Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;

Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Windows 7

    Ψήφοι: 39 54.2%
  • Windows Vista

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Windows XP

    Ψήφοι: 19 26.4%
  • Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)

    Ψήφοι: 18 25.0%
  • MacOS

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Άλλη έκδοση των Windows (NT, 95, 98, 98 SE, ME, 2000, Server)

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Άλλο OS

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Windows 8

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows 10

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
WinXP pro. Θελω να τα σκοτωσω, αλλα βαριεμαι να μαθω αλλο OS. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Και εγω Windows XP Pro εχω. Αυτο που με εμποδιζει απο το να βαλω linux, ειναι το γεγονος οτι εχω πολλα προγραμματα που εχω κολησει μαζι τους (π.χ. MSN Messenger) τα οποια δεν τρεχουν σε linux. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και εγω αυτο το προβλημα εχω με τα linux και δεν τα πολυχρεισιμοποιω πια.
Ασχετο, Hetfield (να σε φωναζω james; )το msn το εχουν ενσοματομενο τα linux
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αληθεια; Εκανε η ms τετοια κινηση ή μηπως ειναι κανα open source προγραμματακι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Opensource ειναι αλλα εχει ελαχιστες διαφορες απο τον κανονικο msn.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Opensource ειναι αλλα εχει ελαχιστες διαφορες απο τον κανονικο msn.
Πολες θα ελεγα ... δεν υποστηριζει σχεδον τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,856 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Πολες θα ελεγα ... δεν υποστηριζει σχεδον τπτ

Εγκάθετος της Microsoft είσαι, τι άλλο θα έλεγες!:P Καταρχάς δεν υπάρχει ένας MSN/IM Client στο Linux αλλά είπαμε μιλάω με εγκάθετο/ους της M$. Στην πυράααα!:clapup: Υπάρχει ο gaim, o aMSN, o Kopete που στο κάτω κάτω δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτε από αυτόν των ΧΡ. Kαλά άντε ο gaim έχει να ζηλέψει πολλά κυρίως στην εμφάνιση αλλά όταν εσύ τρέχεις να βάλεις το γνωστό πατσάκι για να βλέπεις στα ΧΡ ποιός σε φτύνει στο MSN, ο χρήστης του gaim, το χει από τη μάνα του, πόσο μάλλον οι χρήστες των άλλων clients!

Τώρα μπορείτε να με "γλύψετε" με συγχαρητήρια για το πόστ μου, προς τέρψην μου!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπαρχει καποιος client που να υποστηριζει winky, δονηση , καμερα , επιπλεον smilies;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Ναι, το Mercury
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το οποιο δεν υποστηριζει v4l2 βιβλιοθηκη ... ενδιαφερον ... οι μισες καμερες εκτος δλδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
επιλογη triple boot δεν εχει το poll , αλλα εγω ετσι το εχω απο προχτες το PC μου.
1. Windows 2003 Enterprise Server
2. Ubuntu
3. MacOSX x86

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
να υποθεσω οτι εχεις mac και οχι PC, σωστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
PC εχω, το MacOSX δεν ειναι και τοσο σταθερο στο PC ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
λογικο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εγώ Debian, μπορώ να κάνω αυτά που θέλω αλλά και να μην μπορούσα δεν θα έβαζα Windows γιατί έχω βαρεθεί να είμαι ξυλοπόδαρος με ένα μάτι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Windows Xp, με εχουν βολεψει απο την αρχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω εχω Windows XP αλλα ο φιλος μου εχει Linux και μου φαινεται πολυ ενδιαφερον! Με βλεπω να αλλαζω και εγω μεσα στο καλοκαιρι. Βασικα, χωρις να ξερω και πολλα, εχω την εντυπωση οτι τα Windows επενδυουν πιο πολυ στην εμφανιση, γιαυτο και ειναι πιο δημοφιλη σε ανθρωπους που δεν ξερουν και πολλα απο υπολογιστες, ενω το Linux ειναι πιο.. σε βαθος, αν βγαζει νοημα αυτο που λεω. Δλδ, ειναι πιο ασφαλη, μπορεις να κανεις περισσοτερα πραγματα, και χρησιμοποιωντας τα εισαι πιο ενεργο μελος στην ολη διαδικασια....:hmm:

Υ.Γ. Ελπιζω να μην λεω μπαρουφες..:redface::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ρε γμτ! Θέλω να βάλω κ εγώ Linux εδώ κ λίγο καιρό αλλά φοβάμαι ότι μετά θα έχω μεγάλες ασυμβατότητες με τις εργασίες που θέλω να ετοιμάζω, καθώς πρέπει να μπορεί να τις διαβάσει κ κάποιος καθηγητή με windows (προφανώς).

Πάντως σκέφτομαι για φορητό, μιας κ θα το χρειαστώ στο 4ο έτος κ μεταπτυχιακό αργότερα κ θέλω να είναι Mac! Καλή επιλογη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Εγω εχω Windows XP αλλα ο φιλος μου εχει Linux και μου φαινεται πολυ ενδιαφερον! Με βλεπω να αλλαζω και εγω μεσα στο καλοκαιρι. Βασικα, χωρις να ξερω και πολλα, εχω την εντυπωση οτι τα Windows επενδυουν πιο πολυ στην εμφανιση, γιαυτο και ειναι πιο δημοφιλη σε ανθρωπους που δεν ξερουν και πολλα απο υπολογιστες, ενω το Linux ειναι πιο.. σε βαθος, αν βγαζει νοημα αυτο που λεω. Δλδ, ειναι πιο ασφαλη, μπορεις να κανεις περισσοτερα πραγματα, και χρησιμοποιωντας τα εισαι πιο ενεργο μελος στην ολη διαδικασια....:hmm:

Υ.Γ. Ελπιζω να μην λεω μπαρουφες..:redface::whistle:
io-io χρησιμοποιώ inux εδώ και 4 μήνες και έχω ενθουσιαστεί.Δυσκολεύτηκα αρκετά στην αρχή, δε λέω, αλλά τώρα δε μπορω χωρίς αυτό :).Μην το σκέφτεσαι.Αν δεν παίζεις παιχνίδια, go for it ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Εγω εχω Windows XP αλλα ο φιλος μου εχει Linux και μου φαινεται πολυ ενδιαφερον! Με βλεπω να αλλαζω και εγω μεσα στο καλοκαιρι. Βασικα, χωρις να ξερω και πολλα, εχω την εντυπωση οτι τα Windows επενδυουν πιο πολυ στην εμφανιση, γιαυτο και ειναι πιο δημοφιλη σε ανθρωπους που δεν ξερουν και πολλα απο υπολογιστες, ενω το Linux ειναι πιο.. σε βαθος, αν βγαζει νοημα αυτο που λεω. Δλδ, ειναι πιο ασφαλη, μπορεις να κανεις περισσοτερα πραγματα, και χρησιμοποιωντας τα εισαι πιο ενεργο μελος στην ολη διαδικασια....:hmm:

Υ.Γ. Ελπιζω να μην λεω μπαρουφες..:redface::whistle:

Τα windows επενδυουν στην συμβατοτητα και απλοτητα ειναι ενας απο τους λογους που εχουν πετυχει. Ο αλλος λογος ειναι αν μια εταιρια θελει να υποστηριξη κατι σε linux πρεπει να υποστηριξει τουλαχιστον της γνωστες διανομες ή στην χειρότερη να βγαλει το ιδιο προιον και σε deb και σε rpm ... δλδ τοσο κοπος για το 2% χμμμ δεν αξιζει ... τι λες;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top