Συζήτηση για... τρίχες!

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αν θυμάμαι καλά έχω δει φώτο σου απο ένα μιτινγκ στη Θεσσ που είχατε βάλει μετά τις φώτο στο στεκι και αν θυμάμαι καλά είσαι ωραίο αγοράκι και σα συμβουλή σου λέω να κουρευτείς. Οι περισσότεροι άντρες χάνετε πολύ όταν μακραίνετε το μαλλάκι σας. :redface: :D
Ευχαριστώ για τη συμβουλή.Εκεί τα μαλλιά μου είναι κάπως 3-4 εκατοστά πιο κοντά σε σχέση με τώρα.
Εμένα μου αρέσουν τα μακριά μαλλιά σε αρσενικά,αλλά όχι όπως οι μεταλλάδες(No offence to metal),δήλαδή να μήν είναι απλώς μακριά χωρίς όγκο.
Αλλά αν σου λένε πως δεν σου πάνε,και ειδικά αν είναι απο γυναικείο πληθυσμο..Μην τα αφήσεις μακρια.:)

Ναι και γω λέγοντας για μακριά δεν αναφερόμουν σε μεταλλάδες.Δεν είναι άλλωστε του τύπου μου.Ο γυναικείος πληθυσμός με απειλεί με κουρευτικές μηχανές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη συμβουλή.Εκεί τα μαλλιά μου είναι κάπως 3-4 εκατοστά πιο κοντά σε σχέση με τώρα.


Ναι και γω λέγοντας για μακριά δεν αναφερόμουν σε μεταλλάδες.Δεν είναι άλλωστε του τύπου μου.Ο γυναικείος πληθυσμός με απειλεί με κουρευτικές μηχανές:P
Τότε μην το σκέφτεσαι καν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω θα σου πω τα ακριβως αντιθετα..! Μην ασχολισε με καποιους που θα σου πουν οτι δεν σου πανε, ιδικα αν αυτοι ειναι φιλοι. Σε εχουν συνιθισει αλλιως και τους φαινετε περιεργο κατι καινουργιο...!
Κανε αυτο που θες, φτασε σε αυτο το σημειο, κρατα το για λιγο να το συνιθες και εσυ, να το συνιθισουν και οι γυρο σου και μετα κρινεις! Και το πιο συμαντικο ειναι το τι αρεσει σε εσενα και οχι το τι σου λενε οι γυρο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Και το πιο σημαντικό είναι το τι αρέσει σε εσένα και όχι το τι σου λένε οι γύρω σου!
Συμφωνώ κ επαυξάνω! Πρώτα απ' όλα να αρέσεις στον εαυτό σου!!!!!!!!!!! (κ μόνο στον εαυτό σου θα προσέθετα...οι γνώμες των άλλων μπορούν να είναι μόνο γνώμες κ τίποτα άλλο. Δεν χρειάζεται να προσαρμόζεσαι σ'αυτές...) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λοιπόν τα έβαλα κάτω και τελικά απλά τα ξεφούντωσα αλλά δε τα κούρεψα πάρα πολύ.Το τωρινό μήκος επιτρέπει πολλά πράγματα οπότε είπα να το δοκιμάσω ένα διάστημα και βλέπουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Πριν απο καποιο διαστημα ειχα πολυ μεγαλη τριχοπτωση.
Τα μαλλια μου επεφταν σε ολοκληρες τουφες.
Νομιζα θα μεινω καραφλη.

Τωρα αρχισαν να μου ξαναβγαινουν καινουρια μαλλια, τοσα πολλα που νομιζω οτι θα μετατραπω σε λυκανθρωπο.
Εχω γεμισει παντου φυτρες που στεκονται ορθιες σαν κεραιες.
Μου χουν σπασει τα νευρα.
Τα πιανω κοτσιδα, φαινονται πιο πολυ οι φυτρες.
Τα αφηνω ελευθερα ,ζεσταινομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Χμ
Ξερω γω ρε χοτγκειτς..Μη τα χτενιζες την ωρα του ντους που ειναι ακομα βαρια;Ισως λυγισουν
Χρησιμοποιησε καποιο προιον να τα στρωσεις [λακ,ζελε]

δε μπορω να σε βλεπω με ορθια τα μαλλια σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Χμ
Ξερω γω ρε χοτγκειτς..Μη τα χτενιζες την ωρα του ντους που ειναι ακομα βαρια;Ισως λυγισουν
Χρησιμοποιησε καποιο προιον να τα στρωσεις [λακ,ζελε]

δε μπορω να σε βλεπω με ορθια τα μαλλια σου!

Δεν τα χτενιζω ρε συ.
Τα αφηνω να στεγνωσουν οπως ειναι.

Εχω γεμισει την κεφαλη μου τσιμπιδακια :(.
Αυτα τα λακ και τα ζελε κολλανε τα μαλλια.

Προς το παρον κανω υπομονη μεχρι να μακρυνουν οι φυτρες.
Ελπιζω να μακρυνουν δλδ...γιατι αν μεινω ετσι κλαφ΄τα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Δεν τα χτενιζω ρε συ.
Τα αφηνω να στεγνωσουν οπως ειναι.

Εχω γεμισει την κεφαλη μου τσιμπιδακια :(.
Αυτα τα λακ και τα ζελε κολλανε τα μαλλια.

Προς το παρον κανω υπομονη μεχρι να μακρυνουν οι φυτρες.
Ελπιζω να μακρυνουν δλδ...γιατι αν μεινω ετσι κλαφ΄τα.
γιατι δεν κανεις μια φραντζα να μη φαινονται τοσο οι φυτρες , βολευει μεχρι να μακρυνουν και να δεις τι θα τα κανεις απο κει και περα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Μωρε αμα κοψει φρατζουλα,δε θα πεταγεται ψηλα λογω των φυτρων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Μωρε αμα κοψει φρατζουλα,δε θα πεταγεται ψηλα λογω των φυτρων;
ολοκληρη η φραντζα?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Θα εχει μια κλιση,αυτο ειναι σιγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dominique

Νεοφερμένος

Η dominique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούρια εδώ :D :D (αυτό είναι και το πρώτο μου μήνυμα!) Θα ήθελα να πάρω πληροφορίες σχετικά με την ισιωτική μαλλιών που γίνεται στα κομμωτήρια (ή αλλιώς περμαναντ ισιώματος). Πόσο διαρκεί το ισιο μαλλι; αλλοιώνει την ποιότητα της τρίχας και σε τί βαθμο; επίσης συνηθίζεται να γινεται μόνο σε πολυ σγουρά μαλλιά; εγώ έχω σπαστά και αναγκάζομαι να τα ισιώνω 4-5 φορές τη βδομάδα με την πρεσα με αποτέλεσμα να τα φθείρω..γι αυτο με ενδιαφέρει κάποια μορφή ημιμόνιμου ισιώματος..Θα ήθελα να μου απαντήσουν κοπέλες που έχουν κάνει ισιώτικη ή ή γνωριζουν κάτι παραπάνω..Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούρια εδώ :D :D (αυτό είναι και το πρώτο μου μήνυμα!) Θα ήθελα να πάρω πληροφορίες σχετικά με την ισιωτική μαλλιών που γίνεται στα κομμωτήρια (ή αλλιώς περμαναντ ισιώματος). Πόσο διαρκεί το ισιο μαλλι; αλλοιώνει την ποιότητα της τρίχας και σε τί βαθμο; επίσης συνηθίζεται να γινεται μόνο σε πολυ σγουρά μαλλιά; εγώ έχω σπαστά και αναγκάζομαι να τα ισιώνω 4-5 φορές τη βδομάδα με την πρεσα με αποτέλεσμα να τα φθείρω..γι αυτο με ενδιαφέρει κάποια μορφή ημιμόνιμου ισιώματος..Θα ήθελα να μου απαντήσουν κοπέλες που έχουν κάνει ισιώτικη ή ή γνωριζουν κάτι παραπάνω..Ευχαριστώ.

Κρίμα είναι 16 χρονών να κάνεις τέτοια ζημιά στα μαλλάκια σου. Θα γεμίσει το κεφάλι σου χημικά. Βρες άλλες φόρμουλες λιγότερο επώδυνες για να τα στρώνεις κι αποδέξου κι αγάπησε τα μαλλιά σου, αυτά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω οι ισιωτικές είναι λίγο μούφα. Ειδικά άν το μαλλί σου είναι πολύ σγουρό.
Ένα θα πω. Μπροστά στην υγρασία, όλα τα χημικά κατεβάζουν τα βρακιά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
ναι νομίζω ισχύει αυτό που είπε η Σόζι

πώς είναι τα μαλλιά σου γενικά?
πόσο σγουρά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει εντός 13 μηνών 2 περμανάντ και 1 ισιωτική chi, γιατί στην τελική ήθελα πίσω το ίσιο μου μαλλάκι. :---D Σχετικά με την ισιωτική, πιστεύω, πως μόνο εάν είναι εμφανώς σγουρό το μαλλί σου θα δεις διαφορά. Πράσο δεν τα κάνει, οπότε αν θέλεις ολόισια μαλλιά, το ίσιωμα δεν το γλιτώνεις. Εμένα έχει περίπου 2,5 χρόνια που έκανα την ισιωτική και πλέον οι άκρες είναι σπαστές, αλλά ευτυχώς δεν έχει επιστρέψει στο σγουρό της περμανάντ. Με τον καιρό θα τις ξεφορτωθώ τις ταλαιπωρημένες άκρες, πού θα πάει... Ένα έμαθα απ΄όλο αυτό: αν το μαλλί σου είναι σγουρό, άστο σγουρό, αν είναι ίσιο, άστο ίσιο. Μην τα βάζεις με τη φύση. :P Καθώς βγαίνει η ρίζα, θα φαίνεται χάλια either way (είτε εάν έχεις κανονικά ίσιο μαλλί κι έχεις κάνει περμανάντ, είτε εάν το φυσικό σου είναι σγουρό κι έχεις κάνει ισιωτική). Και ειδικά αν έχεις μακριά μαλλιά (και θέλεις να τα κρατήσεις μακριά), θα πάρει χρόνια να 'διορθώσεις' την κατάσταση, εάν κάποια στιγμή το μετανιώσεις/βαρεθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara9999

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Εμένα το δικο μου μαλλι ειναι σγουρο, αλλά δεν μου αρεσει καθολου το σγουρο αυτο και ετσι το ισιωνω εδω και τρια χρονια!! Δεν ξέρω τι να κάνω αλλά δεν θέλω να τα αφήνω σγουρά!!! Επισης δεν χρησιμοποιω και καμια κρεμα για το ισιωμα!! εχετε κατι να μου προτεινετε? Ειχα σκεφτει και εγω το μονιμο ισιωμα αλλά εκτος οτι δεν έχω την οικονομικη ανεση να το κάνω δεν ξέρω αν έχει αποτελεσματα σε τελειως σγουρά μαλλιά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dominique

Νεοφερμένος

Η dominique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστω για τις απαντησεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Μακρυά από τοστιέρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top