Κοτόπουλο μπυράτο

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Κοτόπουλο μπυράτο:
εμείς αγοράζουμε 4 μπούτια από κοτόπουλο, ένα για τον καθένα, αλλά εσείς πάρτε ό,τι θέλετε, είτε μπούτι είτε στήθος.
Πλένουμε καλά το κοτόπουλο, το αλατίζουμε, το πιπερώνουμε, ρίχνουμε πολύ λίγη ρίγανη, λάδι, λεμόνι (κανα δυο λεμόνια χρειάζονται. Τώρα αν θέλετε παραπάνω, θα βγει ξινούτσικο) κι ένα μικρό τενεκεδένιο κουτάκι μπύρας, ό,τι μάρκα θέλετε. Προθερμαίνετε το φούρνο στους 170 μέχρι να το ετοιμάσετε στο ταψάκι και αφού το βάλετε στο φούρνο, κάθε μισή ώρα γυρνάτε τα μπούτια μέχρις ότου να ροδοκοκκινίσουν. Μπορείτε να συνοδεύσετε το φαγητό αυτό με πιλάφι, πουρέ, πατάτες τηγανητές, ό,τι σας τραβάει τέλος των πάντων. Καλή επιτυχία!! (αν και είναι πανεύκολη συνταγή κι είναι λίγο δύσκολο να μη πετύχει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Όπως είναι το κοτόπουλο βάλτε και τις πατάτες μέσα. Η πατάτα ψημένη με μπύρα είναι άλλο πράγμα. :slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι γευση εχει?
εμενα πχ δεν μου αρεσει καθλου η μπυρα αλλα ειναι φανατικος κοτοπουλοφαγος...
θα μου αρεσει το μπυρατο κοτοπουλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
τι γευση εχει?
εμενα πχ δεν μου αρεσει καθλου η μπυρα αλλα ειναι φανατικος κοτοπουλοφαγος...
θα μου αρεσει το μπυρατο κοτοπουλο?

Είναι πολύ νόστιμο!Δοκίμασε να το φας και με τις πατάτες μέσα και θα δεις είναι καταπληκτικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top