Συγγενείς: Εσείς τι σχέσεις έχετε;

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Έχω σχέσεις με τους συγγενείς μου και από το σόι της μητέρας μου και από του πατέρα μου.
Όχι με όλους βέβαια τους συγγενείς.Κυρίως έχω σχέση με τα πρώτα μου ξαδέρφια,τα δεύτερα και με μερικά τρίτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Χμμμ... μόνο με έναν θείο κι έναν ξάδερφό μου έχουμε καλές σχέσεις και γενικώς έχουμε επαφές... Με τους υπόλοιπους τα πράγμα είναι χλιαρά... Ειδικά τα ξαδέρφια μας είναι κάτι σνομπαρίες που δεν καταδέχονται εμένα και την αδερφή μου :mpliaks::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
παππουγες γιαγιαδες εννοειται εχω καλη σχεση και με 2 ξαδερφες μου βγαινουμε μαζι μερικες φορες κιολας.
τωρα για τους μεγαλους σε ηλικια συγγενεις,μια χαρα σχεσεις εχουμε,αλλα φροντιζω να εινα μονο τηλεφωνικες:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Το κακό (ή το καλό ,όπως το δει κανείς) είναι πως τους συγγενείς σου δεν τους διαλέγεις. Είναι αυτοί που είναι και τέλος. ....Αυτό που λένε ότι το αίμα νερό δε γίνεται, δεν ισχύει και πολύ. Γίνεται ,όχι μόνο νερό, αλλά και αέριο που εξαφανίζεται αμέσως :P Δύσκολο πράγμα η οικογένεια στις μέρες μας (με την κλασική και την ευρύτερη έννοια) ....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Τη γνωστή και δημοφιλή "απόσταση ασφαλείας".
Από μακριά κι αγαπημένοι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εγώ πάλι σε αντίθεση με τους περισσότερους εδώ μέσα,έχω μια χαρά σχέσεις με πολλούς συγγενείς μου.Ειδικά μπορώ αρκετούς από αυτούς να τους χαρακτηρίσω και <<οικογένεια>>.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Με τους συγγενεις μου απο το σοι της μητερας μου εχουμε υπερβολικα καλες σχεσεις! Το σπιτι της θειας μου υπηρξε σαν δικο μου πολλες φορες... και τα ξαδερφια μου τα νιωθω αδερφια μου!Τωρα με το σοι του πατερα μου επειδη μενει αλλου δεν ειναι οτι δεν εχουμε καλες σχεσεις, απλως τα τυπικά για το θεαθήναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως όταν οι συγγενείς σου ξεφωνίζουν,προσβάλλουν τους γονείς σου όχι μία ή δυο φορές και ερχονται στο σπίτι αναστατωμένοι,μαθαίνεις μάλιστα ότι είναι εξαιτίας των συγγενών σου αναστατωμένοι....Πας εσυ να τους ξεκαθαρίσεις την θέση σου και την ωρα που μιλας σε διακόπτουν και με θρασος θεωρουν ότι συμπεριφερθηκαν σωστά,τι κάνεις τότε?Πως αντιδράς?Θα ήθελα να ακουσω την αποψη σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,056 μηνύματα.
Δεν ξερω αν πρεπει να αισθανομαι ευτυχης ή δυστυχης, αλλα εχω ελαχιστους συγγενεις τους οποιους και συναντω σπανια. Μια γιαγια τρελη (εχω να τη δω 2 χρονια), ενα θειο λογικο παπά (τον βλεπω 2-3 φορες το χρονο), καποιους πιο μακρινους θειους (δεν μενουν Αθήνα και εχω να τους συναντησω αιωνες) και μια γλυκια δευτερη ξαδερφουλα (με την οποια βρισκομαστε που και που).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Έτσι κι έτσι θα έλεγα. Εδώ που μένω τώρα,ευτυχώς, πέρα από τους γονείς και την αδερφή μου δεν έχω κανέναν άλλο συγγενή. Όταν πάμε στο χωριό (καμιά 10αριά φορές το χρόνο) το μισό χωριό είναι συγγενείς μου από την πλευρά του πατέρα μου και ούτε τους γνωρίζω όλους ούτε θέλω να τους μάθω. Ειδικά κάτι μπαρμπάδες μουστακαλήδες που κάθε φορά που τους συναντάμε λένε στον πατέρα μου πόοοσο μεγάλωσα εγώ και η αδερφή μου και να βρούμε κανα γαμπρό από το χωριό και λοιπές μαλακίες :sick:

Από την πλευρά της μάνας μου δεν τους ξέρω τους περισσότερους συγγενείς και δεν τους θυμάμαι κιόλας αφού πάνε αρκετά χρόνια που φύγαμε από την Αθήνα και αν και ανεβαίνουμε κάθε χρόνο σπάνια θα τους δούμε. Ειδικά με τα πρώτα μου ξαδέρφια από εκεί είμαι αρκετά απογοητευμένη. Το καλοκαίρι που μας πέρασε είδα τον πρώτο ξάδερφο μου (ένα χρόνο μεγαλύτερος) μετά από τρία χρόνια. Βγήκαμε έξω για μπύρες και ο τύπος αντί να κάτσει να κουβεντιάσει μαζί μου, έψαχνε όλη την ώρα για wifi και με είχε χεσμένη. Ε, στην επιστροφή του είπα πως είναι κρυόκωλος και ησύχασα :P

Με τους παπουδογιαγιάδες τα πάω αρκετά καλά. Ειδικά η γιαγιά μου στην Αθήνα είναι πολύυυ κουλ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Πολύ καλές σχέσεις έχω, αλλά δεν θέλω να χώνονται στα προσπικά μου. Μέχρι τα 35 μου έκαναν στενό μαρκάρισμα, γιατί δεν παντρεύομαι, αλλά συν τω χρόνω αυτό έχει υποχωρήσει. Τους το ξέκοψα. Μαλίστα φέτος το Πάσχα μου λέει ένας θείος μου: "Τέσα, αν παντρευόσουν, θα ήσουν πέρδικα". Του απαντάω: "Προτιμώ ανύπαντρη και κουκουβάγια".:P Ε, θέλουν και λίγο φρενάρισμα (όχι με καυγά, με το χιούμορ και με τον διάλογο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εχω σχεσεις με λιγους και καλους... Οι υπολοιποι το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να σχολιαζουν καθε κινηση και επιλογη μου... Και... Να θαβουν πισω απο την πλατη....

Ναι, θα συμφωνήσω απόλυτα. Εγώ έχω πρώτες εξαδέλφες με μεγάλη διαφορά ηλικίας. Όταν ήμουν στην ηλικία σου, με επέκριναν συνεχώς και δεν σέβονταν το γεγονός ότι κι εγώ βρισκόμουν σε μια μεταβατική ηλικία και είχα τους προβληματισμούς μου, για τους οποίους με ενέπαιζαν και με ειρωνεύονταν.:eek: Στην πορεία όμως έβαλα κι εγω τα όριά μου και τώρα η σχέση μας είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Με την πάροδο του χρόνο αποδέχεται ο/η ένας/μια τον άλλο/η με τα θετικά του και τα αρνητικά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ναι, θα συμφωνήσω απόλυτα. Εγώ έχω πρώτες εξαδέλφες με μεγάλη διαφορά ηλικίας. Όταν ήμουν στην ηλικία σου, με επέκριναν συνεχώς και δεν σέβονταν το γεγονός ότι κι εγώ βρισκόμουν σε μια μεταβατική ηλικία και είχα τους προβληματισμούς μου, για τους οποίους με ενέπαιζαν και με ειρωνεύονταν.:eek: Στην πορεία όμως έβαλα κι εγω τα όριά μου και τώρα η σχέση μας είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Με την πάροδο του χρόνο αποδέχεται ο/η ένας/μια τον άλλο/η με τα θετικά του και τα αρνητικά του.

Ακριβώς το ίδιο:eek: με νιώθεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros05

Νεοφερμένος

Ο petros05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
δεν το λες και φιλικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Το καλύτερο είναι όταν ο άλλος σου λέει "με τον τάδε είμαστε συγγενείς" μπροστά είναι όλα ωραία και καλά και από πίσω ο ένας θάβει τον άλλο,τον ζηλεύει,έχει μυστικά,λέει ψέματα κλπ.Ευχαριστώ τέτοια συγγένεια να μου λείπει.Και στο κάτω κάτω επειδή είσαι συγγενής μου δεν πάει να πει ότι θα ανέχομαι εσένα και τις λαμακίες σου μια ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Με αφορμή το γεγονός ότι είναι μια θεία μου στην εντατική έχοντας κάνει επέμβαση τριπλού bypass θα πω το εξής: δεν αξίζει να μαλώνουμε με τους/τις συγγενείς μας όσο περίεργοι κι αν είναι. Πρώτον ούτε εμείς είμαστε τέλειοι/ες και δεύτερον η ζωή φέρνει πολλές δυσκολίες και καταλαβαίνουμε πόσο φθαρτοί/ες είμαστε όταν ερχόμαστε αντιμέτωποι/ες με αυτές. Εγώ ευτυχώς είχα πολύ καλή σχέση μαζί της κι έχω τη συνειδησή μου ήσυχη. Όταν η γυναικά αυτή -ακόμα και πριν συμβεί το περιστατικό- έπαιρνε 12 διαφορετικά φάρμακα, θα ήταν το λιγότερο ανοησία να θέλω να είναι η τελευταία κουβέντα δική μου. Μου έλεγε, λ.χ., ότι πρέπει να παντρευτώ, "ναι, ναι, έχετε δίκιο'' της έλεγα. Σιγα μην κάτσεις να πείσεις έναν άνθρωπο 80 χρονών με πολλά προβλήματα υγείας.
Να μην βρεθεί κανείς/μία στην εντατική, ακόμα κι ο χειρότερος άνθρωπος να είναι. Βρέθηκα εκεί πριν λίγες ώρες, για να δω τη θεία μου και μου είναι δύσκολο να ηρεμήσω, αλλά και να συνειδητοποιήσω το γεγονός, που είναι αρκετά ξαφνικό. Όταν ένας/μια συγγενής μου έχει προβλήματα υγείας, είμαι πιο υποχωρητική. Ας είναι η τελευταία κουβέντα δική του. Αν φύγει από τη ζωή, δεν θα μπορέσω να αντέξω τις ενοχές, αν δεν έχω φερθεί καλά.
Ακόμα και να έχουμε μια διαφορά με κάποιο συγγενικό μας πρόσωπο πρέπει να συμφιλιωνόμαστε, έτσι ώστε να έχουμε ανθρώπους να επικοινωνούμε στις καλές στιγμές, αλλά και να είμαστε ενωμένοι/ες στις κακές.
Συγνώμη για την οποια συναισθηματική φόρτιση, αλλά είμαι πολύ πιεσμένη λόγω του πρόσφατου δυσάρεστου γεγονότος. Εκείνο που εύχομαι -αν και οι γιατροί δίνουν ελάχιστες ελπίδες- είναι να βγει η θεία μου με βελτιωμένη υγεία από την εντατική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
δεν αξίζει να μαλώνουμε με τους/τις συγγενείς μας όσο περίεργοι κι αν είναι. Πρώτον ούτε εμείς είμαστε τέλειοι/ες και δεύτερον η ζωή φέρνει πολλές δυσκολίες και καταλαβαίνουμε πόσο φθαρτοί/ες είμαστε όταν ερχόμαστε αντιμέτωποι/ες με αυτές.
I'm sorry αλλά διαφωνώ κάθετα, οριζόντια και διαγώνια. Καλά να μη χαλάμε τη ζαχαρένια μας για τον καθένα αλλά αν η χ,ψ θείτσα και ξαδέρφη από το χωριό προσπαθεί να χωθεί εκεί που δεν την σπέρνει σε σχέση με την οικογένεια μου (εννοώ τους γονείς μου και εμένα όταν λέω οικογένεια) θα τον σιχτιρίσω ευγενικά αν δεν καταλάβει θα τα ακούσει όμως. Επίσης έχοντας γονείς που την πάθαν άσχημα από τα αδέρφια τους ενώ τους δώσαν τα πάντα νομίζω ότι με ξεπερνά το "να μη μαλώσετε" και το "είστε οικογένεια".
Δεν είμαι από τα άτομα που λένε μακριά από συγγενείς ίσα ίσα έχω με πολλούς καλή σχέση και συχνή απικοινωνία. Αλλά είναι άτομα διακριτικά που ότε χώνοντε στα οικογενειακά μου ούτε εγώ στα δικά τους. Και εμαστε πολύ καλά έτσι θεωρώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
I'm sorry αλλά διαφωνώ κάθετα, οριζόντια και διαγώνια. Καλά να μη χαλάμε τη ζαχαρένια μας για τον καθένα αλλά αν η χ,ψ θείτσα και ξαδέρφη από το χωριό προσπαθεί να χωθεί εκεί που δεν την σπέρνει σε σχέση με την οικογένεια μου (εννοώ τους γονείς μου και εμένα όταν λέω οικογένεια) θα τον σιχτιρίσω ευγενικά αν δεν καταλάβει θα τα ακούσει όμως. Επίσης έχοντας γονείς που την πάθαν άσχημα από τα αδέρφια τους ενώ τους δώσαν τα πάντα νομίζω ότι με ξεπερνά το "να μη μαλώσετε" και το "είστε οικογένεια".
Δεν είμαι από τα άτομα που λένε μακριά από συγγενείς ίσα ίσα έχω με πολλούς καλή σχέση και συχνή απικοινωνία. Αλλά είναι άτομα διακριτικά που ότε χώνοντε στα οικογενειακά μου ούτε εγώ στα δικά τους. Και εμαστε πολύ καλά έτσι θεωρώ. :)

Έχεις δίκο, αλλά ήδη κάποια αδέρφια του πατέρα μου έχουν ήδη φύγει από τη ζωή κι όσα αδέρφια των γονέων μου ζουν έχουν σοβαρά προβλήματα υγείας. Αν πάθουν κάτι και δεν έχω προλάβει να τους ζητήσω συγνώμη, δεν θα μπορεσω να το αντέξω. Τα δυσαρεστα γεγονότα που προανέφερα με εκαναν να γίνω πιο συγκαταβατική.
Απλώς αδιαφορώ αν μου πουν κάτι που με δυσαρεστεί. Ήταν δύσκολο, αλλά τα τελευταία χρόνια έχω εξασκηθεί σ' αυτό. Μην νομίζεις, οταν αφήνουμε και κάτι να πέσει κάτω, το κερδίζουμε σε ψυχική ηρεμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Έχεις δίκο, αλλά ήδη κάποια αδέρφια του πατέρα μου έχουν ήδη φύγει από τη ζωή κι όσα αδέρφια των γονέων μου ζουν έχουν σοβαρά προβλήματα υγείας. Αν πάθουν κάτι και δεν έχω προλάβει να τους ζητήσω συγνώμη, δεν θα μπορεσω να το αντέξω. Τα δυσαρεστα γεγονότα που προανέφερα με εκαναν να γίνω πιο συγκαταβατική.
Απλώς αδιαφορώ αν μου πουν κάτι που με δυσαρεστεί. Ήταν δύσκολο, αλλά τα τελευταία χρόνια έχω εξασκηθεί σ' αυτό. Μην νομίζεις, οταν αφήνουμε και κάτι να πέσει κάτω, το κερδίζουμε σε ψυχική ηρεμία.
Εγώ για κάποια άτομα συγγενικού περιβάλλοντος που φέρθηκαν άσχημα στους γονείς μου και να πεθάνουν δεν θα με αγγίξει καν. Ακούγεται "κακό" αλλά πρώτα από όλα κοιτάω τους γονείς μου και όποιος τους έκανε κακό is dead to me. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ για κάποια άτομα συγγενικού περιβάλλοντος που φέρθηκαν άσχημα στους γονείς μου και να πεθάνουν δεν θα με αγγίξει καν. Ακούγεται "κακό" αλλά πρώτα από όλα κοιτάω τους γονείς μου και όποιος τους έκανε κακό is dead to me. :)

Τότε έχεις σοβαρούς λόγους και τους σέβομαι.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top