Microsoft Windows Vista

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάτα start και γράψε ότι θες

Όσο για το rename βάλε να σου εμφανίζει τις καταλήξεις των αρχείων και κάνε rename.

Με το clear disk δεν χάνεις κάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Με το clear disk δεν χάνεις κάτι
Να ρωτήσω τι είναι γιατί δεν έχω κάνει ποτέ μου; :redface:



Μόνο scandisk και defragment ξέρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σβήνει όσα αρχεία δεν χρειάζονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σβήνει όσα αρχεία δεν χρειάζονται
Οκέι θα το δοκιμάσω. :)



(αν χάσω κάτι κερνάς μακαρονάδα, νταξ; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Δεν θα χάσεις τίποτα 100%. Πάντως τα vista είναι μια μεγάλη πατάτα. Ενα σωρό άχρηστα πράγματα τυλιγμένα σε ένα ωραίο προιόν. Το ubuntu έχει μακράν καλύτερα εφφέ ,εαν υποθέσουμε οτι το περιτύλιγμα των vista, είναι τα εφφέ τους.

Κατα τα άλλα αντί για τους 6 μήνες που κράταγαν τα XP χωρίς να αρχίσουν να κλατάρουν (τουλάχιστον σε μένα μετα απο tweaking κτλπ) τα vista, θα κρατάνε 8.

Ubuntu FTW!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είναι τελείως ο διαφορετικός ο πυρήνας επίσης έχουν προσθέσει αρκετά feature όπως για παράδειγμα, μπορεί το filesystem να μην έχει βελτιωθεί, αλλά ότι η ανασυγκρότηση των vista που εκτελείτε συχνά από το σύστημα κάνει το δίσκο να φαίνεται ότι πετάει. Επίσης το superfetch βοηθάει αρκετά στις επιδόσεις έως και παρά πολύ.

Όντως αν θέλετε φρου-φρου αρώματα στα vista θα βρείτε ΕΛΑΧΙΣΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Το ζήτημα είναι οτι το συνολικό πακέτο αντί να κάνει τη ζωή πιο εύκολη προσωπικά εμένα με "δυσκόλεψε" σε σημείο που μου έσπαγε τα νεύρα. Και τα λέω αυτά διότι μόλις προχτές έβαλα τα vista στο laptop της αδερφής μου ,περι ορέξεως.., μου έσπασε τα νεύρα με τις ερωτήσεις εαν επιτρέπεις αυτό, εαν επιτρέπεις το άλλο. Ε άμα δεν το επέτρεπα δεν θα το κλικάριζα! Απλό...

Για να μην πω οτι θέλει γύρω στα 10GB η εγκατάσταση...και τουλάχιστον 1GB ram (αν και τρέχουν και σε 512 εγγυημένα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Δεν θα χάσεις τίποτα 100%. Πάντως τα vista είναι μια μεγάλη πατάτα. Ενα σωρό άχρηστα πράγματα τυλιγμένα σε ένα ωραίο προιόν. Το ubuntu έχει μακράν καλύτερα εφφέ ,εαν υποθέσουμε οτι το περιτύλιγμα των vista, είναι τα εφφέ τους.

Κατα τα άλλα αντί για τους 6 μήνες που κράταγαν τα XP χωρίς να αρχίσουν να κλατάρουν (τουλάχιστον σε μένα μετα απο tweaking κτλπ) τα vista, θα κρατάνε 8.

Ubuntu FTW!

Το να καταδικαζεις ενα συστημα ως "μια μεγαλη πατατα" λιγους μηνες μονο μετα την κυκλοφορια του ειναι υπερβολικο. Ασε που ειναι πολυ πιθανο να μην εχεις καταλαβει τις βελτιωσεις που επιφερει. ;)

Το Ubuntu εχει καλυτερα εφφε, αν του προσθεσεις και το Beryl. Χωρις αυτο, τι εχει; Εκτος του οτι καποιος που θα βαλει Ubuntu με beryl δεν νομιζω να βαλει και Vista για τα εφφε του.

Τα xp εμενα με χρηση 24 ωρες το 24ωρο, χωρις restart παρα μονο αν χρειαζονται updates, και με πολλες δεκαδες προγραμματα εγκατεστημενα σε αυτο, δεν εχουν κλαταρει εδω και δυο χρονια. Την προηγουμενη φορα που "κλαταραν" (λογω ιου) ειχαν κρατησει αλλα 2-3 χρονια.

Το ζήτημα είναι οτι το συνολικό πακέτο αντί να κάνει τη ζωή πιο εύκολη προσωπικά εμένα με "δυσκόλεψε" σε σημείο που μου έσπαγε τα νεύρα. Και τα λέω αυτά διότι μόλις προχτές έβαλα τα vista στο laptop της αδερφής μου ,περι ορέξεως.., μου έσπασε τα νεύρα με τις ερωτήσεις εαν επιτρέπεις αυτό, εαν επιτρέπεις το άλλο. Ε άμα δεν το επέτρεπα δεν θα το κλικάριζα! Απλό...

Για να μην πω οτι θέλει γύρω στα 10GB η εγκατάσταση...και τουλάχιστον 1GB ram (αν και τρέχουν και σε 512 εγγυημένα).

To UAC μπορεις πολυ ευκολα να το απενεργοποιησεις. Η μεγαλη πλειοψηφια των χρηστων δεν θα επετρεπαν την εκτελεση διαφορων "πραγματων που κλικαρουν" αν ηξεραν τι ειναι. Για αυτο πχ και οταν κατεβαζεις καποιο exe με mozilla σε ρωταει αν οντως θες να το εκτελεσεις, για αυτο και αν πας να ανοιξεις φακελο του αλλου λειτουργικου οταν τρεχεις ubuntu σε ρωταει ποιος ειναι ο κωδικος σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
To UAC μπορεις πολυ ευκολα να το απενεργοποιησεις.
Να ρωτήσω τι είναι αυτό και πώς απενεργοποιείται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Από την βοήθεια των Vista:
έλεγχος λογαριασμού χρήστη (UAC) είναι μια δυνατότητα στα Windows που μπορεί να εμποδίσει μη εξουσιοδοτημένες αλλαγές στον υπολογιστή σας. Ο UAC το κάνει αυτό ζητώντας την άδεια από εσάς ή έναν διαχειριστή* κωδικό πρόσβασης για να εκτελέσει ενέργειες που θα μπορούσαν ενδεχομένως να επηρεάσουν τη λειτουργία του υπολογιστή σας ή που αλλάζουν ρυθμίσεις που επηρεάζουν άλλους χρήστες. Όταν δείτε ένα μήνυμα UAC, διαβάστε το προσεκτικά και μετά βεβαιωθείτε ότι το όνομα της ενέργειας ή του προγράμματος που πρόκειται να ξεκινήσει είναι αυτό που είχατε σκοπό να ξεκινήσετε.
Όταν επαληθεύετε αυτές τις ενέργειες πριν ξεκινήσουν, ο έλεγχος UAC μπορεί να συμβάλλει ώστε να αποτρέψει λογισμικό κακόβουλης λειτουργίας και λογισμικό υποκλοπής spyware να εγκαταστήσουν ή να κάνουν αλλαγές στον υπολογιστή σας χωρίς την άδειά σας.
Όταν απαιτείται η άδειά σας ή ο κωδικός πρόσβασης για να ολοκληρωθεί μια εργασία, ο έλεγχος UAC θα σας ειδοποιήσει με ένα από τα παρακάτω μηνύματα:
Τα Windows χρειάζονται την άδειά σας για να συνεχίσουν


Μια λειτουργία ή πρόγραμμα των Windows που μπορεί να επηρεάσει άλλους χρήστες αυτού του υπολογιστή χρειάζεται την άδειά σας για να ξεκινήσει. Ελέγξτε το όνομα της ενέργειας για να διασφαλίσετε ότι είναι μια λειτουργία ή πρόγραμμα που θέλετε να εκτελέσετε.

Ένα πρόγραμμα χρειάζεται την άδειά σας για να συνεχίσει


Ένα πρόγραμμα που δεν αποτελεί μέρος των Windows χρειάζεται την άδειά σας για να ξεκινήσει. Έχει έγκυρη ψηφιακή υπογραφή που δηλώνει το όνομα και τον εκδότη του, που συμβάλλει ώστε να διασφαλιστεί ότι το πρόγραμμα είναι αυτό που υποστηρίζεται ότι είναι. Βεβαιωθείτε ότι αυτό είναι ένα πρόγραμμα που θέλετε να εκτελέσετε.

Ένα άγνωστο πρόγραμμα ζητά πρόσβαση στον υπολογιστή σας


Ένα άγνωστο πρόγραμμα είναι ένα πρόγραμμα που δεν έχει έγκυρη ψηφιακή υπογραφή από τον εκδότη του για να διασφαλίζεται ότι το πρόγραμμα είναι αυτό που υποστηρίζεται ότι είναι. Αυτό δεν δηλώνει απαραίτητα κίνδυνο, καθώς πολλά παλαιότερα, νόμιμα προγράμματα δεν έχουν υπογραφές. Ωστόσο, θα πρέπει να προσέχετε ιδιαίτερα και να επιτρέπετε αυτό το πρόγραμμα να εκτελείται μόνο εάν το έχετε λάβει από αξιόπιστη προέλευση, όπως το πρωτότυπο CD ή την τοποθεσία Web ενός εκδότη.

Αυτό το πρόγραμμα έχει αποκλειστεί


Πρόκειται για ένα πρόγραμμα που έχει αποκλείσει ειδικά ο διαχειριστής σας ώστε να μην εκτελείται στον υπολογιστή σας. Για να εκτελέσετε αυτό το πρόγραμμα, πρέπει να επικοινωνήσετε με τον διαχειριστή σας και να ζητήσετε να καταργηθεί ο αποκλεισμός του προγράμματος.

Προτείνεται να συνδέεστε στον υπολογιστή σας με έναν τυπικό λογαριασμό χρήστη τις περισσότερες φορές. Μπορείτε να περιηγηθείτε στο Internet, να στείλετε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, όλα χωρίς λογαριασμό διαχειριστή. Όταν θέλετε να εκτελέσετε μια εργασία διαχείρισης, όπως η εγκατάσταση ενός νέου προγράμματος ή η αλλαγή μιας ρύθμισης που θα επηρεάσει άλλους χρήστες, δεν χρειάζεται να κάνετε εναλλαγή σε λογαριασμό διαχειριστή. Τα Windows θα σας ζητήσουν την άδειά σας ή έναν κωδικό διαχειριστή για να εκτελέσουν την εργασία.
Για να συμβάλλετε στην προστασία του υπολογιστή σας, μπορεί να δημιουργήσετε τυπικούς λογαριασμούς χρήστη για όλους τους χρήστες που κάνουν κοινή χρήση του υπολογιστή. Όταν προσπαθήσει κάποιος που έχει έναν τυπικό λογαριασμό να εγκαταστήσει λογισμικό, τα Windows θα ζητήσουν τον κωδικό πρόσβασης ενός λογαριασμού διαχειριστή, επομένως το λογισμικό δεν μπορεί να εγκατασταθεί χωρίς να το γνωρίζετε ή χωρίς την άδειά σας.

Υ.γ.: Η βοήθεια των vista έχει βελτιωθεί παρά πολύ. Προσωπικά όταν έχω κάποια απορία πάντα με βοηθάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Διάβασα ότι θα βγει service pack 1 γύρω στο Νοέμβριο αν και λένε ότι δεν χρειάζεται αφού παίρνεις τις αναβαθμίσεις μέσα από τις αυτόματες ενημερώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάποια πράγματα, π.χ. κάποιες αλλαγές στον πυρήνα , θα γίνουν μόνο με το sp1 όπως έγιναν και με τα XP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Το να καταδικαζεις ενα συστημα ως "μια μεγαλη πατατα" λιγους μηνες μονο μετα την κυκλοφορια του ειναι υπερβολικο. Ασε που ειναι πολυ πιθανο να μην εχεις καταλαβει τις βελτιωσεις που επιφερει. ;)

Το Ubuntu εχει καλυτερα εφφε, αν του προσθεσεις και το Beryl. Χωρις αυτο, τι εχει; Εκτος του οτι καποιος που θα βαλει Ubuntu με beryl δεν νομιζω να βαλει και Vista για τα εφφε του.

Τα xp εμενα με χρηση 24 ωρες το 24ωρο, χωρις restart παρα μονο αν χρειαζονται updates, και με πολλες δεκαδες προγραμματα εγκατεστημενα σε αυτο, δεν εχουν κλαταρει εδω και δυο χρονια. Την προηγουμενη φορα που "κλαταραν" (λογω ιου) ειχαν κρατησει αλλα 2-3 χρονια.
Θα ξεκινήσω ανάποδα. Καταρχάς βάζοντας προγράμματα στα windows δεν σημαίνει οτι τα windows θα δείξουν οποιαδήποτε σημάδι κλαταρίσματος.
Το πρόβλημα έρχεται οταν πειράζεις τις λεγόμενες κρυφές ρυθμίσεις των windows, που κάνουν όλα τα γνωστά tweaking programs. Και το λέω αυτό πάλι λόγω εμπειρίας. Έχω περάσει απο αρκετά λειτουργικά της MS απο τα 3.1 στα 95 στα 98 και μετα πήγα στα XP(2001).
Μέχρι και το 2003 που δεν πείραζα τπτ λόγω ασχετοσύνης και φόβου (μη και το χαλάσω) όλα πηγαιναν μια χαρά. Απο τότε που άλλαζα το shell, tweaking για να ξεκινάει πιο γρήγορα κτλπ κτλπ θέλω windows reinstall σχεδόν ανά 8μηνο.
Απο την άλλη το PC του πατέρα μου στο πατρικό τρέχει για 180 ημέρες χωρίς restart χωρίς να καταλαβαίνεις οτι έχουν περάσει τόσες μέρες. Και αυτό γιατι δεν έχει πειραχτεί καμμία ρύθμιση. Εαν η MS θεωρεί οτι τα λειτουργικά πρέπει να μένουν απείραχτα τότε καλό είναι να τα κλειδώνει έτσι ώστε να μην επιτρέπει καμμία παρέμβαση απο τον χρήστη.

Και πάμε στο ubuntu τώρα. Το load time του ubuntu είναι ανύπαρκτο σε σχέση με των Windows. Στο laptop μου η μπαταρία κρατάει σχεδόν ενα 25λεπτο περισσότερο απο ότι με windows, και αυτό διότι δεν τρέχει οτι χαζομάρα έχει βάλει η MS (πχ το svchost γιατί πρέπει να τρέχει 5-6 φόρες ακόμα και εαν πρόκειται για εντελώς διαφορετικά services?)
Να μην αρχίζω να απαριθμώ τα καλα του ubuntu έδωσα ενα πρακτικό παράδειγμα. Οσο για τα εφφε το είπα για να πω οτι όσοι θεωρούν οτι τα vista έχουν καλα εφφε δεν ξερουν τπτ.

Και τέλος (επιτέλους) τα Vista ήταν τα πρωην Longhorn...τα οποία όσοι κάναν το λάθος να τα βάλουν τα βγάλαν την επόμενη. Για να μην βάλουμε όλα τα security leaks που γίναν, σχεδόν όλο το source code των Longhorn βγήκε στο Internet και μετά το ξαναγράψαν απο την αρχή! Εσυ δλδ τους εμπιστέυεσαι οτι το διορθώσαν το πρόβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για τα αποτελέσματα ενός tweaking programs γιατί να ευθύνεται η microsoft και όχι ο δημιουργός του tweaking;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Διάβασα επίσης ότι υποστηρίζει το 98% του hardware που υποστηρίζουν τα Windows xp και ότι έχει κάνει 60 εκ. πωλήσεις μέσα σε 6 μήνες(10 εκ. το μήνα).:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ας ρωτήσω και εγώ δυο (χαζές) απορίες που με απασχολούν:

  1. Γιατί δεν αφήνει να επιλέξω την παρακάτω επιλογή;
    vista1.gif
  2. Και γιατί η taskbar δεν είναι διαφανές :P ;
    vista2.png
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Τωρα δεν ειμαι στα Vista για να ειμαι σιγουρος γα το που να πας αλλα δες το παρακατω:

1) Στο control panel -> Personalization (Εξατομικευση) -> Window Color and Appearance

εχεις ενεργοποιημενο το χρηση διαφανειων; (και Color scheme -> Windows Aero)

2) Με δεξι κλικ στο desktop, ποιο theme εχεις ενεργοποιημενο; To Aero;

3) Η καρτα γραφικων σου "σηκωνει" το Aero;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν πάω χρώμα και εμφάνιση παραθύρων (υπάρχει η επιλογή χρηση διαφανειών) και μετά "Άνοιγμα ιδιοτήτων κλασσική εμφάνισης εμφάνισης για περισσότερες επιλογές χρωμάτων" υπάρχει η επιλογή Windows Aero. Αν πάω όμως Θέμα δεν υπάρχει η επιλογή Aero.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Δικο μου πρεπει να ειναι το λαθος. Λογικα κανονικα το εχεις ορισει και πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο το Aero...:worry:

Οταν ανοιγεις πολλα παραθυρα το πανω μερος τους ειναι ημιδιαφανες ετσι; Αν ναι, τοτε υπαρχει το Aero. Το προβλημα με την taskbar μονο, το εχω ξανασυναντησει και αλλου (χωρις να εχω δει αντιστοιχα λυση) :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μου κολλάει το msn. Βέβαια έχουν τόσα πλεονεκτήματα τα vista, ακόμα και για κάποιον που δεν ξέρει από computer. Γράφω εργασία και είναι σαν έργο τέχνης λέμε.:PΠάντως ξέρετε τι παίζει με msn; Μου είχαν πει ότι είναι από τα σημαντικότερα προβλήματα που δημιουργούν τα vista.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top