Γυαλιά ηλίου και οράσεως

Avajohn_15

Νεοφερμένος

Ο Avajohn_15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Χαίρεται κόσμε. Έψαχνα στο ιντερνετ για φθηνά αλλά καλά γυαλιά ηλίου που θέλω να αγοράσω και έπεσα σε αυτή τη σελίδα.
Απ ότι είδα έχει ωραία γυαλιά και φθηνά.

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τη συγκεκριμένη σελιδα ή μήπως έχετε ακούσει κάτι γι αυτή τη μάρκα; Είναι καλα γυαλιά; αξίζουν; Η θα τυφλωθώ κατευθείαν; :P
https://sensolatino.com/shop/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Δε το γνωρίζω το σάιτ. Ξέρω όμως το www.hawkersco.com ,είναι στο ίδιο στυλ/τιμές και είναι αξιόπιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avajohn_15

Νεοφερμένος

Ο Avajohn_15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Α ωραιος. το είδα κι αυτό το σαιτ. η αληθεια ειναι δε με ενθουσιασε πολυ αλλα για να το λες εσυ ολο και κατι παραπάνω θα ξέρεις.
Παρεπιπτόντως είδα και αυτό το βιντεάκι και μου φαίνεται καλής ποιότητας αν κρίνω σωστά... https://www.youtube.com/watch?v=ABGWszm5M6U
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ενα μικρό review για το γυαλί τύπου aviator

Τα γυαλιά αυτά ξεκίνησαν να παράγονται το 1936 απο μια μεγάλη φαρμακευτική εταιρεία την Bausch&Lomb στο Ρότσεστερ της Νέας Υόρκης αρχικά για τους πιλότους της αμερικανικής πολεμικής αεροπορίας

Το 1944 ενας αμερικανός στρατηγός ο Douglas MacArthur αποβιβάζεται στις Φιλιππίνες και τότε οι δημοσιογράφοι που τον ακολουθούν τραβούν τις παρακάτω φωτογραφίες οι οποίες λίγο αργότερα δημοσιεύονται στον τύπο στις ΗΠΑ.

Τα γυαλιά άρχισαν να γίνονται περιζήτητα και στούς πολίτες αφού πολλοί ήταν αυτοί που αναρωτήθηκαν τι γυαλιά ήταν αυτά που φόραγε ο στρατηγός.Στις αρχές της δεκαετίας του 1960 ξεκίνησαν να παράγονται και επίσημα για τους πολίτες.Μάλιστα πολλοί έφτασαν να μετονομάσουν τα γυαλιά rayban Μacarthur.Σήμερα η rayban προσφέρει εναν τεράστιο αριθμό επιλογών απο άποψη φακών και σκελετών.Υπάρχει ο επίχρυσος σκελετός,ο ατσάλινος,ο γκρι σκούρος (gunmetal),o μαύρος σκελετός.Απο έίδοι φακών υπάρχουν οι κανονικοί,οι φακοί με πολωτικά φίλτρα που μειώνουν την εκθεση του ματιού στην βλαβερή ακτινοβολία του ήλιου και οι καθρεφτιζέ φακοί που περιορίζουν την αντανάκλαση του ήλιου.

Rayban aviator-είδη γυαλιών
Υπάρχουν 3 διαφορετικά είδη rayban που είναι το rayban aviator 3044 το οποίο βγαίνει σε 52cm φακό το rayban aviator 3025 που βγαίνει σε 55 και 58cm φακό και το 3026 που βγαίνει σε φακό 62cm.

Αλλαγή φακού
1)Ξεσφύξτε με ενα κατσαβιδάκι τις βίδες που υπάρχουν αριστερά και δεξιά του γυαλιού στους φακούς (προσοχή δεν αφαιρούνται οι βίδες απλά χαλαρώστε τες λιγο με το κατσαβίδι αν χαθούν είναι δύσκολο να βρεθούν άλλες)
2)κρατήστε το γυαλί απο την γέφυρα (το σιδεράκι που ενώνει τους δυο φακούς) και πιέστε τον φακό απο μέσα προς τα έξω
3)επαναλάβετε το ίδιο και με τον άλλο φακό
4)πάρτε τους νέους φακούς και τοποθετήστε τους με προσοχή στον σκελετο του γυαλιού
5)πιέστε ελαφρά ώστε να κουμπώσουν πάνω στο σκελετό (προσοχή οι φακοί είναι γυάλινοι οπότε κάντε το με προσοχή)
6)σφύξτε πάλι τις βίδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Studio_20160722_150531.png
    Studio_20160722_150531.png
    1.5 MB · Εμφανίσεις: 460
  • Studio_20160722_151812.png
    Studio_20160722_151812.png
    1,005.6 KB · Εμφανίσεις: 370
  • Studio_20160722_151722.png
    Studio_20160722_151722.png
    1,004.1 KB · Εμφανίσεις: 301
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Σκευτομαι να παρω ενα ζευγαρη γυαλια ηλιου, οχι τιποτα ακριβο αλλα με καλους φακους. Πιλοτοι θελουμε να γινουμε, πρεπει να τα προσεχουμε τα ματια μας...
Κυριος βασικα τα θελω λογο οδηγισεις... Δυσκολο να οδηγας χωρις γυαλια το καλοκαιρι, και απο το να φαραω φτηνα που τελικα δεν ξερουμε τι παιζει, καλητερα ας φοραω κατι με καλητερη (θεωρτικα τουλαχιστων) προστασια.
Τα γυαλια ομως ειναι ενα θεμα που δεν το εχω πλησιασει καθολου... Τα μονα που ξερω ειναι τα Oakley plates (γυαλια-αποθημενο... Αλλα δεν τα βρηκα σε κανενα ελληνικο e-shop, και φανταζομαι θα ειναι και πανακριβα) και τα Rayban, τα παλια κλασικα και τα πιλοτικα...
Δεν θελω αυτα που ειναι της μοδας με τους τεραστιους φακους... Αν και για τιποτα πιλοτικα, η τα παλια rayban θα μπορουσα να το σκευτω... (αν και θα προτιμουσα κατι πολυ φτηνοτερο...)
Κοιταξα λιγο σε ελληνικα e-shops (χωρις να κοιταξω οοοολα τους τα γυαλια) και οσα βρηκα ητανε πιο πανω απο οσα σηκωνει το πορτοφολι μου... Σε σιτες με δημοπρασιες βρηκα διαφορα, που υποτιθετε τουλαχιστων οτι εμποδιζουν της ακτινες UV, αλλα δεν μου φαινονται και τοσο ποιοτικα... Οποτε χρειαζομαι την βοηθεια σας... Αν παρω, το πιθανοτερο ειναι να παρω απο κανενα μαγαζι εδω, εκτος και αν βρεθει κατι σε κανονικο μαγαζι που να εχει και ιστοσελιδα, γιατι της δημοπρασιες δεν της εμπιστευομαι... Χρειαζομαι ομως την βοηθεια σας ως προς το πως καταλαβενω αν οι φακοι ειναι καλοι και τα σχετικα... Τι αλλο να προεξω; Καμια φτηνη προταση;

Καλύτερα να μην έχουν μεταλλικά στηρίγματα στ' αυτιά γιατί θα στα επιβαρύνουν και μπορεί να σου προκαλούν πληγές. Πλαστικά στηρίγματα είναι τα πιο άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannkonst

Νεοφερμένος

Ο giannkonst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τι γνώμη έχετε για τα γυαλιά ηλίου της ισπανικής Hawkers? Αγόρασα πρόσφατα τρια ζευγάρια μόλις 50 ευρώ από το Internet. Είναι πανάλαφρα και πολύ κομψά, μου αρέσουν. Αξίζουν, τι πιστέυετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Τα hawkers έχουν κακής ποιότητας φακό και μετά απο καιρό πιθανότατα να αντιμετωπίσεις πρόβλημα π.χ ζαλάδα ή ενόχληση στα μάτια άσε που με το πλύσιμο χαλάει και ο σκελετός.Εαν θες κάτι στο στυλ του hawker πας για rayban wayfarer αλλά θα τα προσέχεις γιατί είναι γυάλινος ο φακός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αy το κλασσικό Ray Ban Aviator:


Προτιμώ περισσότερο να το βλέπω σε άντρες όμως.



Kαι αυτά από πρόσφατη καμπάνια της Ray Ban.


Enjoy! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αy το κλασσικό Ray Ban Aviator:


Προτιμώ περισσότερο να το βλέπω σε άντρες όμως.



Kαι αυτά από πρόσφατη καμπάνια της Ray Ban.


Enjoy! :inlove:


Για να ανοίγουμε και τα μάτια στον κόσμο πρώτα απο όλα αυτά τα δυο rayban που έχεις αναρτήσει εσύ είναι τα αρχικά που κατασκευάζονταν απο την bausch&lomp.Το 1999 η κακοδιαχείριση της εταιρείας την οδήγησε σε πώληση στην luxxotica μια πολυεθνική/πολυμετοχική εταιρεία με τεράστιο μονοπώλιο στον κλάδο των οπτικών.Σήμερα η εταιρέία αυτή κατέχει ενδεικτικά τις παρακάτω εταιρείες dolce gabbana,tiffany,rayban,prada,burberry,pearle vision,lenscrafter,oliver peoples,target optics,sears optics,sunglass hut,oakley και πολλές άλλα brands.Ενα rayban aviator κοστίζει για την εταιρεία 29$ την συγκεκριμένη στιγμή που το γυαλί σε ενα κατάστημα πουλιέται στα 150$ δηλαδή 50 φορές μεγαλύτερη τιμή απο την αρχική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Κι όμως εγώ επιμένω να πάρεις RayBan "με κλειστά τα μάτια", έστω κι αν δώσεις κάτι παραπάνω. Φακοί εγγυημένοι, desingn all time classic και υπάρχουν σε διάφορα σχέδια και τιμές. Στο λέω από προσωπική εμπειρία, έδωσα κάποτε που έτυχε να έχω να διαθέσω χρήματα και τώρα μετά από χρόνια τα χαίρομαι γιατί είναι "σκυλιά" και γιατί το κλασικό δεν φεύγει από τη μόδα.
Καλύτερα να δώσεις μια φορά λεφτά, παρά να δίνεις διαρκώς για να αγοράζεις καινούργια.;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transcendence

Νεοφερμένος

Ο Διομήδης Τρανέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Χρόοοονια τώρα φοράω μόνο TAG
Για φέτος αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Έχει τα γυαλιά ηλίου Enzo τα δύο 59 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά. Πήραμε δύο με τη μαμά μου και είναι πολύ ωραία! Καλή ποιότητα και πολύ μεγάλη ποικιλία επιλογών. Έχω ακούσει οτι η εταιρεία αυτή θα κλείσει οπότε αν θέλετε προλάβετε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Δοκίμασα μια φόρμα με ακριβώς το ίδιο πατερν σήμερα! Αλλά δεν ξέρω, δεν μου άρεσε που αυτές οι γραμμές έρχονται διαγώνια εκεί στα πόδια και κάνουν αυτό που μοιάζει με τρίγωνο. Περιέργεια δίκη μου. Τα γυαλιά καρδούλες φοβεραααα! :P Αλλά η αλήθεια είναι ότι ακόμα και να τα έχεις για την παραλία μόνο, αν τα φοράς για αρκετή ώρα ο φακός ίσως να σου κάνει κακό. Εγώ όταν παίρνω τέτοια γυαλιά από μαγαζιά όπως το Ζαρα, Stradivarius κτλ πηγαίνω μετά σε ένα κατάστημα οπτικών να μου αλλάξουν τους φακούς και να βάλουν καλύτερους. Δεν κοστίζουν πολύ.


Και το κατάλαβα ότι το έγραψα περίεργα :P εννοούσα ότι τα θέλω για καφέ/βόλτα κι όχι για παραλία. Για παραλία εννοείται γυαλιά με καλούς φακούς, δεν παίζω με τα μάτια μου είμαι ήδη μισότυφλη μύωψ :( Αυτό με την αλλαγή των φακών είναι πολύ καλή ιδέα πάντως, αρκεί ο σκελετός να 'ναι και λίγο καλός και να μην κάνει κρίτσι κρίτσι κάθε φορά που τα ανοιγοκλείνεις :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Απ' ό,τι έχεις ποστάρει γενικά κι απ' όσο σ' έχω κόψει πρέπει να 'χεις πολύ ωραίο στυλ. thumbs up up up up

Τώρα, έχω να πω πως πριν 1μιση μήνα πήρα αυτή την ολόσωμη φόρμα σε χρώμα όμως μουσταρδί αντί για πράσινο


Την έχω λιώσει, πραγματικά, είναι απίστευτα άνετη αλλά νομίζω ότι επειδή είναι πολύ έντονη τη βαρέθηκα λίγο σύντομα. Μια φίλη μου πάντως όταν την είδε είπε πως της θυμίζω μπανάνες με πιτζάμες ΑΛΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως εγώ το πήρα μόνο ως καλό αυτό.

Επίσης, είδα και θέλω να πάρω δύο φθηνά ζευγάρια γυαλιά, φάση να πηγαίνω για καφέ, όχι με καλούς φακούς για όταν πηγαίνω θάλασσα. Έτσι για το στιλ και καλά. Βρήκα λοιπόν τα εξής:




Μη με ρωτήσετε για τα δεύτερα, έχω φάει τρελό σκάλωμα τελευταία να πάρω heart sunglasses :P


Μυρίζομαι ένα κάποιο Lolita vibe :happy:. Γυαλιά καρδούλες θέλω κι εγώ, αλλά νομίζω πως ο πάνω σκελετός θα πήγαινε καλύτερα στο πρόσωπο μου :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Εγώ όταν παίρνω τέτοια γυαλιά από μαγαζιά όπως το Ζαρα, Stradivarius κτλ πηγαίνω μετά σε ένα κατάστημα οπτικών να μου αλλάξουν τους φακούς και να βάλουν καλύτερους. Δεν κοστίζουν πολύ.


Παιδιά ναι, αυτό να το κάνετε. Είχα αλλάξει τους φακούς ενός ζευγαριού γυαλιών των h&m (γύρω στο 30άρι πρέπει να'δωσα) και ήταν τζετ. Όσοι σκελετοί έχουν περάσει απ'τα χέρια μου από zara, h&m, asos κτλ ήταν αρκετά καλοί, αξίζει να τους βάλετε άλλους φακούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Μιας και λέμε για γυαλιά, μόνο εμενα αρέσουν τα γυαλιά μυωπίας και σαν αξεσουάρ; Μου φαίνεται ότι δίνουν και αυτά πολύ στυλ (οκ,εξαρτάται από τον σκελετο), και δεν με πειράζει καθόλου που έχω λίγη μυωπία και φοράω γυαλιά οράσεως :P
Εμενα τα γυαλιά μου είχαν αυτόν τον κλασικό,λίγο πιο χοντροκομμένο σκελετό και είχαν ένα σκούρο πράσινο-μπλε χρωμα. Μετά μου κόλλησαν οι απλοί μεταλλικοί σκελετοί όπως αυτος παρακάτω και πήρα και έναν σαν κ αυτόν :redface: (σορρυ αν είναι τεράστια η πικ,ειμαι από κινητό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ έχω αυτόν τον σκελετό στα οράσεως, σε μαύρο.


Σκεφτόμουν να πάρω σαν τον δικό σου, αλλά σε λίγο πιο "χοντρό", όμως η μαμά μου που τον διαλέξαμε μαζί επέμενε να πάρω αυτόν που έχω τώρα. Νομίζω αυτός μου πηγαίνει περισσότερο, αλλά και ο άλλος δεν θα ήταν άσχημος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Τα δικά μου είναι σαν αυτά εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αγαπάααααααααμε Ray Ban! <3 <3
Τα δικά μου:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αγαπάααααααααμε Ray Ban! <3 <3
Τα δικά μου:

Κι εγώ τα ίδια έχω και τα λατρεύω!
H Rayban διαχρονική αξία, δεν απογοητεύει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top