άλλα δε χρειάζονται.
1
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 20:00, 15-05-17:

Τώρα με την απεργία του ΟΑΣΘ στην Θεσσαλονίκη μήπως πρεπει να ψάχνουμε εναλλακτικούς τρόπους μετακίνησης;
Παράθεση

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,720 μηνύματα.

O Lancelot Alejandro έγραψε: στις 21:08, 15-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από juste un instant
Τώρα με την απεργία του ΟΑΣΘ στην Θεσσαλονίκη μήπως πρεπει να ψάχνουμε εναλλακτικούς τρόπους μετακίνησης;
Με μετρό ;
Με βατραχοπεδιλα και μασκα μεσω Θερμαικου ;
ΥΓ : Στην προηγουμενη απεργια ειχε δημιουργθει μια ομαδα στο φβ με ατομα που θελαν να μετακινηθουν ή νομιζω ηταν εφαρμογη και σου εβγαζε τα διαθεσιμα αυτοκινητα αλλα δεν ειμαι σιγουρος και πηγαινανε σε γκρουπ .Αλλος τροπος δεν υπαρχει .
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 21:25, 15-05-17:

Καιρος να ξεκινήσουν τα uber στην Θεσσαλονικη... Το φθηνό ταξι για ολους γινεται όλο και πιο αναγκαίο...
https://backspace.gr/2016/03/tha-all...er-tin-athina/

Όπως υπάρχουν 29.807 άνθρωποι που νοικιάζουν το δωμάτιο/σπίτι τους με το airbnb στην Ελλάδα, για να πληρώνουν τα κοινόχρηστα, έτσι μπορούν να υπάρχουν και οι άλλοι που γίνονται οδηγοί για 2-3 διαδρομές και βγάζουν λίγα λεφτά για την βενζίνη του αυτοκινήτου τους.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 17-05-17 στις 00:23. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
1
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,913 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 22:48, 15-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
Με βατραχοπεδιλα και μασκα μεσω Θερμαικου ;
Μόνο αν δεν έχεις θέμα με τα λέπια που θα βγάλεις αν βουτήξεις στο Θερμαικό..
2
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Διάσημο Μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε: στις 15:55, 16-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από juste un instant
Έλα πες αυτό που σκέφτεσαι, θα έχει τζερτζελέ
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 20:23, 16-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
Έλα πες αυτό που σκέφτεσαι, θα έχει τζερτζελέ
Το είπα ήδη... Τι δεν καταλαβαίνεις;
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 14:32, 17-05-17:

Επειδη καποιοι δεν καταλαβαινουν...
https://www.picodi.com/gr/uber
Παράθεση

Padme (xanax party)

Δραστήριο Μέλος

H xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

H Padme έγραψε: στις 03:02, 18-05-17:

Ποδαράκια, ας ελπίσουμε να μην κρατήσει όσο την προηγούμενη φορά.
1
Παράθεση

Stitchpunk (Eternal Sunshine)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

H Stitchpunk έγραψε: στις 13:54, 18-05-17:

Ιδέα για παιχνίδι: πινεις ένα σφηνακι κάθε φορά που η διαφήμιση γράφει Uber! (Μετά δεν θέλεις να μετακινηθεις!!)
Παράθεση

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 466 μηνύματα.

H miss marple έγραψε: στις 14:03, 18-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Padme
Ποδαράκια, ας ελπίσουμε να μην κρατήσει όσο την προηγούμενη φορά.
Νομίζω μέσα σε μία βδομάδα, έχω μάθει την πόλη τέλεια, έχω μάθει όλους τους δρόμους, όλα τα στενά από τα οποία μπορείς να κόψεις δρόμο, τις ταχύτερες διαδρομές κλπ...

άλλη μία επίσχεση οασθ και κάνω το δικό μου χάρτη της πόλης -του κέντρου τουλάχιστον-
3
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 18:14, 18-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Helium
Ιδέα για παιχνίδι: πινεις ένα σφηνακι κάθε φορά που η διαφήμιση γράφει Uber! (Μετά δεν θέλεις να μετακινηθεις!!)
Aν πιεις δυο τρια σφηνακια, θα εχεις μεταφερθει γρηγορα σε διαφορους προορισμούς...
1
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,220 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 18:48, 18-05-17:

αυτοκίνητο
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος