Πολάκης vs Κυμπουρόπουλος

Ποια πλευρά υποστηρίζετε

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 16)
  • Πολάκη

    Ψήφοι: 8 50.0%
  • Κυμπουρόπουλος

    Ψήφοι: 3 18.8%
  • Κανέναν από τους δύο.

    Ψήφοι: 5 31.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Γνωρίζοντας τι έχει περάσει ο κύριος Κυμπουρόπουλος και τι άγωνα έχει δώσει και όντας αντίθετος με τις απόψεις του Σύριζα ιδεολογικά θα περίμενε κανείς σε αυτό το θέμα που άνοιξα εχτές να υποστηρίξω τον Κυμπουρόπουλο αντίθετα θεωρώ πως δίκιο έχει ο Πολάκης παρόλα αυτά θεωρώ χαζή την ανάρτηση του στο twitter γιατί το δίκιο του δε θα το βρει.

Δυστυχώς είτε το πιστεύει είτε όχι έχουν δοθεί πολλές ευκολίες στον νεαρό ιατρό τόσο όσο ήταν στο σχολείο όσο και μεσά στην ιατρική σχολή Aθηνών και στην ειδικότητα αλλά και στην δουλειά. Δεν αντιμετωπιζόταν αντικειμενικά και κατάφερε και έγινε κάτι που σε άλλες χώρες δε θα μπορούσε.

Συνεπώς η ανάρτηση του κυρίου Κυμπουρόπουλου περί ίσων ευκαιριών ήταν προιόν όχι δικό του αλλά συμβούλων του, όπως και η έκταση που πήρε από το ΜΜΕ. Η επιρροή ήταν τόσο μεγάλη που ακόμα και ο μορφωμένος κόσμο καταδικάζει απόλυτα την ανάρτηση του κύριου Πολάκη. Θεωρώ πως η ανάρτηση του κύριου Κυμπουρόπουλου ήταν στοχευμένη και η απόφαση του να γίνει ευρωβουλευτής με την Νέα Δημοκρατία (ενώ κάποια χρόνια πριν έβγαζε υποψηφιότητα με τους Πράσινους) καθόλου καλή. Δεν είναι καλό να εκμεταλευόμαστε μια νευεκφυλιστική ασθένεια όπως το SMA με πολιτικό τρόπο.

Συγγνώμη αλλά είμαι με τον κύριο Πολάκη....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Γνωρίζοντας τι έχει περάσει ο κύριος Κυμπουρόπουλος και τι άγωνα έχει δώσει και όντας αντίθετος με τις απόψεις του Σύριζα ιδεολογικά θα περίμενε κανείς σε αυτό το θέμα που άνοιξα εχτές να υποστηρίξω τον Κυμπουρόπουλο αντίθετα θεωρώ πως δίκιο έχει ο Πολάκης παρόλα αυτά θεωρώ χαζή την ανάρτηση του στο twitter γιατί το δίκιο του δε θα το βρει.

Δυστυχώς είτε το πιστεύει είτε όχι έχουν δοθεί πολλές ευκολίες στον νεαρό ιατρό τόσο όσο ήταν στο σχολείο όσο και μεσά στην ιατρική σχολή Aθηνών και στην ειδικότητα αλλά και στην δουλειά. Δεν αντιμετωπιζόταν αντικειμενικά και κατάφερε και έγινε κάτι που σε άλλες χώρες δε θα μπορούσε.

Συνεπώς η ανάρτηση του κυρίου Κυμπουρόπουλου περί ίσων ευκαιριών ήταν προιόν όχι δικό του αλλά συμβούλων του, όπως και η έκταση που πήρε από το ΜΜΕ. Η επιρροή ήταν τόσο μεγάλη που ακόμα και ο μορφωμένος κόσμο καταδικάζει απόλυτα την ανάρτηση του κύριου Πολάκη. Θεωρώ πως η ανάρτηση του κύριου Κυμπουρόπουλου ήταν στοχευμένη και η απόφαση του να γίνει ευρωβουλευτής με την Νέα Δημοκρατία (ενώ κάποια χρόνια πριν έβγαζε υποψηφιότητα με τους Πράσινους) καθόλου καλή. Δεν είναι καλό να εκμεταλευόμαστε μια νευεκφυλιστική ασθένεια όπως το SMA με πολιτικό τρόπο.

Συγγνώμη αλλά είμαι με τον κύριο Πολάκη....


Ότι και να έχει κάνει ο κυμπουρουπούλος,κατάφερε τόσα πολλά πράγματα παρά το πρόβλημα υγείας που έχει.
Ο Πολακης εκτός από να το παίζει νταής τι άλλο έχει κάνει στην ζωή του;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Το ότι υπάρχουν άτομα που υποστηρίζουν Πολάκη (2 άτομα στην δημοσκόπηση) δείχνει τι σκουπιδικρατος είμαστε.

Αν ο Πολακης δεν αντιπροσωπεύει την Αριστερά γιατί ο Τσιπρας τον υπερασπίζεται;

Εγώ δεν τον υποστηρίζω.

Η ερώτηση που κάνεις είναι η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου. Αυτό θα το μάθουμε ίσως στο μέλλον. Προς το παρόν μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Εγώ δεν τον υποστηρίζω.

Η ερώτηση που κάνεις είναι η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου. Αυτό θα το μάθουμε ίσως στο μέλλον. Προς το παρόν μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.


Απλά Himela μου ο Τσιπρας είναι το ίδιο με το Πολάκη= δυο σκουπίδια.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ δεν τον υποστηρίζω.

Η ερώτηση που κάνεις είναι η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου. Αυτό θα το μάθουμε ίσως στο μέλλον. Προς το παρόν μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.

To δάμε, πετάς την μπάλα στην εξέδρα για ένα παλιό θέμα που έχει λήξει.
Να ασχοληθούμε με το τώρα
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
To δάμε, πετάς την μπάλα στην εξέδρα για ένα παλιό θέμα που έχει λήξει.
Να ασχοληθούμε με το τώρα
Τί σημασία έχει που έχει λήξει; Η ιστορία διαγράφεται; Ή μήπως εσύ σε 3 ή 5 χρόνια δε θα βρίζεις ακόμα τον Τσίπρα; Άσε με βρε Σωτήρη, σε παρακαλώ δηλαδή, που ζεις για το κόμμα σου. Τουλάχιστον εγώ έχω τα @@ να πω οτι ο Πολάκης είναι ένα λάθος του Τσίπρα. Δε με τυφλώνει ο φανατισμός μου, βλέπω το λάθος από το σωστό. Ενιγουέι, καλό Πάσχα να ευχηθώ. Ομόνοια και αγάπη συνάνθρωποι.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τί σημασία έχει που έχει λήξει; Η ιστορία διαγράφεται; Ή μήπως εσύ σε 3 ή 5 χρόνια δε θα βρίζεις ακόμα τον Τσίπρα; Άσε με βρε Σωτήρη, σε παρακαλώ δηλαδή, που ζεις για το κόμμα σου. Τουλάχιστον εγώ έχω τα @@ να πω οτι ο Πολάκης είναι ένα λάθος του Τσίπρα. Δε με τυφλώνει ο φανατισμός μου, βλέπω το λάθος από το σωστό. Ενιγουέι, καλό Πάσχα να ευχηθώ. Ομόνοια και αγάπη συνάνθρωποι.


Η διαφορά μας είναι ότι αν κανας πασοκος δεν είναι καλός στο ποσοστο του τον γα… ότι έχει και δεν έχει και δεν τον κρατάμε.
Σε 5 χρόνια μπορεί να μην μιλάμε καν για την κυβέρνηση Τσίπρα.
Οπότε τα @@ δεν βλέπω να τα έχεις αν πετάς την μπάλα στην εξέδρα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.


:hehe: Πώς από ένα ακροαριστερό κόμμα, πήγε στη ΝΔ :hehe:


Τραγικό το σχόλιο σου φίλε.Λιγο σεβασμός σε έναν άνθρωπο που έχει περάσει τόσα στην ζωή του και έχει καταφέρει τόσα πολλά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Τραγικό το σχόλιο σου φίλε.Λιγο σεβασμός σε έναν άνθρωπο που έχει περάσει τόσα στην ζωή του και έχει καταφέρει τόσα πολλά.

Για όλους τους πολιτικούς που αλλάζουν παρατάξεις ανάλογα με το που φυσάει ο άνεμος την ίδια άποψη έχω. Δεν μπορεί πριν 4 χρόνια να είσαι σε μια παράταξη με φιλοσυριζαικά αισθήματα και μετά να πηγαίνει ΝΔ. Είναι ιατρός, τον μισθό του τον έχει γιατί να ξεφτυλίζεται έτσι;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Για όλους τους πολιτικούς που αλλάζουν παρατάξεις ανάλογα με το που φυσάει ο άνεμος την ίδια άποψη έχω. Δεν μπορεί πριν 4 χρόνια να είσαι σε μια παράταξη με φιλοσυριζαικά αισθήματα και μετά να πηγαίνει ΝΔ. Είναι ιατρός, τον μισθό του τον έχει γιατί να ξεφτυλίζεται έτσι;


Άρα εντάξει παιδιά ο Πολακης έχει δίκιο.

Μπράβο!Η δημοσκόπηση αποδεικνύει γιατί είμαστε εδώ που είμαστε.Η καταστροφή είναι αυτό που αξίζει σε αυτό το κράτος.Τωρα υποστηρίζουμε και τραμπούκος υπουργούς.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Για όλους τους πολιτικούς που αλλάζουν παρατάξεις ανάλογα με το που φυσάει ο άνεμος την ίδια άποψη έχω. Δεν μπορεί πριν 4 χρόνια να είσαι σε μια παράταξη με φιλοσυριζαικά αισθήματα και μετά να πηγαίνει ΝΔ. Είναι ιατρός, τον μισθό του τον έχει γιατί να ξεφτυλίζεται έτσι;

Υποψήφιος αν δε κάνω λάθος ο Κυμπορόπουλος δεν ήταν ποτέ. Ούτε μέλος σε κόμμα και τα λοιπά. Αν τώρα μίλησε σε μια εκδήλωση ενός κόμματος δε θα το κρίνουμε εμείς εδώ.
To 2014 δεν ήταν υποψήφιος ευρωβουλευτής και το 2015 τον Ιανουάριο δεν ήταν υποψήφιος Βουλευτής και τα λοιπά.
Γιατί να ασχολούμαστε με το παρελθόν ενός ανθρώπου που δε τα ξέρουμε όλα δε μπορώ να το καταλάβω.

Ο Πολάκης το 2010 βγήκε Δήμαρχος Σφακιών όπως και το 2014 και το 2012 υποστήριζε το ΕΠΑΜ (έχει βγει στη φόρα)
Σε λίγο καιρό θα τον βλέπουμε και μέσα στο εσωτερικό (στο πολύ εσωτερικό).
 

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Πολάκης έδειξε την ειρωνία σε αυτό που είπε ο Κυμπουρόπουλος για τις ίσες ευκαιρίες και τις χάρες βάζοντας το φεκ του διορισμού του που επωφελείται απ'οτι κατάλαβα κάποιας διάταξης για τα Α.με.Α.Γιατί έχει γίνει τόσος ντόρος?

Είναι από τις λίγες φορές που δε μπορείς να προσάψεις κάτι στον Πολάκη πέρα από το ότι δεν είναι γνώστης της πολιτικής επικοινωνίας που υπαγορεύει να μην κάνεις τέτοια σχόλια σε προεκλογικές περιόδους.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Τελικά στην Ελλάδα ποιος είναι ο πραγματικός σωτήρας;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Ο Πολάκης δεν είχε άδικο επί της ουσίας, πέρα του άκομψου τρόπου, ο οποίος βέβαια για το συγκεκριμένο άτομο δικαιολογείται μιας και όλοι γνωρίζουμε ότι είναι τελείως άσχετος με την επικοινωνιολογία και την ικανότητα να αρθρώνει λόγο.
Αυτό που κάνει εντύπωση είναι πως αρκετοί υποστηρικτές του ισχυρού κοινωνικού κράτους (ανάμεσά τους ο ίδιος ο Πολάκης) παίρνουν θέση υπέρ του υπουργού. Αφού η θέση εργασίας την οποία πήρε ο Κυμπουρόπουλος δεν θεωρείται από αυτούς χάρη ή επίδομα αλλά μία συνταγματική υποχρέωση της πολιτείας για την εξασφάλιση ίσων ευκαιριών για όλους, πού είχε ο λάθος ο Κυμπουρόπουλος;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ο Πολάκης δεν είχε άδικο επί της ουσίας, πέρα του άκομψου τρόπου, ο οποίος βέβαια για το συγκεκριμένο άτομο δικαιολογείται μιας και όλοι γνωρίζουμε ότι είναι τελείως άσχετος με την επικοινωνιολογία και την ικανότητα να αρθρώνει λόγο.
Αυτό που κάνει εντύπωση είναι πως αρκετοί υποστηρικτές του ισχυρού κοινωνικού κράτους (ανάμεσά τους ο ίδιος ο Πολάκης) παίρνουν θέση υπέρ του υπουργού. Αφού η θέση εργασίας την οποία πήρε ο Κυμπουρόπουλος δεν θεωρείται από αυτούς χάρη ή επίδομα αλλά μία συνταγματική υποχρέωση της πολιτείας για την εξασφάλιση ίσων ευκαιριών για όλους, πού είχε ο λάθος ο Κυμπουρόπουλος;

H απορία μου είναι μια: γιατί μας ενοχλεί ο τρόπος Πολάκη και όχι ότι με τον τόσο "καθωσπρεπισμό" η κατάσταση δεν αλλάζει στην Ελλάδα; Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι τους Έλληνες τους ενοχλεί ο Έμφιας αλλά όχι από Αριστερή Κυβέρνηση...δηλαδή, σημασία έχει πως το λες και όχι τι λες. Δηλαδή, χώρα της "εκλεπτυσμένης" παπαρολογίας.


Υ.Γ. Δεν είμαι συνήγορος του Πολάκιου.

Για όλους τους πολιτικούς που αλλάζουν παρατάξεις ανάλογα με το που φυσάει ο άνεμος την ίδια άποψη έχω. Δεν μπορεί πριν 4 χρόνια να είσαι σε μια παράταξη με φιλοσυριζαικά αισθήματα και μετά να πηγαίνει ΝΔ. Είναι ιατρός, τον μισθό του τον έχει γιατί να ξεφτυλίζεται έτσι;


Ο Ιάσον-Αντιγόνης για ποιο λόγο σταμάτησε να φοράει φούστα και έκοψε το μαλλί;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Υποψήφιος αν δε κάνω λάθος ο Κυμπορόπουλος δεν ήταν ποτέ. Ούτε μέλος σε κόμμα και τα λοιπά. Αν τώρα μίλησε σε μια εκδήλωση ενός κόμματος δε θα το κρίνουμε εμείς εδώ.
To 2014 δεν ήταν υποψήφιος ευρωβουλευτής και το 2015 τον Ιανουάριο δεν ήταν υποψήφιος Βουλευτής και τα λοιπά.
.
Ο Ακικος εχει δίκιο ητςν υποψήφιος με τους πράσινους το 2014



Μου κανε αρνητική εντύπωση πως παρέλασε σε πολλα κανάλια ο Στέλιος να μιλήσει για το θέμα πραγμα που το περίμενα για αυτο άνοιξα και το θέμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ο Ακικος εχει δίκιο ητςν υποψήφιος με τους πράσινους το 2014



Μου κανε αρνητική εντύπωση πως παρέλασε σε πολλα κανάλια ο Στέλιος να μιλήσει για το θέμα πραγμα που το περίμενα για αυτο άνοιξα και το θέμα.

Έχετε δίκαιο εγώ είμαι λάθος. Είδα τους οικολόγους πράσινους και ξέχασα ότι υπάρχουν και πράσινοι οικολόγοι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Αν ο Πολακης ήταν με την ΝΔ όλοι θα τον έκραζαν.Επειδη όμως είναι με το ΣΥΡΙΖΑ (και ως γνωστόν εδώ μέσα οι περισσότεροι έχουν αριστερές αντιλήψεις) ο Πολακης έχει γίνει ήρωας.

Τραγικό.
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
H απορία μου είναι μια: γιατί μας ενοχλεί ο τρόπος Πολάκη και όχι ότι με τον τόσο "καθωσπρεπισμό" η κατάσταση δεν αλλάζει στην Ελλάδα; Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι τους Έλληνες τους ενοχλεί ο Έμφιας αλλά όχι από Αριστερή Κυβέρνηση...δηλαδή, σημασία έχει πως το λες και όχι τι λες. Δηλαδή, χώρα της "εκλεπτυσμένης" παπαρολογίας.


Υ.Γ. Δεν είμαι συνήγορος του Πολάκιου.

Ο Πολάκης είναι ο τύπος που μιλάει λες και είναι στο καφενείο του χωριού. Με καφενείο πολιτική δεν κάνεις. Πρέπει να καταλάβεις τη διαφορά ανάμεσα στο να μιλά κάποιος ξεκάθαρα και “σταράτα” από το να είναι ο αγροίκος νταής του χωριού που κατέβηκε στην πρωτεύουσα να κάνει πολιτική. Το να εκφράσεις μια άποψη με ωραίο τρόπο χωρίς ευθείες προσβολές για πρόσωπα ούτε υποβιβάζει ούτε διαστρεβλώνει το νόημά της. Η “πολιτική ορθότητα” που επιβάλλεται στο ποιες απόψεις είναι αποδεκτές και ποιες όχι είναι το πρόβλημα και ο Πολάκης ανήκει σε ένα κόμμα που υποστηρίζει απόλυτα το political correctness.
Μια φορά είπε κάτι επί της ουσίας σωστό ο Πολάκης, αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν γίνεται αντιληπτή η αντίφαση στην οποία πέφτει. Θεωρεί ότι σωστά δίνονται αυτές οι θέσεις από το δημόσιο αλλά λέει «ντροπή» για τα λόγια του Κυμπουρόπουλου. Άρα είτε πιστεύει ότι αυτές οι θέσεις λειτουργούν ως χάρη ή επίδομα είτε ότι δεν προάγουν τις ίσες ευκαιρίες για όλους. Λίγο περίεργο για αριστερό πολιτικό δεν είναι;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top